LV5T DELUX DVB-T USB

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Jakich obu, dokładnie jakie nazwy są w BDA Filtr.

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

W SMARTDVB lewo na górze widać DVB-T Terrestial Europe?

Jeśli tak to poniżej spróbuj Manual Scan. Wpisz częstotliwość do skanowania nadajnika .

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

janek 77 tak, mam DVB-T Terrestial Europe. szukanie ręczne także nic nie daje.


@GUTEK@ mam tam BDA MPE Filter oraz BDA Slip De-Framer

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Chevington pisze:@GUTEK@ mam tam BDA MPE Filter oraz BDA Slip De-Framer
Więc tuner nie jest poprawnie zainstalowany, bo na liście powinno być coś w stylu:
Realtek BDA Capture Filter lub coś podobnego z Capture w nazwie.
Na wszystkich innych filtrach będzie brak sygnału.

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

Chevington pisze:janek 77 tak, mam DVB-T Terrestial Europe. szukanie ręczne także nic nie daje.
ściągnij nowy sterownik
http://www.notonlytv.net/download/drive ... deluxe.rar
Może to coś zmieni, bo TM tez nie działa poprawnie

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

@GUTEK@ po reinstalce sterowników w SkyViewdalej to samo

janek 77 SmartDVB ładnie znalazł mi oba MUXy zapisał mi kanały na listę ale w okienku widać mi "Error connecting smart filter to decoder video input, could not find decoder input pin"

czyżby teraz problem z kodekami? jest jakaś paczuszka najlepszych kodeków?

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

Masz programy więc sterowink zadziałał. :D
Chevington pisze:janek 77 SmartDVB ładnie znalazł mi oba MUXy zapisał mi kanały na listę ale w okienku widać mi "Error connecting smart filter to decoder video input, could not find decoder input pin"

Tak teraz to problem z kodekami.
Jakie wybrałeś?

Jaki masz system?
W WIN7 nic nie musisz instalować

Kodeki
w Connection prawa mysz
Video renderer
EVR
H264 decoder
MSDTV DVD Video
PowerDVD w opcjach DXVA
ffdshow


Audio
MSDTVDVD audio
AC3 filter
Arcsoft
ffdshow


Masz inny system np VISTA czy XP to wystarczy uzyć kodeków z TM Arcsoftu :D

Ktos tam rozprowadza paczuszki z kodekami ale nie polecam paczuszek. Zależnie od systemu wybrać co potrzebne i tyle

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Skoro w SV nadal nie widzi tego filtru Capture to nadal jest coś nie tak, ale jak ruszyło w Smarcie to ok, program nie najgorszy ;)

Z tego co widzę to nie masz Win7, więc zainstaluj kodeki Cyberlinka, one najlepiej działają - najstabilniej. Z kodekami Arcsofta i innymi częściej są problemy.

Ściągnij to : https://rapidshare.com/files/2150590480 ... emitel.EXE
i zainstaluj z tej paczki jedynie kodeki Cyberlinka PDVD10.
Potem je wybierz w programie.

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

janek 77 pisze:Masz programy więc sterowink zadziałał. :D
Chevington pisze:janek 77 SmartDVB ładnie znalazł mi oba MUXy zapisał mi kanały na listę ale w okienku widać mi "Error connecting smart filter to decoder video input, could not find decoder input pin"

Tak teraz to problem z kodekami.
Jakie wybrałeś?

Jaki masz system?
W WIN7 nic nie musisz instalować

Kodeki
w Connection prawa mysz
Video renderer
EVR
H264 decoder
MSDTV DVD Video
PowerDVD w opcjach DXVA
ffdshow


Audio
MSDTVDVD audio
AC3 filter
Arcsoft
ffdshow


Masz inny system np VISTA czy XP to wystarczy uzyć kodeków z TM Arcsoftu :D

Ktos tam rozprowadza paczuszki z kodekami ale nie polecam paczuszek. Zależnie od systemu wybrać co potrzebne i tyle

system to xp sp3

ok znalazłem na forum paczuszkę HDPack i mam już te kodeki i wszystko działa :)

wielkie dzięki Panowie! :)

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

@GUTEK@ Ja ze SkyView mam identyczny problem jak @Chevington. I to już z rok temu sprawdzałem. Aż specjalnie dziś zainstalowałem go ponownie i chciałem sprawdzić na czystym kompie - format robiłem z tydzień temu i mam wgrane teraz tylko kodeki CL i AC3 Filter i również nie mam tam nic Capture a tylko z tego co pamiętam unknown, BDA MPE Filter i BDA Slip De-Framer. Tuner jest na 100% poprawnie zainstalowany, zresztą tak jak w instrukcji nawet. Wygląda na to, że SV chyba nie współpracuje z tym tunerkiem, bo na reszcie programów śmiga.

