WIWA HD-80

kowalski444
Posty: 9
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, o 21:48

Re: WIWA HD-80

Post autor: kowalski444 »

No właśnie cały sezon serialu do obejrzenia i po 2 odcinku wymiękam, bo tego się nie da czytać...

Zastanawia mnie czy to wina chińskiego softu czy tylko mojego pudełka.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Próbowałeś SRT z kodowaniem ANSI?
Przywracałeś ustawienia fabryczne?

kowalski444
Posty: 9
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, o 21:48

Re: WIWA HD-80

Post autor: kowalski444 »

Ustawienia fabryczne nie pomagają, zresztą nie ma tam żadnych specjalnych możliwości konfiguracyjnych dot. napisów, żeby było co przywracać.

Pomysłu z SRT nie próbowałem, ale nie pozostało mi już chyba nic innego, więc co mi zależy spróbować.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Tu nie chodzi o jakieś specjalne możliwości konfiguracyjne tylko o to że może coś się softowi popierniczyło w ustawieniach. Bo do tej pory nie przypominam sobie, aby ktoś pisał o takim problemie z napisami w tym tunerze.

kowalski444
Posty: 9
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, o 21:48

Re: WIWA HD-80

Post autor: kowalski444 »

Tak czy siak, ustawienia fabryczne nic nie poprawiają.

Śmiesznie to trochę wygląda bo brakuje zupełnie losowych literek, bez żadnej zależności co do kodu ASCII, UTF czy miejsca w zdaniu wyrazu, bez znaczenia czy dany napis jest długi czy krótki... Tak jakby... ktoś to zrobił specjalnie :)
Bo skoro potrafi dobrze renderować 99% napisu, to co z tym 1% ?
Watermark ? Shareware ? Demo ?

jacek_kal

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacek_kal »

Kochani, powiedzcie co robię nie tak.
Wyczytałem, że do podłączenia telewizji naziemnej cyfrowej do telewizora CRT (posiada tylko złącze RF - antena) potrzebować będę dekodera STB.
No to kupiłem taki z wyjściem antenowym - WIWA HD-80.
Problem w tym, że taki tandem nie działa - na wyjściu antenowym z dekodera mam dokładnie to samo, co na wejściu antenowym.

Podłączyłem więc dekoder do nowego telewizora przez HDMI - i dopiero wówczas pojawił się obraz z dekodera. Tyle, że nie mam takiego złącza (SCART też nie mam).

Czy i co ja robię źle?

PS: chcę kupić jakiś dekoder, który choć dziś będzie podłączony do starego telewizora, ale w przyszłości również obsłuży telewizor z HD.

Jacek

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

Ten tuner nie ma modulatora.

Czy ten CRT ma jakiekolwiek wejście AV ?

Jeśli nie to pozostaje dokupić jakiś zewnętrzny modulator RF, lub tuner z wbudowanym modulatoram np. Strong SRT8106.

jacek_kal

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacek_kal »

@GUTEK@ pisze:Ten tuner nie ma modulatora.

Czy ten CRT ma jakiekolwiek wejście AV ?

Jeśli nie to pozostaje dokupić jakiś zewnętrzny modulator RF, lub tuner z wbudowanym modulatoram np. Strong SRT8106.
Poza złączem antenowym ma jeszcze bodajże 2 jacki, ale co jest przy nich napisane - nie wiem (TV jest teraz kilkadziesiąt km ode mnie). I żadnych innych złączy nie ma.

EDIT: a coś może łatwiej dostępnego niż SRT8106? Bo to widzę w zaledwie 2 sklepach.

Mutango

Re: WIWA HD-80

Post autor: Mutango »

A czy do tego starego telewizora nie jest podłączone jakieś inne urządzenie z modulatorem RF? Jakiś magnetowid, odtwarzacz DVD? Wtedy można by było ewentualnie wykorzystać..

jacek_kal

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacek_kal »

Nie ma nic - tylko stary TV. Gdyby był magnetowid, to już dawno bym go wykorzystał :)

Mutango

Re: WIWA HD-80

Post autor: Mutango »

No to nie ma innej rady. Mogą być tylko trzy rady:
- zmienić TV
- poszukać w miarę taniego zewnętrznego modulatora RF
- poszukać tunera z modulatorem RF
Siłą rzeczy jest ich chyba niewiele produkowanych (jeden podał Gutek), ponieważ telewizorów bez wejść AV też jest bardzo mało.

