FERGUSON ARIVA T60

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

Przez przypadek znalazłem nieopisaną w instrukcji funkcję T60.
W trybie odtwarzania nagranego programu naciśnij EDIT i pojawi się pole GOTO __ : __ : __.
Wpisujesz godzina:minuta:sekunda do którego miejsca nagrania chcesz przewinąć.
Wiedzieliście o tym? :shock: :D

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

Radioodbior pisze:Zapomniałem dodać tuner i TV mają osobne anteny
wiwi pisze:to podłącz tylko 1 antene do tunera tuner do tv przez scart i tuner tv przez loop. Wtedy masz analog i dvb-t z jednej anteny i tuner moze byc na standbayu jak ogladasz analog. Jak juz musisz uzywac 2 anten to musisz zsumować z nich sygnal zwrotnica a potem tak jak 1 bys podlaczal
Sposób podłączenia anteny nie ma tu nic do rzeczy. Patrz mój post wcześniejszy z <2 września 2011, o 16:58>

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

T60 po ośmiu miesiącach zaczyna się sypać.Co dwa trzy dni muszę ustawiać programy od nowa.Przestawiają się jeden ,dwa lub wszystkie.Dwukrotnie nie paliła się lampka/czerwona/ po wyłączeniu tunera ale od pilota odpalił.Oprogramowania nowego nie ma długo i podejrzewam,że nie będzie bo technicznych wad i tak nie usunie,dlatego taka cisza z nowym softem.

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

Jak ci się sypie po 8 miesiącach to jaki problem gwarancja jest na 24 miesiące.

Radioodbior
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2011, o 15:00
Odbiornik: Ariva T - 60
Feruson 8100 - HD
Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: ATX107 + LNA101, yagi 19 el.,Alcad 417, Yagi 5 el. UKF, 240m + 14m n.p.t. maszt
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG,G.Św.Marcina,Chor

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Radioodbior »

1. Też mam przez SCART i nie widzę migania (telewizor kineskopowy)
2. Też mam ten problem. Jak jest podłączony T60 przez SCART to telewizor widzi tą wtyczkę i przełącza się na AV i nie da się przełączyć na TV. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki SCART. Niestety, chyba nie ma lepszego sposobu. (Na drugim telewizorze jest ok. Nawet jak jest sygnał AV to jak chcę przełączyć telewizor na TV na analog to się przełącza.)
Wina jest i po stronie T60 i TV. T60 nie wyłącza napięcia na jednym pinie w SCART nawet w trybie standby - a powinien, wtedy by było ok. A TV widząc napięcie w SCART przełącza się "na chama" na AV i nie pozwala przełączyć się na TV (analog).
Dzieki wielkie za odpowiedź:), wiesz może który to pin
Pozostaje rozszyc kabel zrobie wyłącznik i po sprawie:)

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

Tu masz rozrysowane piny SCART:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Scart

Chyba 8-ka, ale nie jestem pewny, bo nie zajmowałem się tym od strony praktycznej.
Może ktoś wie? A jak nie to pozostaje eksperymentalnie odkryć drugi raz Amerykę :D

Z tym wyłącznikiem to też nie dokońca dobre rozwiązanie, bo nie sterowane z pilota :D
Ale może lepsze to niż wyciąganie wtyczki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

andmacand pisze:Chyba 8-ka, ale nie jestem pewny, bo nie zajmowałem się tym od strony praktycznej.
Może ktoś wie? A jak nie to pozostaje eksperymentalnie odkryć drugi raz Amerykę :D
Ameryka już odkryta ;) Chodzi o 8 pin.

Radioodbior
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2011, o 15:00
Odbiornik: Ariva T - 60
Feruson 8100 - HD
Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: ATX107 + LNA101, yagi 19 el.,Alcad 417, Yagi 5 el. UKF, 240m + 14m n.p.t. maszt
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG,G.Św.Marcina,Chor

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Radioodbior »

Dzieki wielkie forumowiczom:), może się komuś jeszcze przyda, przynajmniej do wyłączenia analogu:) wyłącznik będzie w dogodnym miejscu, za pare tygodni zajmę się tym od strony praktycznej

widex

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: widex »

Mam pytanie dotyczące właściwości tunera Ferguson. Czy tuner ma czulszą głowicę od Wiwy HD-80/100?

