LV5T DELUX DVB-T USB

maju

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: maju »

Jak wcześniej, żeby nie powtarzać.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: biprotek »

Inny egzemplarz może mieć inną czułość, choć nie sądzę aby była to różnica zauważalna bo zastosowany jest tu jak i w innych tuner krzemowy bez elementów strojonych, ten tunerek jak pisałem ma dość słabą czułość i różnica będzie jak zmienisz całkiem sprzęt np. na coś opartego o IT9135 - wg mnie te tunerki mają czułość podobną jak w tanich STB.

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: JerzyG »

Mój MSI DIGI VOX mini 3 bił na łeb tego LV5T DELUX
Tam gdzie NOT nie odbiera, MSI łapał wszystko bez problemów.
Na MSI + antena zewnętrzna odbieram Śrem a na NOT już nie da razy.

DVBManiak

Re: Odp: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Ja Nota kupowałem z myślą o DAB+ i FM. Nie kierowałem się zbytnio czułością, ale jestem zadowolony. Z tym, że ja mam bardzo mocny sygnał.

maju

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: maju »

Ja podobnie (DAB+, UKF). Kupowałem na miejscu, jak pisałem wielokrotnie 2km od nadajnika (20kw) więc myślałem że nie będzie problemów z odbiorem na małej antenie pokojowej. No i cena była dobra.

Ze swojego doświadczenia nie polecam w trudnych warunkach odbioru, na antenkach pokojowych ,itp! Jeszcze poeksperymentuję (anteny) a jak nie wyjdzie to pewnie odsprzedam komuś kto ma lepsze warunki odbioru.

Ciekawe że ten tuner u mnie jak już złapię mux to chodzi w miarę stabilnie bez przycięć. Niemożliwe jest złapać dwa na raz w jednym ustawieniu anteny pokojowej (w przyszłości dojdzie trzeci), a zwłaszcza mux2(61 kanał).

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Martinez1989 »

Witam, czy podpowie ktoś jaką antenę mam wykorzystać do tego tunerka w samochodzie?? Chce go przetestować w samochodzie na trasie Busko Zdrój (woj. świętokrzyskie) - Warszawa, ale ten mały drucik, czyli antena z zestawu nie daje rady wogóle.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Poczytaj o antenach typu korona, ale nie licz specjalnie na jakiś super odbiór w samochodzie naszego DVB-T.

raf_87

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: raf_87 »

Witam
zakupiłem właśnie ten tuner zainstalowałem TotalMeda, wyszukałem kanały i tu jest problem, znajduje mi tylko kanały na mux2 (polsat, tvn...) brak kanałów z mux1 (tvp1, tvp2...), te kanały z mux2 działają bardzo dobrze nic nie zacina, antenę mam tą dołączoną do zestawu. W czy może być problem?

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Railroad »

Podłącz normalną zewnętrzną antenę. Gdzie mieszkasz? Jesteś w zasięgu pozostałych dwóch mux-ów?

raf_87

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: raf_87 »

Mieszkam w Łodzi, jakieś 250m od nadajnika EC4.

mkaiser

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: mkaiser »

Witam,

Mam problem, który opisałem tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 10#p158510

A w skrócie:
1.zakupiony 2x tuner dla kogoś Not only tv delux dla 2 nastolatow, żeby nie robili okupacji telewizora domowoego.
2. Lokalizacja Poznań Piatkowo praktycznie przy wieży tv
3. Urządzenie zainstalowane , ale jakże wielkie było moje zdziwienie jak znalezione kanały są zablokowane kłódka bo jak sie chyba okazuje to złapanie zostały kanały z innego muxu - nie emitela....


Pytanie: czy jest jakieś rozwiazanie aby przy powyższych parametrach lokalizacyjnych moc odbierać mux 1 2 3? Swoją droga ciekawy jestem czy jest w planach nadawanie ntc z wieży na Piątkowie w Poznaniu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Oczywiście, że jest rozwiązanie - zastosować odpowiednią do lokalizacji i warunków antenę.

