LV5T DELUX DVB-T USB

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: apk »

Ja mam tuner Not Only tv lv5tdeluxe fc 0012 i do tej pory pod ubuntu nie podłączałem .
Mam Ubuntu 15.05 64 b. dziś po podłączeniu tunera włączyłem VLC media player i przechodzę Otórz urządzenia przechwytywania Typ przechwytywania wybieram TV Cyfrowa wybieramy DVB-T wpisuję częstotliwość multipleksu http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... sji-dvb-t/ np.586000 i naciśnij odtwarzaj .
Nic nie instalowałem oprócz VLC media player który używałem do innych celów .
Może są lepsze programy do DVB-T w Centrum oprogramowania Ubuntu .
Dodam że w Windows musisz prawie wszystko instalować a tu co podłączę to nigdy nie potrzebuje sterowników i Ubuntu jest 2-3 razy szybszy od Windowsa 0 wirusów itd. :)
Tak z ciekawości wgrałem z Centrum oprogramowania Ubuntu program Kaffeine który lepiej działa .

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: komp2015 »

Witam
W systemie Ubuntu mate 15.04 x64
VLC media player mi nie odtwarza
Kaffeine piszę przy wyszukiwaniu automatycznie "nie znaleziono odpowiedniego urządzenia"

nie wiem co zrobić może nie mam czegoś zainstalowane
proszę o pomoc


miałem problem a już działa tuner dziękuje za pomoc

xolblath
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2016, o 20:49
Odbiornik: not only tv lv5t deluxe

Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: xolblath »

Witam. Kupiłem dziś tuner dvb-t który się nazywa not only tv lv5t deluxe. Problem z nim jest taki, że gdy używam jakiegokolwiek programu do odbioru (razem z standardowym) nie odbiera mi kanałów. Podłączyłem antene do tego tunera i gdy wchodzę do aplikacji to mam zasięg zerowy... Antena jest przy balkonie, więc jest bardzo blisko otwartej przestrzeni. Gdzie jest problem? Mam iść i oddać tą antene do sklepu?
Obrazek

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: AdamP »

xolblath pisze: Antena jest przy balkonie, więc jest bardzo blisko otwartej przestrzeni.
Czyli jest to antena pokojowa :?: Z jakiego nadajnika chcesz odbierać :?: W jakiej miejscowości jest odbiornik :?:

xolblath
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2016, o 20:49
Odbiornik: not only tv lv5t deluxe

Re: Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: xolblath »

Jest to antena która została dołączona do zestawu. Co do drugiego nie mam pojęcia. Jest to w Rybniku.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: Byczek12345 »

Antena dołączona do zestawu może, ale nie musi odbierać - jest za słaba i nie zestrojona.
Podłącz antenę z odbiornika TV, może być potrzebna przejściówka.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2016, o 18:11 przez Byczek12345, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W zestawie jest kilucentymetrowy drucik. Trudno uzyskac na nim odbiór telewizji. Radio jakos się udaje.
TV jest nadawana w polaryzacji poziomej, ta "antena" musi leżeć a nie stać, ale raczej prawdziewej anteny się nie uda.

eter
Posty: 1300
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Problem z odbiorem kanałów.

Post autor: eter »

Najlepiej włączyć taką aplikację, gdzie jest możliwość wyszukiwania ręcznego.
Po wpisaniu częstotliwości jakiegoś Muxa odbieranego w okolicy, można próbować zmieniać położenie "drucika" poziomo go ustawiając i obserwując, czy pojawia się jakaś reakcja na odczycie (podświetlenie kresek ewentualnie pasków odbioru w danej aplikacji).
Potem można dać skanowanie, jeśli będzie jakiś zasięg.
Sam tak testowałem swój "patyk" na Splash Lite.
W odległości 40 km od nadajnika dawał radę.

Tutaj masz wykaz co "łapać" w Rybniku i skąd, czyli jakie częstotliwości wpisać i gdzie kierować "patyka":
http://www.uslugielektroniczne.ubf.pl/v ... ?page_id=4

Zablokowany