MAXIMUM T-102 HD PVR

melon

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: melon »

Fajnie że możesz porównać dwa modele . Kanały się przełączają szybciej niż w LV6T MPVR4 ? Obraz i dźwięk porównywalny czy lepszy ? Multimedia dla mnie są mniej ważne :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

melon pisze:Fajnie że możesz porównać dwa modele . Kanały się przełączają szybciej niż w LV6T MPVR4 ? Obraz i dźwięk porównywalny czy lepszy ? Multimedia dla mnie są mniej ważne :)
Kanały raczej przełączają się tak samo (musiałbym podłączyć oba tunery i sprawdzić, jednak jeśli byłaby jakaś większa różnica to bym to zauważył). Obraz i dźwięk również taki sam, raz że to cyfrowa emisja dwa to te tunery są na takim samym chipsecie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Ciekawostka, przeglądając katalog produktów K1 znalazłem info o nowym Maximum T-105 PVR.
Jednak w internecie nie ma o nim jeszcze żadnych informacji, pewnie dopiero wprowadzą.

http://www.kjaerulff1.com/fileexplorer/ ... 13390&dl=1 - katalog, strona 7, tabelka na dole.

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Ciekawe co to będzie za tuner ten T-105, bo T-102 po opisie Gutka jest naprawdę super, część tych minusów to nie minusy, wygląd panela czy to, że tuner startuje z językiem duńskim :) ważne, że jest dużo więcej plusów bo te minusy to minusy dodatnie 8-)
Co najważniejsze bez problemu działa z nowym formatem dziwięku Dolby Digital + nadawanym przez MUX3 - TVP.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Z E-AC3 działa akurat większość tunerów.
Minusów mało bo to było porównanie z LV6T, głównie to co ma Maximum a nie ma LV6T. Gdyby ten tuner opisać ogólnie to by było więcej minusów.

Dodatkowo co zauważyłem jeszcze (było już o tym pisane) że tuner dość dziwnie się włącza - po naciśnięciu Power na pilocie zaświeci się zielona lampka, potem znów przełączy się na dłużej na czerwoną i dopiero gdy pojawi się na ekranie logo znów przełącza na zieloną. Trochę to mylące.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: bogdanzieba »

Właśnie w opisie tunera nic nie ma o tym, że działa na nim DD+ (E-AC3). To jak jest?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

bogdanzieba pisze:Właśnie w opisie tunera nic nie ma o tym, że działa na nim DD+ (E-AC3). To jak jest?
Downmix działa bez problemów, zarówno na telewizji jak i przy odtwarzaniu z plików.
Jak jest z spdif nie mam jak sprawdzić ale zdziwiłbym się gdyby tuner nie wysyłał przez to.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: bogdanzieba »

Downmix czyli dźwięk w TV?

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: belliash »

A wiadomo cos czy odtwarza AVI? DivX? XVid?

Ceti

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Ceti »

@Giorgio pisał:

Dobrze sobie radzi z DivX i z polskimi napisami *.txt - warunek: identyczna nazwa pliku dla filmu i napisów - nie wystarczy ten sam folder. Innych formatów nie testowałem.


Ale przydałoby się żeby ktoś popróbował innych formatów czy odtwarza...

I najważniejsze czy działa jednocześnie podłączenie scart/ hdmi do dwóch odbiorników.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Tuner odtwarza to co każdy inny na MStar, mniej więcej - MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV

Wczoraj poszedł na nim bez problemów MKV 1080p AC3 5/1. Jednak należy pamiętać że pliki MKV muszą mieć wyłączoną kompresję nagłówka oraz nie każdy 1080p chce się odtwarzać, nie wiem dlaczego - więcej w temacie wiwy str19.


Obraz może być wysyłany na obydwa złącza na raz - HDMI i SCART.

