SHARP LC-32DH65E

Pyrus

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Pyrus »

Soft aktualizacyjny spełnia swoje zadanie, po przełączeniu na dany program następuje sekundowe zamrożenie obrazu i w tym momencie następuje synchronizacja obrazu.

Aktualizacji oprogramowania nie da się przeprowadzić z wszystkich pamięci USB, zalecane są pamięci o standardowych czasach odczytu i zapisu. Pendrive z szybkimi kościami nie zawsze musi być dobrze rozpoznany przez telewizor.

gosc 1

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: gosc 1 »

Quter pisze:Sharp udostepnil nowy soft i podobno wszystko jest juz OK.

http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... rchString=

Pozdrawiam
Wgralem w/w soft i synchronizacja foni i obrazu nastepuje w ciagu sekundy,ale??? pogorszyl sie obraz czesta pikselizacja (j87%,s99%).Moze ktos wgrywal nowy soft (v2.37) i czy ma takie same obiawy.Nadal brak EPG czas sie spuznia o 6 minut. :|

Maciej Żurkowski

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Maciej Żurkowski »

Radze nic więcej w tej chwili nie kombinować z softem bo poprostu źle nadają akurat i pikseloza to norma. Sprawdz sobie na TVP info. Tam teraz jest ok.

Maciej

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: sils »

w niedziele i sobote byl problem z pikselizacją na dvb-t

Demon

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: Demon »

sils pisze:w niedziele i sobote byl problem z pikselizacją na dvb-t
Czy ty umiesz czytać :?: Temat problemów wałkowany jest od dawna. Znamy odpowiedzi oficjalne. Przestańcie w końcu żalić się, biadolić i zaśmiecać forum bezsensownymi postami, które niczego nie wnoszą. Poza tym przeczytaj temat wątku i zrozum go. Masz pikselizację w swoim EPG :?: Żałosne...

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: sils »

Nie będę ci (Demon) się tu tłumaczył, ale jeżeli masz problem ze zrozumieniem to zrobię wyjątek dla Ciebie.
Odpowiedź o treści:
w niedziele i sobote byl problem z pikselizacją na dvb-t
była odpowiedzią do posta:
ale??? pogorszyl sie obraz czesta pikselizacja (j87%,s99%).Moze ktos wgrywal nowy soft (v2.37) i czy ma takie same obiawy.Nadal brak EPG czas sie spuznia o 6 minut.

mateo

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: mateo »

od kilku dni jestem posiadaczem sharpa lc-32dh77e i mam ten sam problem co w sharpie dh65e brak synchronizacji wizji z fonia. Znaczy to ze problem nie wystepuje w samym modelu ale w marce sharp. Mam pytanie czy wgranie nowego oprogramowania rozwiazuje ten problem i czynnosc ta jest bezpieczna dla telewizora czy lepiej zglosic sie z tym do serwisu.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem z EPG na Sharpie DH65E nadajnik Śrem

Post autor: qwerty »

Tak, musisz wgrać nowe oprogramowanie do sharpa.

janko021

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: janko021 »

lukaszc2 pisze:
Pyrus pisze:Można prosić o więcej informacji jak wgraliście aktualizacje?
Bo robię tak jak jest w tej instrukcji i ni w ząb, telewizor nie chce się zaktualizować.

Przy wgrywaniu aktualizacji też po tym jak kilka razy mrugnie pomarańczowa dioda pokazuje Wam się normalny program TV?
Na czystego pena wgrywasz soft sam plik o nazwie 'sharplcdmnceuh237.img" bez instrukcji w pdf.
1. Włączasz TV na normalny odbiór TV
2. W czasie gdy na ekranie masz normalny program wyjmujesz wtyczkę z gniazdka (nie z pilota tylko odcinasz zasilanie przez wyjęcie wtyczki)
3. Wkładasz pena do TV
4. Trzymając wciśnięty przycisk włączenia (na telewizorze) podłączasz zasilanie (wtyczka do sieci)
5. Po chwili puszczasz przycisz i czekasz po około 2 minutach pokazuje się ekran aktualizacyjny nic nie robisz tylko czekasz aż skończy 3 bank-i .
6. Wypinasz wtyczkę z sieci odpinasz pena i znowu podpinasz wtyczkę do sieci.

Zwróć uwagę w którym momencie podpina sie pena.
Witam! Małe pytanie z LG42 LF 2510 da się tak samo zrobić wielkie dzięki za odp!!

