OPTICUM HD TS9600

tompatrz

OPTICUM HD TS9600

Post autor: tompatrz »

Witam,

Posiadam dekoder Opticum 9600 HD TS. Od wczoraj gdy włączam TVP1,TVP2,TVP INFO i inne z tej paczki kanałów dekoder się zawiesza. Do tej pory było wszystko dobrze. Kanały z MUX2 nie powodują tego problemu. Problem nie dotyczy tylko mnie, inni użytkownicy w/w dekodera też mają taki problem. Proszę o rozwiązanie problemu.

MUX3/ŚREM

janek 77

Re: Problem z paczką TVP MUX3 - dekoder Opticum 9600 HD TS

Post autor: janek 77 »

W Warszawie z MUX3 też są problemy. to nie tyllko problem tego dekodera ale i tunerów komputerowych. Też od dłuższego czasu prosimy o rozwiazanie tego problemu

przemek-77

Re: Problem z paczką TVP MUX3 - dekoder Opticum 9600 HD TS

Post autor: przemek-77 »

Witam
potwierdzam,
mój tuner to OPTICUM 9600HD TS
Tuner po włączeniu dowolnego programu z tej paczki (530MHZ)
zawiesza się pomaga tylko wyłącznik z tyłu obudowy
Mieszkam w Poznaniu na piątkowie 500 m od wieży RTV !!!!!
Siła sygnału 65%
Jakość 66%
Zaczeło się tak dziać kilka dni temu, przedtem wszystko było OK.
Już zmieniałem soft w moim tunerze ale nic to nie dało (soft oryginalny ze strony producenta)
soft 3.29 i 3.30 dzieje się to samo

Przemek :)

mateopoznan

Re: Problem z paczką TVP MUX3 - dekoder Opticum 9600 HD TS

Post autor: mateopoznan »

witam. mam ten sam problem. i nawet domyślam się co może być powodem.

już raz była taka sytuacja i pokrywała się z problemami z EPG na tym muxie, jak wiecie obecnie tez jest zamieszanie z EPG i znowy Opticum się zawiesza

Marszal

TVN Warszawa ?

Post autor: Marszal »

Kupiłem ten dekoder Opticum zadziwiło mnie to że brak w nim gier z ft16p skoro to nowszy model :( I mam mały problemik mianowicie z tvn Warszawa mieszkam w takim miejscu że mam odbiór z Raszyna oraz PKiN na wszystkich kanałach* jakość jest 77-85% a na tvn warszawa 33% nie wpływa to na odbiór oprócz tego że na kanale nie ma EPG oraz włącza się on dopiero po chwili po przełączeniu najpierw pokoazuje się na okl. sekundę okienko brak sygnału po czym znika i wyświetla się normalnie obraz (bez zakłóceń). Czym może to być spowodowane?


*Nie dot. TVN Warszawa

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: TVN Warszawa ?

Post autor: orin »

Na TVN Warszawa nie jest nadawane EPG. Opóźnienie w pojawieniu się obrazu na tym kanale wynika z konieczności czasu na przestrojenie się głowicy na inną częstotliwość niż MUX III lub MUX II oraz znacznie słabszego sygnału (możliwe że i jakości), co również może wpływać na szybkość dekodowania wizji. Podsumowując, masz wszystko w normie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVN Warszawa ?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Na TVN Warszawa nie jest nadawane EPG.
Podejrzewam, że właśnie to jest przyczyną dłuższego przełączania, zamrożenia obrazu, a czasem nawet planszy 'brak sygnału' w niektórych odbiornikach. Prawdopodobnie STB tak bardzo chce znaleźć wszystkie tablice w strumieniu, że brak niektórych z nich brak uznaje za brak całego sygnału.Jeśli komuś to przeszkadza, musi zmobilizować producenta do drobnych korekt w oprogramowaniu. Ostatnio na rynku pojawiło się kilka niedrogich modeli STB DVB-T z podobnym problemem.

_chris_

Re: TVN Warszawa ?

Post autor: _chris_ »

Dekoder którym się bawiłem też tak miał na TVN wawa. Ale, co ciekawsze - raz czy dwa zdarzało mu się wyświetlić info o braku sygnału również na innych muxach, kiedy ich jakości były chwilowo bardzo małe. Ja podejrzewam, że to się zdarza, jeśli sygnał jest o niskiej jakości, i odbiornik potrzebuje dużo czasu na synchronizację i zdekodowanie video, tak że w między czasie jakaś inna część softu uznaje że sygnału nie ma... :D Ale najważniejsze, że pomimo to stabilnie synchronizuje.
Marszal pisze:a na tvn warszawa 33% nie wpływa to na odbiór oprócz tego że na kanale nie ma EPG oraz włącza się on dopiero po chwili po przełączeniu najpierw pokoazuje się na okl. sekundę okienko brak sygnału po czym znika i wyświetla się normalnie obraz (bez zakłóceń). Czym może to być spowodowane?
ja podejrzewam dodatkowo, że ten długi czas włączenia się TVN wawa spowodowany jest, oprócz tego co napisałem powyżej, również parametrami samego sygnału DVB-T TVN wawa - a mianowicie bardzo silną korekcją FEC. To powoduje, że w przypadku silnie zakłóconego sygnału (a takie i Ty, i ja odbieraliśmy) dekoder musi wykonać o wiele większą pracę niż w przypadku innych muxów, gdzie korekcje są słabsze, skutkiem czego dziać się to musi automatycznie dłużej. Ale w zamian jest przynajmniej odbiór - mux-2 i mux-3 nie byłby już odbierany przy takiej jakości... :D

Marszal

Re: OPTICUM

Post autor: Marszal »

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie bo w dekoderze jest opcja odtwarzania muzyki ale ten dekoder nie widzi muzyki z mojego pendrive. Zapisuje pliki w formacie .ts/ czy jak ja bym chciał tam wrzucić jakiś film to też musi być w .ts i czym przerobić na taki format. Najważniejsze dlaczego nie widzi muzyki

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: OPTICUM

Post autor: ploomba »

Marszal, czy temat ten dotyczy Opticum FT24p??
Jesli tak to jak wygląda kwestia przełaczania się obrazu pomiędzy formatami 4:3 i 16:9 np podczas reklam na TVN? Czy tuner zawiesza się na chwilę (tak jak robi to podobno Wiwa i NOT)?

Marszal

Re: OPTICUM

Post autor: Marszal »

Tak to FT24p. Nie tnie się w ogóle możesz zobaczyć na moim filmiku sory za jakość ale to z telefonu.
http://www.youtube.com/watch?v=9Zl53E86wjo

A jeśli chodzi ci o automatyczne przełączenie na reklamach to też działa bez zarzutu.

przemek-77

Re: Problem z paczką TVP MUX3 - dekoder Opticum 9600 HD TS

Post autor: przemek-77 »

Firma globo wypuściła nowy soft
Software_3.31_Conax_(HD_TS_9600)_2010_12_14.zip
który umożliwia poprawny odbiór MUX 3 :)

:) :) :)

Zablokowany