MAXIMUM T-102 HD PVR

dzidekdrugi

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: dzidekdrugi »

Witam
Mam prośbę do szanownych userów. Zgodnie ze specyfikacją tuner winien odtwarzać materiały z dżwiękiem Dolby Digital Plus. W moim przypadku potwierdziło się to przy próbie odtwarzania wspomnianego wcześniej pliku testowego z forum test_ddplus.ts. Postanowiłem jednak upewnić się i sprawdziłem inne pliki. Na stronie http://www.cyberlink.com/stat/events/en ... /index.jsp znalazłem kilka plików MP4 z DD+, z których niestety żaden nie został przez tuner odtworzony z dżwiękiem. Tuner mam podłączony kablem HDMI do TV Sony Bravia. Gdyby inni użytkownicy, w tym zwłaszcza kol. Piotre`K i kol. radar54, mogli to sprawdzić, mielibyśmy pełniejszy obraz w tym zakresie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Mój LV6TMPVR4 również na tych demkach od Cyberlinka nie odtwarza dźwięku. W ogóle wygląda to tak jakby w ogóle nie widział ściężki audio po naciśnieciu Lang na pilocie pokazuje Audio 0/0.

Trzeba będzie spróbować rozbić ten plik na video+audio i zrobić z tego mkv i wtedy zobaczyć.
Wygląda że ten pliczek jest zrobiony pod CL PowerDVD.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie. Nie pokazuje wgl audio. W odtwarzaczu na kompie tak samo. Możliwe, że to właśnie robione pod nowego PowerDVD.

dzidekdrugi

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: dzidekdrugi »

Do DVBManiak
Ja wspomniane demka CyberLinka odtwarzam na PC bez problemu z dżwiękiem (odtwarzacz VLC).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

dzidekdrugi pisze:Do DVBManiak
Ja wspomniane demka CyberLinka odtwarzam na PC bez problemu z dżwiękiem (odtwarzacz VLC).
Akurat odtwarzaniem przez VLC bym się nie sugerował. Jest to dość nietypowy odtwarzacz, w dodatku korzysta z własnych kodeków.

U mnie tylko VLC odtwarza ten plik z głosem na kompie.

atom

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: atom »

Wikami 777 odtworzył 5 z 6 plików z dźwiękiem i obrazem. Nie rozpoznał do odtworzenia tylko pliku "Beardyman".

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

atom pisze:Wikami 777 odtworzył 5 z 6 plików z dźwiękiem i obrazem. Nie rozpoznał do odtworzenia tylko pliku "Beardyman".
Może ustalmy które demko testujemy.
Ja ściągnąłem elements-cyberlink_720.mp4 i ten plik odtwarza się bez głosu na LV6TMPVR4, na moich pozostałych jeszcze nie sprawdzałem.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

dzidekdrugi pisze:Do DVBManiak
Ja wspomniane demka CyberLinka odtwarzam na PC bez problemu z dżwiękiem (odtwarzacz VLC).
Możliwe. Ja korzystam z KMPlayer.

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Witam,
Dorwałem ostatnio plik przygotowany przez Dolby dts w e-AC3, który używają do testowania sprzetu. Zapentlone VIDEO, na którym jest stały obraz i pikający dzwięk. MAXIMUM T-102 PVR odtwarza to bez problemu zarówno po EURO złączu jaki i HDMI. Nie wiem jak przygotowywane są pliki przed producentów odtwarzaczy komputerowych ale ten przygotowany przez DOLBY jest chyba bardziej wiarygodny. Jeśli podpowiecie mi namiary na jakiego ftp'a to wrzucę go tam. Ten z którego to pobrałem jest już niedostepny. Plik zajmuje 1.2 GB jest z rozszerzeniem .ts, jest przygotowany w rozdzielczości 720p.
Czekam na wasze sugestie co do ftp'a.
Pozdrawiam
Piotre'K

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: qwerty »

Podaj nazwę pliku. Gdzieś na pewno leży.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

Protre'K pisze: Plik zajmuje 1.2 GB
Spakuj go WinRarem będzie szybciej i wrzuć tu np. http://www.filesonic.pl/.

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Też tak myślałem :) ale proszę oto nazwa oryginalna TeracomT2teststream_100602.ts

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

Ja nic nie znalazłem. Może koledzy.

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Z informacji jakie uzyskałem od polskiego dystrybutora tunera, pracują nad nową wersją oprogramowania. Obsługa NTFS i poprawa napisów wyświetlanych - to główne wątki nowego oprogramowania.

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Spakuj go WinRarem będzie szybciej i wrzuć tu np. http://www.filesonic.pl/.

Wrzuciłem na stronkę http://www.filesonic.pl/ plik testowy TeracomT2teststream_100602.ts

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:46 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

Mam nadzieję, że kolega ten link gdzieś skopiował, bo jak nie, to będzie ciężko znaleźć i zmarnował czas.

dzidekdrugi

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: dzidekdrugi »

Jestem od kilku dni użytkownikiem tego tunera i zauważyłem denerwującą jego przypadłość. Otóż przy odtwarzaniu z pena(USB) nagranego na niego materiału w formacie MP4 (mecz NBA), co 5-7 minut tuner najpierw przestaje odtwarzać przez kilka sekund dżwięk, następnie robi "stop klatkę" też bez dżwięku i po kilku sekundach wraca do dalszego poprawnego odtwarzania materiału video. Sytuacja powtarza się cyklicznie i z różną częstotliwością. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem i ma pogląd w tej sprawie.Pozdrawiam.

jendrek

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: jendrek »

Witam, zastanawiam się nad zakupem tego tunera i tak sobie myślę czy jest możliwość nagrywania jakiegoś programu na dysk i w tym czasie odbiór ta TV innego kanału przez przelotkę antenową ?
Czy ten sam sygnał który idzie w danej chwili na złącze SCART czy HDMI idzie też po antenie na TV ?
Gdyby ktoś z użytkowników mógł to sprawdzić i się wypowiedzieć na ten temat byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: qwerty »

A jak myślisz? Jak może przekazywać obraz przez koncentryk? Jak nagrywałeś magnetowidem to mogłeś oglądać inny program?

Zablokowany