Stahoo79

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: Stahoo79 »

Nareszcie wszystko dziala jak talalala.....

maxpaynemm

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: maxpaynemm »

Potwierdzam! Nowy soft poprawia synchronizację w TV Sharp :) Dzięki!

puzonista

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: puzonista »

Miałem ten sam problem.Po wgraniu nowego softu z dnia 29.09.2009 głos w moim tv jest ok.Brawa dla firmy Scharp, bo już myślałem że kupiłem badziewie. Pozdrawiam.

Łukasz

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: Łukasz »

Dziękuję za dokładny opis jak przeprowadzić aktualizację oprogramowania. Wszystko działa należycie - w końcu głos nadąża za obrazem :lol: A już przez chwilę miałem cień zwątpienia w japońską technikę. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt - również przed odbiornikami TV ;)

monikss

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: monikss »

Witam, jestem kobietką, a więc za dobrze nie jest mi znana elektronika. Mam pytanie co do nowego softu , ale do sharpa 42x20e, czy jeżeli go zainstaluje to również skończą się moje problemy z odbiorem cyfrowego sygnału? Jeżeli nie , to po co jest ten plik/? Jak to zrobić w tym telewizorze, on nie ma USB?I jeszcze jedno pytanie, zamierzam kupić synowi sharp 42DH77E lub 46DH65E i mam pytanie, czy do tych tv po wgraniu odpowiedniego pliku koncza sie problemy z synchronizacją dzwięku i obrazu? Który z wymienionych telewizorów jest lepszy?
Proszę o odpowiedz i proszę sie nie śmiać, myślę,ze nie napisałam wielu głupot i mnie zrozumieliście z moimi kłopotami, pozdrawiam, Monika

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: qwerty »

monikss pisze:Witam, jestem kobietką, a więc za dobrze nie jest mi znana elektronika. Mam pytanie co do nowego softu , ale do sharpa 42x20e, czy jeżeli go zainstaluje to również skończą się moje problemy z odbiorem cyfrowego sygnału? Jeżeli nie , to po co jest ten plik/? Jak to zrobić w tym telewizorze, on nie ma USB?I jeszcze jedno pytanie, zamierzam kupić synowi sharp 42DH77E lub 46DH65E i mam pytanie, czy do tych tv po wgraniu odpowiedniego pliku koncza sie problemy z synchronizacją dzwięku i obrazu? Który z wymienionych telewizorów jest lepszy?
Proszę o odpowiedz i proszę sie nie śmiać, myślę,ze nie napisałam wielu głupot i mnie zrozumieliście z moimi kłopotami, pozdrawiam, Monika
Sharp LC-42x20e ma wejście serwisowe. Znajduje się z prawej strony, patrząc
od przodu urządzenia, poniżej gniazda EXT. 4 - oznaczony "Service". W archiwum pobranym od producenta masz oprogramowanie i instrukcje jak wgrywać.
Co do drugiej części pytania: żaden. Spójrz na ilość pobieranej energii >200W (a myślałem, że LG zjada dużo). Samsungi znacznie mniej biorą ~170W, ale ostatecznie jakbym miał się decydować to 42DH77E (szybsza matryca).

monikss

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: monikss »

Dzięki, tylko jeszcze raz pytam co mi sie zmieni w tv, w sygnale, w menu jak wgram nowe oprogramowanie? W jakim celu to sie robi?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem synchronizacji A/V Sharp - JEST NOWY SOFT ! 09.2009

Post autor: qwerty »

Zmiany zna tylko producent. Na ogół poprawia znane błędy. Znane są błędy z synchro Sharpów i tylko najnowsze oprogramowanie skutkuje poprawnym wyświetleniem DVB-T. U mnie na samsungu poprawiło się minimalnie jakość RGB Scart, w innych modelach poprawę wczytywania napisów itp. Nie ma się nic do stracenia, a można zyskać.

Pilski1

Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: Pilski1 »

Witam potrzebuje pomocy . Mam telewizor Sharp37dh65e (aquos) mam problem z "normalnym" odbiorem telewizji przez dvb-t. Jak go kupiłem to było wszystko lala a po jakimś czasie głos sie spóźniał do obrazu jakieś 3-4 sek. Mam drugi taki telewizor i jest ok więc nie jest to wina sygnału. co mogło sie popsuć i jak to naprawić ??
Dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: qwerty »

Wgrany najnowszy firmware do telewizora?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Pomocy !! Spóźniony głos do obrazu na dvb-t

Post autor: tolus »

kolego zanim zapytasz poswiec kilka minut i uzyj opcji szukaj na forum - temat tak samo stary jak model tv - watek proponuje skasowac

Zablokowany