TV lub STB wystawiające zasilanie do wzmacniacza antenowego

Lukaso

TV lub STB wystawiające zasilanie do wzmacniacza antenowego

Post autor: Lukaso »

Witam,

Tak zastanawiam się nad kupnem i zamontowaniem anteny na stałe i jednym z warunków jest wspomaganie wzmacniacza 5V. Aktualnie mam LCD sprzed kilku lat niestety z MPEG-2 ale dokupiłem LV6T MPVR4 który jak wiadomo ma opcję załączenia na wejściu antenowym 5V. Niedługo pewnie będę kupował LCD lub plazmę coś koło 40-42 cali i chciałbym aby TV też miał taką opcję. Czy ktoś orientuje się czy TV aktualnie sprzedawane mają taką możliwość a jeżeli tak to jakie ???? Nigdzie w podstawowych parametrach nikt o tym nie wspomina.

Pozdrawiam.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TV LCD,PDP które mają zasilanie anteny z gniazda - 5V

Post autor: cyber »

Wiem ,że większość Tv LG posiada taką opcję ... natomiast nie spotkałem się z tym np. w Samsungach.

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: TV LCD,PDP które mają zasilanie anteny z gniazda - 5V

Post autor: tomek9876 »

Czy w plazmach Panasonica jest opcja włączenia zasilania 5V dla anteny aktywnej przy DVB-T. Przeglądając kilka instrukcji obsługi i nie widzę takiej opcji.

pojuk

Tuner DVB-T z Component i aktywnym zasilaniem anteny.

Post autor: pojuk »

Witam
Poszukuję tunera, który spełnia wyżej wymienione wymagania. Zastawiałem się nad KM00188, widziałem na zdjęciach menu opcję Active Antena off/on lecz po przeczytaniu wątku odnośnie tego modelu dowiedziałem się, że ta opcja nie działa. Czy możecie mi polecić jakiś model, który miałby podobną czułość do Maximum T-105(miałem taki), wyjście component i aktywne zasilanie anteny.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: TV lub STB wystawiające zasilanie do wzmacniacza anteno

Post autor: Przecin »

Jeśli ktoś nie będzie miał możliwości włączenia napięcia +5V w menu telewizora, to niech zróbi sobie z kabla USB taką przejściówkę i podłącz do wolnego gniazda USB, które teraz prawie każdy telewizor posiada. Z takiego gniazda można pobrać do 500mA prądu, więc na wzmacniacz na pewno wystarczy.

Zablokowany