Obecnie posiadam antenę kierunkową (z płytką, a nie symetryzatorem antenowym), rozdzieloną na 6 pokoi z rozdzielaczem AWS (podłączonym wzmacniaczem). Bez względu na moc zasilania - obraz zacina się losowo - jakość na ok 65%.

Obecnie zastosowanie to WIWA HD-80 i w kolejnym pomieszczeniu HD-100. W innych pomieszczeniach analogowa TV.

Problem występuje również w drugim przypadku, w podobnej lokalizacji.
Antena siatkowa, wzmacniacz i rozdzielenie na większą ilość pomieszczeń.

Czy w mojej instalacji Ferguson T60 będzie działał dobrze? Chciałbym poznać opinie osób, które miały do czynienia z Wiwą i Fergusonem. Jedno jest pewne, WIWA nie nadaje się na ekstremalne instalacje.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Robert03 »

widex pisze:Mam pytanie dotyczące właściwości tunera Ferguson. Czy tuner ma czulszą głowicę od Wiwy HD-80/100?

Obecnie posiadam antenę kierunkową (z płytką, a nie symetryzatorem antenowym), rozdzieloną na 6 pokoi z rozdzielaczem AWS (podłączonym wzmacniaczem). Bez względu na moc zasilania - obraz zacina się losowo - jakość na ok 65%.

Obecnie zastosowanie to WIWA HD-80 i w kolejnym pomieszczeniu HD-100. W innych pomieszczeniach analogowa TV.

Problem występuje również w drugim przypadku, w podobnej lokalizacji.
Antena siatkowa, wzmacniacz i rozdzielenie na większą ilość pomieszczeń.

Czy w mojej instalacji Ferguson T60 będzie działał dobrze? Chciałbym poznać opinie osób, które miały do czynienia z Wiwą i Fergusonem. Jedno jest pewne, WIWA nie nadaje się na ekstremalne instalacje.
Ja w Świeciu mam na Wiwie jakość 100% przy odległości z Kisielic 70km. antena kierunkowa bez wzmacniacza rozdzielona rozgałęźnikiem aktywnym w mieszkaniu na 3 odbiorniki. Długość kabla antena-rozgałęźnik= 30metrów. Jak ty masz z Brodnicy jakość tylko 60% to coś jest nie tak z instalacją antenową. Prawdopodobnie bruździ wzmacniacz który wprowadza zakłócenia i powoduje wzbudzenie głowicy odbiornika i spadek jakości. Niska jakość nie ma nic wspólnego z poziomem sygnału. Niska jakość oznacza że sygnał docierający do tunera jest zniekształcony, odbity lub zakłócony. Nie musi być słaby. Wręcz przeciwnie: może być zbyt mocny.
Sprawdz jak odbiera Ci Trzeciewiec MUX-2. To jest inny kanał być może na nim nie masz wzbudzenia i zakłóceń ? Proponuję sprawdzić instalację antenową - złączki, połączenia przewodów no i same wtyczki. Wszystko musi pewnie kontaktować nie może być luźne.
Moim zdaniem przyczyna leży gdzie indziej i po wymianie tunera będziesz miał to samo.
Co by nie powiedzieć o Wiwie - u mnie odbiera Kisielice płynnie przy jakości 40-50% na antence wielkości długopisu wystawionym na parapecie okna. Czułość głowicy ma wystarczającą.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Dziś tuner mi się dwa raz samoczynnie włączył... wiecie może czemu?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Andrew525 pisze:Dziś tuner mi się dwa raz samoczynnie włączył... wiecie może czemu?
Jak się okazało u mnie,to po chwilowym zaniku prądu też się włączył i przestawił kolejność programów.Drugi raz po zwarciu w instalacji.Można by było zrobić konkurs,kogo T60 większy numer potrafi wykręcić.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Po braku zasilania sam startuje ten tuner.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: qwerty »

sem pisze:Jak się okazało u mnie,to po chwilowym zaniku prądu też się włączył i przestawił kolejność programów.Drugi raz po zwarciu w instalacji.Można by było zrobić konkurs,kogo T60 większy numer potrafi wykręcić.
It's not a bug, it's a feature. Osobiście po tych rewelacjach co wyprawiał z tunerami sat. mocno wątpiłem w jakość ich produktów. Signal mi tylko raz stracił ustawienia (musiałem na nowo ustawiać).

