Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: qwerty »

kemi73 pisze:A czy ja namawiam do zakupów ?:), coś podejżanie bronisz wiwy :).
Nie, nie bronie. Na wioskę kupię SRT 8110 STRONG, ale najpierw muszę zmienić instalację antenową. ;)

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

Ja w końcu wybrałem opticuma. Działa ok jak ktoś ma pytania to z chęcią odpowiem.

A tak na marginesie:

Fajny test dekoderów na necie znalazłem zobaczcie sobie. http://n.ubf.pl/news.php?readmore=239

luk99

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: luk99 »

Marszal pisze:Ja w końcu wybrałem opticuma. Działa ok jak ktoś ma pytania to z chęcią odpowiem.

A tak na marginesie:

Fajny test dekoderów na necie znalazłem zobaczcie sobie. http://n.ubf.pl/news.php?readmore=239

Jakość obrazu Ariva T50 - porównanie już nie aktualne , bo soft już jest nowy i nic nie zacina
Automatyczna zmiana między formatami - czemu dałeś po równo ? jeżeli Opticum ma problemy, w Fergusonie już też wydali poprawki
Współpraca z urządzeniem nagrywającym - czemu Ferguson ma mniej ? ja nie mam żadnych problemów
Wymiary - Ferguson nie jest duży , a z całą pewnością obudowa wygląda lepiej niż ten Opticum [http://www.eltrox.pl/zdjecia/tunery/fer ... -t50_1.jpg i http://www.hollex.pl/zdjecia/9841.jpg ]
Pilot - lepszy niż w Fergusonie ? wystarczy spojrzeć na zdjęcia ten z opticum wygląda jak jakiś tani zamiennik [ http://www.dvbsklep.pl/images/tun_opti_ft24p_pilot.jpg lub http://www.ferguson-digital.eu/images/s ... 50_rcu.jpg ]
A jak support , nowy firmware ? to też jest ważne Ferguson wydał już 3 nowe softy, zazwyczaj z poprawkami do uwag które zostały zauważone, Opticum widzę ze jedzie cały czas na starym sofcie

To takie małe moje porównanie ;) oczywiście wybór należy do kupującego
Tutaj dokładniejszy opis softu : http://sites.google.com/site/leszekfili ... -ariva-t50
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2011, o 07:48 przez luk99, łącznie zmieniany 1 raz.

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

Oceny końcowe mają podobne a Fergusony są wciąż sprzedawane ze starym oprogramowaniem, więc przeciętny Kowalski nie będzie się bawił sam z wgrywaniem nowego oprogramowania bo to może przekraczać jego umiejętności co do obudowy to zależy co komu pasuje nie wydaje mi się by ferguson miał lepszą obudowę. Kupiłem oba te dekodery na potrzeby testu a zostawiłem sobie Opticuma bo jest stabilniejszy w sensie techniczym.

krzycho16

Pytanie na temat tunera.

Post autor: krzycho16 »

Witam , Mam pytanie czy takie dekodowanie będzie działało w Polsce : MPEG2 MP@HL ,MPEG-4, AVC/H.264 HP@L4 ? Bo mam okazje kupić od kuzyna z niemiec, ale nie wiem czy bedzie działało. A i jeszcze jedno pytanie : co oznaczają te HP@HL i HP@L4. Z góry dziękuje za odp :)

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Pytanie na temat tunera.

Post autor: Tom345 »

HP@HL oraz HP@L4 dotyczą kodeków (znalazłem oznaczenie jako 'Poziom profilu'). Skoro obsługuje MPEG-4, nie powinno być większych problemów.

Możesz podać konkretny model tunera zamiast parametrów?

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: ANDPOL »

Czytam opinie o tych wszystkich tunerach i z każdym są jakieś problemy. Potrzebuję tuner dla przeciętnego Kowalskiego z zerowym pojęciem o elektronice. Potrzebuję tunera " zainstaluj i zapomnij" , prostego w obłudze i niezawodnego. Chyba lepiej niech by to był już tuner hd ( bo może będzie jakiś kanał hd). Co polecacie? No i cena żeby była przystępna nawet dla emeryta lub rencisty.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2011, o 15:23 przez ANDPOL, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: qwerty »

ANDPOL pisze:Czytam opinie o tych wszystkich tunerach i z każdym są jakieś problemy. Potrzebuję tuner dla przeciętnego Kowalskiego z zerowym pojęciem o elektronice. Potrzebuję tunera " zainstaluj i zapomnij" , prostego w obłudze i niezawodnego. Chyba lepiej niech by to był już tuner hd ( bo może będzie jakiś kanał hd). Co polecacie:?:
Zobacz FAQ i sprawdź, które obsługują AC3 E-AC3. Osobiście mam dobre zdanie o technisat (mam ich tuner dvb-c). Super intuicyjny i nigdy się nie zawiesił przez rok. Jak im wyszedł DiGYBOXX - tego nie wiem. Użytkownikom na forum pszeszkadza, że przy włączeniu szuka nowego oprogramowania (wydłuża start STB).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie ma produktów idealnych, a ponieważ każdy ma inne oczekiwania widzi różne "problemy". Znacząca większość dostępnych na rynku odbiorników działa stabilnie przy wykorzystaniu podstawowych funkcji, właśnie na zasadzie zainstaluj, zapomnij. W przypadku zastosowania jedynie do odbioru TV czym mniej dodatkowych, multimedialnych funkcji tym lepiej, chociaż jeśli gdzieś tam w menu będą siedzieć też nie szkodzi.

