FERGUSON ARIVA T60

wieszunt

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wieszunt »

Może w menu/instalacja/przesunięcie czasu nie jest przestawione na auto ??

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

To ewidentnie wina kablówki

jazzzy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: jazzzy »

W menu/instalacja mam ustawione na "auto". Że to wina kablówki też mi przyszło do głowy, ale przedtem chciałbym wyeliminować inne przyczyny tego zjawiska. Wydaje mi się że wszystko ustawiłem jak należy, natomiast nie jestem pewien czy to może być wina sprzętu? Poza tą niedogodnością wszystko działa idealnie.

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

Musiałbyś podłączyć tuner pod jakąś antenę zewnętrzną nie wiem w jakim zasięgu Mux-ów się znajdujesz jeżeli masz silny sygnał wystarczy kawałek ,,drutu'' w gniezdzie antenowym jeżeli coś złapiesz zobaczysz czy zegar się ustawi.

mint1991

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: mint1991 »

Hejeczka :)

Na początek witam Was serdecznie.

Kilka osób polecilo mi tego fergusona, ale po tym co przeczytałem mam mieszane uczucia.
Piszecie, że dłógo przełącza kanały. Dłóg czyli ile?
Mieszkam w okolicach Gorlic (4 km od Gorlic)i jak chodzi o nadajniki to najlepszy będzie z Krosna. Jeśli nie ferguson to jaki dekoder polecacie w normalnej cenie?

HarrisonBergeron

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: HarrisonBergeron »

Długo to on się uruchamia - prawie pół minuty (27s).
Czas zmiany programu w obrębie jednego multipleksu to poniżej 2 sekund. Przełączanie na inny multipleks (inną częstotliwość) trwa dłużej - 4 sekundy.
Mam T60 i nie polecam, to już chyba lepiej kupić T55. Problemy z nim (T55) są te same (co z T60) ale szybszy procek sprawia, że nie są tak dokuczliwe. Mam oczywiście na myśli problem nr 1 - czyli czarny ekran przy zmianie formatów.

mint1991

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: mint1991 »

To może jakaś inna firma, nie ferdek? kurcze zielony jestem w tych tematach chce nie drogi sprzęt, który będzie ładnie pracował i nie robił mi takich niestpodzianek jak t60, o których czytałem na tym forum.

Artin

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Artin »

Czy uruchamianie się automatyczne napisów dla niesłyszących podczas ich nadawania w Arivie T 60 to norma - czy muszę je wyłączyć za każdym razem ? może można to jakoś wyłączyć na stałe ? jeśli ktoś coś wie proszę o podpowiedz z góry dziękując :)

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Artin pisze:Czy uruchamianie się automatyczne napisów dla niesłyszących podczas ich nadawania w Arivie T 60 to norma - czy muszę je wyłączyć za każdym razem ? może można to jakoś wyłączyć na stałe ? jeśli ktoś coś wie proszę o podpowiedz z góry dziękując :)
Czasami są nadawane napisy nałożone na obraz i ich się nie da wyłączyć np Władcy Móch na TV6.

Kilka przypadków też widziałem na TV Puls.

Mam ten tuner już z 6 miesięcy i nie jest najgorszy :)

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Artin pisze:Czy uruchamianie się automatyczne napisów dla niesłyszących podczas ich nadawania w Arivie T 60 to norma - czy muszę je wyłączyć za każdym razem ? może można to jakoś wyłączyć na stałe ? jeśli ktoś coś wie proszę o podpowiedz z góry dziękując :)
Coraz więcej pojawia się programów z napisami.Wyłączanie zaczyna być męczące.

