SHARP LC-26d44E

masinski

SHARP LC-26D44E xx

Post autor: masinski »

 Zostałem szczęśliwym (to się okaże) nabywcą płaszczaka marki Sharp model LC-26d44e (BK). Przeprowadzilem testowe skanowanie DVB i znalazlem emtel owszem. Tylko, że kanały są obrazu brak, raz na jakis czas czasem jakiś dzwięk. Programy radiowe (wszystkie trzy) działaja bez zarzutu.  Po glebszym zaznajomieniem sie z funkcjami w tym telewizorze znalazlem status kazdego kanalu. Sila sygnalu waha się miedzy 59-70, jakosc w podobnym wartosciach.
 Czy moze mi ktos powiedziec czy jest to wina braku rodzaju kompresji w moim TV (nie doszykalem sie danych w specyfikacji odnosnie tego) czy tez wina anteny ktora ma za slaby zasieg, czy tez moze jest to wina oddalenia od nadajnika. Czy moze to odleglosc od nadajnika w moim przypadku PKiN?
 Prosze o pomoc, moze trzeba dokupic modul dekodujacy i po krzyku..?

ps. mieszkajac jakies 10-15 km od PKiN powinienem widziec cos poza Emtelem?

z gory dziekuje za pomoc, troche w tym temacie jestem zagubiony wiec prosze o pomoc....

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sharp i DVB

Post autor: kemi73 »

Niestety firma Sharp na razie umywa ręce od mpeg4 zasłaniając się brakiem odpowiedniej ustawy:"Po wydaniu konkretnej ustawy, firma Sharp zajmie sie support`em w tej sprawie.",taką przynajmniej na razie dostałem odpowiedź z Sharpa . Niestety podejżewam że Pana LCD obsługuje tylko kompresje mpeg2 dlatego nie ma Pan obrazu. Nic pozostaje się uzbroić w cierpliwość i czekać na wsparcie Sharpa.

masinski

Sharp i DVB

Post autor: masinski »

 Z ostatnich moich obserwacji, dzwięk radia jak i rowniez pozostalych stacji TV jest szarpany. Czy moze to byc kwestia za slabej anteny, badz je zlego polozenia?  Zauwazylem ze jest wejscie Common Interface, wiec moze wystarczy kupic odpowiednia karte dekodujaca, czy jak to tam sie dokladnie nazywa...Karta chyba nie musi byc produkcji sharpa prawda? Moze ktos mial stycznosc z tym modelem i moze cos doradzic?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sharp i DVB

Post autor: kemi73 »

Teoretycznie tak CI jest do tego i jest moduł Viaccess Neotion NP4 Extra do dekodowania z mpeg4 do mpeg2 ale z Sharpami ponoć nie działa ja niestety nie mam jak sprawdzic bo z Suchej Góry leci w mpeg2 wiec na razie odbieram może uda mi się coś w sierpniu wiecej dowiedziec

masinski

Sharp i DVB

Post autor: masinski »

 Dzis nastapil cud  Po powtornym skanowaniu wykryto TVP1 , TVP 2 oraz TVP HD (niedostepny jeszcze). Dwa pierwsze kanaly dzialaja bez zarzutu. Sila sygnalu ponad 70% srednio, jakosc miedzy 60 - 70%. Czyzby zmienili na MPEG2? Czy moze akurat jestem w polu wiekszego zasiegu ?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Sharp i DVB

Post autor: KrzysztofD »

To nie cud, tylko w dni powszednie Emitel do godziny 15 testuje inny skład multipleksu (próby z TVP HD na olimpiadę), jak widać przy słabym sygnale Sharp lepiej sobie poradził z takim zestawem.

masinski

Sharp i DVB

Post autor: masinski »

 Za pojeciem "zestaw" stoi oczywiscie inny format czyli MPEG2?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Sharp i DVB

Post autor: KrzysztofD »

Nie.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Sharp i DVB

Post autor: yerry »

to była tylko chwilowa zmiana konfiguracji testowej.

masinski

Sharp i DVB

Post autor: masinski »

@KrzysztofD Skoro Nie to moze jakies detale, bo moze sie okazac ze nie potrzebna mi zadna karta Common Interface tylko poprostu mocniejsza antena.@yerry
 Chwilowa to znaczy ze juz nie bedzie dostepna w takiej formie? Szkoda bo juz sie cieszylem

