SAMSUNG B650

Antares86

SAMSUNG B650

Post autor: Antares86 »

Witam. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak ustawić czas w moim samsungu LE19B650, tak aby był skorelowany z czasem w EPG? Od momentu zmiany czasu na letni programy w EPG pokazywane są z godzinnym opóźnieniem. Czy to zależy od telewizora czy od nadawcy sygnału? Próbowałem to jakoś ustawiać ale czas w EPG ciągle jest spóźniony.

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gdańsk »

Ustawienie zegara Auto/Ręczne (Menu-Ustawienia-Czas-Zegar) tam sobie ustaw. :?: :!: Samsung LE22B350

_Martin_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _Martin_ »

Antares86 pisze:Witam. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak ustawić czas w moim samsungu LE19B650, tak aby był skorelowany z czasem w EPG? Od momentu zmiany czasu na letni programy w EPG pokazywane są z godzinnym opóźnieniem. Czy to zależy od telewizora czy od nadawcy sygnału? Próbowałem to jakoś ustawiać ale czas w EPG ciągle jest spóźniony.

To zależy od nadawcy... ale w wielu samsungach występuje problem. Odbiornik nie rozpoznaje poprawnie informacji o zmianie czasu i u mnie na przykład nic nie pomogło.

Jeśli masz poprawnie ustawiony automatyczny tryb czasu to sprobuj trzymac przycisk exit do momentu gdy pojawi się komunikat czy zresetowac ustawienia.

Ustaw sobie wszystko od nowa i jak nie pomoze to lipa...


Pisałem do samsunga i nie planują wydać zadnej aktualizacji ktora rozwiazalaby ten problem.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: slawek »

Antares86 pisze:Witam. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak ustawić czas w moim samsungu LE19B650, tak aby był skorelowany z czasem w EPG? Od momentu zmiany czasu na letni programy w EPG pokazywane są z godzinnym opóźnieniem. Czy to zależy od telewizora czy od nadawcy sygnału? Próbowałem to jakoś ustawiać ale czas w EPG ciągle jest spóźniony.
Najprawdopodobniej tak jak i u mnie masz zle wybrany kraj odbioru i odbiornik myśli ze jesteś w innej strefie czasowej.zmień na Polskę lub na opcje inny kraj i będzie ok.powodzenia.jakby co to pytaj

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: qwerty »

slawek pisze:Najprawdopodobniej tak jak i u mnie masz zle wybrany kraj odbioru i odbiornik myśli ze jesteś w innej strefie czasowej.zmień na Polskę lub na opcje inny kraj i będzie ok.powodzenia.jakby co to pytaj
Ew. ma stare oprogramowanie w telewizorze (pierwsze jakie było nie uwzględniało czasu letniego.

barte70

epg SAMSUNG seria TV 40B650 Piła ASTA

Post autor: barte70 »

Witam. Człowiek nawet się nie spodziewa,że aż tak dużo osób ma ten sam problem. Chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem odnośnie wsparcia i dziwnego tłumaczenia firmy Samsung jak i punktu serwisowego. Mianowicie tej wiosny mój odbiornik TV postanowił nie wybudzać się ze snu zimowego (pierwszy raz od 2 lat) i aktualnie mam czas na EPG cofnięty o 1 godzinę. Od razu nadmieniam, że nie pomogły żadne aktualizacje, reset ustawień (bo tylko to można zmienić przyciskiem EXIT, oprogramowanie pozostaje bez zmian) jak również nie pomógł wybór innego kraju a jak zmienię czas ręcznie to w elektronicznym przewodniku jest niezły galimatias. A teraz NAJCIEKAWSZE !!! posiadam od kilku miesięcy 2 odbiornik TV firmy SAMSUNG seria 32C650 i tu jest wszystko w porządku !!! FINAŁ: SAMSUNG twierdzi, że winny jest dostawca sygnału czyli kablówka. Dla mnie jest to tłumaczenie niezrozumiałe skoro 1 odbiornik pokazuje właściwy czas a 2 ma to w nosie. MORAŁ a może raczej wniosek z rozmów z technikami firmy SAMSUNG "zaczekaj gościu do następnej zmiany czasu ( zimy ) a wszystko powinno być ok aczkolwiek nie na pewno.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: epg SAMSUNG seria TV 40B650 Piła ASTA

Post autor: marks74 »

Mam to samo z samsungiem SM2033 czas letni a epg godz. do tyłu. Czyli czekac do zimy :lol: Na C650 wszystko jest ok. ;)

lechus

Re: epg SAMSUNG seria TV 40B650 Piła ASTA

Post autor: lechus »

marks74 pisze:Mam to samo z samsungiem SM2033 czas letni a epg godz. do tyłu. Czyli czekac do zimy :lol: Na C650 wszystko jest ok. ;)
Hej,
Też mmam Samsunga C650 i 1h w tyl w EPG. (TVK DVB-C)
Jakie masz ustawienia w TV i jaki firmware?