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

U mnie jak wyłącze, to pamięta to ustawienie.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: cignacy »

W menu "opcje" - "język napisów" ustawiamy na "wył" i tak zapamiętuje.
Nie da się schować niestety napisów nałożonych(wytłoczonych) na filmie.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

cignacy pisze:W menu "opcje" - "język napisów" ustawiamy na "wył" i tak zapamiętuje.
Nie da się schować niestety napisów nałożonych(wytłoczonych) na filmie.
Dzięki.

gmyk

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: gmyk »

mint1991 pisze:To może jakaś inna firma, nie ferdek? kurcze zielony jestem w tych tematach chce nie drogi sprzęt, który będzie ładnie pracował i nie robił mi takich niespodzianek jak t60, o których czytałem na tym forum.
Nie ma takiej :). Jedynie słuszny zakup w zalewie chińszczyzny to Ferguson. Można o nim pisać wszystko ale to jedyna godziwa marka tanich tunerów na Polskim rynku. Swego czasu zrobiła w Polsce rewolucje w tunerach do SAT-ki. To właśnie Ferguson dał o niebo lepsze tunery od tych, które były wówczas dostępne w ofertach platform cyfrowych. Wszyscy narzekający, którzy choć troszkę mają wiedzy w tym temacie powinni mi przyznać racje.
Reszta marek traktuje swój produkt jak węgiel - tyle że trzeba fotki zrobić. Z kontenera na allegro. Jesteśmy rynkiem najtańszych zakupów. Nikt nie kupi dwa razy lepszego dwa razy drożej. Dlatego mamy co mamy. Chytry rzadko zyskuje.
A tak jak zauważyli niektórzy to forum to nic innego jak platforma marketingowa firm konkurujących między sobą. Swoje chwalą a innego oczerniają. Jak biedny klient ma dzięki temu forum podjąć decyzje lub dokonać trafnego wyboru. Po tym wszystkim co przeczyta najchętniej został by przy telewizji analogowej.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

Niezła reklama ferdka.
Owszem ich pierwsze tunery sat to był perełki na tle konkurencji, ale teraz ta firma wypuszcza coraz to gorsze modele. Olewają support, wypuszczając po kilku miesiącach po prostu nowszy model, a posiadacze starszego mają problem.
Tak więc ja przynajmniej nie przyznam Ci racji.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: mathome »

@GUTEK@ pisze:...Olewają support, wypuszczając po kilku miesiącach po prostu nowszy model, a posiadacze starszego mają problem...
Swięte słowa ;)
Ferguson wprowadza kolejny model tunera DVB-T:

Ariva T65

Obrazek

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... a-t65.html

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Piszą,że to ulepszona wersja t 60.Moim zdaniem to naprawiona wersja t 60,która ma wady techniczne nie do skorygowania oprogramowaniem.Do błędu się nie przyznają pozostawiając tysiące użytkowników z nie do końca sprawnym sprzętem.A skandalem jest wpis na stronach Fergusona,który można odczytać tak,że wady w tym modelu nie są wadami i nie przynosić nam do serwisu "to powiedziałem ja Ferguson łubudubu,łubudubu"

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: cignacy »

T65 - bliźniacza wersja T55 z dodanym wyświetlaczem i przyciskami na obudowie.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

cignacy pisze:T65 - bliźniacza wersja T55 z dodanym wyświetlaczem i przyciskami na obudowie.

Ferguson Ariva T65



Odbiornik Ariva T65 obsługuje darmowe kanały nadawane w cyfrowej telewizji naziemnej w technologii MPEG-4 z dźwiękiem Dolby Digital Plus. Jest to ulepszona a zarazem tańsza wersja Arivy T60. Wbudowany port USB umożliwia nagrywanie kanałów na zewnętrznej pamięci oraz odtwarzanie różnych multimediów włącznie z muzyką mp3 oraz filmami MKV i XviD. Obsługiwane jest odtwarzanie filmów w rozdzielczości HD wraz z polskimi napisami TXT. Ariva T65 oferuje doskonałą jakość obrazu zarówno w wysokiej rozdzielczości HD, jak i standardowej SD oraz zapewnia pobór prądu w trybie czuwania poniżej 1W. Od najtańszych odbiorników dostępnych na rynku Ariva T65 wyróżnia się m.in. obsługą Dolby Digital Plus (w niedalekiej przyszłości niezbędna funkcja aby dekodować dźwięk), dużo lepszym odtwarzaczem multimediów (polskie napisy TXT, większa liczba obsługiwanych formatów i kodeków). Ariva T65 jest bliźniaczym modelem Arivy T55, różni się panelem przednim na którym znajduje się wyświetlacz oraz trzy przyciski.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

W sumie to proponuje założyć nowy temat o T65.

Zablokowany