COMSAT TE 2040 HD

lukasz90

Comsat TE-2040

Post autor: lukasz90 »

Witam
Miał ktoś styczność z wyżej wymienionym tunerem?
Znalazłem go w sklepie w dość przystępnej cenie, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej specyfikacji, a tym bardziej opinii użytkowników.

SzymOne

COMSAT TE 2040 HD

Post autor: SzymOne »

Interesuje mnie Wasza opinia na temat tunera COMSAT TE 2040 HDMI. Cena jest dość przystępna (około 200 zł) a i funkcje wydaje się mieć zbliżone do tych dużo droższych. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym odbiornikiem?
Pozdrawiam

rsms

Re: COMSAT TE 2040 HDMI

Post autor: rsms »

Do czynienia z nim nie miałem, no ale w specyfikacji nie dopatrzyłem się w nim jakichś funkcji dostępnych zazwyczaj w urządzeniach dużo droższych. Wszystko to dzisiaj już raczej standard w tej klasie cenowej. I mowa jest tylko o dźwięku DD, nic o DD+.

SzymOne

Re: COMSAT TE 2040 HDMI

Post autor: SzymOne »

z tego co wiem to niektóre odbiorniki w podobnej cenie nie maja możliwości konwertowania obrazu (np. na 4:3), a i nie odczytuj a MKV z USB :)

rsms

Re: COMSAT TE 2040 HDMI

Post autor: rsms »

A z tego co ja wiem.. to raczej trudno znaleźć taki który nie ma proporcji 4:3 :D
Może podasz jakiś konkretny przykład?
A co do MKV, to owszem, takie można znaleźć. No ale mówimy tu o tunerze DVB-T a nie odtwarzaczu multimedialnym :D
Jak pisałem wcześniej, nie miałem z tym urządzeniem do czynienia, może dobrze i stabilnie pracuje, spełnia bezawaryjnie swoje funkcje.
No ale pod względem parametrów i możliwości to dziś żadna rewelacja, raczej standard.
No a wada niewątpliwą jest brak obsługi DD+.

Jesiat

COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

Na rynek wszedł właśnie solidny tuner w przystępnej cenie - COMSAT TE 2040, bo o nim mowa, ma wszystko co powinien mieć odbiornik w tym standardzie (specyfikacja poniżej), ale coś jeszcze - działa bez zarzutu.

TE 2040 HD
- złaczaHDMI, EURO, USB 2.0
- cyfrowe wyjście: SPDIF
- analogowe wyjście dźwięku CHINCH
- DD +
- rozdzielczość do Full HD 1080i
- aktualizacja oprogramowania przez USB
- przejście sygnału anteny naziemnej
- odbiór sygnału DVB-T MPEG4 HD i SD
- wielojęzyczne menu OSD
- automatyczne wyszukiwanie kanałów
- odbiór dźwięku Dolby Digital Audio (AC-3)
- formaty obrazu: 4:3, 16:9, AUTO
- nagrywarka USB
- odtwarzanie plików przez USB: AVI DivX 3.x-6.x, MPEG-4, JPEG, BMP, VOB, MON, MKV

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 47&theater

zachęcam do sprawdzenia tego odbiornika, a nuż może się okazać idealnie wyważonym arystotelesowskim złotym środkiem cenowo-jakościowym.

rsms

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: rsms »

A skąd masz informacje o DD+?
Bo w specyfikacji pod podanym przez Ciebie linkiem nie ma o tym wzmianki.

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

sprawdziłem u źródła :)

janek 77

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: janek 77 »

tzn u siebie samego? 8-)

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

hah, nie no ja nie jestem przyczyną sprawczą powstania tego sprzętu.

ot, spytałem, jak to z tym jest do końca samego inżyniera odpowiedzialnego za jego sporządzenie - takie pytanie już się pojawiło gdzieś, a bazując na samej specyfikacji nie potrafiłem na nie odpowiedzieć.

janek 77

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: janek 77 »

czyli reklama dźwignią handlu

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

czyli mamy dobry sprzęt i doświadczenie, ale mało ludzi o tym wie

rozumiem, że wielu odwiedzających to forum to ludzie z branży - instalatorzy, dystrybutorzy - w ich interesie jest raczyć swoich klientów jakością.

naszym także - dlatego jesteśmy ciekawi opinii specjalistów i pasjoantów

janek 77

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: janek 77 »

Jesiat pisze:czyli mamy dobry sprzęt i doświadczenie, ale mało ludzi o tym wie

rozumiem, że wielu odwiedzających to forum to ludzie z branży - instalatorzy, dystrybutorzy - w ich interesie jest raczyć swoich klientów jakością.

naszym także - dlatego jesteśmy ciekawi opinii specjalistów i pasjoantów
nie wiem czy tak należy rozumieć funkcji forum jako sposobu dotarcia sprzedawców do instalatorów czy dystrybutorów 8-)
Niektóre firmy odpowiadają na skargi uczestnikow forum na forum ale robią to oficjalnie aby było wiadomo kto pisze.

udawanie używkownika sprzętu to juz inna para kaloszy. Bo inaczej traktujemy sprzedawcó zachwlających swój produkt a inaczej jak nam się wydaje przypadkowego użytkownika jak my, który pozornie nie ma "interesu " w kłamaniu.. 8-)

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

eh etyka i ogłada... powiedzmy, że oto nadarzyła się szansa do sprawdzenia nowego sprzętu ;)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: programista »

To w takim razie ja poproszę fotki tunera tutaj w temacie, po prostu żeby temat bardziej "oficjalnie" wyglądał oraz filmik demonstracyjny jak tunerek się sprawuje, szczególnie interesuje mnie jakość napisów do filmów, ale też ogólne działanie.

