ARGOSY HV339T

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: Cypisek_XL »

No tak ale Wifi i tuner są w wersji dongle USB i nie są wliczone w podstawową cenę urządzenia. Po doliczeniu tych opcji cena nie jest już taka fajna. Osobiście raczej wolałbym EVOLVE Blade DualCorder HD gdzie wszystko jest już wbudowane i nie zajmują portów USB. No i serwis na miejscu. Ciężko tez powiedzieć jak działa ten tuner na USB.


TomekOsw

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: TomekOsw »

Witam wszystkich serdecznie,

Pozwolę się wtrącić w temat.

Przymierzam się do zakupu Argosy HV-339T. Mam jednak pytanie. Jak to urządznie radzi sobie z dużymi dyskami, rzędu 2 TB?? A jeśli dodatkowo dorzuce dysk po USB?? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Drugie pytanko, aktualnie używam NOT ONLY TV LV6TBOXHD , czy warto wymienić na argosy ?? Za, przeciw ??

Z góry dzięki za info,

Pozdrawiam,
Tomek

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: Cypisek_XL »

Obsługuje do 2 TB. Może być jednocześnie podłączony dysk USB. O plusach to można przeczytać w ofercie.
Minusy to:
- raczej brak szans na nowe poprawki
- brak regulacji wielkości napisów (rozmiar stały)
- nie taki już nowy model
- nie można podłączyć DVD\BD po USB
- problemy z polskimi znakami w EPG (chyba że to naprawili)
... tak na szybko. Coś jeszcze się znajdzie.

Za ta cenę można się porozglądać za czymś innym.

jbx

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: jbx »

Ja też miałem NOT ONLY TV LV6TBOXHD i zamieniłem na HV339T. Kosztowało mnie to 371,40 zł plus przesyłka. Ciekawi mnie co można podobnego lub lepszego kupić w podobnej cenie. W poprzednim pleyerze najbardziej mi przeszkadzało:
- brak DTS i wiele filmów Matroska było bez dźwięku (nie mam kina domowego)
- nie dekoduje filmow mkv ze skompresowanymi nagłówkami
- częste problemy z napisami wewnetrznymi i zewnętrznymi
HV339T nie ma tych wad, odbiera wszystkie posiadane przeze mnie filmy (są one różnorodne). A przy okazji dostęp do internetu daje nowe nowe możliwości (np. radio internetowe, Bit Torrent i inne). Nie ma możliwości regulacji napisów ale te które są dla mnie są idealne.
Ma też i wady: np. EPG jest niekompletne i bez polskich znakow.
Podsumowując ja jestem bardzo zadowolony, dla moich zastosowań rewelacja.
I jeszcze jedno. Jako wyświetlacz wykorzystuję najczęściej monitor LCD z wejściem DVI. Przez prześciówkę steruję z wyjścia HDMI. Na playerze jest ustawione 720p oraz NTSC. Monitor ma głosniki i odtwarzam rownież osobnym kabelkiem dźwiek. Jeżeli monitor ma służyć do współpracy z komputerem to przełącznikiem na monitorze przełaczam na inne wejście monitora. Tak samo sterowałem również poprzedni player.

Pozdrawiam i polecam.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: Cypisek_XL »

Mój post nie był jechaniem po Argosy. Wymieniłem na co trzeba uważać bo każdy ma inne oczekiwania do takiego urządzenia. Do plusów można dodać że pilot jest b. przyzwoity oraz menu jest kulturalne, przejrzyste i szybkie. Nie ma przeładowania informacjami. Argosy odtwarza obraz DVD i BD. We własnym zakresie tworzymy linki do streamingu Radia i Video.

Ps. aktualnie jest na rynku Manta DVBT05 (DVB-T 05) z ceną o 150zł mniejszą. Nowszy procek i troszkę więcej możliwości. Proponuje poczytać wątek a potem wybrać. Też są plusy i minusy. Jak w każdym sprzęcie.

jbx

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: jbx »

Na stronie fen.pl pojawił się nowy soft do HV339T. Czy ktoś kto go zinstalował zauważył jakąś poprawę w funkcjonowaniu playera?

Mostowski

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: Mostowski »

Firmware N1.40 oraz N1.37 zamieszczone na stronie FEN-a, niestety nie wczytuje u mnie
napisów do filmów (oczywiście przy włączonej funkcji wczytywania ). Zdarza się , że wczyta ale zrobi to po właczeniu napięcia zasilania urządzenia i to tylko jeden jedyny raz . Firmware N1.36 - pod tym względem jest u mnie stabilne jak skała. Wczytuje zawsze i wszędzie -> bez problemów. Lecz N1.36 posiada inne problemy i "usterki".

colo
Posty: 40
Rejestracja: 5 listopada 2010, o 20:29

Re: ARGOSY HV339T

Post autor: colo »

Mógłby mi ktoś opisać jak krok po kroku przywrócić FW np. 1.34 do odtwarzacza, bo wgrałem 1.41 i nie działa mi tuner DVBT.

Zablokowany