FERGUSON ARIVA T60

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Andrew525 pisze:Kupiłem dzisiaj mojej mamie Fergusona Ariva T60 i mam tam oprogramowanie v1.22 albo v1.022 to jest nowsze? czy standard?

Co do tunera wydaje się ok nagrywam filmy, odtwarza avi sprawdziłem i czyta też napisy txt.

Odbiera MUX2 i MUX3 z anteny pokojowej która jest ustawiona na parapecie okna, okno jest na północ a antenę mam skierowaną na południe, z południa odbiera MUX3 Skrzyczne a z północy MUX2 Katowice.

Do tv mam go podłączonego przez HDMI a tv to Panasonic Viera 26" HD READY i mam pytanko jaki format wybrać na pilocie tunera to wyświetlania obrazu 16/9 bo tam jest kilka opcji do wybrania.

Tutaj wrzuciłem nagrany filmik tym tunerem na youtuba prosto z pendriva bez kompresji.

http://www.youtube.com/watch?v=HzmTj3j86g8

Zostań przy oprogramowaniu fabrycznym które posiadasz i czekaj aż im się w końcu uda.Jak na razie poza psuciem oprogramowania fabrycznego nic nie poprawili.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Ok, jeszcze pytanko jedni piszą że (E-AC3) jest a inni że nie. To jak to jest w końcu?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Andrew525 pisze:Ok, jeszcze pytanko jedni piszą że (E-AC3) jest a inni że nie. To jak to jest w końcu?
T60 ma,T50 nie.Na I programie nadają w eac3/dd+,to to samo/ możesz sam sprawdzić czy chodzi.

klubow

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: klubow »

Witam - moj 1szy post tutaj,

Poniewaz telewizji nie ogladam tylko nagrywam
(nie pasuje mi idea dostosowywania swojego harmonogramu do ramowki)
mam problem z nazewnictwem nagranych juz programow - nie uwazacie ze wygodniejsza bylaby nazwa audycji a nie tak jak teraz "TVP1-201108082121" ?

Moze jakas wspolna petycja do producenta aby to zmienil w sofcie ?

pzdr
Krzysiek

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Ja bym proponował zrobić listę zmian i poprawek jakich oczekujemy i wysłać ją do producenta.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Andrew525 pisze:Ja bym proponował zrobić listę zmian i poprawek jakich oczekujemy i wysłać ją do producenta.
Najpierw niech poprawią wszystkie błędy w oprogramowaniu, bo jak na razie to można o nich napisać "Białą Księgę".

adtur

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: adtur »

Witam!
Mam jedno pytanie dotyczące sortowania kanałów w T60. Sortowanie ma dla mnie sens jeśli mogę dowolnemu kanałowi nadać dowolny numer. W moim T60 mogę przesuwać kanały na inne pozycje na liście ale ich numery pozostają przy nich niezmienione. Czy jest to błąd softu czy ja coś robię nie tak. Chcę żeby np.: POLSAT miał nr 2, a TVN nr 1 (mam tylko MUX2). Gdy w menu przesunę POLSAT o jedną pozycję niżej i tak pozostanie przy nim numer 1, a przy przełączaniu kanałów kolejność będzie 2,1,3,4.. itd.
Proszę o odpowiedź czy robię jakiś błąd. W moim LCD SONY mogę sortować kanały wedle uznania bez najmniejszego problemu i ograniczeń.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

adtur pisze:Witam!
Mam jedno pytanie dotyczące sortowania kanałów w T60. Sortowanie ma dla mnie sens jeśli mogę dowolnemu kanałowi nadać dowolny numer. W moim T60 mogę przesuwać kanały na inne pozycje na liście ale ich numery pozostają przy nich niezmienione. Czy jest to błąd softu czy ja coś robię nie tak. Chcę żeby np.: POLSAT miał nr 2, a TVN nr 1 (mam tylko MUX2). Gdy w menu przesunę POLSAT o jedną pozycję niżej i tak pozostanie przy nim numer 1, a przy przełączaniu kanałów kolejność będzie 2,1,3,4.. itd.
Proszę o odpowiedź czy robię jakiś błąd. W moim LCD SONY mogę sortować kanały wedle uznania bez najmniejszego problemu i ograniczeń.
Menu-instalacja -LCN wyłącz.

adtur

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: adtur »

sem pisze:
adtur pisze:Witam!
Mam jedno pytanie dotyczące sortowania kanałów w T60. Sortowanie ma dla mnie sens jeśli mogę dowolnemu kanałowi nadać dowolny numer. W moim T60 mogę przesuwać kanały na inne pozycje na liście ale ich numery pozostają przy nich niezmienione. Czy jest to błąd softu czy ja coś robię nie tak. Chcę żeby np.: POLSAT miał nr 2, a TVN nr 1 (mam tylko MUX2). Gdy w menu przesunę POLSAT o jedną pozycję niżej i tak pozostanie przy nim numer 1, a przy przełączaniu kanałów kolejność będzie 2,1,3,4.. itd.
Proszę o odpowiedź czy robię jakiś błąd. W moim LCD SONY mogę sortować kanały wedle uznania bez najmniejszego problemu i ograniczeń.
Menu-instalacja -LCN wyłącz.
Działa! Dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Co potrzebuje kupić żeby zrobić pętle sygnałową i podłączyć tuner z telewizorem żeby na nim był sygnał do analogu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

Andrew525 pisze:Co potrzebuje kupić żeby zrobić pętle sygnałową i podłączyć tuner z telewizorem żeby na nim był sygnał do analogu.
Przecież w tym ferdku masz przelotkę antenową - wyjście LOOP. Wystarczy podłączyć przedłużkę kabla antenowego gniazdo-wtyk i będziesz miał.