Poproszę plik instrukcji użytkownika z pełną specyfikacją. (jaki cpu ?)
Czy jest obsługa eac3 i gdzie jest podana cena?
ma wszystko co powinien mieć odbiornik w tym standardzie
pozwoli Pan że będę jednak sceptyczny i nie uwierzę na słowo.

Skoro wspomina Pan o aktualizacji przez usb to rozumiem ochoczo będą one wykonywane.

Tak więc jeszcze długa droga, żeby stwierdzić czy tuner jest solidny i dobry.
zachęcam do sprawdzenia tego odbiornika
rozsyłacie próbki czy szukacie testerów beta, którzy w ciemno zakupią sobie opisywany sprzęt.

Ja proponuję najpierw podać wszystkie dane i zaprezentować, że tuner rzeczywiście jest taki solidny, bo z tych wszystkich tunerów tutaj rzadko który po zakupie okazał się nie mieć błędów i to poważnych.

janek 77

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: janek 77 »

Chętnie przetestuję urządzenie i napisze obiektywna recenzję na forum
Bo jak zwrócił kolega @programista droga wielu uzytkowników "perfekcyjnych" urządzeń jest raczej wyboista.
Oficjalna reklama to juz inna rzecz

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

okej, w takim razie, jak ma być oficjalnie, odpowiednio ja spreparuję

pozdrawiam

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

witajcie ponownie,

oto przed Wami tuner marki COMSAT TE2040 HD

w odpowiedzi na liczne zapytania postanowiliśmy zaprezentować go bliżej i bardziej szczegółowo

poniżej specyfikacja:



TE 2040 HD
- złącza HDMI, EURO, USB 2.0
- cyfrowe wyjście: SPDIF
- analogowe wyjście dźwięku CHINCH
- rozdzielczość do Full HD 1080i
- aktualizacja oprogramowania przez USB (wykonywana ochoczo, a jakże)
- przejście sygnału anteny naziemnej
- odbiór sygnału DVB-T MPEG4 HD i SD
- wielojęzyczne menu OSD
- automatyczne wyszukiwanie kanałów
- odbiór dźwięku Dolby Digital Audio (AC-3), DD +
- formaty obrazu: 4:3, 16:9, AUTO
- nagrywarka USB
- odtwarzanie plików przez USB: AVI DivX 3.x-6.x, MPEG-4, JPEG, BMP, VOB, MON, MKV

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 47&theater

Dla zainteresowanych załączam również instrukcje obsługi:
http://www.megaupload.com/?d=K6797TKH

Dla tych, którzy póki nie zobaczą nie uwierzą - mamy również filmik z youtube'a wizualizujący działanie tunera:
http://www.youtube.com/watch?v=e1HMwDHbgZ0

a nade wszystko zachęcam do sprawdzenia tych tunerów osobiście - w odpowiedzi na zadane pytanie: nie, nie przewidujemy rozsyłania darmowych próbek, ale oczywiście, każdemu ekspertowi chętnemu sprawdzić i ocenić nasz sprzęt ułatwimy do niego dostęp - zależy od indywidualnych ustaleń... zachęcam do skontaktowania się z nami

korzystając z okazji zapraszam Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na targach w Poznaniu oraz powstającego właśnie serwisu i sklepu internetowego

pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: @GUTEK@ »

Jesiat pisze:Dla tych, którzy póki nie zobaczą nie uwierzą - mamy również filmik z youtube'a wizualizujący działanie tunera:
http://www.youtube.com/watch?v=e1HMwDHbgZ0
Kolejny Klon! Oprogramowanie identyczne jak na przykład w Signal HD-507 czy RWT-441T. Żadna nowość tylko kolejna china z inną naklejką.

Jesiat

Re: COMSAT TE 2040 HD

Post autor: Jesiat »

Wiele z obecnych na rynku tunerów ma podobny hardware i software, ale jednak czymś się różnią.

Czy miał Pan okazję zapoznać się z naszym tunerem osobiście, rzekłbym fizycznie?

O klasie odtwarzacza decydują detale: wykonanie, przejrzystość oraz oczywiście funkcje. Nasz tuner jako jedyny w tej klasie ma tak szerokie spektrum odtwarzanych plików, włączając w to DivX HD oraz MKV. Dodatkowym plusem, jest całkowicie polskie menu z polskimi napisami.

Zapraszam do sprawdzenia go w akcji.

Zablokowany