Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

drzp

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: drzp »

Witam!
Poszukuje dobrego dekodera DVB-T. Wcześniej miałem RWT DTV-401T, ale niestety miał on parę niedopracowanych funkcji - a aktualizacje skończyły się właściwie, kiedy dekodery zniknęły ze sklepów. Dlatego też zależałoby mi na wsparciu oprogramowania ze strony producenta.

Oto moje wymagania:
- dobra czułość głowicy (RWT bardzo dobrze radził sobie ze słabszym sygnałem),
- wsparcie ze strony producenta w postaci ew. aktualizacji,
- dobra jakość obrazu (TV 29"),
- możliwości odtwarzania MP3 oraz filmów (z napisami), obsługa pendrive (ew. dysku zewnętrznego),
- wyjścia: euro oraz cinch.

Dziękuje z góry za odp.

Awatar użytkownika
bigdamian
Posty: 7
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, o 07:47

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: bigdamian »

Witam Was wszystkich i pozdrawiam. Wracając do meritum sprawy, czyli jaki polecacie dekoder DVBT z WIFI za rozsądne pieniądze.
Mam na myśli jak najlepsza jakość za jak najmniejszą kwotę.

arko1926

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: arko1926 »

Starałęm się znalezc T65, ale nigdzie go nie moge znalezc za normalne pieniądze, jedynie za jakies 170zł, a to juz w miare sporo, znacie moze jakies miejsce gdzie moge go kupic do 130zł, a jeśli chodzi o następce T650? Mam rozumiec, ze on nie jest na mstarze? Jeszcze pytanie dotyczace hd90 i 95, który lepszy? Dziękuje za pomoc.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

T650 jest na Ali, HD95 lepiej zbiera pilota.

arko1926

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: arko1926 »

Ten HD-95 jest tak samo na mstarze?

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

arko1926 pisze:Starałęm się znalezc T65, ale nigdzie go nie moge znalezc za normalne pieniądze, jedynie za jakies 170zł
T65 nie jest już produkowany a że był powszechnie polecany to resztki zapasów magazynowych osiągają absurdalne ceny. Moim zdaniem nie warty aż takich pieniędzy.
arko1926 pisze: a jeśli chodzi o następce T650?
T650 byłby nawet OK ale nie posiada przycisków włączania i zmiany kanałów na obudowie przez co w przypadku uszkodzenia pilota staje się bezużyteczny (znajomemu zepsuł się po miesiącu pilot w Cabletech-u i czekając 2 tyg na nowy mógł oglądać tylko jeden program). Ponadto posiada rozbudowane o serwisy internetowe menu co może spowalniać jego działanie (podobnie jak w Arivach 120 i 150 Combo). Gdyby to był tylko dekoder (bez internetu) na pewno uruchomienie trwałoby krócej a menu działałoby szybciej. T650 jest na układzie ALI ale to akurat żaden problem. Osobiście uważam że dekodery na chipsetach ALI działają na TV kineskopowych rewelacyjnie, mają ładniejsze barwy. Tylko na TV LCD przy dużych rozdzielczościach można dostrzec problemy ze skalowaniem obrazu czy ostrością, ale kto kupuje dekoder do TV LCD które w 95% mają już wbudowany?


Dla tych co szukają tanio, w popularnym serwisie aukcyjnym można kupić Wiwę HD90 i HD95 od 90zł (z pilotem Memo od 100zł), obydwa na MStarze. Tańszego modelu HD80 nie polecam ze względu na plastikową obudowę i brak przycisków na dekoderze.
Od jutra (11.07) w Realu będzie Goclever DVBT 300 po 74,95zł. Niestety też bez przycisków, z niedziałającym Timeshift i brakiem przewijania oglądanych z USB filmów (oraz znikomą szansą że wyjdzie aktualizacja która to naprawi). Do okazyjnego oglądania TV na działce czy w domku letniskowym ujdzie.

ane

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: ane »

arko1926 pisze:Starałęm się znalezc T65, ale nigdzie go nie moge znalezc za normalne pieniądze, jedynie za jakies 170zł, a to juz w miare sporo, znacie moze jakies miejsce gdzie moge go kupic do 130zł, a jeśli chodzi o następce T650? Mam rozumiec, ze on nie jest na mstarze? Jeszcze pytanie dotyczace hd90 i 95, który lepszy? Dziękuje za pomoc.
T65 od 129zł
http://www.ceneo.pl/14634674

od 109zł
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/listing/listing.php?i ... tring=T650

od 104,90zl
http://www.skapiec.pl/site/cat/98/comp/6031589

zett

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: zett »

drzp pisze:Witam!
Poszukuje dobrego dekodera DVB-T. Wcześniej miałem RWT DTV-401T, ale niestety miał on parę niedopracowanych funkcji - a aktualizacje skończyły się właściwie, kiedy dekodery zniknęły ze sklepów. Dlatego też zależałoby mi na wsparciu oprogramowania ze strony producenta.

