FERGUSON ARIVA T60

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: grzesk511 »

Żółty przycisk jest (chyba) tylko do napisów nadawanych razem z programem telewizyjnym.
T60 (chyba) nie obsługuje napisów txt.
Nie wiem dlaczego ale w wątku Ariva T60 już nikt się nie udziela, może zapytaj w wątku o T65.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

T60 obsługuje napisy txt.Napisy ładują się automatycznie z filmem jeżeli pliki są prawidłowo opisane.Nazwa filmu musi mieć taką samą nazwę jak plik txt.Np.film.avi, film.txt

Mroziu

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Mroziu »

Dzięki za podpowiedź. Fucktycznie nazwa musi być ta sama napisów i filmu i wszystko jest OK :)

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: grzesk511 »

sem pisze:T60 obsługuje napisy txt.
A tutaj o tym nie napisali, chyba że dodali w nowym sofcie :?: :?: :?:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... a-t60.html

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Napisy txt były już od fabrycznego oprogramowania.

wieszunt

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: wieszunt »

Szkoda że już zapomnieli o naszym Ferdku i już żadne poprawki na niego nie wychodzą tylko na T65 :/

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Przewijanie nagranego materiału z pamięci mogli by poprawić.Pojawiająca się stop klatka podczas przewijania strasznie przeszkadza.Reszta to pierdoły ale też do poprawy się nadają.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: bogdanzieba »

Domena Fergusona nie wspierać starszych produktów a tylko nowe.

Jak było z HF-8900?

diablitko

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: diablitko »

Wiatm.
Mieliście może taki przypadek? Mam soft 47. Wszystko było ok przez miesiąc dwa. A teraz szopki mi się dzieją. Tuner nie reaguje na pilot albo reaguje jak sobie chce (wciskam menu a mi robi ciszej itd). Mam poustawiane programy według swojej kolejności to tuner potrafi po minucie działania przestawić się na kolejność nadawania z mux'ów. Po restarcie kanały wracają znowu do mojego ustawienia, mija minuta i powtórka z rozrywki. Co z tym robić?? Wgrywać jeszcze raz soft, zmieniać na starszy, reklamować? Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: m@rtops »

diablitko pisze:Wgrywać jeszcze raz soft,
można spróbować - ale przywrócić ustawienia fabryczne po wgraniu
http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm
diablitko pisze:potrafi po minucie działania przestawić się na kolejność nadawania z mux'ów
wyłącz funkcję LCN

diablitko

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: diablitko »

m@rtops pisze:wyłącz funkcję LCN
Na ile mogłem podejrzeć to jest wyłączona.

Można jakoś wgrać soft bez użycia pilota bo na chwilę obecną nie mogę poruszać się po menu.

Felek

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Felek »

Hej,

Czy ktoś zna w miarę przyzwoitą wersję oprogramowania dla T60, w której działa LCN?

Pozdrawiam, Felek

Julian

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Julian »

Mam taki problem z FERGUSON ARIVA T60 zawiesił mi się na wyświetlaczy widniał napis boot po konsultacji z fergusonem kazali mi go wysłać do nich na serwis wysłałem koszty przesyłki plus serwis wyniósł mię 110 zł czekałem dwa miesiące na tuner przysłali mi go pochodził 3 miesiące i znowu się zawiesił na wyświetlaczu boot zadzwoniłem do nich kazali mi go wyłączyć z prądu za pięć minut włączyć i miał działać tak zrobiłem tyle że efekt jest taki że mam czarny ekran władcza się na pieszym kanale na około minutę po czym sam się wyławiacza.Tuner jest na pierwszym sofcie 1.36

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Wygląda na to,że jest uszkodzony.Dziwna sprawa z tym softem.Zawsze w serwisie aktualizują do najnowszego.Może pomogło odłączenie od prądu i nic nie robili a teraz uszkodził się tak na stałe.Mam T60 od czasu jak tylko się pojawił na rynku i nigdy podczas uruchamiania się nie zawiesił.Często użytkownicy nieświadomie mają włączone zasilanie wzmacniacza anteny nie mając wzmacniacza co przy dłuższym użytkowaniu może doprowadzić do awarii sprzętu.

