Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

ja bym się skłaniał do t65 choćby z tego względu że jest wsparcie producenta (w lepszym lub gorszym wydaniu - ale jest) ;)

CinsoniK

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: CinsoniK »

Taki właśnie był moj pierwszy wybór do czasu kiedy zobaczyłem thomsona i zacząłem się zastanawiać T65 czy thomson

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: sat17 »

Witam .Muszę kupić kilka tunerów,pod uwagę biorę takie marki jak Signal,Strong,Opticum,Ferguson,Cabletech.Co mi polecicie,chciałbym poznać opinie użytkowników wyżej wymienionych marek.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

to dodaj jeszcze wiwę i poczytaj opinie w każdym z tematów o danym tunerze ;)
nie prościej było poprosić o skrót opinii i podesłanie na PW? :twisted:

kokospok

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kokospok »

CinsoniK pisze:Witam mam pytanie Który dekoder wybrac Ferguson Ariva T65 czy Thomson THT501 z tego co wyczytałem funkcje maja podobne ale bardziej zalezy mi na stabilności dekodera żeby sie nie zawieszał chyba że polecacie coś lepszego?? :?:
Nie znam tego Fergusona z praktyki. Natomiast THT501 jest bardzo stabilny, mam go od kilku tygodni i jeszcze się nigdy nie zawiesił. Kupiłem go właśnie ze względu na tą cechę i nie zawiodłem się na poradach forumowiczów (zob. wątek o THT501). Jedyna uciążliwość to bezwładność w reakcji na pilota w niektórych sytuacjach (zmiana kanałów oraz EPG), ale jak przypuszczam to cecha wielu tunerów (bardziej doświadczonych proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie). Wystarczy "nie szaleć po pilocie", a na pewno będziesz zadowolony. Zaznaczam, że pilot jest bardzo czuły, adekwatnie reaguje na przyciski, ale po prostu nie nadąża za niecierpliwymi i szalonymi manipulatorami :twisted: .

CinsoniK

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: CinsoniK »

kokospok pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
To jak na razie w doradztwie jest 1:1 czy może się jeszcze ktoś wypowiedziec na temat tych dwóch dekoderów Dzięki

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

może prościej by było napisać czego konkretnie oczekujesz od dekodera - aby "działał stabilnie" to może się odnieść do wszystkiego - ja mam modele jak widać i nie wymagam od nich cudów - tzn odbierają kanały tv poprawnie a że nie odtworzą jakiegoś filmu to trudno - jak by nie patrzył to nagrywanie i odtwarzanie multimediów to są opcje dodatkowe do dekodowania sygnału cyfrowego ;)

CinsoniK

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: CinsoniK »

Generalnie dekoder bedzie na wiosce i bede go używał sporadycznie na oglądanie filmów to raczej nie będę tam miał za bardzo czasu. Chce taki dekoder żebym sie nie denerwował jak mi się zawiesi albo coś z nim innego będzie nie halo

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

więc ja ze swoimi jeszcze nie miałem problemu - jeżeli masz używać sporadycznie to takie "wynalazki" jak wyświetlacz mogą być zbędne - więc może pójść w stronę T65 mini? :roll:
praktycznie to samo co zwykła t65 ale w kompaktowej obudowie :D

CinsoniK

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: CinsoniK »

Z natury jestem troche gadżeciarzem i moge wydac trochę więcej na coś co mi się bardziej podoba wizualnie chyba pozostanie mi rzucic monetą i wybór sie dokona dzieki za odpowiedź

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Dzisiaj rozpocząłem przygodę z DVBT. Dotychczas mam w domu nagrywarkę Manta DVD-029 podłączoną do kablówki. Z racji że mam minimalny pakiet telewizji kablowej stwierdziłem że nie ma sensu płacić za coś co mogę mieć za darmo.

Kupiłem z opcją oddania T65. Niestety przyzwyczajenie 2 naturą człowieka. I ten T65 jest inny niźli moja stara Manta. Brakuje mi kilku rzeczy.

Pierwszy problem to niemożność odtwarzania już nagranego materiału w czasie gdy nagrywam. W Mancie to było bezproblemowe - w T65 albo nagrywam albo odtwarzam. Czy są jakieś urządzenia które to umożliwiają - gdzieś na forum wyczytałem że umożliwia to Kruger-Matz-KM00188

Drugi problem - w Mancie w trakcie odtwarzania mogłem podzielić program - przykładowo - nagrywam 3 filmy bez przerwy i chciałbym podzielić ten materiał na 3 kawałki. Czy jest jakiś tuner który to potrafi.