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: SAMSUNG B650

Post autor: marks74 »

W 2033hd oprogramowanie jest takie same od momentu zakupu. Na stronie producenta niema nowego. A na c650 w maju bylo nowe 3005 :D

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Re: SAMSUNG B650

Post autor: ryszard48 »

Witam
Pozdrawiam

Mam pytanie z ustawieniem kanałów w Samsung B650
programuje automatycznie kanały kablowe (STREAM) -analogowe i cyfrowe ,zapisują się ,potem wszystko ustawiam jak ma to wyglądać np
TVP1
TVP2
INFO
POLSAT i tak po kolei
A teraz jak podpinam Antenkę aby oglądać TV naziemną MUX2 (Jaworzno)i programuje to wszystkie kanały cyfrowe wcześniej zaprogramowane znikają (zostają analogowe -OK) ,a na ich miejsce wskakują Cyfrowe naziemne MUX2.Nie mogę dojść jak je zapisać i dla czego jedne znikają w miejsce drugich.
Może wie ktoś jak się z tym uporać.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SAMSUNG B650

Post autor: qwerty »

Nie możesz mieć dwóch list cyfrowych (dvb-t i dvb-c).

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Re: SAMSUNG B650

Post autor: ryszard48 »

Czyli pozostaje tylko przełączanie kabla w głowicy, :x

lpm11

Problemy z telewizorem Samsung LE37B650

Post autor: lpm11 »

Witam

Mam kilka problemów z DVB-T z Krakowa na tym telewizorze.
Po pierwsze: funkcja automatycznego pobierania czasu z sygnału DVB-T działa tak, że ustawia mi zegar godzinę do tyłu. To jest drobiazg, ale jednak.

Po drugie: skalowanie. Chciałbym jeden z dwóch wariantów:
1) obraz 16:9 jest wyświetlany normalnie, 4:3 jest rozciągnięty (i ucięte góra, dół)
2) obraz 16:9 jest wyświetlany normalnie, 4:3 mieści się na ekranie (czarne pasy z lewej i prawej)
Dla analogowej telewizji naziemnej ustawiłem w TV opcję Powiększenie; co realizowało wariant 1, wszystko było w porządku.

Niestety w DVB-T MUX2 nie da się ustawić na żaden z wariantów. Przy ustawieniu w telewizorze opcji 4:3 dobrze wyświetlają się tylko kanały 4:3; Polsat Sport News(PSN) jest ściśnięty w 4:3.
Opcja Powiększenie rozciąga PSN pionowo i ucina obraz z góry i z dołu.
W zasadzie PSN działa tylko dobrze po wybraniu 16:9, lub automatycznie. Wtedy z kolei Puls jest rozciągnięty do 16:9.

Wkurza mnie to do tego stopnia, że póki co rezygnuję z DVB-T i korzystam wyłącznie z TV-SAT.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SAMSUNG LE37B650

Post autor: BadBoy475 »

lpm11 pisze:
Po drugie: skalowanie. Chciałbym jeden z dwóch wariantów:
1) obraz 16:9 jest wyświetlany normalnie, 4:3 jest rozciągnięty (i ucięte góra, dół)
2) obraz 16:9 jest wyświetlany normalnie, 4:3 mieści się na ekranie (czarne pasy z lewej i prawej)
Dla analogowej telewizji naziemnej ustawiłem w TV opcję Powiększenie; co realizowało wariant 1, wszystko było w porządku.

Niestety w DVB-T MUX2 nie da się ustawić na żaden z wariantów. Przy ustawieniu w telewizorze opcji 4:3 dobrze wyświetlają się tylko kanały 4:3; Polsat Sport News(PSN) jest ściśnięty w 4:3.
Opcja Powiększenie rozciąga PSN pionowo i ucina obraz z góry i z dołu.
W zasadzie PSN działa tylko dobrze po wybraniu 16:9, lub automatycznie. Wtedy z kolei Puls jest rozciągnięty do 16:9.

Wkurza mnie to do tego stopnia, że póki co rezygnuję z DVB-T i korzystam wyłącznie z TV-SAT.
Rozwiązanie jest bardzo proste:

Wejdź w Menu > Obraz > Opcje obrazu

Ad 1:
Rozmiar: Auto szerokość
Tryb ekranu: Szer. powiększ

Ad 2:
Rozmiar: Auto szerokość
Tryb ekranu: 4:3

Przynajmniej tak jest w modelu C650 ale myślę że masz to samo w B650.