Ważne żeby odbiornik był zgodny z krajowymi wymaganiami (MPEG-4, HD, AC3, E-AC3, itp) :!:
Miał proste wyraźne menu także w trybie SD (niektóre mają grafikę optymalizowaną pod odbiorniki HD).
Miał długą gwarancję i zapewnione wsparcie producenta by w przypadku wykrycia jakiegoś problemu pojawiły się aktualizacje oprogramowania. (dla osób z zerowym pojęciem o elektronice przewidziano aktualizacje OTA zgodnie z DVB-SSU, o ile odbiornik to umożliwia, a dystrybutor zamówi taką usługę).

A ponieważ większość ocen jest bardzo subiektywna każdy poleci inne urządzenie przekonany, że (według niego) jest to najlepszy wybór na świecie.
Tak więc warto poczytać forum, ale decyzję trzeba podjąć samodzielnie.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: ANDPOL »

Czy jakiś dystrybutor tunerów wyrażał zainteresowanie automatyczną aktualizacją?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

ANDPOL pisze:Czy jakiś dystrybutor tunerów wyrażał zainteresowanie automatyczną aktualizacją?
TAK, nic więcej na tym etapie powiedzieć nie mogę.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner dvb-t dla "Kowalskiego"?

Post autor: qwerty »

JaroslawMroczkowski pisze:TAK, nic więcej na tym etapie powiedzieć nie mogę.
Szkoda, że nie dowiemy się który / którzy producent(ci).

damians1

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: damians1 »

A kiedy najwczesniej możemy się spodziewać usługi aktualizacji "z powietrza" ? Dopiero po starcie MUX-1 czy znacznie wcześniej ?
Mam nadzieje że firmy takie jak Samsung, LG, Philips udostępnią swoje aktualizacje

tom41

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: tom41 »

damians1 pisze:A kiedy najwczesniej możemy się spodziewać usługi aktualizacji "z powietrza" ? Dopiero po starcie MUX-1 czy znacznie wcześniej ?
Mam nadzieje że firmy takie jak Samsung, LG, Philips udostępnią swoje aktualizacje
Osobiście, przy naszej jakości nadawania, a co za tym idzie i odbioru, obawiałbym się aktualizacji "z powietrza". Jeden błąd w strumieniu, niezauważalny w obrazie, może narobić sporo kłopotów, być może nieodwracalnych. To nie jest to samo, co aktualizacja softwaru z Internetu. Preferuję metodę tradycyjną; zapis z Internetu na pendrive'a i aktualizacja poprzez USB. Rozumiem, że hasło jest nośne, ale ostrożności nigdy za wiele.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: qwerty »

tom41 pisze:Osobiście, przy naszej jakości nadawania, a co za tym idzie i odbioru, obawiałbym się aktualizacji "z powietrza". Jeden błąd w strumieniu, niezauważalny w obrazie, może narobić sporo kłopotów, być może nieodwracalnych.
Raczej wgrywając nowe oprogramowanie jest sprawdzana suma kontrolna (czy inne zabezpieczenie). Po drugie (nie wiem jak STB) ale tv (np. samsung) ma 2 pamięci na oprogramowanie. Jak jeden zawiedzie (np podczas aktualizacji) uruchamia się z drugiego (dualbios).

molu

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: molu »

hi
Jaki tunerek poradzili byscie cobym sobie z 20 calowego monitorka tv z dvb zrobil ?
Musi miec hdmi - dzialac stabilnie i obraz w miare ok - reszta (odtwarzanie filmow) malo istotne. Waham sie miedzy Arivą 50 a Opticumem 24.
pozdro

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

molu pisze:Jaki tunerek poradzili byscie cobym sobie z 20 calowego monitorka tv z dvb zrobil ?
"Monitorek" obsługuje 50Hz?

molu

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: molu »

@GUTEK@ pisze:"Monitorek" obsługuje 50Hz?
taki monitor:
http://support.dell.com/support/edocs/m ... /about.htm
pozdro

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: ploomba »

tom41 pisze:
damians1 pisze:A kiedy najwczesniej możemy się spodziewać usługi aktualizacji "z powietrza" ? Dopiero po starcie MUX-1 czy znacznie wcześniej ?
Mam nadzieje że firmy takie jak Samsung, LG, Philips udostępnią swoje aktualizacje
Osobiście, przy naszej jakości nadawania, a co za tym idzie i odbioru, obawiałbym się aktualizacji "z powietrza". Jeden błąd w strumieniu, niezauważalny w obrazie, może narobić sporo kłopotów, być może nieodwracalnych. To nie jest to samo, co aktualizacja softwaru z Internetu. Preferuję metodę tradycyjną; zapis z Internetu na pendrive'a i aktualizacja poprzez USB. Rozumiem, że hasło jest nośne, ale ostrożności nigdy za wiele.
Nie wszystkie STB czy telewizory posiadaja USB. Ot taki Samsung Le32B350 USB nie ma, więc taka aktualizacja softu "z powietrza" przydałaby się.

tom41

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: tom41 »

Oczywiście,że tak.
Skąd moje obawy? Otóż ostatnio aktualizowałem swojego Opticuma Ft24 (pisłem o tym w odpowiednim dziale tematycznym). Instalacja odbywała się wg następującego schematu: wczytanie - restart - drugie wczytanie -(prawdobodobnie sprawdzające) - zakończenie - polecenie usunięcia pendrive'u. Trudno mi sobie wyobrazić taką procedurę w procesie aktualizacji automatycznej.

Zablokowany