Hauppauge WinTV HVR-1200

li921
Posty: 23
Rejestracja: 22 września 2009, o 00:34

Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: li921 »

Jest to tania karta dla tv analogowej i dvb-t. Opis na stronie producenta:
http://www.hauppauge.com.sg/site/produc ... mckit.html

Sterowniki pod Windows:
http://www.hauppauge.com/site/support/support_mce.html

Karta jest dość interesująca pod względem ceny. Mam ją od pewnego czasu, ale nie udało mi się zmusić jej do współpracy. Pod Windows Vista uruchomiłem jedynie odbiór tv analogowej pod Media Player Classic. Aby wyszukać kanały telewizji cyfrowej użyłem aplikacji DBV Dream. Jednak nie udało mi się nic znaleźć. Aplikacja wskazała jedynie sygnał na jednym z kanałów. Ale po przeskanowaniu brak było kanałów. Sterowniki umożliwiają ustawienie offsetu dla częstotliwości. Jednak po jego ustawieniu nic nie zmienia się.

Próbowałem też pod Linuxem. Tutaj krótki opis jeśli komuś chciałoby się pobawić.
Opis instalacji karty dla Linuxa:
http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/H ... V-HVR-1200

Do instalacji może przydać się unzip (tu dla Mythbuntu 9.04):
sudo dpkg -i /media/disk/unzip_5.52-12ubuntu1_i386.deb

Do skanowania dvb-t przydaje się aplikacja scan. Ja ją stosuję następująco:
scan -a 0 -n -U -vvv /usr/share/dvb/dvb-t/pl-temp

Przykładowa zawartość pliku pl-temp:

Kod: Zaznacz cały

# T freq bw fec_hi fec_lo mod transmission-mode guard-interval hierarchy
T 530000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/32 NONE
T 654000000 AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
T 655000000 AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
T 655250000 AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
T 606000000 AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
T 607000000 AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO

T 738000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
T 762000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
T 610000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/32 NONE
Karta może wymagać jakiegoś offsetu (166 lub 167khz) więc możliwe, że częstotliwości trzeba podać tak: 738166000.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: @GUTEK@ »

li921 pisze:Aby wyszukać kanały telewizji cyfrowej użyłem aplikacji DBV Dream. Jednak nie udało mi się nic znaleźć. Aplikacja wskazała jedynie sygnał na jednym z kanałów. Ale po przeskanowaniu brak było kanałów. Sterowniki umożliwiają ustawienie offsetu dla częstotliwości. Jednak po jego ustawieniu nic nie zmienia się.
Jaka antena podłączona do karty. W sosnowcu będziesz miał tylko dość słaby sygnał z Wisły oraz Częstochowy. Tak więc na wewnętrznych antenach nic nie odbierzesz. Potrzeba najlepiej zewnętrzną kierunkową ustawioną na konkretny nadajnik.
Podaj nr kanału/częstotliwość na którym miałeś sygnał i jaki, wtedy będzie wiadomo co złapałeś.

li921
Posty: 23
Rejestracja: 22 września 2009, o 00:34

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: li921 »

Instalacja antenowa to osobny problem. Chodziło mi o konfigurację karty.

Wcześniej nie sprawdzałem tej karty z Windows Media Center. Działa, choć brak obrazu na kanałach z mpeg4. Czeskie kanały z mpeg2 działają bez problemu. Po zainstalowaniu jakiś kodeków pewnie będzie działać.

A czy ktoś wie jak skonfigurować tą kartę pod DVB Dream? Najwidoczniej jest tam za dużo opcji i coś mi umknęło.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: @GUTEK@ »

Kodeki mpeg4 są w WMC w Win7, pewnie idzie je jakoś dograć do WMC w Vista, ale przyznaje się bez bicia że nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem.

W DVBDream nie trzeba żadnej specjalnej konfiguracji robić, wybierasz w opcjach Urządzenia, potem BDA i wybierasz na dole kartę - jeśli masz więcej. Potem dajesz skanowanie kanałów i już powinno znaleźć.
Problemem może być to że DVBDream może nie współpracować poprawnie z kartą. Co czasem się w tym programie zdarza, często też na forum programu http://www.dvbdream.org/forum udostępnianie są aktualizacje bda.dev służącego do obsługi kart ze sterownikami BDA.
Na próbę możesz spróbować programu SmartDVB aby zobaczyć czy w nim znajdzie kanały (bardzo podobny interfejs jak w dreamie).
Dobrze z obsługą kart BDA radzi sobie też program SkyView, jednak jest bardziej skomplikowany w konfiguracji, strona programu to www.skyview.pl

li921
Posty: 23
Rejestracja: 22 września 2009, o 00:34

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: li921 »

Faktycznie kwestia aplikacji. Użyłem SmartDVB i działa bez problemu. Wykrywa nawet sygnał dvb-h.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: @GUTEK@ »

li921 pisze:Faktycznie kwestia aplikacji. Użyłem SmartDVB i działa bez problemu. Wykrywa nawet sygnał dvb-h.
Czyli to jednak wina DVBDream. Jak Ci odpowiada SmartDVB to używaj jego, jest darmowy i rozwijany, a DVBDream niestety nowe wersje są już płatne. Możesz też poszukać innych programów i sprawdzić który tobie najbardziej podejdzie.
Jeśli chcesz używać coś w stylu Media Center, to jest darmowy i całkiem ciekawy program Media Portal z mnóstwem dodatków.

