Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

tomhalik

Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Post autor: tomhalik »

Prosze o pomoc.Czy karta tuner TV LEADTEK WINFAST DT 2000 H TV  będzie działała w Polsce, czy posiada MPEEG -4. Jeśli nie to jaki sprzęt kupić? Nie musi być do komputera.

Z góry dziękuję za pomoc.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

TUNER TV LEADTEK WINFAST DT2000 H TV

Post autor: JarekM »

Jeśli chodzi o parametry karty to chyba najlepiej przeczytać jej specyfikację, choćby w internecie.
Jaki sprzęt kupić? Wszystko zależy od wymagań, oczekiwać, grubości portfela. Proponuję poczytać forum przed zadawaniem tego typu pytań.

Marszal

Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

Przychodzę do was z wielką prośbą czy mogli byście mi podpowiedzieć który z dekoderów jest lepszy:

Ferguson Ariva T50
czy
Opticum FT24P

Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: kasia »

Opticum FT24P ;)
ten drugi (T50) tak miewa: http://www.youtube.com/watch?v=60h6_utz3kw
i pierwszy z brzegu cytat-opina usera pikej
upiłem ten szmelc.
Nie było o nim negatywnych opinni więc zaryzykowałem.
Sygnał analogowy po SCART to totalna porażka. O niebo gorszy niż sygnał analogowy podany przez video.
Syganał cyfrowy poniżej 720p jest słabej jakości, z bliska nie da się patrzeć.
W rozdzielczości 1080i jest już lepiej choć wkurza klatkowanie. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: tuner nie radzi sobie z automatycznym dopasowaniem formatu obrazu. Niektóre programy sa OK, inne zaś są nienaturalnie spłaszczone, zostają czarne pasy na górze i dole. Sprawdzałem na innych TV i na innych antenach.
Totalna porażka, omijajcie.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 2&start=20

_chris_

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: _chris_ »

mam krótko opticuma. Odbiornik, jak odbiornik. Wygląda w miarę przyzwoicie, jest dość czuły, dobrze rozpoznaje formaty obrazu, przełącza koło sekundy. Menu mi się nie podoba (ale to oczywiście ocena subiektywna) - bardzo proste. Pilot mały, dla mnie trochę niewygodny, ale pracuje w miarę dobrze pod kątem, nie trzeba celować dokładnie na wprost odbiornika.

Jedna uwaga - w trybie 4:3 Letter Box przy współpracy z CRT wyświetlają się niestety linie WSS (biała kreskowana linia na górze ekranu) na programach TVP.

I taka ciekawostka - to brat bliźniak NOT LV6TMPVR4.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: qwerty »

_chris_ pisze:mam krótko opticuma. Odbiornik, jak odbiornik. Wygląda w miarę przyzwoicie, jest dość czuły
Ciekawe: Poziom sygnału wejściowego: od -75 do -20dBm. Jest jakiś tuner z czulszą głowicą?

_chris_

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: _chris_ »

pewnie: RWT DTV-421HD: 25dBuV (jakieś -84 dBm) czy RWT DTV-401 albo SRT 8110 STRONG: -82dBm

zakładajmy, że wszystkie czułości w różnych modelach określa się wg jednakowego standardu... :D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: qwerty »

_chris_ pisze:pewnie: RWT DTV-421HD: 25dBuV (jakieś -84 dBm) czy RWT DTV-401 albo SRT 8110 STRONG: -82dBm

zakładajmy, że wszystkie czułości w różnych modelach określa się wg jednakowego standardu... :D
Ten SRT 8110 wygląda zachęcająco - dobra czułość i niski pobór energii. Mam nadzieję, że mikołaj podrzuci pod choinkę. :]

_chris_

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: _chris_ »

qwerty pisze:Ten SRT 8110 wygląda zachęcająco - dobra czułość i niski pobór energii. Mam nadzieję, że mikołaj podrzuci pod choinkę. :]
Słyszałem o nim bardzo pochlebne opinie od człowieka, który przerzucił już przez swoje ręce wiele odbiorników, ale sam się jeszcze z nim nie zetknąłem.

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

Czyli mówicie że lepiej droższy Opticum wziąć. Ma ktoś go może ?? Jak macie lub wiecie dajcie jakieś zdjęcie menu i napiszcie jak to działa.

A i czy do Opticum można podłączyć tylko dysk Opticum ?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Cypisek_XL »

Marszal pisze:.........
A i czy do Opticum można podłączyć tylko dysk Opticum ?
A skąd taki pomysł? Od kiedy taka zależność?

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »


Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Cypisek_XL »

Zgoda, ale to reklama produktów tej samej firmy. Nie jest podane że pracuje WYŁĄCZNIE z dyskami OPTICUM. Zdziwiłbym się że firma sama strzela sobie w stopę.

_chris_

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: _chris_ »

W manualu Opticuma FT24p nie ma żadnych zastrzeżeń odnośnie nośników - mogą być dyski czy pendrivy. Jedyne uwagi to takie, aby miały partycje sformatowane używanymi systemami oraz, aby przy dyskach o dużym poborze prądu używać zewnętrznych zasilaczy.

