FERGUSON ARIVA T60

pufon

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pufon »

Jest wyjaśnienie sytuacji migającego wyświetlacza od producenta.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... dzony.html

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Andrew525 »

Żałosne to co ferguson napisał.

wieszunt

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wieszunt »

Jak dla mnie wyświetlacz może sobie migać, bardziej przeszkadza ta stopklatka podczas przewijania pvr

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

wieszunt pisze:Jak dla mnie wyświetlacz może sobie migać, bardziej przeszkadza ta stopklatka podczas przewijania pvr
Mnie też głownie to przeszkadza. zwłaszcza,że ja go mam głównie do nagrywania i odtwarzania.

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

sem pisze:
wieszunt pisze:Jak dla mnie wyświetlacz może sobie migać, bardziej przeszkadza ta stopklatka podczas przewijania pvr
Mnie też głownie to przeszkadza. zwłaszcza,że ja go mam głównie do nagrywania i odtwarzania.
Ja też patrzę raczej na telewizor niż na wyświetlacz :D

Najbardziej to mnie wkurza
1. Przewijanie z nakładającą się klatką stop.
2. Zachodzące na siebie napisy (np. na liście zaprogramowanych nagrań).
3. Brak możliwości podania nazwy pod jaką ma się nagrać zadany program. Potem trzeba sprawdzać co to jest (puszczać kawałek) bo po jakimś czasie nazwa TV <data> <godzina> nic mi nie mówi.
4. Czasem się resetuje i uruchamia od nowa, na szczęście nie zbyt często.

Mam T60 od miesiąca, jak na razie u mnie przestawienie lub zgubienie programów nigdy nie wystąpiło tak jak u innych kolegów na tym forum.

wieszunt

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wieszunt »

Faktycznie zachodzące napisy na siebie też są uciążliwe. A wie ktoś jak zrobić spację jak chcę zmienić nazwę kanału lub nagranego programu w pvr ??

HarrisonBergeron

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: HarrisonBergeron »

Nie jestem zwolennikiem updateowania. Uważam, że produkt, który trafia do sprzedaży powinien być dopracowany. Czy kupujący są jakimiś chomikami albo szczurami laboratoryjnymi na których robi się testy?
Z tego też względu nie wgrywałem jeszcze "poprawek" firmware i męczę się z fabrycznym 1.022. Czytając opinie o nowych firmware dochodzę do wniosku iż dobrze zrobiłem.

Najbardziej przeszkadza mi czarny ekran :evil: (przy przełączaniu formatów). Dopóki tego nie poprawią, jak dla mnie, nie ma w ogóle sensu brać się za robienie update.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

HarrisonBergeron pisze:Nie jestem zwolennikiem updateowania. Uważam, że produkt, który trafia do sprzedaży powinien być dopracowany. Czy kupujący są jakimiś chomikami albo szczurami laboratoryjnymi na których robi się testy?
Z tego też względu nie wgrywałem jeszcze "poprawek" firmware i męczę się z fabrycznym 1.022. Czytając opinie o nowych firmware dochodzę do wniosku iż dobrze zrobiłem.

Najbardziej przeszkadza mi czarny ekran :evil: (przy przełączaniu formatów). Dopóki tego nie poprawią, jak dla mnie, nie ma w ogóle sensu brać się za robienie update.
Tylko pierwsze egzemplarze były sprzedawane z tym softem.

HarrisonBergeron

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: HarrisonBergeron »

Nie wiem, jakoś nie czuję się być szczęściarzem. ;)

Odbiornik kupiłem zaraz na początku jak tylko pojawił się w sprzedaży.

piro32

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: piro32 »

