SHARP LC-32DH65E

Pilski1

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: Pilski1 »

qwerty pisze:Wgrany najnowszy firmware do telewizora?
Nigdy nic nie wgrywałem i nawet niewiem jak to sie robi :/

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: tolus »

Panie Pilski - zacznij pan czytac !!!

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... ilit=sharp

Pilski1

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: Pilski1 »

Dziękuje bardzo tylko po odszukaniu mojego modelu na stronez z softami nie moge pobrać pliku z tej strony http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl[/url]&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=LastModified&SearchString=&OS=%&template_lang=&iStart=0

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: qwerty »

Nic dziwnego, skoro link jest niepoprawny (nie wiem jak go znalazłeś). Pobierz

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: rppmedia »

http://esupport.sharp.pl/template/sw_re ... &act=dwnld

Wystarczy zaakceptować warunki i ściągasz bez żadnych problemów. Razem z nowym sterownikiem dostajesz instrukcję w jaki sposób przeprowadzić aktualizację. Powodzenia.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

SHARP 32DH65E

Post autor: rppmedia »

Czy ktoś kto posiada w/w sprzęt też ma problem ze znacznikiem WSS? Chodzi mi o to, że przy zmianie formatu obrazu telewizor automatycznie nie reaguje na to, dopiero po zmianie kanału i powrocie na poprzedni zostaje załadowany nowy znacznik i ustawia odpowiednio proporcje obrazu.

johnsmouk

DVB-T i DVB-C

Post autor: johnsmouk »

Witam
Posiadam LCD SHARP z tunerem DVB-T i MPG4. Anteną jestem podłączony do osiedlowej tv-kablowej która nadaje sygnał cyfrowy ale w technologii DVB-C, i nie mogę odbierać sygnału tv cyfrowej. Proszę o pomoc co muszę zrobić żeby odbierać TV-cyfrowy.

_chris_

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: _chris_ »

johnsmouk pisze:Anteną jestem podłączony do osiedlowej tv-kablowej która nadaje sygnał cyfrowy ale w technologii DVB-C, i nie mogę odbierać sygnału tv cyfrowej. Proszę o pomoc co muszę zrobić żeby odbierać TV-cyfrowy.
Aby odbierać DVB-T, trzeba:
  1. być w zasięgu DVB-T. Sprawdź więc na początek czy już jesteś: http://cyfryzacja.gov.pl/
  2. posiadać własną antenę - wewnętrzną (pokojową) lub zewnętrzną.

johnsmouk

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: johnsmouk »

_chris_ pisze:
johnsmouk pisze:Anteną jestem podłączony do osiedlowej tv-kablowej która nadaje sygnał cyfrowy ale w technologii DVB-C, i nie mogę odbierać sygnału tv cyfrowej. Proszę o pomoc co muszę zrobić żeby odbierać TV-cyfrowy.
Aby odbierać DVB-T, trzeba:
  1. być w zasięgu DVB-T. Sprawdź więc na początek czy już jesteś: http://cyfryzacja.gov.pl/
  2. posiadać własną antenę - wewnętrzną (pokojową) lub zewnętrzną.
Na antenę zewnetrzną nie ma problemów,ale jest mało kanałów.Sygnał naziemny mam.Ale ja pisałem że nie mogę odebrać sygnału z tv-kablowej nadające sygnał cyfrowy ,bo musiał bym mieć DVB-C.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: Puma »

Tak trudno zerknąć do instrukcji obsługi telewizora i zobaczyć czy ma DVB-C? Jeśli nie ma to potrzebny jest zewnętrzny dekoder no i naturalnie gniazdko TV kablowej w domu i pewnie jakiś pakiet wykupiony.

A tak w ogóle to nie to forum, pytasz o 'kabel' a nie kanały nadawane przez Emitel (aktualnie na forum mowa jest o NTC).