Tutaj widać jak słaba jest kampania cyfryzacyjna. Mówi się ludziom "wystarczy do starego telewizora podłączyć tuner STB". A nie wspomina się, że gniazdka AV w TV i STB powinny ze sobą współgrać. Zakłada się, że każdy stary telewizor ma wejście Euro... a jak widać nie każdy.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-80

Post autor: Maniek99 »

@jacek_kal
Najlepiej dowiedź się co to za model TV.
Jeżeli to dwa jacki, to pewnie video + audio mono.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

jacek_kal pisze:Poza złączem antenowym ma jeszcze bodajże 2 jacki, ale co jest przy nich napisane - nie wiem
Najlepiej jak byś się dowiedział co tam pisze przy tych gniazdach. Duże prawdopodobieństwo że to tak jak pisze kolega wyżej wejścia video i audio. Wystarczy wtedy odpowiedni kabel i tuner da się bez problemów podłączyć.

jacek_kal

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacek_kal »

No dobrze - szukając po obrazkach w google, znalazłem coś podobnego i złącza ma podpisane:
Audio IN, Video IN. Jeśli ktoś chce poszukać na własną rękę, to jest to prawdopodobnie model: Sony KV-1484MT 14" (albo jakiś baaardzo podobny).

W takim razie jaki kabel pozwoli na podłączenie zwykłego dekodera?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80

Post autor: m@rtops »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80

Post autor: @GUTEK@ »

m@rtops jak podajesz jakieś linki to czytaj opis!
Ten kabel jest w drugą stronę - sygnał z cinchy do TV ze SCART.

Tu trzeba sygnał ze SCART na cinch.

DVBManiak

Re: WIWA HD-80

Post autor: DVBManiak »

To już prędzej ten - http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/rynu
Tylko jeden cinch będzie niepodłączony, bo to TV mono, ale to nic.

maju

Re: WIWA HD-80

Post autor: maju »

Ten drugi kabel nie do końca jest dobry bo będziemy słyszeć w TV prawy albo lewy kanał fonii a w STB zdaje się nie ma przełącznika (stereo-mono). W większości przypadków nie powinno być problemu ale może się zdarzyć że słuchając TV (przy pewnych realizacjach) nie będzie fonii lub będzie słabo słyszalna. ;)
Skoro jest kabel (SKART - wejście wideo, audio mono) powinien być w sprzedaży w wersji SKART - wyjście.
Jeden i drugi z linków można przerobić (jeżeli jest rozbieralny SKART) na odpowiedni łącząc styki 1 i 3 (w SKART) w przypadku pierwszego (lub stosując odpowiedni sumator zewnętrzny bez ingerencji,lutowania) i odpowiednio polutować pierwszy (1 i 3 razem audio, 19 wideo) lub zrobić odpowiedni gdy posiada się odpowiednie złącza, kable i (lub) umiejętności.
http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

Mutango

Re: WIWA HD-80

Post autor: Mutango »

scart/rca najlepiej z przełącznikiem in/out
a do zmiany audio stereo/mono to taką pierdółkę można wcisnąć w TV -> klik

jacek_kal

Re: WIWA HD-80

Post autor: jacek_kal »

Czytając Wasze mądre wypowiedzi dochodzę do wniosku, że chyba jednak mimo wszystko będę szukał i próbował ściągnąć dekoder z wbudowanym modulatorem.
Bo z kabelkami raz podajecie takie, raz inne (o modyfikacji telewizora już nie wspomnę) ;)
Gdybyśmy mieli porozmawiać technicznie na tematy komputerowe, to proszę bardzo - ale z zagadnień RTV jestem laikiem i większość tych fachowych sformułowań nic mi nie mówi.

Zablokowany