Witam
Mam problem z tunerem zakupionym nie dawno a mianowicie obraz mam tylko przez kabel euro a przez hdmi mam tylko głos przez pierwsze dwa dni było wszystko w porządku tzn mialem też i obraz poradzi ktoś czo może być przyczyną próbowałem na innym kablu hdmi?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

piro32 pisze:Witam
Mam problem z tunerem zakupionym nie dawno a mianowicie obraz mam tylko przez kabel euro a przez hdmi mam tylko głos przez pierwsze dwa dni było wszystko w porządku tzn mialem też i obraz poradzi ktoś czo może być przyczyną próbowałem na innym kablu hdmi?
Sprawdziłbym na innym TV przez HDMI.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: cignacy »

piro32 pisze:Witam
Mam problem z tunerem zakupionym nie dawno a mianowicie obraz mam tylko przez kabel euro a przez hdmi mam tylko głos przez pierwsze dwa dni było wszystko w porządku tzn mialem też i obraz poradzi ktoś czo może być przyczyną próbowałem na innym kablu hdmi?
Pewnie ustawiłeś rozdzielczość nieobsługiwaną przez Twój TV po HDMI. Spróbuj naciskać przycisk OPT na pilocie.

piro32

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: piro32 »

Dzięki ale niestety to nie to

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

piro32 pisze:Dzięki ale niestety to nie to
Coś takiego kiedyś miałem jak żona wtyczki w tunerze do końca nie wsunęła.Spróbuj poruszyć wtyczką w gnieździe tunera.Jak obraz zacznie się pokazywać/migać/ to znaczyć będzie,że jest zimne lutowanie gniazda w tunerze i pozostaje tylko serwis.Kabel jak napisałeś wymieniałeś.Ile metrów ma kabel HDMI?Na kablu 5m tanim też dzieją się takie cuda.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

http://telewizja-cyfrowa.com/tunery_dvb_t.html
Wycofali z swojej ofert wszystkie modele fergusona.Może w końcu ferguson zacznie poważnie traktować swoich klientów.

piro32

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: piro32 »

Witam
Poruszałem wtyczką teraz jest obraz ale zniekształcony raz jest dobry a zaraz miga mam dosyć już tego tunera straszny szajs .Kabel jest dobry bo próbowałem na innym sprzęcie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

piro32 pisze:Witam
Poruszałem wtyczką teraz jest obraz ale zniekształcony raz jest dobry a zaraz miga mam dosyć już tego tunera straszny szajs .Kabel jest dobry bo próbowałem na innym sprzęcie
Wygląda na zimne luty przy gnieździe HDMI. Tuner na gwarancje.

chudzinki

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: chudzinki »

Witam :)
Mam pytanko do posiadaczy tego tunera: czy EPG wygląda może w podobny sposób jak w TV Samsung? Zdjęcie poniżej

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: andmacand »

chudzinki pisze:Witam :)
Mam pytanko do posiadaczy tego tunera: czy EPG wygląda może w podobny sposób jak w TV Samsung? Zdjęcie poniżej

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nie. Tu masz link do instrukcji, tam jest ekran EPG, str. 29:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1227/

Akurat dali niezbyt reprezentatywny zrzut ekranu, bo ucięta jest lista programów i opis programu.
Ale normalnie to po lewej stronie jest lista programów od teraz do tydzień do przodu a po prawej opis podświetlonego programu. Jak dla mnie to jest to czytelne i ok. Działa dobrze. Tylko to jest EPG dla JEDNEGO WYBRANEGO PROGRAMU a nie tak jak ty masz programy różnych stacji na jednym ekranie.

Tak przy okazji, to nie wiem jak można dać taki ekran do instrukcji, przecież jak kolega chudzinki zobaczy to pomyśli że to totalnie do niczego ten EPG. Brak programów i opisu. Zupełny brak profesjonalizmu i pojęcia. Nie wiem komu Ferguson zlecił sporządzenie tej instrukcji.

HarrisonBergeron

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: HarrisonBergeron »

chudzinki pisze:czy EPG wygląda może w podobny sposób jak w TV Samsung?
Nie.

Jak już kolega andmacand wspomniał, ekran "epg" z lewej strony ma ramówkę, a z prawej strony są detale.
Detale się nie mieszczą na ekranie i chcąc je przeczytać trzeba je przewijać klawiszami żółty i niebieski.
Obrazek

Jest też ekran "info", który dobrze wyświetla detale, ale niestety tylko dla dwóch pozycji z ramówki - bieżącej i następnej.
Obrazek

Zablokowany