DVBManiak

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: DVBManiak »

Albo lepiej kawałek dobrego koncentryka.

Radioodbior
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2011, o 15:00
Odbiornik: Ariva T - 60
Feruson 8100 - HD
Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: ATX107 + LNA101, yagi 19 el.,Alcad 417, Yagi 5 el. UKF, 240m + 14m n.p.t. maszt
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG,G.Św.Marcina,Chor

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Radioodbior »

Witam, Mam podłączenie T60 do TV przez SCART, po włączeniu tunera, na TV w trybie TV mam obraz z tunera, który po chwili miga (w AV wiadomo normalnie). Po wyłączeniu tunera (tuner w trybie STANDBY) w trybie TV na TV pozostaje czarny obraz, co zrobić aby tuner umożliwiał oglądanie w trybie TV analogu po wyłączeniu tunera, macie jakieś rozwiązania (oprócz wyciągnięcia wtyczki z gniazdka), w 8100 - HD jest normalnie, na innych TV po podłączeniu T60 to samo

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Ja kupiłem dziś metr kabla koncentrycznego wtyk f/tv i wtyk f do tv.sat przykręciłem do kabla podłączyłem do tv i tunera i działa analog.

Radioodbior
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2011, o 15:00
Odbiornik: Ariva T - 60
Feruson 8100 - HD
Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: ATX107 + LNA101, yagi 19 el.,Alcad 417, Yagi 5 el. UKF, 240m + 14m n.p.t. maszt
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG,G.Św.Marcina,Chor

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Radioodbior »

Zapomniałem dodać tuner i TV mają osobne anteny

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wiwi »

to podłącz tylko 1 antene do tunera tuner do tv przez scart i tuner tv przez loop. Wtedy masz analog i dvb-t z jednej anteny i tuner moze byc na standbayu jak ogladasz analog. Jak juz musisz uzywac 2 anten to musisz zsumować z nich sygnal zwrotnica a potem tak jak 1 bys podlaczal

Radioodbior
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2011, o 15:00
Odbiornik: Ariva T - 60
Feruson 8100 - HD
Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: ATX107 + LNA101, yagi 19 el.,Alcad 417, Yagi 5 el. UKF, 240m + 14m n.p.t. maszt
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG,G.Św.Marcina,Chor

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Radioodbior »

Spróbuję połączyć sumatorem, tylko problem, że wtedy obraz będzie gorszy, a na jego jakości mi zależy, a straty na sumatorze 4 dB, złącza plus pętla na pewno będą, aktualnie jest tak
ATX 107 + wzmacniacz LNA177 --> TV - analog TVP INFO Kraków - g.Św. Marcina
Dipol yagi 19 elementowa --> T60 - DVB-T MUX3, MUX2 - Sucha Góra
a docelowo
ATX 107 + wzmacniacz LNA177 -->
Dipol yagi 19 elementowa --> sumator --> T60 - DVB-T MUX3 - g.Św. Marcina, MUX3, MUX2 - Sucha Góra
MUX2 z g.Św. Marcina mam sygnał na poziomie 90%, jakość 90%, mam nadzieję że MUX3 bedzie z podobną mocą
o ile z DVB-T nie będzie problemu to analog teraz będzie gorszy a zależy mi na dotychczasowym ładnym obrazie
Czy jest jakiś inny sposób na wyeliminowanie tych niedociągnięć producenta, które powodują czarny obraz

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Dlaczego ten tuner potrzebuje 50-60% zasięgu żeby odbierać muxy a zwykły tv z wbudowanym tunerem 10% ?

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

Radioodbior pisze:Witam, Mam podłączenie T60 do TV przez SCART, po włączeniu tunera, na TV w trybie TV mam obraz z tunera, który po chwili miga (w AV wiadomo normalnie). Po wyłączeniu tunera (tuner w trybie STANDBY) w trybie TV na TV pozostaje czarny obraz, co zrobić aby tuner umożliwiał oglądanie w trybie TV analogu po wyłączeniu tunera, macie jakieś rozwiązania (oprócz wyciągnięcia wtyczki z gniazdka), w 8100 - HD jest normalnie, na innych TV po podłączeniu T60 to samo
1. Też mam przez SCART i nie widzę migania (telewizor kineskopowy)
2. Też mam ten problem. Jak jest podłączony T60 przez SCART to telewizor widzi tą wtyczkę i przełącza się na AV i nie da się przełączyć na TV. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki SCART. Niestety, chyba nie ma lepszego sposobu. (Na drugim telewizorze jest ok. Nawet jak jest sygnał AV to jak chcę przełączyć telewizor na TV na analog to się przełącza.)
Wina jest i po stronie T60 i TV. T60 nie wyłącza napięcia na jednym pinie w SCART nawet w trybie standby - a powinien, wtedy by było ok. A TV widząc napięcie w SCART przełącza się "na chama" na AV i nie pozwala przełączyć się na TV (analog).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

Andrew525 pisze:Dlaczego ten tuner potrzebuje 50-60% zasięgu żeby odbierać muxy a zwykły tv z wbudowanym tunerem 10% ?
Bo tak jest wyskalowany wskaźnik sygnału.

Zablokowany