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Re: SAMSUNG LE37B650

Post autor: ryszard48 »

Można również zastosować SamyGO PVR

Przełączanie pomiędzy trybami proporcji obrazu za pomocą Fav.CH użycie klawisza Fav.CH np. do zmiany obrazu dla kanałów telewizyjnych

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SAMSUNG LE37B650

Post autor: qwerty »

Jeżeli ustawiasz nagrywanie (np. w nocy) to nagrywa w tle, czy włącza matrycę LCD i wtedy nagrywa?

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SAMSUNG LE37B650

Post autor: BadBoy475 »

qwerty pisze:Jeżeli ustawiasz nagrywanie (np. w nocy) to nagrywa w tle, czy włącza matrycę LCD i wtedy nagrywa?
TV pozostaje dalej w trybie standby. To że nagrywanie zostało zainicjowane można poznać tylko po tym że zgasła czerwona dioda na przednim panelu. Matryca jest nieaktywna.

lpm11

Re: SAMSUNG LE37B650

Post autor: lpm11 »

BadBoy475 pisze: Rozwiązanie jest bardzo proste:

Wejdź w Menu > Obraz > Opcje obrazu

Ad 1:
Rozmiar: Auto szerokość
Tryb ekranu: Szer. powiększ

Ad 2:
Rozmiar: Auto szerokość
Tryb ekranu: 4:3
No rewelacja, o to chodziło. Dziękuję serdecznie!!!
Dlaczego to nie jest ustawienie domyślne? Większość tych trybów się do niczego nie nadaje.

@ryszard48 wiem, tylko że chodziło mi o automatykę.

@qwerty to pytanie nie jest związane z tematem, ale od kiedy można ustawać nagrywanie?
Czy wiecie coś o zużyciu energii w takim stanie? Na pewno pracuje procesor i działa wtedy system operacyjny.

Scripter1

Re: epg SAMSUNG P2770HD

Post autor: Scripter1 »

marks74 pisze:Mam to samo z samsungiem SM2033 czas letni a epg godz. do tyłu. Czyli czekac do zimy :lol:
Mam Samsunga P2770HD i dokładnie ten sam problem (co prawda według manuala jest to monitor z tunerem tv a nie defakto tv ale to chyba nie robi większej różnicy).
Mam aktualnie ustawiony kraj Inny ale miałem też ustawione na Niemcy i opcji ustawienia strefy czasowej nie mam ani na jednym ani na drugim.
Niestety aktualizacja softu którą zrobiłem jak jeszcze można było znaleźć soft na stronie samsunga (obecnie twierdzą że aktualizacji może dokonać tylko serwis) też nic nie dała.

Gdy pytam support Samsunga o ten problem to na zmianę otrzymuję informację że to winny jest nadawca lub nie otrzymuję żadnej odpowiedzi na ten temat.
A gdy pytam o aktualizację softu to każą mi jechać z tv do autoryzowanego serwisu ale na pytanie czy to w ogóle rozwiąże problem milczą.

Z kolei emitel twierdzi ze winę ponosi producent za niepełną obsługę epg i umywa ręce.
Dla zainteresowanych: odpowiedź Emitala i Samsunga.

A może byście tak zamiast nas olewać (kieruję ten apel do firmy Emitel) dogadali się z firmą Samsung i dostarczyli nam aktualizację softu lub chociaż informację na jaki kraj mamy ustawić aby pojawiła się opcja ustawienia strefy czasowej (bo czytałem że w różnych modelach pojawia się ona po ustawieniu odpowiedniego kraju)!
Bo jak narazie to jest to (parafrazując słowa pana Tomasza Berezowskiego) 'przyczynek do dyskusji o olewaniu klienta/konsumenta'...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: epg SAMSUNG P2770HD

Post autor: Jarosław Bałuka »

Scripter1 pisze:
Z kolei emitel twierdzi ze winę ponosi producent za niepełną obsługę epg i umywa ręce.
Dla zainteresowanych: odpowiedź Emitala i Samsunga.
Odpowiedź Samsunga moim zdaniem dotyczy treści EPG i jest zgodna z prawdą. Problem natomiast dotyczy prawidłowego odczytu przez telewizor informacji o czasie przesyłanych w strumieniu przy użyciu tablicy czasu TDT i offsetu czasowego TOT. Jeśli telewizor będzie poprawnie odczytywał te dwie tablice to EPG będzie wyświetlane z poprawnymi godzinami audycji. Taka jest zależność.
Tak jak wcześniej wspomniałem, czas w strumieniu nadawany jest w GMT, a offset właściwy dla naszej strefy czasowej w tablicy TOT. Nic tu nie będziemy zmieniać, bo gdy skorygujemy dla Twojego Samsunga to zepsujemy pozostałym 99,9% odbiorców.

Zablokowany