Oto moje wymagania:
- dobra czułość głowicy (RWT bardzo dobrze radził sobie ze słabszym sygnałem),
- wsparcie ze strony producenta w postaci ew. aktualizacji,
- dobra jakość obrazu (TV 29"),
- możliwości odtwarzania MP3 oraz filmów (z napisami), obsługa pendrive (ew. dysku zewnętrznego),
- wyjścia: euro oraz cinch.

Dziękuje z góry za odp.
Mam i polecam:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=5452
A porównują Opticum z Wiwą, którą też mam, to... wstydzę się, że z Wiwą pod jednym dachem mieszkam... 8-)

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jadaj »

Jeżeli ktoś waha się pomiędzy Mstarem a Ali.
Arriva T650i odtwarza filmy Full HD 25p nagrane lustrzanką Sony.
Wiwa HD95 tego nie potrafi.
Niestety przy ustawieniu jakości 50p w Arrivie obraz się tnie.

Hector

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Hector »

Witam,
Trochę poczytałem i już mniej więcej wiem który wybrać, ale co do tego wolę się upewnić.
Otóż szukam swojego pierwszego tunera DVB-T, będzie z niego głównie korzystał kuchenny telewizor 14" CRT (SD, 4:3 - tak dla pewności).
Aktualnie remontują mi blok więc antenę satelitarną mam ściągniętą, więc chwilowo będzie współgrał z 40" LCD Full HD.

Wprawdzie nie oczekiwałem po takim dekoderze cudów, ale skoro już to mają to zależy mi na bezproblemowym (w miarę możliwości) odtwarzaniu plików w formacie Matroska (.MKV).
Na filmikach z różnych prezentacji tunerów zauważyłem kanał "Polo TV" tak więc dobrze by było gdyby można było taki kanał zablokować lub najlepiej usunąć.

W oko wpadły mi te dwa jednak nie wiem na który się zdecydować (z tego co zauważyłem jedne z najczęściej wymienianych):
- Ferguson Ariva T650i
- Wiwa HD-95

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś prócz doboru odpowiedniego tunera, napisał jak w danym modelu odtwarzane są filmy w formacie .mkv (jak szybko się uruchamiają, czy zdarza się, że dźwięk wyprzedza lub spóźnia się w stosunku do obrazu) i jak wygląda pozbywanie się niechcianych kanałów.

A przy okazji gdyby ktoś mógł i zaproponował resztę niezbędnych rzeczy potrzebnych do odtwarzania telewizji naziemnej, mam tutaj na myśli antenę (tylko pokojowa chodzi w grę) i wszelka reszta (o ile coś jeszcze jest potrzebne, bo niestety nie znam się na tym). :oops:

Z góry dziękuję za pomoc! ;)

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

Witam
Jeśli tuner dvb-t będzie podłączony do większego telewizora to lepiej kupić Wiwe HD-95.
W tym tunerze jest chipset mstar.W tunerach z procesorem mstar jakość obrazu jest lepsza niż z procesora ALI. Obraz bardziej ostry i wyrazny. , kanały sd maja lepsza jakość obrazu .W tunerze Ariva T650i jest chipset ALI.Na mniejszym ekranie czyli 14 calowym nie zauważysz różnicy w jakości obrazu ale na większym 40 calowym różnica będzie widoczna na korzyść tunera z chipsetem mstar.Dlatego lepiej wybrać wiwe 95 lub inny tuner z chipsetem mstar.
Oczywiście w tunerze wiwa 95 jest edycja kanałów i kanał można np skasować.Tuner odtwarza pliki mkv,MP4 i polskie napisy.Do wyboru jest tez kilka kolorów napisów i wybór wielkości napisów duża i mała.
Jeśli chodzi natomiast o antenę pokojowa to niestety może być problem.Tego typu anteny nie zawsze dobrze się sprawdzają.Zależy to od wielu czynników np odległości od nadajnika, jeśli odleglość jest mała do30km to powinno być ok.
Do odbioru programów dvb-t nic więcej nie jest potrzebne .Trzeba pamiętać aby kupić kabel hdmi lub euro który będzie potrzebny do połączenia tunera z telewizorem .

