LV6TBOXHD

sonicx

Re: LV6TBOXHD

Post autor: sonicx »

bartosz4 pisze:Trafiły mi się już za dwa filmy, które puszczone na tym urządeniu szły bez głosu (na Wiwa 128u i oczywiście w kompie wszystko OK). Żeby było ciekawiej to trafił mi się też film, który na LV6TBOXHD odpalił, a na Wiwie w ogóle nie chciał.

Macie takie doświadczenia?

Może jakaś aktualizacja w tej sprawie? Już jest potrzebna do latającego EPG, do ddania głosu na video, do szybkiego wejścia do multimediów.
Przypuszczam, że głosu może nie być ze względu na to, że dźwięk był w formacie AC3.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Chodzi o to, że nie można korygować głosu pilotem od tunera w czasie wyświetlania filmu. Trzeba nieć pilot od TV, albo...wstać z kanapy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD

Post autor: @GUTEK@ »

sonicx ten tuner odtwarza AC3 i E-AC3, nie odtwarza DTS.

bartosz4 to w końcu głos masz czy nie masz ;)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Nie mogę ściszać ani zgłaśniać pliku w multimediach. "Volumne" tam po prostu nie działa.

dido77

Re: LV6TBOXHD

Post autor: dido77 »

witam mam mały problem mianowicie chce kupić ten dekoder w wersji 2 tylko pytanko poczym poznam ze to wersja 2 moglem poczytać cały wątek ale niemam już czasu prosze o szybkom odpowiedz

nowy soft do wersji 2 ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... v2%207818/ pomoże ktoś jak poznać wersje 2
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2012, o 17:11 przez dido77, łącznie zmieniany 1 raz.

budzio

Re: LV6TBOXHD

Post autor: budzio »

Witam Posiadam dekoder LV6TBOXHD V1 (procek 7828)
Wysłałem kilka dni temu opis problemów z EPG itp.. bezpośrednio do producenta i przed chwilą otrzymałem taki oto pliczek "LIFEVIEW-OSD-E-v2-2011-09-21.zip" będę instalował dzisiaj wieczorem i dam znać czy problemy zniknęły...

budzio

Re: LV6TBOXHD

Post autor: budzio »

Witam ponownie.
Soft już wgrany i wszystko jest OK( problemy z EPG itp zniknęły). Nie sprawdzałem czy można regulować głośność w trakcie odtwarzania filmu z USB.
Jedyny minus to brak języka polskiego ale już napisałem do producenta o poprawną wersję...

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

budzio pisze:Jedyny minus to brak języka polskiego ale już napisałem do producenta o poprawną wersję...
Zatem będzie wkrótce na stronie?

Jeszcze inna wada to napisy. Za mało kolorów do wybrania. Ale to w sumie nieistotne, bo wystarczy gdy jest kolor biały ale z przezroczystą, czarną podkładką. A tego nie ma. Można dać na podkład wielki, szary pasek na 1/4 ekranu.

oltom71

Re: LV6TBOXHD

Post autor: oltom71 »

budzio pisze:Witam Posiadam dekoder LV6TBOXHD V1 (procek 7828)
Wysłałem kilka dni temu opis problemów z EPG itp.. bezpośrednio do producenta i przed chwilą otrzymałem taki oto pliczek "LIFEVIEW-OSD-E-v2-2011-09-21.zip" będę instalował dzisiaj wieczorem i dam znać czy problemy zniknęły...

Czy można liczyć na udostepnienie softu do przetestowania?

budzio

Re: LV6TBOXHD

Post autor: budzio »

Kilka dni temu sympatyczny Pan z serwisu FEN udostępnił mi jeszcze nowszy firmware do przetestowania (niż ten angielojęzyczny z serwisu LifeView) . W moim przypadku wszystkie problemy zniknęły (EPG, itp.) o czym poinformowałem serwis FEN i widzę, że dziś już jest ten firmware ogólnodostępny na ich ftp.LIFEVIEW-OSD-A-2011-12-07.ZIP

Z moich wstępnych obserwacji wynika, że bolączki z EPG usunięto. Jedyny problem, który nadal pozostał to brak regulacji głośności podczas odtwarzania filmu z USB.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

budzio pisze:Z moich wstępnych obserwacji wynika, że bolączki z EPG usunięto. Jedyny problem, który nadal pozostał to brak regulacji głośności podczas odtwarzania filmu z USB.
Teraz niby czerwonym przyciskiem można wejść do Multimediów. Ale WTEDY film nie odtwarza się (po naciśnięciu PLAY wyrzuca z filmu). Trzeba po staremu włączyć naokoło (MENU>OPCJE>MULTIMEDIA>FILMY).

Brak regulacji głosu potwierdzam. To irytujące.

A EPG to mam wrażenie, że i tak ostatnio już samo dobrze działało.

Friday

Re: LV6TBOXHD

Post autor: Friday »

:D
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2012, o 23:43 przez Friday, łącznie zmieniany 1 raz.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Friday pisze:Wrażenia identyczne jak kolega bartosz4.
Po co aktywować "czerwony przycisk" wejścia w Multimedia jak i tak nie działa?
Doprecyzując to PVR działa po wejściu czerwonym przyciskiem, ale filmy (może zdjęcia też) NIE.

oltom71

Re: LV6TBOXHD

Post autor: oltom71 »

Friday pisze:Też załadowałem soft ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... -12-07.ZIP
Wrażenia identyczne jak kolega bartosz4.
Po co aktywować "czerwony przycisk" wejścia w Multimedia jak i tak nie działa?

Jestem rozczarowany, mam ten tuner prawie rok i to chyba umiera. Brak poważnych zmian w sofcie jest dołująca.
Firma LifeView powinna udostępnić narzędzia dla programistów. Może na początku nie w celu poważnych zmian w sofcie, ale choćby zmian interfejsu językowego.
Jak kiedyś zobaczyłem "charmonogram" to miałem dość takiego spolszczenia softu.
Witam
Na stronie Indeks ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView - Not only TV/LV6TBOXHD/LV6TBOXHD 7828/LIFEVIEW-OSD-A-2012-05-30.rar
pojawił się nowy soft , czy ktoś go testował?

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Chyba tu ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView%20 ... HD%207828/. Tylko który ściągać, bo są dwa (z 25 i z 30 maja)?

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: LV6TBOXHD

Post autor: pawlak2 »

Ktoś się odważył zainstalować ? :)

Ja na razie wgrałem ten pierwszy, przedstawia się jako LV6-OSD-A-V5 2012-05-25.
Zaczął działać czerwony przycisk.
Jakiś innych zmian na razie nie zauważyłem.

EDIT

Drugi też działa LV6-OSD-A-V7 2012-05-30.

Friday

Re: LV6TBOXHD

Post autor: Friday »

:D
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2012, o 23:43 przez Friday, łącznie zmieniany 1 raz.

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: LV6TBOXHD

Post autor: pawlak2 »

To się rozpędzili z tymi update'ami ;)
Szkoda, że nie załączają do każdego listy zmian :(

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Friday pisze:"Czerwony przycisk" na tym sofcie otwiera PVR, a Filmów AVI już nie chce.
To przecież wciąż tak jak po jesiennej aktualizacji.

Friday

Re: LV6TBOXHD

Post autor: Friday »

:D

Zablokowany