WIKAMI 777

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIKAMI 777

Post autor: @GUTEK@ »

Niedoczytałeś, resety występują w tym samplu co dostał atom. W Wikami777 resetów nie ma, jedynie chyba problem z wyświetlaniem napisów przy którejś rozdzielczości.

pufon

Re: WIKAMI 777

Post autor: pufon »

coś mi nie pasuje z tym nowym oprogramowaniem po miesiącu od wejścia WIKAMI 777 na rynek.

atom

Re: WIKAMI 777

Post autor: atom »

@GUTEK@ pisze:Niedoczytałeś, resety występują w tym samplu co dostał atom. W Wikami777 resetów nie ma, jedynie chyba problem z wyświetlaniem napisów przy którejś rozdzielczości.
Dokładnie od zakupu Wikami 777 ani razu mi się nie zawiesił ani nie restartował samoczynnie podczas pracy. Działa bardzo stabilnie. Między innymi przez dobrze zaprojektowaną płytkę z radiatorem i dobrą metalową obudowę. Niezbyt się grzeje podczas pracy.
pufon pisze:coś mi nie pasuje z tym nowym oprogramowaniem po miesiącu od wejścia WIKAMI 777 na rynek.
Czas pokaże, ja na to liczę, a jak softu nie będzie to będę nękał Wikami swoimi częstymi wizytami :) Wikami jest bardzo otwarty na współpracę z użytkownikami, zależy mu na naszych opiniach o sprzęcie i sofcie. Pokazywał mi róże próbki sprzętu jakie dostawał od producenntów, ale stabilność i jakość wykonania wielu była tak słaba, że nawet nie rozpoczął nimi handlu, choć na allegro jest takiego sprzętu sporo. Wybrał, te które działają stabilnie i mają przyzwoity wygląd i obsługę. Jak będzie do tego dobry support w postaci upgrad'ów softu to przynajmniej ja będę z tego sprzętu bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że jak decydowałem się na zakup dekodera rozważałem też LV6TMPVR4, ale dla mnie ważne było cyfrowe wyjście dźwięku, którego LV6TMPVR4 nie posiada. Teraz czytam także, że LV6TMPVR4 oraz Maximum T-102 nie odtwarzają dźwięku DolbyDigitalPlus w plikach Cyberlinka a Wikami odtwarza. Widać, że każdy sprzęt, pomimo, że większość na Mstar 7828 to prawie to samo, ma jeszcze jakieś błędy w sofcie. Przy zakupie sugerowałem się stabilnością działania sprzętu, cyfrowym wyjściem, wyglądem i ceną. Na plus jeszcze przeważyło, że dystrybutor jest z mojego miasta i w razie potrzeby skorzystania z gwarancji nie musiałbym sprzętu wysyłać. Ale z tego co się dowiedziałem od Wikami to właściwie nie ma na nie żadnych reklamacji.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: WIKAMI 777

Post autor: programista »

Im prędzej aktualizują tym lepiej, ja bym zaraz ich cisnął o brak obwódki.
A co do resetów to to wykasowałem, więc poprawiłem swój błąd.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIKAMI 777

Post autor: @GUTEK@ »

Przydałby się w końcu jakiś polski producent/dystrybutor który by przycisnął chińczyków żeby poprawili soft pod nasze potrzeby, czyli: lepsza obsługa napisów, poprawne proporcje dla tych durnych letterboxów w tv4 i puls (czyli powiększanie tego na tv 16/9 żeby był pełny ekran), porządne zachowanie proporcji w dvbt i filmach.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: WIKAMI 777

Post autor: programista »

Ale te letterboxy to wina tv4 i puls, lepiej jakby softu pod te ich błędne nadawanie nie poprawiali.
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2011, o 11:28 przez programista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIKAMI 777

