Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

RCU-650 - 2xAAA (małe), mi przysłali z "fergusona" za 45zł
alex_777 pisze:no i czy TXT ma funkcję powiększania telegezety x2 ?
to nie zależy od pilota tylko od dekodera i nie wiem czy któryś ma taką możliwość :?

proszę zdjęcia ;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65c ... 913d.html#
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be5 ... 1225f.html

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: alex_777 »

to kupiłeś w cenie RCU240, bo po tyle chodzą na pewnym portalu na literkę A ...
:o


nawiasem mówiąc, to sprzedawcy RCU 240 chyba zupełnie oszaleli
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

m@rtops pisze:RCU-650 - 2xAAA (małe), mi przysłali z "fergusona" za 45zł
alex_777 pisze:no i czy TXT ma funkcję powiększania telegezety x2 ?
to nie zależy od pilota tylko od dekodera i nie wiem czy któryś ma taką możliwość :?

proszę zdjęcia ;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65c ... 913d.html#
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be5 ... 1225f.html
szczerze, mi się bardziej podoba pierwszy i drugi, ten najnowszy kojarzy mi się z nieintuicyjnymi pilotami sony bravia jeśli chodzi o kółeczko w środku i to co jest po bokach. Jak pewnie większość użytkowników przesiadka na taki pilot może być szokiem jeśli chodzi podwójne pierścienie przycisków na środku.

Słówko na temat pilota od urz0083 dużego - przypomina mi on pilota do starego TV LCD Sharp aquos z wielkości przycisków i z układu. Jest on większy od poprzednika, ale wykonany w starym stylu(w sensie jakościowo zbliżony do pilotów TV 3-5 letnich). Obecnie piloty są bardziej wygodne, mają większe przyciski i (powinny) bardziej intuicyjne

Herman

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Herman »

To ja wrzucę swoje trzy grosze.
Od kilku miesięcy śledzę to forum i w końcu zakupiłem dwa tunery.
Wiwa HD-95 memo i Ferguson Ariva T65.
Potrzebuję jeszcze dwa i chyba zdecyduję się na Wiwe.

Oba były testowane na starej instalacji anteny siatkowej, na której do tej pory odbierana była tv analogowa. Niestety instalacja wymaga poprawy, bo nie da się oglądać nic w dvb-t, a w analogu oprócz tvn, tvp1 i tvp2 reszta śnieży. Drugie testowanie było na antence dodawanej do tunera usb Mediatech 4152.
T65 na wyżej wsponianych nie do końca sprawnych instalacjach była czulsza. Na siatkowej złapała sygnał z dwóch muxów (1 i 2), ale tylko sygnatury bo obrazu brak, na antence wystawionej za balkon na 1 piętrze, spokojnie dało się oglądać i mux 1 i mux 2. Mux 1 czasem pikseloze robił, ale jak mocno padał snieg.
HD95 w ogóle nie złapała sygnały nawet sygnatur na siatkowej, a na antnence od tunera usb złapała tylko mux 2.
Funkcja memo w pilocie działa świetnie.

Dlaczego skłaniam się ku wiwie? Mimo, że mniej czuła (przy poprawnej instalacji nie będzie z tym kłopotu, bo mieszkam w centrum Katowic jakieś 30km od Kosztowów i z widokiem na nadajnik), to w funkcji ch+/- szybciej przełącza kanały. Ma przyjemniejsze menu i w menu dvb-t nie przerywa wyswietlania w tle dvb-t. Natomiast T65 zawsze wychodziła do menu bez podglądu kanału. Funkcje multimedialne też chyba lepsze w HD95, chodzi mi tu o mozliwosc recznego wybierania napisów do filmów. W T65 nie znalazlem tego, napisy musiały miec taka sama nazwe jak plik z filmem.

Mam nadzieję, że komuś moje amatorskie wywody się na coś przydadzą.

Dwa pytania mam w związku z zakupem jeszcze dwóch dekoderów.
Czy jest jakiś na rynku, który odtwarza rmvb i ma pełne wsparcie dla kontenerów np mkv, gdzie np można wybierać strumień wbudowanych napisów? Bo wybieranie strumienia audio i video znalazłem.
Czy Ferguson planuje wypuścic jakis dekoder z pilotem z funkcją memo?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

Herman pisze:Czy Ferguson planuje wypuścic jakis dekoder z pilotem z funkcją memo?
na razie jedynym pilotem z funkcją "uczenia się" jest w/w RCU 650 i co do dołączania ich do tunerów NTC oto odpowiedź od producenta
Na chwilę obecną nie ma takich planów.
:(

adam

Lepsza głowica z: K&M KM00186, CBT URZ0086, EV-ANDROMEDA

Post autor: adam »

Witam!

