COMSAT TE 2040 HD

kot1986

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: kot1986 »

mieszkam w domku jednorodzinnym ten tv gdzie podlaczylem comsat jest na 2 ostatnim pietrze a na 1 jest telewizor lg lcd tez bez dvb-t i jakis tuner za stowe napewno gorszy od tego comsatu tyle ze to jest jedna instalacja i tam jest taka sama puszka jak w tym pokoju gdzie mam ten comsat do tego wiadomo ost pietro to blizej do dachu gdzie jest antena a nizej obraz przez tuner bez takich niespodzianek :/ jestem jakos temu zaradzic? ( boje sie ze jak zaczne machac antena to skopie cos na pozostalych tv :P ) poza tym nie usmiecha mi sie perspektywa wchodzenia na dach :> a skoro na 1 tv jest przez tuner ladny obraz to na 2 jak na moje tez powinno byc dobrze skoro jedzie z tej samej anteny :/

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: @GUTEK@ »

2x przycisk INFO i napisz jaki sygnał pokazuje na tym kanale co się tnie.

kot1986

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: kot1986 »

robi tak na wszystkich kanałach. ogladac sie da raz robi tak czesciej raz z mniejsza czestotliwoscia ale przynajmniej raz na minute efekt taki wyskakuje. z tym przyciskiem info sprawdze jak bede w domu ( teraz niestety w pracy do wieczora ) i wtedy napisze. Gdyby nie to dalbym sprzetowi ocene 10/10 ( np odtwarzacz plikow z usb o niebo lepszy niz ten co mam w kinie domowym ) tylko niech ta telewizja dziala jak nalezy :)i tak przy okazji jak najlepiej polecacie podlaczyc dzwiek ( lubie miec dzwiek 5.1 jak puszczam nagrania z dysku + jak sie da chcialbym tez tak z tv gdyby takie audycje akurat nadawano ) z tych 3 przewodow (czerwony bialy zolty ) czy jednak po optycznym by bylo pelne dolby ( na dvd pokazuje ikonka ze niby jest gdy sa te 3 kabelki ) a mam pod to podpieta jeszcze konsole ktora idzie optykiem i na obydwu urzadzeniach chce miec przestrzenny najlepiej bez przepinania co chwile kabli :) ( obecnie tymi trzema kablami jest podpiety dekoder na kinie leci z aux2 obok niby jest ikonka ze jakies dolby jest a konsola daje dzwiek jak kino jest ustawione na d.in tez ikonka o dolby jest) dosc zielony w tych tematach jestem ale staram sie sam to ogarnac wiec czy podlaczenie wg was jest prawidlowe i najbardziej optymalne?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: @GUTEK@ »

Przez analogowe wyjścia audio w tym tunerze tylko możesz mieć stereo.
Jeśli chcesz uzyskać dźwięk 5.1 bez downmixu musisz tuner podłączyć przez gniazdo COAX/SPDIF do amplitunera lub przez HDMI, jeśli amplituner też ma taką możliwość oraz ustawić w menu tunera funkcję "Cyfrowy dźwiek" na RAW zamiast PCM.

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

Witam, mam problemy z tym tunerem tz. jest to mój już 3szt. tunera, pierwszy był na starym chipsecie i grzał mi się mocno przycinał na kanale HD bo mam go podłączony do kablówki osiedlowej 20 kanałów nie kodowanych w tym 2 w hd. Chciałem sobie polepszyć i wymieniłem na nowszy egzemplarz z nowym chipsetem 7818 i się kongo zrobiło! nowy wcale szybciej kanałów nie przełączał lecz dłużej, ale nie występowało ciągłe przycinanie na Animal Planet HD, więc byłem zadowolony, ale to nie trwało zbyt długo bo wymieniłem go głównie dla wyjścia component, którego starszy nie miał, ale nagle okazało się, że po komponencie brak dźwięku po optyku choć na początku było załamka bo optyk to główny powód zakupu tego tunera :? więc go wymieniłem na 3-cią sztukę.
No i podłączyłem componentem podłączyłem ustawiłem Digital Audio RAW HDMI wył i podłączyłem do kina domowego gra :P nic już nie przestawiam by się nie zrąbało :lol: no ale to na tyle radości z jedynego tunera z componentem i optykiem na rynku :x
Po pierwsze nie zapamiętuje mi ręcznego segregowania programów po wyłączeniu nawet pilotem nie z gniazdka wszystko wraca do starego porządku co gorsze wskakują nawet czasami a prawie zawsze z 1 zupełnie wykasowany program, który wywaliłem zupełnie bo był zakodowany dziś po odłączeniu włączam a tu 3 kanały c+ zakodowane, które dawno usunąłem - szok i nerwica co zrobić z tym :evil: stary chipset też czasami się resetował ale nie ciągle!
Po drugie ustawiłem sobie nagrywanie i nagrało mi 2min meczu zamiast 2 godziny myślałem, cisnę tym sprzętem przez okno. :evil:
po trzecie co przelało szalę goryczy zapuszczam wieczorkiem film mkv 720p z napisami w osobnym pliku srt i co widzę, że napisy wyświetlają się jedynie ułamek sekundy i znikają przestawiam na wmuksowane angielski i to samo ręce mi opadają, żona mówi wywal to, albo wymień z powrotem na ten pierwszy co się tak grzał :? Odpaliłem polski film nagrany przez kolegę z N tv w 1080i no i mi się zatrzymał w pewnym miejscu i zaczął od początku się odtwarzać załamka :o po przewinięciu szedł dalej i doszedł do końca, ale następnego dnia to samo przy tym samym filmie, lecz w innym miejscu bo małżonka przysneła więc jej puściłem po przewinięciu końcówkę filmu a tu taki zonk :x zwiecha i przewijanie od początku totalna porażka!

