SHARP LC-32DH65E

WRaq

Re: Problem braku synchronizacji audio video w Sharpach

Post autor: WRaq »

W końcu producenci zaczynają traktować klientów z szacunkiem i dbają o swoje starsze wersje produktów. Miło coś takiego słyszeć.
Mam nadzieję, że już niedługo ciut więcej producentów pokusi się o ewentualne testy i dopracowanie swoich firmware i software (podobne problemy ma Leadtek w oprogramowaniu WinFast2 - źle odbierał EPG. Wysłałem im taką wiadomość i podziekowali za współprace, ale do dnia dzisiejszego nie widać efektu. Szkoda, że nie ma EPG bo bym im podesłał kilka GB strumienia by sobie potestowali.)

lukaszc2

Re: Problem braku synchronizacji audio video w Sharpach

Post autor: lukaszc2 »

Jarosław Bałuka pisze:Producenci TV i STB z dekoderami MPEG-4 przyjeżdżali do nas ze swoimi odbiornikami (jeszcze przed ich premierą na krajowym rynku) aby sprawdzić poprawność działania dekoderów na emitowanym multipleksie, wpólnie przeanalizować zawartość TS i wyłapać ewentualne błędy.
Kontakt z Sharpem właśnie został nawiązany, mamy nadzieję że współpraca przyniesie oczekiwane rezultaty.
Należy się z tego tylko cieszyć ale chciałbym zauważyć że był okres jak Emitel nadawał paczkę tylko TVP to nie było problemów z synchronizacją wizji z fonią od pierwszej sekundy oglądania wszystko było ok. Problemy zaczęły się w momencie dołączenia TVN, Polsatu itp. Wcześniej problem z fonia występował na POT a nie na paczce EMITELA. Dodatkowo dodam, że oglądając na Sharpie DVB-T z Niemiec czy Czech też nie występują żadne problemy z fonią.
Niestety nie wiem jak jest w chwili obecnej ponieważ ze względu na emisję synchroniczną nie mogę oglądać DVB-T.

gomit

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: gomit »

Witam,

U mnie też wystepuje problem z brakiem synchronizacji audio/video. TV Sharp LC-32DH65E. Czy u kogoś z Warszawy (kanał 48, z Raszyna) również jeszcze wystepuje ten problem? Czy może to być przyczyna słabej jakości sygnału (ok 55%)? Czy aktualizacja softu nie wplywa na warunki gwarancji? Przepraszam, ze tak dużo pytań, ale kto pyta nie błądzi ;)

pozdrawiam

piotr'ek

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: piotr'ek »

Jeśli producent przewiduje aktualizacje softu, którą udostępnia na swoim www to nie ma to żadnego wpływu na gwarancję. Jeśli sprzęt padnie podczas aktualizacji to należy się bezpłatna naprawa gwarancyjna.

Pyrus

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Pyrus »

Witam.
Jestem w stałym kontakcie z supportem Sharpa w sprawie braku natychmiastowej synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Polski oddział techniczny Sharpa przekazał wszystkie niezbędne informacje do centrali, tam jest opracowywana aktualizacja oprogramowania.

Aktualizację oprogramowania będzie mógł przeprowadzić użytkownik samodzielnie lub poprosić o zaktualizowanie serwis, jednak trochę to potrwa. W przypadku gdy użytkownik przeprowadzi aktualizację oprogramowania które zakończy się niepowodzeniem, telewizor zostanie naprawiony przez serwis w ramach gwarancji.

Jak będę wiedział coś więcej na ten temat to dam znać.

Quter

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Quter »

Witam,

Problem jest również na Sharpie odnierającym sygnał z nadajnika z Raszyna. Posiadam również Panasonika 42" plazma z MPEG4 i wszystko śmiga całkiem nieźle tak więc jest to chyba wyłącznie problem Sharpa.

Pozdrawiam,
Sławek

aquarius

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: aquarius »

Witam!
Nie chcę otwierać nowego tematu, więc w tym wątku następujący problem:
- od pewnego czasu pogorszenie siły i jakości sygnału (przycinanie dźwięku, pikselizacja).
czy inni mogą to potwierdzić?

W kwestii synchronizacji zauważyłem pewną prawidłowość (nie zawsze) po przełączeniu kanału następuje sekundowe zamrożenie obrazu a następnie synchro jest już o.k.

A tak na marginesie im bliżej 30.09.09 to coraz gorzej, aż strach się bać co dalej.
TV kupiony w marcu, wtedy też trwały testy, ale wszystko było jakościowo i ilościowo (TVPHD, TVP Sport, radio).
Może trzeba będzie z naziemnej zrezygnować i skoczyć na "farfałową" platformę.
Z małym optymizmem (żeby nie powiedzieć pesymizmem) pozdrawiam.

Pyrus

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Pyrus »

Potwierdzam, od soboty na części kanałów widoczna pikselizacja (TVN, Polsat), lub tak jakby cześć jakiejś reklamy(biały kolor, a na środku jakieś logo)miała się pokazać, jednak po bardzo krótkim czasie znika.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Problem braku synchronizacji audio video w Sharpach

Post autor: rppmedia »

W dniu dzisiejszym dostałem odpowiedź od Sharpa:

"W tej chwili mamy testowy soft, który sobie z tym radzi, wersja BETA.
Nie jest on jeszcze oficjalnie przetestowany na zgodnośc z pozostałymi
funkcjonalnościami programu i nie jest oficjalnie zatwierdzony przez
fabrykę.

Prosimy czekac na wersje koncowa."