HDPack jak widać jest wybawieniem od wszelkich problemów z kodekami. Mi też niezwykle pomógł. :) Ale jeśli chodzi o program to wybrałem AltDVB, bo ma możliwość zgrywania całego MUX-a.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak ciekawe, nie mam niestety żadnego tunera na Realteku żeby sprawdzić. Coś jednak musi być ze sterownikami skoro SV nie wyświetla tego filtra. Marfi trzyma się ściśle specyfikacji BDA, więc wątpię by wina leżała po stronie SkyView.
Może to ten "unknown" o którym piszesz jest tym filtrem Capture, tylko nie jest poprawnie nazwa wyświetlana.

HDPack jest o tyle dobry, że tam są "czyste" kodeki. Przy instalacji paczka je tylko wypakowuje i rejestruje w systemie. Dzięki temu nie robi się w żaden sposób syf i nie powstają konflikty.
Wcześniej zazwyczaj jak gdzieś instalowałem tuner to ręcznie wgrywałem i rejestrowałem kodeki, teraz właśnie korzystam z HDPacka i działa bardzo dobrze.

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

Panowie, mam kolejny problem...

otóż zmieniłem ostatnio komputer na troszkę starszy niż miałem dotychczas i pojawił się mały problem... no więc mam spadki ilości klatek na TVP1 HD. programy SD chodzą płynnie, problem jest tylko z tą 'jedynką'.

użycie procesora 'pływa' między 65% a 95%.

moja specyfikacja: AMD Athlon64 3500+, 2.5GB RAMu, Radek x1600PRO. kodeki w SMARcie do cyberlinki pdvd10.

czy to możliwe że maszyna jest za słaba?

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Delikatnie mówiąc procek nie wyrabia. Mam bardzo podobnego Athlon 64 2800+ (1800 MHz) (twój ma 2200, czyli niewielka różnica) i gdyby nie Radek HD 3650 to mógłbym pomarzyć o HD na kompie.

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

Procek jest za słaby do HD.
Swoją drogą to wygląda, że Skyview nie współdziała dobrze ze wszystkimi tunerami.
Najwyrażniej chip RTL 2832 u, który jest w LV5T DELUX DVB-T USB nie daje się uruchomić.

A tu jest nowy nieobrendowany HD Pack :lol:

http://www.dvbsupport.net/download/inde ... iew&id=162

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

No i co z tego, że najnowszy skoro trzeba keya.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:skoro trzeba keya.

HDPack 2.4 to ostatni darmowy i dlatego dopisałem tam do nazwy pliku że dla forum-emitel, aby to nie poszło w net, bo zaraz usunął z serwera. A w necie szukałem jakichś pewnych linków do tej wersji i raz że mało, a dwa to trafiają się jakieś niepewne - inny CRC niż ta wersja co mam. Ale niektórzy tego nie zrozumieją.

topolq

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: topolq »

DVBManiak pisze:Te wszystkie kanały, które wymieniłeś oprócz Polsat News są normalnie darmowe, ale wygląda na to, że odebrałeś TV Mobilną od CP i dlatego będą zakodowane. Ale o tym nie będziemy rozmawiać na tym forum. Napisz z jakiego nadajnika odbierałeś analog a jak nie wiesz to przynajmniej skąd jesteś to ci pomogę znależć darmowe i niekodowane MUXy.
Witaj kolego - mam niestety ten sam problem i jak zrozumiałem z twojego postu sprzed 20 dni konieczne jest instalowanie anteny kierunkowej. Ja jestem z Poznania i zastanawiam się czy istnieje inteligentniejszy sposób na ten problem ?

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

DVBManiak pisze:No i co z tego, że najnowszy skoro trzeba keya.
Nic z tego.
Jak ktoś chce najnowszy kodek a nie potrafi zainstalować sam filtru to może kupić. nie trzeba geniusza aby to zrozumieć.

topolq pisze:konieczne jest instalowanie anteny kierunkowej. Ja jestem z Poznania i zastanawiam się czy istnieje inteligentniejszy sposób na ten problem ?
Mam dziewczynę z Poznania. To ile chcesz wydać aby cokolwiek odbierać. Bo za darmo się nie da :D

topolq

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: topolq »

janek 77 pisze: Bo za darmo się nie da :D
... to o czym mówimy ? Każda propozycja jest dobra jeśli rozwiązuje problem - proszę o info na priv

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

tuner jest dobry NOT Qube na ITE9135. więc piszesz nie w tym dziale.
Potrzebujesz antenę choćby siatkę do testów bo w Poznaniu o ile nic się nie zmieniło odbierasz ze śremu. Spróbuj i napisz jakie są wyniki.
Jeśłi tylko pokojowa to napisz że pokojowa. Trzeba wtedy połazić i szukać sygnału

jeśli na dach to jakaś kierunkowa tak jak juz sam pisałeś

Zablokowany