Trzeci problem - w Mancie mam możliwość przesuwania skokami - co 30s i 5 minut, do tył co 10s i 5 minut. W T65 jest tylko przyspieszenie do przodu i do tył. Czy jest jakiś tuner który to potrafi.

Najlepiej aby taki tuner miał wyjście audio stereo i euro. Myślałem o dwugłowicowych KM00186 i URZ0086. Również o KM00188 oraz o Manta DVBT05. Z tego co wiem to KM0188 rozwiązuje 1 problem. Czy te pozostałe tunery rozwiązują te 3 problemy. Albo czy są jakieś inne tunery.

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

keminona pisze:przesuwania skokami - co 30s i 5 minut, do tył co 10s i 5 minut.
od softu 1.031 przyciskami 1-9 "przerzucasz" film o jedną dziesiątkę procenta (np 4-40%,7-70%)

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Wielkie dzięki za info. Rozumiem, że tyczy to T65 ! Podobnie jest w pozostałych modelach? No i co z problemem 1 i 2

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

1 - do takich rzeczy dekoder musi posiadać dwie głowice
2 - nagrywa się jednym ciągiem jeśli pamięć jest sformatowana w "ntfs" natomiast jeżeli masz w "fat 32" to dodatkowo podzieli nagranie po ok 512 MB ;)
keminona pisze:Podobnie jest w pozostałych modelach?
myślę że w t55 i t65mini też to jest bo praktycznie" jadą na tych samych softach
a jeżeli chodzi o innych producentów to już musisz zapytać użytkowników jak to wygląda w poszczególnych modelach :D

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

m@rtops pisze:1 - do takich rzeczy dekoder musi posiadać dwie głowice
Ale ja chcę nagrywać jedno i w tym samym czasie odtwarzać już nagrany materiał. Cz tu 2 głowice pomogą?

-- połączono
m@rtops pisze:2 - nagrywa się jednym ciągiem jeśli pamięć jest sformatowana w "ntfs" natomiast jeżeli masz w "fat 32" to dodatkowo podzieli nagranie po ok 512 MB ;)
Te podziały są przypadkowe. A mi chodzi o to że mam 60 minutowy nagrany materiał - a w nim 10minut reklamy na początku, 3o minut tego co mnie interesuje, 20 minut reklamy na końcu. A ja chcę ten 1 materiał podzielić na 3 części - a potem wyrzucić pierwszą i ostatnią część materiału

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

keminona pisze:Ale ja chcę nagrywać jedno i w tym samym czasie odtwarzać już nagrany materiał. Cz tu 2 głowice pomogą?
CABLETECH URZ0086 (twin tuner) :
Cytuj:
1. czy w czasie nagrywania programu tv 1-kanału lub 2-kanałów można oglądać nagrania z dysku czy są na to jakieś ograniczenia czy w ogóle nie ma takiej opcji

Można oglądać wcześniejsze nagrania w trakcie nagrywania, nawet jak zaprogramowano timer.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=40
keminona pisze:a chcę ten 1 materiał podzielić na 3 części - a potem wyrzucić pierwszą i ostatnią część materiału
niestety chyba żaden tuner nie "obrabia" nagranego materiału :(

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

m@rtops pisze:CABLETECH URZ0086 (twin tuner) :
Ale czy również w tym modelu mogę naciskając 1, 2, ... 9 ustawić odtwarzanie na 10%, 20% ... 90% ??????????

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Zacząłem czytać wątek i znalazłem http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=63291#p63291 tekst że cytuję
- gdy nagrywa nie działa część funkcji, np. EPG, brak dostępu do nagrań na USB, programowanie tylko ręczne,
Zatem czy w czasie nagrywania mogę odtwarzać rzeczy nagrane wcześniej na USB. Czy którykolwiek z modeli : KM00186, URZ0086, KM00188 oraz o Manta DVBT05 posiada coś takiego???

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

keminona pisze:
m@rtops pisze:CABLETECH URZ0086 (twin tuner) :
Ale czy również w tym modelu mogę naciskając 1, 2, ... 9 ustawić odtwarzanie na 10%, 20% ... 90% ??????????
Nie.

Tak jest zrobione w tunerach Wiwa w najnowszym sofcie, w Fergusonie i tunerach/odtwarzaczach opartych na Realteku.

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

@GUTEK@ pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Czyli z mojej listy ta opcja jest w T65 i DVDB05.

Natomiast KM00186 ma taki sam procesor co T65 - ale rozumiem że ta opcja nie działa ?
I KM001888 ma inny procesor - i rozumiem że też nie działa?

Zablokowany