Na temat odbioru DVB-H była rozmowa tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=39320#p39320
Niestety żadnego darmowego softu nie widziałem na razie.

li921
Posty: 23
Rejestracja: 22 września 2009, o 00:34

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: li921 »

Dzięki za pomoc! :)

krismalinowski

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: krismalinowski »

Witam
Czy masz jeszcze tą kartę ?
Jeśli tak to jak ona się Tobie sprawuje, pytam się ponieważ mam zamiar taką kupić.
Oprogramowanie do MPEG4 nie sprawia z nią kłopotów ?
Pozdrawiam

aq123
Posty: 17
Rejestracja: 24 lipca 2011, o 02:04
Odbiornik: MAXIMUM T-102 HD PVR
WIWA HD-50
Samsung UE32F5300AW
Instalacja antenowa: Zwykła pajęczyna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza + Żórawina + Czeskie

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: aq123 »

Cytat z allegro
Karta HAUPPAUGE WinTV HVR-1200 Nie obsługuje MPEG-4 !!
Może WinTV-HVR-2200
http://www.hauppauge.co.uk/site/product ... 200mc.html
Jest taka na allegro za 49 zł bez pilota.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: @GUTEK@ »

aq123 pisze:Cytat z allegro
Karta HAUPPAUGE WinTV HVR-1200 Nie obsługuje MPEG-4 !!
To zależy od softu!
Widocznie oryginalny soft do karty nie obsługuje, zawsze można zastosować inny, np. SkyView, ProgDVB, Splash Lite.

aq123
Posty: 17
Rejestracja: 24 lipca 2011, o 02:04
Odbiornik: MAXIMUM T-102 HD PVR
WIWA HD-50
Samsung UE32F5300AW
Instalacja antenowa: Zwykła pajęczyna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza + Żórawina + Czeskie

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: aq123 »

@GUTEK@ ja wiem o tym że można zastosować inny soft.
Nie chcę blokować sobie wybory między softem producenta a alternatywnym i dlatego nie kupię karty bez wsparcia producenta dla mpeg4. Soft producenta czasami jest lepszy, do tego mnie nie dotyczący problemy z pilotami (nie używam pilotów). Sprawdziłem wiele darmowych programów i żaden z nich mnie nie przekonał. Wstyd się przyznać ale używam wersję krakowską pewnego programu.

krismalinowski

Re: Hauppauge WinTV HVR-1200

Post autor: krismalinowski »

Faktycznie jest ta karta Hauppauge WinTV-HVR-2200 na Allegro, nie widziałem jej wcześniej bo przeglądałem karty na PCI-E a ta jest w kartach na PCI.
Wcześniej chciałem kupić Hauppauge WinTV-HVR-1200 ale poczytałem sobie na różnych zagranicznych stronach opinie o kartach opartych na chipsecie NXP SAA7164E/2 i zdecydowałem się na tą 2200 ponieważ praktycznie same pozytywne opinie znalazłem.
Ta karta ma min. grabbera i wyjścia/wejścia z tych białych gniazd do których podpina się odpowiedniego śledzia.
Z tą kartą porównywana jest karta Asusa http://www.legitreviews.com/article/1017/3/ na tym samym chipsecie, tam też widać tego dodatkowego śledzia.

A teraz to co najsmutniejsze dla mnie :x
Już miałem ją zamawiać kiedy coś mnie "tknęło", przypatrując się fotce tej karty wydała mi sie trochę jakby "długawa" jak dla mojej płyty.
Niestety płytę mam tylko z jednym PCI-E x 1 (Gigabyte: 1 x PCI-Ex16, 1 x PCI-Ex1 i 3 x PCI) które jest umiejscowione nad PCI-Ex16 gdzie są sloty na pamięć.
Długość na karty od końca gniazda PCI-E do slotów pamięci to max 7.5cm.
Sprzedający był tak uprzejmy że zmierzył mi tą odległość na karcie która niestety wynosi 8.5cm.

Szkoda bo myślałem że z niewielką kasę kupię całkiem fajową kartę, teraz ponownie zastanawiam się nad tą HVR-1200 chociaż wolałbym coś nie drogiego na tym układzie NXP SAA7164E/2 i koniecznie z grabberem.

Zablokowany