LV6TBOXHD

adamra

Re: LV6TBOXHD

Post autor: adamra »

Witam

proszę o potwierdzenie problemu EPG, pozostałych użytkowników LV6BoxHD 7828
Z informacji uzyskanych od producenta wynika że problemu nie udało się odtworzyć i EPG działa poprawnie.
Ponieważ nie mamy BoxHD7828 na magazynie nie mogę sprawdzić urządzenia u siebie w Poznaniu.
Proszę o nagranie krótkiego filmu na którym będzie widoczny problem.
Plik można podesłać np za pomocą serwisu http://www.sendspace.com/

Adam Radziejewski
Konsorcjum FEN

krzychwi

Re: LV6TBOXHD

Post autor: krzychwi »

U mnie z nadajnika Łosice też EPG szaleje na programach TVP z MUX2 nie ma takiego problemu .

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: LV6TBOXHD

Post autor: pawlak2 »

Potwierdzam problem na sofcie LV6-OSD-D-V2. Przy czym u mnie występuje to zarówno na MUX3 jaki i MUX2.

Wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=JTS-SiIHwZg

tutofaza

Re: LV6TBOXHD

Post autor: tutofaza »

ok już posprawdzałem wszystko i mam ten problem tylko na MUX3 czyli kanały tvp

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

tutofaza pisze:ok już posprawdzałem wszystko i mam ten problem tylko na MUX3 czyli kanały tvp
Ja tak samo.

jarroq

Re: LV6TBOXHD

Post autor: jarroq »

tutofaza pisze:@jarroq z okolic jakiego miasta jesteś, może to jest uzależnione od konkretnego nadajnika i dla tego tak mało osób widzi ten problem, ja jestem z okolic Gdańska.
Nie zwróciłem uwagi na jakich kanałach to występuje, ale jutro gdy będę miał troszkę czasu sprawdzę i napiszę.
Osobiście na LV6TBOXHD 7828 odbieram sygnał z Raszyna.

grzesk511

Re: LV6TBOXHD

Post autor: grzesk511 »

Mam pytanie do PeterMac

W jaki sposób miernik do poboru mocy Energy Monitor 3000 pokazuje koszty zużywanej energii:

1. Po włączeniu od razu pokazuje ile zapłacę za godzinę pracy np. telewizora.

2. Telewizor należy podłączyć na godzinę do miernika aby on to obliczył.

3. A może jest jeszcze inaczej.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

andybond

Re: LV6TBOXHD

Post autor: andybond »

Taki miernik to nic innego jak oprogramowany amperomierz. W momencie gdy tylko dokona pomiaru natężenia prądu,sam przeliczy to na kWh i wprowadzając cenę 1kWh będziemy mogli zobaczyć symulację kosztów. Wszystko jednak zależy od stabilności napięcia w sieci.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

A tu ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView%20 ... HD%207828/ kiedy będzie aktualizacja? Podobnie jak w wersji z wbudowanym zasilaczem potrzeba opcji regulacji głośnośni w multimediach i szybkiego przejścia do multimediów.

tutofaza

Re: LV6TBOXHD

Post autor: tutofaza »

na dekoder v2 na chipsecie 7818 jest już nawet soft z funkcją gry: Tetris, BoxMan, Snake, Gobang, Reversi, Jigsaw . Miejmy nadzieje, że producent nie zakończy tak szybko wsparcia na nasz chipset i też co takiego zrobi.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bartosz4 »

Te gierki to bajer. Może być albo i nie. Ale to co wyżej wspomniałem oraz wcześniej (i inni też), czyli szalejące EPG na Mux3 to by się przydało poprawić.

tutofaza

Re: LV6TBOXHD

Post autor: tutofaza »

Już dawno pisalem z serwisem fen a oni z producentem w sprawie epg, presylalem filmik, niestety producent mówił że nie może stwierdzić tego problemu u siebie i moze to zwiazane z testami nadajników i trzeba czekać bo może sam problem ustąpi więc nie spodziewajmy się zbyt szybko jakiejś poprawy. Wiec pozostaje jedynie czekać na poprawki które im zasugerowałem(przejście do muliimediów i naprawa volume bo działały jedynie strzałki) i zrealizowali je w dosłownie 2 dni ale niestety na chipset 7818.

ezd

Re: LV6TBOXHD

Post autor: ezd »

Kupuje ten tuner. Czy wystarczy do tego jeszcze tylko kupić antenę pokojową (jaką polecacie, tanią), kiedy na dachu nie ma żadnej anteny?

Rozumiem że muszę jeszcze kupić kabel żeby podłączyć tuner do monitora (jaki kabel najlepiej kupić, z proline)?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LV6TBOXHD

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy wystarczy do tego jeszcze tylko kupić antenę pokojową (jaką polecacie, tanią)
Nie polecamy anten pokojowych.

ezd

Re: LV6TBOXHD

Post autor: ezd »

To co mam zrobić?

jarroq

Re: LV6TBOXHD

Post autor: jarroq »

Ja także nie polecam pokojówek. To zabawki. Zbierają dużo zakłóceń i będziesz miał sieczkę częściej niż rzadziej przy jakości nawet 70% (jeśli w ogóle coś złapiesz). Co do LV6TBOXHD to i tak mają one słabszą głowicę (przynajmniej w moim przypadku) od pierwszych PVR'ów które słabszy mux odbierają bez zająknięcia a na BOXIE jest stała sieczka. Kup siatkę z regulowanym zasilaczem i którąś z płytek LNA - zależy jak daleko masz do nadajnika.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LV6TBOXHD

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Siatek, a szczególnie siatek ze wzmacniaczem, również nie polecamy użytkownikom nie zorientowanym w tematyce.
Rzuć okiem na wątki dotyczące doboru anten i tam szukaj rozwiązania http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=39

ezd

Re: LV6TBOXHD

Post autor: ezd »

Trochę poczytałem i wpadła mi ta w oko http://tvsatsklep.pl/produkt/11679,ante ... a-uhf.html

atobos

Re: LV6TBOXHD

Post autor: atobos »

Witam po dluższej przerwie,
otóż odebrałem mojego lv6tboxhd (poprzedni przestał działać) ze sklepu,
ku mojemu zdziwieniu dostałem lv6tboxhd2,
na razie tylko przeszedł konfigurację i wyszukiwanie programów,
trochę się rozczarowałem, ponieważ wg terminów to katowice piwinny uruchomić mux 3 27.10,
a u mnie jest tylko mux2, czyżby opóźnienie?
Jeśli komuś coś wiadomo na ten temat proszę o info, mux2 pełna jakość, miejsce Ruda Śl.
PzDR

TomaszKato

Re: LV6TBOXHD

Post autor: TomaszKato »

Znalazłem w takiej cenie :

http://www.ontech.pl/product-pol-111641 ... HDV2-.html

Co powiecie na to ?

Zablokowany