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: debe »

Puma pisze:Tak trudno zerknąć do instrukcji obsługi telewizora i zobaczyć czy ma DVB-C? Jeśli nie ma to potrzebny jest zewnętrzny dekoder no i naturalnie gniazdko TV kablowej w domu i pewnie jakiś pakiet wykupiony.
Nawet jeśli telewizor ma DVB-C to i tak każda kablówka sygnał koduje i odebrać można go tylko za pomocą "ich" dekodera cyfrowego z kartą kodową.
Puma pisze:A tak w ogóle to nie to forum, pytasz o 'kabel' a nie kanały nadawane przez Emitel (aktualnie na forum mowa jest o NTC).
I z tego powodu temat do zamknięcia.

johnsmouk

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: johnsmouk »

debe pisze:
Puma pisze:Tak trudno zerknąć do instrukcji obsługi telewizora i zobaczyć czy ma DVB-C? Jeśli nie ma to potrzebny jest zewnętrzny dekoder no i naturalnie gniazdko TV kablowej w domu i pewnie jakiś pakiet wykupiony.
Nawet jeśli telewizor ma DVB-C to i tak każda kablówka sygnał koduje i odebrać można go tylko za pomocą "ich" dekodera cyfrowego z kartą kodową.
Puma pisze:A tak w ogóle to nie to forum, pytasz o 'kabel' a nie kanały nadawane przez Emitel (aktualnie na forum mowa jest o NTC).
I z tego powodu temat do zamknięcia.
Panowie ja wszystko rozumię tylko Wy mnie nie rozumiecie. Mam w tej chwili 40 programów anologowych i 12 z tej samej kablówki nadawanych cyfrowo przez NTC przesyłanych sygnał kablem.A do tego musiałbym mieć telewizor z dekoderem TVB-C, a ja mam z TVB-T który to jest do NTC przy własnej antenie,gdzie w tej chwili jest tylko od 4 do 6 kanałów.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: Tom345 »

Uporządkujmy.
1. Podaj konkretny model telewizora.
2. Do czego aktualnie jest podpięty telewizor (antena naziemna, kablówka)?
3. Co chciałbyś odbierać?
4. Co to za kablówka?

johnsmouk

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: johnsmouk »

Tom345 pisze:Uporządkujmy.
1. Podaj konkretny model telewizora.
2. Do czego aktualnie jest podpięty telewizor (antena naziemna, kablówka)?
3. Co chciałbyś odbierać?
4. Co to za kablówka?
ad1) SHARP LC-32DH65E Funkcje cyfrowe DVB-T (2K/8K OFDM)
ad2) Kablówka,która przesyła też sygnał cyfrowy kablem.
ad3) Sygnał cyfrowy przez tą kablówkę (kto ma DVB-C ten odbiera,a ja mam DVB-T)
ad4) www.imperiumnet.pl

Moje pytanie to,czy jest możliwość przekierowania lub przestrojenia z DVB-T na DVB-C,bo w odbiorniku nie ma takiej możliwości lub czy trzeba coś dokupić,bo z anteny zewnętrznej NTC tyle programów nie odbiorę.
Nara i dziękuję

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T i DVB-C

Post autor: Tom345 »

Teraz lepiej ;)

Są modulatory sygnału cyfrowego, lecz kosztują kilkakrotną wartość twojego telewizora :) Przerabianie z DVB-C na DVB-T (lub odwrotnie) dla jednego użytkownika jest nieopłacalne.

greg

SHARP LC-32DH66E

Post autor: greg »

Witam.Mam problem z odbiorem uruchomionego niedawno muxa L2 przez ten odbiornik.Odbiornik ten widzi sygnał na kanale 47,ale nie zapisuje żadnego kanału.Paski sygnału jak i jakości są na 100%.Inne kanały z Polski,Czech a nawet Słowacji są odbierane bez najmniejszych problemów.Czytając inne fora posiadacze tego modelu jak również innych modeli Tv Sharp mają ten sam problem.Może ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy :?: :cry:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SHARP LC-32DH65E

Post autor: Jarosław Bałuka »

Prawdopodobnie w strumieniu brakuje jakiś informacji w tablicach, których odbiornik wymaga do poprawnego zaczytania składu multipleksu. Do tego telewizora kiedyś była aktualizacja oprogramowania, nie wiem czy akurat w tym przypadku będzie lekarstwem, ale warto ją zrobić.

Zablokowany