Więcej znajdziesz w dziale - http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=39

mkaiser

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: mkaiser »

Dziękuję, za link. Generalnie moje pytanie było faktycznie mocno retoryczne - właściwa antena to jedyne rozwiązanie.

Mam inne pytanie. Czy w przypadku odległości około 45km od nadajnika w Śremie, gdzie okna obu pomieszczeń nie są skierowane na Śrem jest jakikolwiek cień szansy, że antena pokojowa, lub ewentualnie, ale to mocno ewentualnie jakaś antena nie kierunkowa do zamontowania na parapecie, lub wnęce okna pozwoli odbierać muxy 1-3?

laganek

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: laganek »

Witam, mam taki problem że tunerek nie szuka mi żadnego kanału, próbowałem każdego programu z tego wątku, różnych anten i nic, miesjcowość Pińczów

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

jeśli tuner nie jest uszkodzony to szukaj w wątku antenowym anteny do swoich warunków odbioru.
jest dział z podziałem na lokalizację i odległość i wewnątrz/ na zewnątrz.
Nie wiadomo co testowałeś ani jaka lokalizacja.

emilkravat
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2015, o 17:32
Odbiornik: LV5T DELUX DVB-T USB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk Chwaszczyno

LV5T DELUX DVB TOTAL MEDIA

Post autor: emilkravat »

Witam

Mam pytanie czy po zainstalowaniu w trakcie wyszukiwania kanałów TM w okienku podglądu powinien być niebieski ekran ? Mam podejrzenia że nie do końca sa prawidłowe kodeki...

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

kodeki w TM są wewnętrzne wiec nie mogą być nieprawidłowe. Niebieski ekran bo nic nie znajduje.

ssqt
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 18:44

Not Only TV LV5TDelux DVB-T USB - zakłócenia obrazu

Post autor: ssqt »

Szanowni,

Mam problem z tunerem LV5TDelux. Jeszcze zaznaczę, że miałem ten tuner wcześniej, ale uległ uszkodzeniu, a nie miałem paragonu, więc nie mogłem reklamować. Kupiłem zatem drugi taki sam 13.05 i mam problem, który zauważyłem jakieś kilka dni temu.

Mianowicie po podpięciu do anteny zewnętrznej na dachu, program jest w dobrej jakości, ściągam 3 MUX-y i programy na nich. Jednak po kilkunastu minutach działania obraz zaczyna wariować. Pojawia się, nie wiem, jak to nazwać... dynamiczna pikseloza? Obraz ścina, zwiesza, a po chwili jest ok. I im dłużej oglądam TV, tym więcej tego typu zakłóceń jest.

W tym wcześniejszym tunerze, który mi się zepsuł nie miałem takich problemów, wszystko było w porządku. Do odbioru używam SmartDVB. Zauważyłem, że jak pokazują się zakłócenia, to wartość Q na dole (tam, gdzie jest CPU, L i Q) przeskakuje czasami na wartości 50-60, a później wraca do 100. Nie zawsze wówczas, kiedy są zakłócenia.

Po 30. minutach oglądania obrazu na tym tunerze są już takie zakłócenia, że nie można tego oglądać... Żeby wyeliminować wadę kabla i anteny sprawdziłem a) u sąsiada na tym samym kablu (rozdzielacz na dwie żyły) i u niego, na jego odbiorniku, wszystko jest w porządku i b) u mnie w domu na drugim kablu w innym pokoju bezpośrednio z anteny zewnętrznej dachowej też ścina, a na TV wszystko jest w porządku.

Mogę jeszcze napisać, że po odłączeniu z USB tuner jest ciepły w dotyku. Zastanawiam się, czy to może ma wpływ na zakłócenia obrazu?

Co to może być?
Pozdrawiam.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: biprotek »

Jak jest ciepły to raczej padł...

