Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Phideaux

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Phideaux »

Zakupiłem tuner NotOnlyTV LV5T Deluxe, lecz nie znalazło mi żadnego sygnału. Nawet jednego kanału. I teraz mam pytanie. Skoro na zwykłej dołączonej antenie nie znalazło żadnego programu, sygnału zero, czy na innej pokojowej będzie szansa?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Podając tyle szczegółów polecam stronę www.wrozka.com.pl

Phideaux

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Phideaux »

Pisałem parę postów wcześniej podając dokładne informacje. Ale skoro potrzeba podam jeszcze raz.
Phideaux pisze:Witam!
Chciałem skorzystać z jakiegoś dekodera USB do laptopa, lecz jestem zielony w tym temacie. Dlatego zwracam się z prośbą o poradę do osób bardziej doświadczonych w temacie. Mieszkam w Krakowie niedaleko Estakady Opolskiej. Do nadajnika "Chorągwica" mam dokładnie 17,3 km. Mieszkam na parterze, bloki dookoła (niskie, 3 piętrowe). Czy istnieje szansa, że na jakiejś antenie pokojowej dam radę złapać sygnał? Problemem jest też to, że mieszkam po przeciwnej stronie bloku, niż nadajnik. Nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej, tylko pokojowa wchodzi w grę. Jeśli jest szansa, to jaki tuner polecacie? Lub czym się kierować przy zakupie?
Pozdrawiam.
Zakupiłem NotOnlyTV LV5T Deluxe dziś (tak jak tutaj mi polecili), jakąś godzinę temu miałem możliwość uruchomienia tego cuda. Przeskanowałem w pokoju, gdzie chciałbym korzystać z tego urządzenia. Wynik wyszukiwania kanałów 0. Przeniosłem na drugą stronę laptopa z podłączonym tunerem do pokoju, który powinien mieć mniej przeszkód na drodze do nadajnika. Faktycznie znalazło mi jakieś kanały, ale tylko kodowane. Tak więc teraz pytanie. Czy jest sens inwestować w mocniejszą antenę pokojową? Wyczytałem, że anteny pokojowe zapewniają zasięg do 10 km (a u mnie to 17,3 km), natomiast siatkowe już 25 km. Problem w tym że mam możliwość umiejscowienia anteny tylko w pomieszczeniu. Stąd moje pytanie czy podejmować się kupna innej anteny, i jeśli tak to jakiej najlepiej?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

To moim zdaniem na pokojowej będzie kiepsko. Szczególnie jak kupisz jakiś hiper-super ładnie wyglądający plastik. Ale dopuki sam nie spróbujesz nie będziesz miał pewności. Moim zdaniem jednak nawet położona gdzieś na szafie antena kierunkowa zewnętrza się lepiej sprawdzi niż "pokojowy plastik".

Phideaux

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Phideaux »

Zastanawiałem się nad wychwalanym tutaj biquadem po poczytaniu opinii na forum. A z pokojowych anten jaką najlepiej? Zastanawiałem się nad taką kierunkową, właśnie na szafie ją postawić, ale niestety musi być mała.
Oto profil terenu:
Obrazek
Tak więc jeśli pokojową to jaką przetestować (nie mam na myśli tych plastików z drucikami w środku)? A jeśli i to miałoby nie pomóc to jaką kierunkową? Mam nadzieję, że nie miałby być to metrowy kolos. ;)

PS: Zastanawiałem się nad anteną typu Technisat Digitenne TT 1. Czy ma to sens?

dawidoos

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: dawidoos »

Jeżeli mielibyście polecić jakieś urządzenie do ok. 400 zł koniecznie z obsługą sieci (klient bittorrent), to co byście wybrali? Warto się pakować w Androida, czy może jednak stabilniej na dedykowanym sofcie?
Dodatkowy plus to możliwość montażu dysku wewnątrz, choć to nie wymóg. Przede wszystkim zależy mi na płynnej, stabilnej pracy, możliwości aktualizacji (dobrego wsparcia producenta) i w miarę przyzwoitej prezencji ;)

Jak dotąd wytypowałem 3 modele, od najtańszego:
Ferguson Ariva 200A,
8level mediaThor HD,
Overmax Media Homebox.

Skłaniam się ku 8level. Czy to dobry wybór? czy może warto trochę dołożyć do czegoś lepszego :)?

michalb
Posty: 18
Rejestracja: 13 sierpnia 2012, o 19:04

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: michalb »

Moze to: Android MP-G7.
Na allegro kosztuje 580zł

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

Z playerami na androidzie jest ten problem że nikt nie chce się pochwalić jak naprawdę to DVB-T na tym działa. Czyli można się domyślać że nie jest z tym najlepiej.

dawidoos

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: dawidoos »

Czyli generalnie jeżeli chodzi o androida to - jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ;)
W takim razie będę się skłaniał ku dedykowanemu softowi.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marx »


Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

dostałem dziś nową gazetkę i okazało się za "manta dvbt06" będzie dostępna od jutra za 99.99 w .........PRAKTIKERZE :shock:

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: wiesiek0102 »

Witam
Mam tuner Wiwa hd 100 (stara wersja) i 3 razy serwis.
Chce dokupić drugi tuner, i zastanawiam się co wybrać.
Zastanawiam sie pomiędzy Fergusonem a kolejną Wiwa tym razem HD 100 New.
Ma ktoś z was porównanie obu tunerów i może coś napisać na ten temat ?

JohnyBe

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: JohnyBe »

Witam
Czy dekoder z tej aukcji to wersja NEW? czy warto go kupić? Szukam sprzętu do 140 zł, prosiłbym o propozycje innych wartych uwagi dekoderów.

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/rewelacyjny-tuner-wiw ... 10110.html

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

@JohnyBe
Za tą cenę nie warto, chyba że musisz mieć czytnik kart.
Za ~130zł z przesyłką masz Wiwe HD95 z pilotem memo (pilotem od Wiwy sterujesz też TV).
Za ~100zł z przesyłką HD50 (niedługo będzie wersja z memo).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

wiesiek0102 pisze:a kolejną Wiwa tym razem HD 100 New.
To skoro miałeś takie przejścia z HD100 dlaczego chcesz się pakować w kolejny model tego samego (chińskiego) producenta?
Nie lepiej Ci kupić sprawdzoną HD90 (która pochodzi z innej fabryki) lub nową HD95 z Memo Control.

blind44

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: blind44 »

Zastanawiam się nad zamianą wiwy hd90 na dekoder z WiFi. Jaki możecie polecić żeby godnie go zastąpił? Czy jakiś z wifi w ogóle jest godny polecenia?

franek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: franek »

CO myślicie o tym dekoderze OPTICUM Dekoder STB (HD N1),czy warto go kupić.

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: wiesiek0102 »

Nie lepiej Ci kupić sprawdzoną HD90 (która pochodzi z innej fabryki) lub nową HD95 z Memo Control.
Interesowało by mnie coś z wejściem USB z boku lub tyłu.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marx »

Co to jest memo control?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

proszę ;)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=4980
jest wyszukiwarka na forum :oops:

Zablokowany