Wziąłem pierwszy lepszy pendrive, który wpadł mi w rękę, i nagrałem kawałek przy pomocy naciśnięcia guzika na pilocie :D Nagrało się - plik .ts

Instrukcja obsługi do Opticum'a http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=674
Instrukcja obsługi Ferguson'a http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... al_PL.pdf/

tom41

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: tom41 »

Chciabym postawić problem nieco inaczej. Pytanie "jaki dekoder wybrać" może byc nieco kłopotliwe dla wielu, gdyż mogą się czuć odpowiedzialni za polecenie sprzętu, który może nie spełnić oczekiwań nabywcy. Dlatego postawiłbym pytanie: o jakie parametry, które nie są wymienione w manualu, należy pytać. Gdy mam zamiar kupić PC, to wszystko jest jasne; typ procesora, jego zegar, płyta główna, karta graficzna, dysk twardy, ilość RAMu i jego szybkość, i t.p. Jeśli ktoś z forumowiczów potrafiłby wyspecyfikować podstawowe parametry, które decydują o późniejszym działaniu sprzętu, byłoby O.K. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby podane były wartości graniczne (np tyle pamięci o szybkości nie mniejszej niż, czułość głowicy.. i t.p.). Zdaję sobie sprawę, że nie sposób dopytać się o jakość softwaru, ale informacje n.t hardwaru byłyby cenne. Dla przykładu: producent podaje na ogół jak szybki powinien być dysk USB, aby zapis był prawidłowy. Ja chciałbym spytać sprzedawcę o parametry hardwaru (nie chodzi o ilość złącz S-CART, HDMI, i t.p.). Jeżeli sprzedawca nie potrafiłby mi odpowiedzieć na takie pytania (po ew. konsultacji z producentem), to znaczy, że powinien sprzedawać coś innego.

P.S. Od dwóch lat używam Fergusona 8300, który jest używany w warunkach b. dobrych(blisko nadajnik, siła sygnału 77%, jakość 100%), a pomimo to tuner zachowuje się niestabilnie (czasem parę dni odbiera bez kłopotu, czasem wiesza się w pięć minut po włączeniu, a po zrestartowniu znów sprawuje się przyzwoicie. Doszedłem do wniosku,że tuner ten pracuje na granicy swoich możliwości; jeden egzemplarz będzie dobry, inny beznadziejny. Taka sytuacja jest nie do wyreklamowania; sprzedawca będzie zwalał wszystko na instalację antenową, wadliwe nadawanie lub zakłócenia.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: p-b »

...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:32 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

_chris_ pisze:...Jedyne uwagi to takie, aby miały partycje sformatowane używanymi systemami...

Wziąłem pierwszy lepszy pendrive, który wpadł mi w rękę, i nagrałem kawałek przy pomocy naciśnięcia guzika na pilocie :D Nagrało się - plik .ts....
Pytanie co do twojej wypowiedzi:
1. W jakim systemie musi być sformatowany dysk czy pendrive żeby działał
2. Jeśli masz ten dekoder to proszę podesłał byś screena z menu.


A i jeszcze jedno lepiej wziąć tego Opticuma czy Not Only TV tuner DVB-T LV6TMPVR4 z funkcją PVR jak ktoś wcześniej napisał to brat bliźniak ? Bo jest tańszy o całe 30zł

I jak ma ktoś z was ten dekoder to niech napisze czy odtwarza i w jakich formatach filmy z zewnętrznego dysku.

tom41

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: tom41 »

@ p-b. Oczywiscie, że masz rację. Softwaru nie jestem jednak w stanie sprawdzić. W przeciwieństwie do systemu operacyjnego komputera, oprogramowanie urządzenia takiego jak DVB-T nie jest standaryzowane. Dlatego zrobiłem pewne założenie: firma, która knoci software, bedzie kupować najtańszy chłam na hardware. Stąd moja propozycja. Może koledzy, którzy tkwią w temacie głębiej niż ja, coś podpowiedzą.

P.S. Mojego Fergusona mam serdecznie dość, gdyż jego wieszanie, choć niezbyt częste, zdarza się w najmniej odpowiednich momentach. Chcę kupić coś innego, ale nie chcę powtórki. Dopuszczam pewne zacięcia, lecz system, po takim zacięciu, powinien kontynuować odbiór, a nie iść w krzaki, jak w moim przypadku. Wg mmnie jest to sprawa hardwaru, który się "nie wyrabia". Dlatego, pierwszym krokiem, moim zdaniem, powinno być zapoznanie się z parametrami hardwaru i umiejscowienie go na tle ogólnym (np. górna strefa poziomu niskiego, albo średnia poziomu wysokiego i t.p.). Potem pomyślę co robić dalej.

MaciekS

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: MaciekS »

tom41 pisze:@ p-b. Oczywiscie, że masz rację. Softwaru nie jestem jednak w stanie sprawdzić. W przeciwieństwie do systemu operacyjnego komputera, oprogramowanie urządzenia takiego jak DVB-T nie jest standaryzowane. Dlatego zrobiłem pewne założenie: firma, która knoci software, bedzie kupować najtańszy chłam na hardware. Stąd moja propozycja. Może koledzy, którzy tkwią w temacie głębiej niż ja, coś podpowiedzą.

P.S. Mojego Fergusona mam serdecznie dość, gdyż jego wieszanie, choć niezbyt częste, zdarza się w najmniej odpowiednich momentach. Chcę kupić coś innego, ale nie chcę powtórki. Dopuszczam pewne zacięcia, lecz system, po takim zacięciu, powinien kontynuować odbiór, a nie iść w krzaki, jak w moim przypadku. Wg mmnie jest to sprawa hardwaru, który się "nie wyrabia". Dlatego, pierwszym krokiem, moim zdaniem, powinno być zapoznanie się z parametrami hardwaru i umiejscowienie go na tle ogólnym (np. górna strefa poziomu niskiego, albo średnia poziomu wysokiego i t.p.). Potem pomyślę co robić dalej.
A czy nie lepiej powstrzymać się z zakupem nowego sprzętu do chwili ustabilizowania nadawania przez Emitela . Bo odnoszę wrażenie że to nadal testy ! Obserwuję forum i coś za dużo problemów mają posiadacze STB ,komputerów i TV !

Marszal

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: Marszal »

Podpowiecie mi może Ty _chris_ pisałeś że masz opticuma?

Zablokowany