JKR

sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: JKR »

Witam
W zwiazkuz projektem ustawy ktory przesadza mpeg4, mam pytanie czy wie ktos ktory modul CI mpeg4 zadziala z sharpem (26d44e). Jak narazie po przeszukaniu forum wiem ktory nie dziala (iaccess Neotion NP4 Extra). Ale moze juz ktos przetestowal inny?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: kemi73 »

Nie bo innych brak Jak tylko nasz kochany rząd opublikuje normy to jest szansa że Sharp jakoś wesprze swoje TV LCD w technologie mpeg4 na razie musimy czekać . Oczywiście mowa o TV wyposażonych z moduł CI i tuner DVB-T.

Awojtko

sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: Awojtko »

Witam!też mam telewizor Sharp LC26D44E i szukam transkodera z mpeg4 na mpeg2  w sklepie DMTrade.pl mi odpowiedziano że Viaccess CI Extra CAM NP4 nie chodzi w tv sharp może ktoś próbował coś nowego ?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: JarekM »

Obawiam się, że znalezienie modułu Neotiona, który będzie współpracował z TV Sharpa to obecnie mission impossible.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: RAPIOTR »

W starych telewizorach Sony (tylko z mpeg2) działa ten moduł :http://www.turbosat.com/index.php?main_ ... Oczywiście nie działa na nim TVP HD.Z nowości znalazłem jeszcze moduł w wersji  irdeto (nie testowany) :http://www.turbosat.com/index.php?main_ ... rel=334Kto nie ryzykuje ten we Wronkach nie siedzi więc jeśli ktoś z posiadaczy Sharpa chce się przekonać czy działa niech zaryzykuje.Innym rozsądniejszym wyjściem jest zaopatrzenie sie w LCD SONY  z tunerem AVC HD.Serie V4500, W,X,E,Z są wyposażone w tunery DVB-T AVC HD. Zastanawiam się na co czekają inni producenci telewizorów.Jeśli kogoś nie stać na nowy telewizor to może warto nabyć zewnętrzny odbiornik DVB-T z mpeg4.

Igor

Re: sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: Igor »

Podbijam wątek.

Mam go od piątku, ogólnie jestem zadowolony, ale brak MPEG-4.....

Czy ktoś poradził już sobie z instalacją modułu?

Czy ew. będzie istniało jakieś inne rozwiązanie (tanie), bo chyba jutro wezmę TV z Neostradą - wyjdzie za 2 lata tyle ile musiałbym dopłacić do SHARPa z MPEG-4, a jakość będzie chyba dużo lepsza i programów więcej :) (promocja net+TV za 59 zł miesięcznie)???

Proszę o poradę.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: kemi73 »

Jest małe światełko w tunelu w sprawie modułów mpeg4 dla Sharpa, a oto odpowiedz serwisu Sharp:
"Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Jestesmy w trakcie testowania roznych modulow, za pomoca ktorych bedzie
mozliwosc rozkodowywania kompresji MPEG 4.

Jak tylko zostanie zakonczona faza testowa w sprawie kompresji MPEG4,
bedziemy informowali naszych Klientow w jaki sposob i za pomoca, ktorych
modulow, mozna bedzie odbierac kompresje MPEG4."

Jak by też ktoś chciał ich pomęczyć to zapraszam i podaje adres e-mail:sharp.sep@sharp.eu

RobertB

Re: sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: RobertB »

Taką samą odpowiedź dostałem ponad rok temu jak kupiłem swojego XL2E.
:evil: :(

i uważaj, bo tym światełkiem może się okazać pociąg :lol:

Obym się mocno mylił ale mam wrażenie że Sharp ma swoich klientów którzy kupili telewizory z MPEG2 głęboko w poważaniu. Wprowadzili nowe modele (w tym następcę XL2E o oznaczeniu DH77E) i będzie się dla nich liczyła sprzedaż nowych modeli a nie tam dostosowanie starych do odbioru MPEG4.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: sharp (26d44e) - modul mpeg4?

Post autor: kemi73 »

Nic ja ich będę męczył po odpaleniu I muxa.

Zablokowany