WIWA HD-80

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Ja nie widziałem.

mangas

Re: WIWA HD-80

Post autor: mangas »

@GUTEK@

Soft w mojej Wiwie HD-80 OLD to:

BB Apr12 201119:4

Dodatkowo w informacjach wyświetlają mi się:

Model: HD7828
HW Wer.: HD DTT MXL101

max650

Re: WIWA HD-80

Post autor: max650 »

Przeniesione do innego działu
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2012, o 10:56 przez max650, łącznie zmieniany 2 razy.

katopo

Re: WIWA HD-80

Post autor: katopo »

zapytam ponownie czy jest może gdzieś aktualizacja dla wersji OLD?
Pytam bo wersja old nie daje u mnie rady. Mam też wersje NEW i ta wersja bez żadnego zacięcia daje radę.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Co znaczy "nie daje rady" ?

katopo

Re: WIWA HD-80

Post autor: katopo »

To znaczy sprawa wygląda tak. Odbieram u siebie MUX 1 i 2. Mam jedną instalację antenową na dwa telewizory. Do jednego podłączony mam HD80 OLD a do drugiego HD80 NEW. Tam gdzie mam OLD obraz potrafi się zaciąć i wyskakuje brak sygnału. Na drugim NEW nigdy takie coś mi się nie stało. Gdy zamienię tunery miejscami to OLD cały czas potrafi stracić sygnał a NEW ma cały czas 100% jakości i sygnału.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

To zmiana oprogramowania nic Ci na to nie pomoże.

Po prostu tuner OLD ma mniejsza czułość.
Z tego co podał mangas wygląda że tam jest głowica MXL101, w wersji NEW jest MXL5007.

katopo

Re: WIWA HD-80

Post autor: katopo »

Dzwoniłem na serwis i kazali wysłać do sprawdzenia. Problem w tym że gdzieś przepadł mi paragon.

terry

Re: WIWA HD-80

Post autor: terry »

Bez paragonu też możesz zareklamowac sprzęt

katopo

Re: WIWA HD-80

Post autor: katopo »

tylko nie mam dowodu zakupu a bez tego mi nie przyjmą. Tak powiedzieli

jacony

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacony »

Czy ma ktos moze podlaczony do tv dekoder WIWA HD 80 po HDMI ? Chcialem tak go podlaczyc i tv nie widzi mi dekodera po HDMI.Po eurozlaczu jest ok.Probowalem roznych kabli i roznych kombinacji rozdzielczosci i nic.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Co prawda HD80 nie miałem, ale każdy inny tuner na chipie MStara, np. LV6TMPVR4, WIWA HD80NEW bez problemu działały mi przez HDMI. Więc albo tuner ma uszkodzone wyjście HDMI, albo telewizor.
Najlepiej jak być podłączył tuner do innego telewizora.

czarna26zg

Re: WIWA HD-80

Post autor: czarna26zg »

Witam, ostatnio zakupiłam wiwa hd-80. Antena jest zewnętrzna sieciowa koszt ok 50 zł zawieszona ok 4 metrów nad ziemia ( domek jednorodzinny) - gdy podłączam ją bezpośrednio do TV odbiera 4 podstawowe programy tak więc z antena chyba wszystko OK. Kabel antenowy został podłączony do zasilacza a następnie do dekodera zaś dekoder połączony z TV scartem. Niestety wyszukuje mi programy ok 20 zaś WSZYSTKIE wyskakują jako "programy zakodowane" ?! Pytanie w czym może być problem ? Czy ma wpływ na odbiór antena cyfry plus zamontowana na dachu domu i przez to ściąga z cyfry programy ? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam Anka ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Bo odbierasz kanały TV Mobilnej Polsatu, a nie darmowe MUXy polskiej Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Przede wszystkim napisz co to za antena bo nie ma czegoś takiego jak "antena sieciowa". Masz na myśli antenę siatkową? Podaj też co masz w puszce antenowej w tej antenie.

Sprawdź swoją lokalizację, kierunek i odległość do nadajnika. Możesz to sprawdzić przykładowo tu: www.dvbtmap.eu

kjt

Re: WIWA HD-80

Post autor: kjt »

Prościej będzie zajrzeć tu ->Lokalizator DVB-T Wskazać na mapie swoją lokalizację i klik... sprawdzić co i z której strony można odebrać. Wtedy wykierować antenę i wybrać w tunerze ręcznie kanał (bez strojenia automatycznego).

skukany

Re: WIWA HD-80

Post autor: skukany »

Witam mam pewien problem z tym dekoderem nie wiem co się dzieje ale odbieram NTC czy tam DVB-T z odbiornika z Kosztownego mam jakieś 50 km mux 2 100/100 mux 1 100/100 jednak nie wiem czemu nie mam obrazu co może być przyczyną ? co robić ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80

Post autor: m@rtops »

prawdopodobnie za silny wzmacniacz w antenie ;)

kowalski444
Posty: 9
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, o 21:48

Re: WIWA HD-80

Post autor: kowalski444 »

Witajcie,

zauważyłem 2 problemy z moją WIWĄ HD-80 OLD, niestety producent mnie olał, więc może ktoś z Was mógłby pomóc...

1) zjadanie, gubienie losowych literek w napisach (txt) do filmów zewn. (avi). Praktycznie w każdym zdaniu brakuje jakiejś litery, czasami dwóch w losowym miejscu zdania jak i wyrazu. Nie ma znaczenia czy to literka z ogonkiem czy bez. Napisy w formacie TXT, UTF-8 (próbowałem też z innym kodowaniem - bez efektu).

2) automatyczne włączanie po włączeniu prądu, to samo mam w drugim pudełku Signal HD-507. Jest to dość irytujące, gdy jako TV służy monitor, który sam wykrywa sygnał i się włącza. Włączenie TV w sypialni o 3:00 w nocy ... bezcenne.

Czy również u Was występują takie problemy, czy to wady (a może ficzery) tylko mojego ?
Czy można rozwiązać je aktualizacją firmware'a ?

EDIT: Czy w ogóle istnieje nowszy/alternatywny firmware do tego sprzętu ?

kowalski444
Posty: 9
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, o 21:48

Re: WIWA HD-80

Post autor: kowalski444 »

Spróbuję podbić, bo problem e zjdanymi litekami staję się coraz bardziej uciążliwy...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80

Post autor: m@rtops »

kowalski444 pisze: bo problem e zjdanymi litekami staję się coraz bardziej uciążliwy.
nawet w postach ;)
wiem że specjalnie - ale fajnie to wygląda :lol:

Zablokowany