FERGUSON ARIVA T60

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: w687 »

jaką masz wersję softu?
bo u mnie ponowne wciśnięcie przycisku PLAY nie zatrzymuje odtwarzanego nagrania

abrakadabra
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2011, o 15:31

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: abrakadabra »

w687 pisze:jaką masz wersję softu?
bo u mnie ponowne wciśnięcie przycisku PLAY nie zatrzymuje odtwarzanego nagrania
Mam najnowszą wersję softu. Innym sposobem uzyskania pauzy jest przerzucenie na komputerze nagranych plików z katalogu tworzonego przez tuner do katalogu głównego pena a następnie uruchomienie odtwarzania wybierając filmy a nie pvr. Wtedy przycisk pauza w pilocie działa normalnie.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Soft fabryczny miał błędy ale nie był zły.Wioska pod Poznaniem jako ich przedstawiciel tego oprogramowania nam nie udostępni bo nie maja.Trzeba się zwrócić do producenta a osiłkom zostawić czas.Na Arive T50 potrzebowali prawie roku zanim przestali cokolwiek psuć.Myśle,że po tych ich wyczynach psucia wszystkiego z oprogramowaniem zwracając się do Holendrów udostępnią nam Fabryczne oprogramowanie.

marioking

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: marioking »

Osobiscie wole wariant z tym ze probuja cos poprawic. Lepsze to niz totalna olewka po sprzedazy gdzie nie mozna liczyc nawet na to.

pawel12302

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pawel12302 »

Ile minut nagrania zmieści się na pendrive 4gb w jakości sd?

Bartosz Czach

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Bartosz Czach »

To zależy od bitrate kanału. Ale przypuszczalnie ok. 2 godzin powinno dać radę.

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: grzesk511 »

pawel12302 pisze:Ile minut nagrania zmieści się na pendrive 4gb w jakości sd?
Mam Arive T50.
Jeśli Time Shift jest włączone to na pamięć 4 G mogę nagrać 1 godzinę 22 minuty, a jeśli wyłączę to się zmieści 2 godziny 11 minut.
Nagrywane z MUX-2.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: dario9678 »


pawel12302

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pawel12302 »

Poprawili coś?

Yogi

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Yogi »

Odnoszę takie wrażenie że coś grzebali przy jakości obrazu, jest jakby ostrzejszy i na pasku wskazującym jakość mam teraz 73 % gdzie wcześniej w porywach miałem 68 %. Chociaż dodam że mogę się mylić ponieważ tunera na razie używam sporadycznie nie codziennie gdyż z satelity nie mam dostępu do Polsatu i ten program oglądam z tego tunera.

pepe_lodz
Posty: 20
Rejestracja: 23 czerwca 2011, o 10:44
Odbiornik: Cabeltech URZ0185
Asus U3100 MiniPlus
Instalacja antenowa: telewizja kablowa w DVB-T

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pepe_lodz »

Od wczoraj jestem posiadaczem tego TUNERA, wczoraj tez odrazu aktualizowałem soft do wersji 38 i wieczorem zobaczyłem że już jest wersja 39. Dziś ją wgrałem. Używam tego tunera w TV Kablowej i wczoraj na sofcie 38 miałem jakość ok 91% i dziś na sofcie 39 też mam ok 91-92% więc chyba nic nie poprawiali według moich obserwacji. Jak narazie nie miałem żadnych z nim problemów. Wszystko działa poprawnie i nie narzekam :)

pepe_lodz
Posty: 20
Rejestracja: 23 czerwca 2011, o 10:44
Odbiornik: Cabeltech URZ0185
Asus U3100 MiniPlus
Instalacja antenowa: telewizja kablowa w DVB-T

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pepe_lodz »

Od wczoraj jestem posiadaczem tego TUNERA, wczoraj tez odrazu aktualizowałem soft do wersji 38 i wieczorem zobaczyłem że już jest wersja 39. Dziś ją wgrałem. Używam tego tunera w TV Kablowej i wczoraj na sofcie 38 miałem jakość ok 91% i dziś na sofcie 39 też mam ok 91-92% więc chyba nic nie poprawiali według moich obserwacji. Jak narazie nie miałem żadnych z nim problemów. Wszystko działa poprawnie i nie narzekam :)