Mam pytanie. Który z poniższych tunerów ma najlepsze głowice pod względem jakości/CZUŁOŚĆ???
1. KRUGER&MATZ KM00186
2. EVOLVE ANDROMEDA
3. CABLETECH URZ0086

Czytałem, że KRUGER&MATZ ma lepszą(e) głowicę(e) od CABLETECHA, ale nikt nie porównywał go z EVOLVEM, a przynajmniej ja nie znalazłem tego.

Czy ktoś ma jakąś pewną informację na ten temat? Tutaj chyba głównie będzie porównanie EVOLVE vs. K&M ważne.

Pozdrowienia!
Adam

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

@Herman

a brałeś w swych osądach wykonanie obudowy obydwu tunerów. Nie znam wiwy hd95, ale jeśli jest identyczna w stosunku do hd90 to wybrałbym t65, ze względu na solidną lednolitą i wykonaną z solidnych materiałów obudową. W wiwe obudowa jest z otworami u góry z cienkiej blachy. Kto ma kwiatki na szafce nad tunerem powinien to wziąć pod uwagę.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Ty tak serio z tymi kwiatkami ?

Herman

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Herman »

Anduraki pisze:@Herman

a brałeś w swych osądach wykonanie obudowy obydwu tunerów. Nie znam wiwy hd95, ale jeśli jest identyczna w stosunku do hd90 to wybrałbym t65, ze względu na solidną lednolitą i wykonaną z solidnych materiałów obudową. W wiwe obudowa jest z otworami u góry z cienkiej blachy. Kto ma kwiatki na szafce nad tunerem powinien to wziąć pod uwagę.
Dla mnie to kwestia drugorzedna. Tuner stoi obok/pod telewizorem i chyba niemadre jest trzymac na tv kwiatki :). Wykonanie samego tunera faktycznie jest lepsze w przypadku t65, ale z drugiej strony jest sporo większy. Jak ktos ma lcd do tego to lepiej pod nim sie miesci wiwa. Co do pilotow to na oko jakosc podobna, ale pilot wiwy jest mniejszy, lzejszy, bardziej poreczny i ma fajna fakturke na wierzchu. Plastik jest tak odlany, ze imituje szczotkowane aluminium.

edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

@GUTEK@ pisze:Ty tak serio z tymi kwiatkami ?
jak ktoś ma zawieszone kwiatki nad telewizorem albo w bliskiej okolicy, albo kwiatki na szafce nad TV to nieźle ryzykuje. Kiedyś magnetowid u siebie zalałem bo podstawka od kwiatka pękła, w porę odłączyłem szybko wysuszyłem i do dziś działa.

Gutek pytanko mam, miałeś może t65 mini? albo wiwę hd50? Interesuje mnie sprawa jak jest rozwiązana sprawa czujnika na podczerwień do pilota? Jakbyś mógł mi opisać - czy dodatkowo na kabelku się podpina czujnik, czy to może czujnik jest w obudowie? Jak z zasięgiem pilota w porównaniu do wiwy hd90 / t65

eRd
Posty: 24
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, o 17:42
Odbiornik: LG M2762D
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit, AWS-142ST.
I piętro i sygnał z odbicia(kilkukrotnego)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce / Św. Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: eRd »

Pytasz Gutka, ale też mam Wiwę HD-50 NEW, więc mogę Ci odpowiedzieć.
Czujnik jest podłączany do tunera wtykiem (chyba mini jack lub bardzo podobny, jeżeli to ważne to mogę sprawdzić dokładnie). Jeżeli chodzi o sam czujnik to jest możliwość jego przyklejenia, bo z tyłu ma taką piankę dwustronną. Należy pamiętać żeby tak go zamocować żeby dioda świeciła w Twoim kierunku tzn. np przykleić do frontu obudowy tv (diodą do widza), a nie np do płaszczyzny górnej bądź bocznych telewizora, bo już takie zdjęcia w sieci widziałem, a potem opowiadają ludzie, że Wiwy mają słabe odbiorniki IR.
Co do zasięgu to ja osobiście nie widzę różnicy względem działania oryginalnego pilota w parze z telewizorem (Philips).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki, jak ktoś ma kwiatki nad tv to chyba zalanie tunera będzie najmniejszym problemem, gorzej jak zaleje TV.

Co do HD50 to tak jak napisał eRd. Czułość moim zdaniem doskonała. Lepsza niż w HD90.
Odbiornik jest podłączany na jack 2,5mm 4-stykowy.
Modele HD50, HD50NEW, HD50MC posiadają taki sam odbiornik. Model HD50MC+ posiadać będzie zintegrowany wyświetlacz z odbiornikiem.

Herman

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Herman »

Jako, że jeszcze mam dwa tunery do kupienia to mocno się zastanawiam nad jakimś combo DVB-T/DVD.