Myślę sobie, może soft sobie wgram ze strony nowszy i co jest jakiś soft, ale po odnalezieniu jego przez tuner się on jedynie resetuje i nic się nie dzieje poza tym to chyba ta sama oryginalna wersja co jest w każdym tunerze na starcie bo firma klientów zupełnie olewa i nie testuje ani nie aktualizuje softu! :oops:

Może znacie jakiś alternatywny soft lub inny tuner z optykiem i componentem na rynku! bo zwariuję proszę o pomoc!!!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: m@rtops »

jaki masz soft jest gdzieś w info w menu -przeważnie podstawą wgrania nowego softu jest pusty pen sformatowany w FAT32

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: apk »

Ja miałem ten tuner i on miał same wady słaba czułość głowicy często wieszał się i gorsza jakość obrazu a więc proponuje ci zmienić na Ariwę T-55 , T65 lub na Wiwę i problemy się skończą .

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

Mi zależy na wyjściu optycznym i component bo mój tv ma tylko jedno hdmi zajęte już przez xbox-a a kino ma wejście tylko optyczne a Ariwa z tego co wiem nie ma takowych?

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

m@rtops pisze:jaki masz soft jest gdzieś w info w menu -przeważnie podstawą wgrania nowego softu jest pusty pen sformatowany w FAT32
Podaje: Wersja hardware MSD7818_T02V1!

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

Czy ktoś mi pomoże?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: apk »

http://www.comsat.pl/index.php/serwis-i ... ranie.html
Ariva niema wyjścia komponent ale możesz podłączyć przez EURO i co prawda są rozdzielacze HDMI ale nie wiem jak działają .
Co do dźwięku to ma Cyfrowe wyjście audio.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1363/
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... no_html,1/

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

No niestety euro odpada bo mam 2 kanały hd, które często oglądam co do cyfrowego wyjścia to wszyscy mają coaxialne, a ja potrzebuję optyczne!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: m@rtops »

Obrazek
u taty też mam jedno wyjście hdmi i myślę o czymś takim

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

Ciekawy kabel i ciekawe ile kosztuje i pewnie trzeba ręcznie przełączać między źródłami, ale nadal problem z optykiem!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: m@rtops »

idź do
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/przelacznik-hdmi-auto ... 95348.html
a ten optyk to chyba za karę? :lol:
czasem patrzę pobieżnie ale są to dekodery sat dużo droższe

piotr_the

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: piotr_the »

Tak więc skazany jestem na tą niedoróbkę :x

neverer

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: neverer »

Jeśli chodzi o problem z aktualizacją - miałem ten sam, pomogło wgranie pliku z firmware na inny pendrive (z szybkiego 4GB nie chciał, z wolnego 1 GB - zaskoczył). Oprogramowanie zmieniło numerek z 1.2 na 1.3 i to właściwie tyle. Dalej występują dyskwalifikujące ten tuner przykrości:
1. długi czas włączania się z trybu standby
2. długi czas przełączania kanałów
3. znikająca natychmiast belka informacyjna (przy zmianie kanału na taki z innego MUX, to nawet na ułamek sekundy nie zdążą się pojawić na niej informacje zanim zniknie)
4. tryb timeshift dalej jest tylko w opcji trwałej, uruchamianej czerwonym przyciskiem (tryb tymczasowy, uruchamiana za pomocą przycisku pauzy - opisany w instrukcji - nie działa), tak więc taki timeshit to można sobie w du** wsadzić
5. o czeskich programach możemy pomarzyć - nie znajduje

odradzam kupno tej tandety

GTfordGT

Comsat TE 2040 HD - sortowanie kanałów

Post autor: GTfordGT »

Witajcie mój dekoder wyszykuje programy i sortuje je po id, można zmienić ich położenie, ale nie potrafię zmienić id, więc nawet jak polsat ustawię na końcu to jak wcisnę 1 to przełącza na polsat. Czy da się to jakoś zmienić?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: kris_s8 »

Spróbuj wyłączyć LCN

Piotr.C

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Piotr.C »

Podgląd nowszej wersji menu na filmie. http://youtu.be/C5KVu7lNGLw

Zablokowany