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

U taty podłączyłem do T60 pendrive Kingston Data Traveler G3 16GB.
Kiedy przewijam nagrany program do przodu x2 jest ok.
Ale x4 i więcej albo wstecz przy przewijaniu widać dwa obrazy nakładające się. Jakby stop klataka z miejsca z którego przewijam i klatki przewijanego nagrania.
Czasem tylko, przy przewijaniu jest ok. Jednak najczęsciej obraz miga i widać dwa nakładające się obrazy.
Sobie kupiłem Kingston DTR500 32GB który jest szybszy i też to się dzieje.

Przy okazji: tu jest fajna strona z pomiarami szybkości Pendriverów:
http://usbflashspeed.com/

Pytanie:
Dyski twarde są znacznie szybsze. Czy przy podłączonym dysku też się tak dzieje?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

andmacand pisze:U taty podłączyłem do T60 pendrive Kingston Data Traveler G3 16GB.
Kiedy przewijam nagrany program do przodu x2 jest ok.
Ale x4 i więcej albo wstecz przy przewijaniu widać dwa obrazy nakładające się. Jakby stop klataka z miejsca z którego przewijam i klatki przewijanego nagrania.
Czasem tylko, przy przewijaniu jest ok. Jednak najczęsciej obraz miga i widać dwa nakładające się obrazy.
Sobie kupiłem Kingston DTR500 32GB który jest szybszy i też to się dzieje.

Przy okazji: tu jest fajna strona z pomiarami szybkości Pendriverów:
http://usbflashspeed.com/

Pytanie:
Dyski twarde są znacznie szybsze. Czy przy podłączonym dysku też się tak dzieje?
Z twardego dysku jest tak samo ale tylko przy odtwarzaniu programów nagranych z multipleksów.
Diviksy i obrazy z DVD ok.Z oprogramowaniem fabrycznym/chyba a raczej na pewno/ tego nie robił,niestety nie do zdobycia.Z tego i innych powodów wróciłem do t50.T60 czeka na nowy soft a jak nie to do kosza.

Aerix

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Aerix »

To nie prawda niestety, ze tuner z oprogramowaniem fabrycznym tak nie robi. Nie zmienialem go od zakupu i mam tak samo jak Wy.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Aerix pisze:To nie prawda niestety, ze tuner z oprogramowaniem fabrycznym tak nie robi. Nie zmienialem go od zakupu i mam tak samo jak Wy.
Sprawdź numer oprogramowania w swoim tunerze.Nowe partie w sprzedaży mają już nowszy soft,tak mnie ferguson poinformował.

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wiwi »

Ja tam do T60 nic nie mam mam go 2 miesiace i jest ok. Może nie jestem zbyt wymagającym uzytkownikem ale to co powinno dzialac za te pieniadze to dziala ale jak wy chcecie zeby ze złącza usb wam dolary wypadały to sorry. Oglądnełem na nim z 300 odcinków seriali na jakośc obrazu nie narzekam taka sama mam z tunera sat nie wyłącza sie zawiesza sam sie nie włącza chyba ze rzeczywiscie pradu niebyło ale u mnie jak pradu niema to raz na 3 miesiace i wiekszosc sprzetu sie tak zachowuje drukarka dvd. nie mam 100% jakości muxa bo jestem troche daleko od nadajnika ale 70% zawsze jest i obrazu nie zrywa... Do nagran też nic niemam nagrany plik konwerteruje do avi na pc i jest spoko. HDMI i SPDIF nie testowałem bo nie mam sprzetu do tego. Kiedys zostawiłem tuner właczony na cały dzien i noc i był tylko ciepły a nie jak niektórzy pisza goracy. Kiedyś wystepowały przycinki przy reklamach na polsacie ale to było z winy nadawcy. Jedyna wada jest to ze sie troche długo włącza ale za te pieniądze (150 zł dałem) jestem zadowolony.

Aerix

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Aerix »

Moja wersja oprogramowania to V1.038. Masz racje, ze to juz nie to samo co dawniej.

Wiwi ja tez jestem ogolnie zadowolony. Zawsze mozna kupic tuner oparty na systemie Linux za 1000 zlotych. Wtedy mozna rzeczywiscie narzekac jesli sa w nim powazne bledy, bo wydalo sie sporo pieniedzy. Mam jednak nadzieje, ze w miare mozliwosci naprawia te bledy. W koncu po cos robia te poprawki i wypuszczaja kolejne wersje softu.

Zablokowany