Znalazłem w cenie do 200zł tylko takie:
Manta DVD-071 jeśli dobrze znalazłem do ma Mstar 7821
BESTBUY COMBO 1738 niestety nie znalazłem informacji na jakim chipsecie.
Ipax T-401 Procesor MSTAR 7823
Mistral DB2661H Procesor MSTAR 7823

Jak się one mają pod względem odbioru i szybkości działania do Wiwy HD-95? Kwestie multimedialne też mają znaczenie, ale nie tak bardzo.
A może jeszcze coś pominąłem w moich poszukiwaniach?

danielsam

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: danielsam »

Witam,
potrzebuję tuner komputerowy, dowolnie czy USB, czy PCI(PCI-E). Chodzi głównie o czułość, bo antena na dachu jest skierowana prawie odwrotnie do nadajnika (160-170 stopni), a wspólnota nie zgadza się na jej regulację (duże koszty dźwigu czy innego wysięgnika, a większość ma talerze) i np. Manta DVBT02 w ogóle nie znajduje kanałów (odległość 50 km, 80kW), a na Signal HD-507 dość często zanika sygnał. Z własną anteną zewnętrzną kombinowałem, ale bez rezultatu, bo parter i jakiś czas temu naprzeciw stanął blok idealnie zasłaniający nadajnik.
Osobiście wolałbym kartę do komputera, ale jeśli na USB są lepsze konstrukcje, to przeżyję, że tuner będzie musiał być na przedłużaczu (odbiorniki pilota są raczej zintegrowane?).
Co byście polecili?

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Andrew525 »

Możecie polecić jakiś prosty tuner dla starszej osoby? Potrzebuje najprostszy w obsłudze.

Do 150zł.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hadam »

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził oferowane w sprzedaży tunery do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. W wyniku kontroli jedynie sześć tunerów nie spełniało norm w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej: Apollo AHD 115, Korr HD 128, Manta DVBT012, Goclever DVB-T 200, Vakoss DB-642 i Blow 4705 HD.

http://www.satkurier.pl/news/81036/uke- ... dvb-t.html

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy nikt już nie szuka źródeł?
Czy naprawdę wystarczy wam przedruk na jakimś portalu? Tak bez refleksji, bez zastanowienia, bez sprawdzenia?

Skoro komunikat pochodzi z UKE, to cytujmy źródło by uniknąć ewentualnych przekłamań.
>> Link do oryginalnego komunikatu Urzędu Komunikacji Elektronicznej <<

jarek000075

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: jarek000075 »

Witam od miesiąca użytkuje dekoder DVB-T WIWA HD90 i powiem szczerze że nie mam z nim żadnych problemów , do anteny w Poznaniu mam 50 KM i korzystam z normalnej anteny siatkowej , wszystkie kanały są na 100% sygnał , obsługa dekodera banalnie prosta , pilot działa rewelacyjnie nawet nie trzeba kierować go na dekoder bo działa w każdym kierunku w przeciwieństwie do innych dekoderów , po prostu super , moi sąsiedzi mają różne dekodery , widziałem je wszystkie ale co tu dużo mówić WIWA HD90 bije wszystkie na głowę , jakbym drugi raz kupował to na pewno kupił bym to samo , polecam wszystkim ten dekoder i nie piszcie proszę że ten dekoder jest nic nie wart bo chyba w tej chwili na rynku nie ma nic lepszego , takie jest moje zdanie a swoją opinię mogę podeprzeć tym że widziałem kilkanaście różnych modeli i żaden nie dorównał wiwie hd90 :)

coberr

Kilka dekoderów DVB-T prośba o pomoc w wyborze

Post autor: coberr »

Witam,

Mam (nie)mały problem z wyborem zewnętrznego Dekodera DVB-T
Widze, ze wszedzie przewija się u nas kilka modeli.

M.in.:

1.Viola HD-T1
2.MANTA DVBT01
3.WIWA HD80 MINI
4.ARIVA (T65?)
5.MANTA DVBT012
6.MANTA DVBT04
7. KORR HD128
8. VIVA HD95MC
9. CABLETECH URZ0194

WIększość z nich ma wyjscie HDMI (czasem moze sie przydać).
Zalezy mi głownie na wyjsciu SCART (większośc ma o ile nie wszystkie)
Tylko teraz pytanie - moze koledzy orientują się:
Czy jest to pełne RGB czy niepełne w tych tunerach( tzn jest CVBS A np. nie ma RGB i na odwrót - jest RGB a brak np. CVBS )

Tuner będę wykorzystywał ot tak do odbioru TV standardowo oraz czasem do testów zwykłych monitorów (PAL RGB+SYNC) czy też telewizorów kineskopowych.

Może koledzy sa w stanie doradzić - ktore ewidentnie juz na dzień dobry odrzucić.
(wieszanie się, problem z firmware, nieobsługianie jakichs formatów kodowania obrazu dźwięku, problemy z zewn. HDD itp)

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc - oczywiscie przeczytam topic traktujacy o wyborze tunera - jednak czasu bardzo mało

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Za mało czasu na czytanie wątku, ale my mamy mieć czas na pisanie odpowiedzi?
Wystarczyło przeczytać kilka ostatnich postów i lista by się trochę skróciła...

Zablokowany