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Wyświetlacz nadal miga.Nadal wyłącza ekran przy zmianie formatu i nadal skacze pasek jakości ale nie zrywa programu podczas wyświetlania tego paska jak poprzednio a może miałem szczęście.Na pokojowej antenie ponownie brak sygnału a już było lepiej.Nie zauważyłem żeby coś popsuli.Jedyną pewną zmianą to numer softu.Przy aktualizacji oprogramowania do Arivy T50 zawsze podawali co poprawili a tu ani słowa.Szkoda że nie można zdobyć oprogramowania fabrycznego było najlepsze.

Darkman89

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Darkman89 »

Witam,

mam problem z t60. Tuner pracował poprawnie z kablówką z wyjątkiem tego, że co jakiś czas tracił sygnał - najczęściej wieczorem/ w nocy. Niestety teraz tuner w ogóle nie ma sygnału, a co najgorsze, nie wyszukuje programów. Pasek informacyjny w czasie instalacji programów w ogóle się nie porusza. Tunera także nie można wyłączyć, ponieważ kiedy wyłączam go z pilota czy też z guzika na tunerze, ferdek nie przechodzi w stan czuwania, tylko się resetuje. Ustawienia fabryczne przywracałem - bez zmian. Wgrałem nowe oprogramowanie - także bez zmian.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Czy jest sznsa, że jest to coś innego niż uszkodzenie głowicy?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Tom345 »

Nie ma co się gimnastykować, serwis.

Felek

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Felek »

Witam, Jestem tu nowy i mam nowe pytanie.
W środę 22 czerwca kupiłem Arivę T60. Nic nie robiłem z oprogramowaniem.
Tuner DVB-T działa bez zarzutu: dobry sygnał i całkiem szybko przełączają się kanały.
Trochę zmartwiło mnie, że nie odtwarza OGG i FLAC jeśli chodzi o audio.
Prawdziwy problem to USB. Jest bardzo wybredne. Widzi karty pamięci SD (1GB) włożone do starego czytnika kart. Te same karty, ale w nowszym czytniku (który zna SDHC) już nie są widoczne. Do tego karta Compact Flash (8GB) nie działa nawet w starym czytniku. Z Pendrivem 16 GB nie ma problemów.
PYTANIE:
Czy to może być sprawa sprzętowa - kontroler USB starego typu, czy to tylko kwestia
oprogramowania i jest nadzieja na poprawę?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: BiTCity »

Też posiadam ten tuner i mam takie pytanie jaki musi być minimalny poziom sygnału jakość/siła by ten tuner znalazł MUX ? Na razie u mnie w okolicy nadaje MUX 2 i 3 z Iławy (mam problemy ze stałym odbiorem kwestia anteny to wiem ale wymieniać nie będę) a od końca lipca Trzeciewiec i Konin (MUX2).

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

BiTCity pisze:Też posiadam ten tuner i mam takie pytanie jaki musi być minimalny poziom sygnału jakość/siła by ten tuner znalazł MUX ? Na razie u mnie w okolicy nadaje MUX 2 i 3 z Iławy (mam problemy ze stałym odbiorem kwestia anteny to wiem ale wymieniać nie będę) a od końca lipca Trzeciewiec i Konin (MUX2).
>60% jakość.

abrakadabra
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2011, o 15:31

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: abrakadabra »

dario9678 pisze:Nowa wersja oprogramowania 1.039 http://ferguson-digital.eu/pl/pobierz/O ... 1.039.zip/
Firma Ferguson prowadzi dziwną politykę. To już 3 oprogramowanie jakie wgrałem i nie widzę różnicy. Nie podają co poprawili. Na forum też nie czytam wiarygodnych informacji mówiących o tym, że coś się poprawiło. Operacja wgrywania nowego oprogramowania to ryzyko, że wyłączą prąd albo coś innego pójdzie nie tak. Może ta firma pragnie stworzyć wrażenie, że coś robi w związku z tym ich produkt ma przyszłość ?.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: qwerty »

Ile razy w roku masz zaniki napięcia? Mi się tylko zdarzają przy mocnych burzach, jak zadziała SPZ.

Zablokowany