Julian

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Julian »

Nie wiem co robić gwarancja się skończyła i zastanawiam się czy nie taniej wyjdzie zakup nowego sprzętu.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Reklamuj poprzednią naprawę.Po każdej naprawie jest też pewien okres gwarancji/rękojmia/ jeżeli wystąpią te same objawy.Jeżeli wyślesz tuner z reklamacją a nie do naprawy nie będą mogli żądać zapłaty,chyba że się z tobą skontaktują i uzgodnią naprawę.Zażądaj w piśmie zwrotu poniesionych kosztów przesyłki.Nie zmieniaj teraz przypadkiem oprogramowania bo będą mieli punkt zaczepki.Z kupnem nowego niemarkowego bym się wstrzymał a Ferguson nie jest tani.

lemiel
Posty: 98
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: lemiel »

Przy wyłączonym LCN kilka minut po posortowaniu kanałów po swojemu wróciły do kolejności automatycznej, a że na początku ustawiają się dwa muxy czeskie (najpierw ten z Novą a następnie CT), to tuner przestaje być używalny przez normalnego i cierpliwego użytkownika przyzwyczajonego do TVP1 na pierwszej pozycji.
Oczywiście na zadane przez formularz na www pytania kiedy i czy będzie soft obsługujący poprawnie LCN nie doczekałem się odpowiedzi i już na to nie liczę.
Dipol był w stanie zorganizować dla swojego Signala 507 na MSTAR 7828 poprawkę na porządną obsługę LCN, a tu można oddać tuner Fergusona na złom.
Zdaję sobie sprawę, że to kosztuje, a patrząc na liczbę ściągniętych aktualizacji (około 2500) można założyć, że sprzedało się pewnie około tylu właśnie, to za dużo nie zarobili na tym. Ale wymagać od dostawcy działania podstawowej funkcji chyba powinni.
Mam od nich całkiem fajne DVD 150 z odtwarzaczem wszelkiej maści mpegów4. Niszowy raczej produkt. Co z tego, że potrafi wysunąć szufladę płyty w czasie oglądania pliku z napędu na USB. Za to przedostatnia aktualizacji wniosła "Dodano usługi internetowe opracowane przez społeczność." Zastanawiam się jaką społeczność... (Jest więcej klonów tego na rynku?) Chociaż ostatnio poprawili YouTube i to się chwali.
Ciekawe jak będzie z T65?
Ale i tak nigdy więcej Fergusona. T60 boli.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: hadam »

Może po prostu masz jakiś trefny egzemplarz, bo ja przy wyłączonym LCN ustawiam kanały jak chcę i zawsze tak zostają, fakt czeskich nie odbieram, tylko nasze trzy MUX-y. Tuner mam ponad rok i za każdym razem aktualizowałem oprogramowanie do najnowszego jakie się ukazało. :o

serwus

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: serwus »

moja mama ma ten sam problem. Przy wyłączonym LCN programy i tak jej się przestawiają jak chcą. Napisała sobie nawet kartkę że TVP1 ma na 32 pozycji itd. ale i tak co jakiś czas jej się pomieszają kanały (oczywiście same z siebie) i już TVP1 ma na innej pozycji. Problem z Czechami też jest - wywalają się na czołówce

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Mam t60 i nic mi się nie przestawia.Zdarza się,że ktoś wciska przyciski na pilocie bez zastanowienia i wtedy są kłopoty.Wyjść z menu po ustawieniu programów z akceptacją przeprowadzonej operacji inaczej nic się nie zmieni a lista ponownie się rozsypie.Listę też rozsypuje samo wejście w ustawienia ręczne programów nawet jak nic nie zmieniamy/kilkakrotnie mi się to zdarzyło/

Zablokowany