OPTICUM FT16p

krystian

OPTICUM FT16p

Post autor: krystian »

Witam.

Posiadam tuner OPTICUM - FT16p i mam problem z odbiorem DVB-T (Żagań, woj. lubuskie).
Antena to http://www.wasserman.pl/pl/p/ANTENA-UHF ... IPLEX/1305

Wszystko ladnie poskladalem, zrobilem kable, podlaczylem antene do gniazda AERIAL w tunerze, SCART do TV i po wlaczeniu tunera mam komunikat - przeciazenie, nastepuje wylaczenie ... dlaczego mam jakies przeciazenie? Co moze byc powodem?

Prosze o pomoc.

_chris_

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: _chris_ »

Wygląda, jakbyś miał włączone zasilanie anteny (odbiornik podaje wtedy napięcie do zasilania wzmacniacza w antenie), a antena z linku jest pasywna, więc robiłoby się zwarcie. To tak na odległość.

W menu odbiornika "Instalacja" jest opcja „Ustawienia anteny naziemnej” - sprawdź - powinno być w twoim przypadku wył. lub pasywna. Jeśli jest inaczej - trzeba zmienić.

krystian

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: krystian »

Po przywroceniu ustawien fabrycznych ruszylo :) dzieki

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: kasia »

Witajcie.
Takie mam do was pytanie odnośnie tego tunera - jak było TVP HD to czy była możliwość oglądania tego kanału na wyjściu EURO? Czy raczej nie da rady, bo do tego potrzebny jakiś scalak do zmiany formatu obrazu, którego nie ma ten sprzęt.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: Tom345 »

Na pewno dało się oglądać bezproblemowo TVP HD poprzez eurozłącze, ale jedynie w jakości, jaką oferuje eurozłącze.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: Bogdan G. »

Tom345 pisze:Na pewno dało się oglądać bezproblemowo TVP HD poprzez eurozłącze, ale jedynie w jakości, jaką oferuje eurozłącze.
Nie byłbym tego pewien . Z opisu wynika że jest to tuner SD - jego procesor może sobie nie poradzić z obróbką sygnału o większej rozdzielczości .

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: Tom345 »

Bogdan G. pisze:
Tom345 pisze:Na pewno dało się oglądać bezproblemowo TVP HD poprzez eurozłącze, ale jedynie w jakości, jaką oferuje eurozłącze.
Nie byłbym tego pewien . Z opisu wynika że jest to tuner SD - jego procesor może sobie nie poradzić z obróbką sygnału o większej rozdzielczości .
Jeżeli tak, to przepraszam za zamieszanie ;) Choć, niektóre dają radę i skalują po prostu obraz.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: p-b »

...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 16:14 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

arik92

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: arik92 »

Jest gdzieś tu na Forum wątek w którym uźytkownik pisze że posiada właśnie ten tuner. Pisał on o tym że gdy ze Śremu było nadawane TVP HD w MUX 3 to odbierał przez złącze Scart. Później natomiast na TVP HD została zmieniona rozdzielczość z 720p na 1080i i TVP HD nie odbierał.
Wniosek jest taki że, Opticum potrafił przeskalować 720p do SD, natomiast nie potrafił przeskalować 1080i.

robcio

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: robcio »

FT16p na pewno nie odbierał kanału TVP HD bo jak podłączałem kilka szt to za każdym razem było na ekranie ciemne tło. To jest odbiornik do odbioru kanałów SD !! - HD nie odbiera !!

arik92

Re: Opticum FT16p, problem z odbiorem, przeciazenie

Post autor: arik92 »

Sam już nie wiem. Znalazłem ten wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1300
Na stronie 66 i 67 użytkownik @mario2626 twierdzi że odbierał na tym tunerze TVP HD.

Zablokowany