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: panaho »

Weź jednakże pod uwagę też to, że sporo ostatnio tunerów Wiwa po jakimś czasie wymaga wizyty w serwisie w celu wymiany wadliwej pamięci. Z moich trzech (Wiwa HD-95 MC) dwa padły, w trzecim pamięć była wymieniona profilaktycznie. Ogólnie tuner bez większych wad żeby nie ta felerna pamięć. Chociaż jeśli mieszkasz w Warszawie albo w pobliżu to przynajmniej naprawiają od ręki w ok. 10 min.
Pozdrawiam.

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

Są też inne tunery z chipsetem mstar np Ferguson Ariva T65.
Mam wiwe 90.Działa bez problemu.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: penknife »

Ferguson Ariva T65 -jeszcze to produkują(czy też zastąpił go model T650)?
Dodałbym Wiwa HD-50 -mniejsza odmiana HD-90/95 do wpięcia bezpośrednio w złącze SCART(Euro) z tyłu telewizora, albo przez HDMI.
Dodatkowo do produktów marki WIWA dodawane są piloty z kilkoma(4 lub 5) programowalnymi przyciskami, które oznaczone są wtedy znaczkiem MEMO CONTROL(MC) (np. http://wiwa.info.pl/produkty/tunery-dvb ... -memo.html


Hector daj znać czy masz tam złącze SCART(potocznie EUROzłącze) w tym 14" czy tylko złącza CHINCH

PS. WIWA HD-55 jest młodszym, ładniejszym(rzecz gustu) i według mnie mniej udanym bliźniakiem HD-50 jednakże nie są ze sobą kompatybilne programowo(softy/firmware/flash nie pasują).

Hector

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Hector »

Właśnie zapomniałem o tym wspomnieć, w tym 14" telewizorze nie mam wejścia SCART, jest jedynie wejście antenowe oraz dwa wejścia typu chinch: żółte - Video, białe - Audio.

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

Jeśli w telewizorze jest wejście cinch to musisz kupić kabel euro zakończony cinchami audio i video .

Hector

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Hector »

Dzięki! :)

Co do anteny pokojowej to najbliższy nadajnik prezentuje się tak (Kraków):
MHz - 674
MUX - MUX4
Moc [kW] - 3.000
Pol - V
Odległość [km] - ~1.449

Ten nadajnik mam w zasadzie zaraz po drugiej stronie Wisły, a bloki na moim osiedlu nie są wysokie bo mają 2 piętra (sam zresztą mieszkam na drugim).
Ogólnie z tego co dowiedziałem się z jednej strony, która skanuje nadajniki DVB-T to mogę odbierać sygnał z 31 nadajników (12 z nich jest do 30 km), jak to tam ujęli:
Odbiór bezproblemowy lub akceptowalny

Belam

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Belam »

Witam, potrzebuję pomocy z wyborem dekodera do TV, jest to plazma 49", teraz korzystam z kablówki(tylko do końca miesiąca) patrząc na mapę z nadajnikami to mam nadajnik 100kW(Jelenia Góra "Śnieżne Kotły") w odległości ~44.5km ale w najbliższej przyszłości będę zmieniać miejsce zamieszkania i wtedy ten sam nadajnik będzie w odległości ~55km. Dekoder będzie podłączony przez HDMI(najlepiej sygnał 1080p), anteny jeszcze nie mam ale jak już mówiłem mam czas na wszystkie zmiany do końca miesiąca, tak aby przełączenie odbyło się bez problemów. Czytałem trochę tu na forum i szczerze im więcej czytałem tym większy mam mętlik w głowie :(
W skrócie jaki dekoder do plazmy 49" podłączonej przez HDMI o rozdzielczości 1920x1080?

Hector

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Hector »

Wracam ponowie z moim pytaniem odnośnie anteny wewnętrznej.
Czy Vivanco TVA 301 będzie odpowiednia?
Wyglądem nie powala, ale całkiem pozytywne opinie zbiera.

@JaroslawMroczkowski, a to przepraszam!
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2013, o 19:40 przez Hector, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@Hector, to wątek o odbiornikach, a nie o antenach.

Zablokowany