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: komp2015 »

Dzień dobry
Mam problem otóż

Posiadam tuner pod USB NOT LV5TDeluxe RTL2832U
i nie umiem uruchomić NOT LV5TDeluxe RTL2832U na linux

posiadam system operacyjny ubuntu 15.04 mate x64 (64bity)

robiłem według tej strony
http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=159744

czyli
1. sudo apt-get install build-essential git
2. git clone https://github.com/ambrosa/DVB-Realtek- ... rnel-3.0.0
(2. git clone https:// github. com /ambrosa/DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0 <=== usunąć spację w github)

3. cd DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0/RTL2832-2.2.2_kernel-3.0.0/

4. gedit Makefile (i w zależności jaką mamy wersje jądra usuwamy # przed odpowiednią linijką INCLUDE_EXTRA_DVB, stawiamy przed linijką z wersją której nie powiadamy).

(tu dokładnie nie wiem co zrobić, ale mam tak zrobione)

Kod: Zaznacz cały

Kod: Zaznacz cały
    Jądro # 3.0.0 / 3.1.0
    # INCLUDE_EXTRA_DVB: = to-300

    # Jądra 3.2.0
    INCLUDE_EXTRA_DVB: = to-320
5. make clean
6. make
7. sudo make install

błąd

Kod: Zaznacz cały

Kod: Zaznacz cały

    # sudo make install
    cp dvb-usb-rtl2832u.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/media/dvb/dvb-usb/
    cp: nie można wykonać stat na „dvb-usb-rtl2832u.ko”: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    Makefile:44: polecenia dla obiektu 'install' nie powiodły się
    make: *** [install] Błąd 1
    root@kcomp:/home/kcomp/DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0/RTL2832-2.2.2_kernel-3.0.0#
8. sudo modprobe dvb_usb_rtl2832u

Kod: Zaznacz cały

Kod: Zaznacz cały

    # sudo modprobe dvb_usb_rtl2832u
    modprobe: FATAL: Module dvb_usb_rtl2832u not found.
    root@kcomp:/home/kcomp/DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0/RTL2832-2.2.2_kernel-3.0.0#
i sprawdzamy czy system wykrywa kartę:
Kod: Zaznacz cały

9. lsmod | grep rtl28

mój wynik
Kod: Zaznacz cały

Kod: Zaznacz cały

    # lsmod | grep rtl28
    rtl2832_sdr            32768  1
    dvb_usb_rtl28xxu       32768  0
    rtl2830                20480  1 dvb_usb_rtl28xxu
    rtl2832                20480  2 dvb_usb_rtl28xxu
    dvb_usb_v2             36864  1 dvb_usb_rtl28xxu
    dvb_core              126976  3 rtl2830,rtl2832,dvb_usb_v2
    rc_core                28672  14 ir_sharp_decoder,ir_xmp_decoder,lirc_dev,ir_lirc_codec,dvb_usb_rtl28xxu,ir_rc5_decoder,ir_nec_decoder,ir_sony_decoder,ir_mce_kbd_decoder,ir_jvc_decoder,dvb_usb_v2,ir_rc6_decoder,ir_sanyo_decoder
    i2c_mux                16384  1 rtl2832
    videobuf2_vmalloc      16384  2 uvcvideo,rtl2832_sdr
    videobuf2_core         49152  2 uvcvideo,rtl2832_sdr
    v4l2_common            16384  2 rtl2832_sdr,videobuf2_core
    videodev              159744  4 uvcvideo,rtl2832_sdr,v4l2_common,videobuf2_core
    root@kcomp:/home/kcomp/DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0/RTL2832-2.2.2_kernel-3.0.0#
nie wiem co zrobić.

Pytanie drugie
2.
Posiadam analogową kablówkę, jak odtworzyć kablówkę analogową na tunerze USB NOT LV5TDeluxe RTL2832U

3.
Czy jest sens kupować dodatkowo tuner tv LifeView TV Hybrid LV5HD USB do systemu operacyjnego ubuntu 15.04 mate x64 (64bity). Czy w ogóle odczyta tuner kanały tv. Czy sobie darować.
Jeżeli jest sens kupowania tego tunera tv LifeView TV Hybrid LV5HD USB pod linux to jak go zainstalować i uruchomić na systemie operacyjnym ubuntu 15.04 mate x64 (64bity).


dziękuje za pomoc

Zablokowany