LV5T DELUX DVB-T USB

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

znalazło mi TV4, TV Puls, Polsat, TVP1, TVP2, TVN, Polsat News i kilka kanałów radiowych

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Te wszystkie kanały, które wymieniłeś oprócz Polsat News są normalnie darmowe, ale wygląda na to, że odebrałeś TV Mobilną od CP i dlatego będą zakodowane. Ale o tym nie będziemy rozmawiać na tym forum. Napisz z jakiego nadajnika odbierałeś analog a jak nie wiesz to przynajmniej skąd jesteś to ci pomogę znależć darmowe i niekodowane MUXy.

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

nadajnik jest chyba z wieliczki, bo mieszkam w krakowie, a co do kanałów to wykrywa mi czasami więcej zakodowanych, ale to wiem, że ich nie ma na multipleksach.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Nadajnik, z którego powinieneś odbierać DVB-T to Kraków - Chorągwica. Lecą stamtąd wszystkie 3 MUXy.
Wejdź na tą stronkę -> http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html
Kliknij dwukrotnie na mapie w miejscu swojego zamieszkania a z listy nadajników obok wybierz Kraków - Chorągwica. Pokaże ci się odległość do nadajnika oraz profil terenu i przede wszystkim kierunek w jakim ma być ustawiona antena. Zaznacz te dwie zielone kulki na górze tego profilu i wklej go tutaj albo daj do niego link.
Aha i jaką masz antenę?

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 9155286930

mam nadzieję, że o to Ci chodziło.

Antenę mam zwykłą pokojową, ale w programie total media pokazuje że sygnał jest maksymalny, a żeby sprawdzić czy rzeczywiście tak jest to nie umiem inaczej.

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Ten link co mi dałeś nie działa. Anteny pokojowe nie nadają się zbytnio do odbioru DVB-T. To co łapiesz to TV Mobilna, która pewnie nadaje gdzieś niedaleko, ale to jest zupełnie co innego. Ciebie interesują kanały 25 - MUX1, 64 - MUX2, 48 - MUX3. Przede wszystkim skieruj antenę na Chorągwicę. I ile km do nadajnika? Prawdopodobnie nie obejdzie się bez wymiany anteny na zewnętrzną kierunkową.

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

16,8 km do nadajnika

czyli muszę kupić, antenę tak?

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

Raczej tak. Polecam ci .

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

Anteny pokojowe tak myślałem że sie nie nadają. A czy pokojowe ze wzmacniaczem mogą działać?

a jaka jest szansa, że przy antenie kierunkowej będę odbierał NTC?

Wiem, że trochę pytań, ale zależy mi na odbiorze, bo tuner zakupiony i jak na razie lipa. Dzięki za odpowiedź.

DVBManiak

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: DVBManiak »

90% szans, że będzie odbierać. Te wzmacniacze w pokojowych antenach jedynie pogarszają. Taka antena to jest kawałek drutu i wzmacniacz - co daje mnóstwo zakłóceń. Antena kierunkowa z symetryzatorem, czyli bez zasilania powinna wyelimininować wszelkie problemy.

amigos513

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: amigos513 »

super, dzięki za pomoc. Idę zakupić antenę i sprawdzę czy będzie działać. Mam nadzieję, że zadziała, bo dziś mecz :)

-- połączono


antena zmieniona i działa wszystko, Dzięki wielkie za pomoc

maju

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: maju »

Jak pozbyć się przeplotu, program Total Media. Przeglądałem forum ale bez skutku. Dlaczego przy próbach użycia innych programów nie wykazuje sygnału (mux) skoro na TM jest ok.?
Może tutaj dostanę odpowiedz lub chociaż jakąś wskazówkę.

majkel123

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: majkel123 »

Siemka wszystkim.
Chciałbym prosić o pomoc.

Dostałem od kolegi tunerek jak w temacie.

Niestety nie mam do niego płytki z oprogramowaniem a w necie nie znalazłem drivera do niego.
Niby jest sporo działających ale nie działają.

Czy byłby ktoś z Was taki miły i wsadził sterownik gdzieś na serwer ?

Strona producenta nie chce mi sie otworzyć :oops:
Mój OS to Win 7 64.
Gdyby się komuś chciało to będe bardzo wdzięczny za programik do odbioru.

Z góry bardzo dziękuje

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

http://www.notonlytv.net/download/drive ... deluxe.rar ;)
A programik oryginalny to potrzebuje licencji i kodu ale masz wiele darmowych. Splash Lite, SMARTDVB cz ALTDVB

majkel123

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: majkel123 »

janek 77, ślicznie dziękuje ale ta strona wcale mi się nie otwiera ale jestem w pracy może dla tego. Sprawdze w domu bo myślałem że jest wyłączona :D

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

Witam wszystkich.

Mam taki mały problem z odbiorem. Chciałem przetestować jakieś ciekawe programy obchodząc łukiem nie za bardzo chalony załączony program, ale nie wykrywa mi w nich kanałów (progDVB, SMARTDVB, Skyview, AltDVB, DVBViewer). DreamDVB (1.4) ciągle wchodzi mi w trybie offline, a wersja 1.7 tak jak w przypadku innych kanałów nie wykrywa sygnału.

(Sterowniki zainstalowałem z płytki)

początkowo myślałem że to wina anteny, ale po instalacji dołączonego na płytce TotalMedia kanały wyszukuje. używałbym tego programu ale w trakcie oglądania meczy (głównie przy dużym ruchu - zasięg na obu MUXach na 5 kresek) pojawiają się dziwne poziome paski (przeplot?). próbowałem ustawiania w opcjach karty graficznej (ATI Radeon) 'automatycznego usuwania przeplotu' ale nie dało to żadnego efektu.

dlatego chciałbym się zapytać czy coś zrobiłem źle, że w wyżej wymienionych programach nie wyszukuje mi kanałów?

z góry dziękuję za odpowiedź

janek 77

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: janek 77 »

a jak skofigurowałeś SMARTDVB czy ALTDVB? soft widzi urządzenie i skanuje?

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

janek 77 pisze:a jak skofigurowałeś SMARTDVB czy ALTDVB? soft widzi urządzenie i skanuje?
SmartDVB skonfigurowany tak jak znalazłem na tym forum, urządzenie wykrywa, a przy skanowaniu wyskakują tylko informacje o kolejnych skanowanych częstotliwościach wraz z dopiskiem w następnej linii: 'no signal'. piszę o ramce najbardziej po prawej stronie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: @GUTEK@ »

Chevington w SkyView przy tworzeniu graphu co wybierasz w BDA Tuner i BDA Filtr?

Chevington

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: Chevington »

@GUTEK@ pisze:Chevington w SkyView przy tworzeniu graphu co wybierasz w BDA Tuner i BDA Filtr?
w BDA Tuner: mam tylko Realtek DTV Filter
w BDA Filter: próbowałem obu i w obu przypadkach sygnał był na czerwono "0"

Zablokowany