Ceti

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Ceti »

@GUTEK@ pisze:Tuner odtwarza to co każdy inny na MStar, mniej więcej - MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV

Wczoraj poszedł na nim bez problemów MKV 1080p AC3 5/1. Jednak należy pamiętać że pliki MKV muszą mieć wyłączoną kompresję nagłówka oraz nie każdy 1080p chce się odtwarzać, nie wiem dlaczego - więcej w temacie wiwy str19.


Obraz może być wysyłany na obydwa złącza na raz - HDMI i SCART.
Dzięki wielkie za te cenne informacje.

Wygląda na to że skoro wiele osób go poleca to i ja go kupię ;]

Z kiepską obsługa napisów poradzę sobie w ten sposób że nie będę ich używał tylko nagram matce filmy z lektorem do oglądania ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Ceti pisze:Z kiepską obsługa napisów poradzę sobie w ten sposób że nie będę ich używał tylko nagram matce filmy z lektorem do oglądania ;)
Wcale nie jest aż tak tragicznie z tymi napisami. Ja na tych tunerach oglądam od pół roku i jakoś daje radę hehe

Ceti

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Ceti »

A to jeszcze lepiej ;]

Szkoda trochę że ten maximus nie ma tylu złączy co LV6TMPVR4 (tak na przyszłość) ale nie można mieć wszystkiego... Chyba maximus jest obecnie najbardziej dopracowany i bezproblemowy ze wszystkich klonów mstara

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: programista »

Ale jak nie chcesz oglądać sam tylko z kimś, może w starszym wieku, nie możesz, bo ledwo będzie widział albo nie nadążał, wpatrywanie się nie jest komfortowe, a jak słowa źle przecina to dezorientuje kogoś, bo tak nie powinno być, jak w niedziele przyjeżdża rodzina i chcesz coś włączyć, znów kaplica, bo osoby te bez wątpienia stwierdzą, że napisy się okropnie czyta i jest bardzo niewygodne, coś czego producent usilnie nie rozumie, a osoba nie zapoznana z tunerem od razu to wytknie, taka prawda. I nie koniecznie musi to być osoba starsza, bo napisy działają jak losowa niespodzianka, a to przytnie na brzegach, bo napis za długi, a to trafi się złe tło i ledwo widać albo wcale, a to utnie napis w połowie, po prostu człowiek będzie zdezorientowany i niezadowolony, co innego jak ktoś używa sprzętu miesiącami, potrafi się już przyzwyczaić i wie jak poradzić sobie z powyższymi niedogodnościami, znaczy wie co go czeka.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Z tym dzieleniem w połowie wyrazu to muszę jeszcze sprawdzić bo na razie nie wyskoczyło mi to, ale też w tym Maximum w jednej linijce wyświetla więcej tekstu - tak jak w Signalu, więc lepiej się ogląda.

Ceti

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Ceti »

Aha i pytanie dodatkowe jako że u mnie nie ma Muxa3. Jak z jakością kanałów analogowych przez loop out. Nie ma odbić, zakłóceń?

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

@GUTEK@ pisze:Z tym dzieleniem w połowie wyrazu to muszę jeszcze sprawdzić bo na razie nie wyskoczyło mi to, ale też w tym Maximum w jednej linijce wyświetla więcej tekstu - tak jak w Signalu, więc lepiej się ogląda.
Maximum T-102 nie dzieli w połowie wyrazów(nie przecina),nie ma problemów z czytaniem wyświetlanych napisów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

radarr54 pisze:Maximum T-102 nie dzieli w połowie wyrazów(nie przecina),nie ma problemów z czytaniem wyświetlanych napisów.
Oj dzieli dzieli. Jednak na plus jest to że napisy wyświetla od jednego końca ekranu do drugiego, w LV6T są dość duże marginesy. Tak więc w przypadku T-102 napisy musiałby być wyjątkowo długie żeby się nie zmieścić i tuner je podzielił.

Obrazek

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Na której to wersji softu?
Moi testerzy przerzucili z pół setki filmów i ja też na coś takiego nie trafiłem.

Zablokowany