Więc nie pozostaje nic więcej jak tylko cierpliwie czekać na końcowy wynik działań producenta.

Szczepan79

Re: Problem braku synchronizacji audio video w Sharpach

Post autor: Szczepan79 »

Dzisiaj na stronie sharpa pojawiło się nowe oprogramowanie do DH65E z dzisiejszą datą.

Bahama

Re: Problem braku synchronizacji audio video w Sharpach

Post autor: Bahama »

Szczepan79 pisze:Dzisiaj na stronie sharpa pojawiło się nowe oprogramowanie do DH65E z dzisiejszą datą.

No to po powrocie z pracy działamy :)

Jak będzie działać to należą się wielkie podziękowania dla Sharpa.


Właśnie załadowałem nowy soft. Długo to trwało z 4 min. 3 bank są podmieniane. No ale wreszcie synchronizacja JEST ! :)

Obraz po przełączeniu na każdym kanale staje na sekunde i rusza już z dźwiękiem ok !

Sharp się jednak wywiązał :)

Dzięki Szczepan79


1. Załaduj soft na czysty pendrive
2. Włoż pendrive do TV
3. Wyłącz tv wtyczką z prądu
4. WŁącz wtyczkę jednocześnie trzymając power na TV
5. Zacznie migać pomarańczowa dioda i nawet po 2 minutach wskoczy niebieski ekran z bankami oznaczonymi procentami
6. Po wyskoczeniu OK przy wszystkich bankach zapełnionych i napisu UPGRADE COMPLETE wyłączamy TV wtyczką z prądu
7. Wyjmujemy pena, włączamy TV i tyle

Tutaj soft: http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl

Nasz soft to:
LC-32/37/46/52DH65E Software-Update - ver. 2.37-USB PL 17.24 MB 29.09.2009
Software Update for LC-32/37/46/52DH65E, version 2.37-USB, Polish language

Pojawił się również nowy soft do modeli 77

lukaszc2

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: lukaszc2 »

Super soft rozwiązuje problem synchronizacji wizji z fonią- wszystko jest ok.
Dobrze, że można się w TV SHARP „odstroić” od częstotliwości (koledzy z Wa-wy wiedzą o co mi chodzi)

Pyrus

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: Pyrus »

Można prosić o więcej informacji jak wgraliście aktualizacje?
Bo robię tak jak jest w tej instrukcji i ni w ząb, telewizor nie chce się zaktualizować.

Przy wgrywaniu aktualizacji też po tym jak kilka razy mrugnie pomarańczowa dioda pokazuje Wam się normalny program TV?

lukaszc2

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: lukaszc2 »

Pyrus pisze:Można prosić o więcej informacji jak wgraliście aktualizacje?
Bo robię tak jak jest w tej instrukcji i ni w ząb, telewizor nie chce się zaktualizować.

Przy wgrywaniu aktualizacji też po tym jak kilka razy mrugnie pomarańczowa dioda pokazuje Wam się normalny program TV?
Na czystego pena wgrywasz soft sam plik o nazwie 'sharplcdmnceuh237.img" bez instrukcji w pdf.
1. Włączasz TV na normalny odbiór TV
2. W czasie gdy na ekranie masz normalny program wyjmujesz wtyczkę z gniazdka (nie z pilota tylko odcinasz zasilanie przez wyjęcie wtyczki)
3. Wkładasz pena do TV
4. Trzymając wciśnięty przycisk włączenia (na telewizorze) podłączasz zasilanie (wtyczka do sieci)
5. Po chwili puszczasz przycisz i czekasz po około 2 minutach pokazuje się ekran aktualizacyjny nic nie robisz tylko czekasz aż skończy 3 bank-i .
6. Wypinasz wtyczkę z sieci odpinasz pena i znowu podpinasz wtyczkę do sieci.

Zwróć uwagę w którym momencie podpina sie pena.

Pyrus

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: Pyrus »

UWAGA!!

Procesu aktualizacji oprogramowanie nie przeprowadzicie z pendrive firmy OCZ model Rally2 (1,2,4 GB)! Po zmianie pendrive`a na inny aktualizacja przeszła bez problemu.

lukaszc2

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: lukaszc2 »

Pyrus pisze:UWAGA!!

Procesu aktualizacji oprogramowanie nie przeprowadzicie z pendrive firmy OCZ model Rally2 (1,2,4 GB)! Po zmianie pendrive`a na inny aktualizacja przeszła bez problemu.
Formatowałeś go przed użyciem?

Pyrus

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: Pyrus »

Tak, był formatowany, jedynym plikiem na nim był plik aktualizacyjny.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: rppmedia »

Czasami operację aktualizacji trzeba przeprowadzić kilkukrotnie zanim przebiegnie pomyślnie. Mi przy poprzednim sofcie (2.34) udało się dopiero za 5 razem. Wcześniej też miałem przypadek, że wskakiwał program tv.

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: sils »

Pyrus pisze:UWAGA!!

Procesu aktualizacji oprogramowanie nie przeprowadzicie z pendrive firmy OCZ model Rally2 (1,2,4 GB)! Po zmianie pendrive`a na inny aktualizacja przeszła bez problemu.
W moim przypadku dopiero zadziałało skorzystanie z czytnika kart z kartą SD PQI

Fajnie, ale na dłuższą metę stop (synchro) klatka jest denerwująca, to też warto poprawić jak i szybsze przełączanie kanałów na ATV i DTV

Quter

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Quter »

Sharp udostepnil nowy soft i podobno wszystko jest juz OK.

http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... rchString=

Pozdrawiam

Zablokowany