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Ale te letterboxy to wina tv4 i puls, lepiej jakby softu po te ich błędne nadawanie nie poprawiali.
Zgadzam się że to ich błędne nadawanie, ale prędko tego nie zmienią.
Dlatego firmy takie jak Wikami, Wiwa, Dipol mogłyby dostosować proporcje pod takie nadawanie.
Wiadomo że LifeView tego nie zrobi bo oni sprzedają na całą Europę, więc nie będą przerabiać softu pod jeden kraj.

eMumatic

Re: WIKAMI 777

Post autor: eMumatic »

atom pisze:Testuję właśnie nowy sprzęcik na Mstar 7818. Tutaj fotki: https://picasaweb.google.com/atomek2007/MStar7818#.
Pilot pasuje od Wikami 777. Ogólnie fajny sprzęcik, ale musi zostać przede wszystkim wyeliminowana wada resetowania się co kilka minut dekodera przy odtwarzaniu filmów. Jest też trochę problemów z dźwiękiem, ale myślę, że kolejna wersja softu będzie miała to już poprawione. Obsługuje 1080p, odtwarza MKVy ze skompresowanymi nagłówkami.
Drogi kolego, podaje linka do tematu forum o Mstar 7828, gdzie proponuje dyskutowac o twoim zakupie.

Kod: Zaznacz cały

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1970

eMumatic

Re: WIKAMI 777

Post autor: eMumatic »

istnieje nowe oprogramowanie do tych tunerow. wyslalem email z prosba o udostepnienie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Uploaded with ImageShack.us zdjecia z aukcji

atom

Re: WIKAMI 777

Post autor: atom »

eMumatic pisze:istnieje nowe oprogramowanie do tych tunerow. wyslalem email z prosba o udostepnienie.
Niestety, nowe oprogramowanie do tego tunera na razie nie istnieje, ale widać już małe światełko w tunelu i jest szansa, że pod koniec sierpnia, początek września się coś pojawi. Jeśli będzie coś nowego to na pewno dostanę to do testów i dam Wam znać.

eMumatic

Re: WIKAMI 777

Post autor: eMumatic »

obrazki, ktore wczesniej wkleilem pochodza z wikami 717 - powiedziano mi, ze ten ma mniej ramu i widac, ze na panelu ma tylko przyciski power i kanaly gora/dol.

pozdrawiam zielona gore

drzonca
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2011, o 14:35
Odbiornik: Wikami 777
Instalacja antenowa: ATZ-8 + LNA-177

Re: WIKAMI 777

Post autor: drzonca »

atom pisze:Jeśli będzie coś nowego to na pewno dostanę to do testów i dam Wam znać.
Super. Dobrze byłoby, żeby się jeszcze wycofali z zapisu o zakazie wgrywania nowego oprogramowania poza serwisem pod groźbą utraty gwarancji.

atom

Re: WIKAMI 777

Post autor: atom »

drzonca pisze:
atom pisze:Jeśli będzie coś nowego to na pewno dostanę to do testów i dam Wam znać.
Super. Dobrze byłoby, żeby się jeszcze wycofali z zapisu o zakazie wgrywania nowego oprogramowania poza serwisem pod groźbą utraty gwarancji.
Myślę, że Wikami nie będzie robił problemów z wgrywaniem nowych softów i gwarancji się raczej nie straci. Jedynie mogą nie brać odpowiedzialności i nie uznać gwarancji jeśli taki update się nie powiedzie i dekoder padnie.
Ale tym będziemy się martwić jak nowy soft się pojawi.

radii86

Re: WIKAMI 777

Post autor: radii86 »

Czyli ogólnie polecacie ten tuner?bo widzę że Ci co go kupili to nie narzekają.

PanNoName

Re: WIKAMI 777

Post autor: PanNoName »

Witam, również byłbym zainteresowany tym tunerem do monitora z analogiem. Opłaca się go kupić(na stronie producenta 137zł z przesyłką)? W jakim formacie zapisuje nagrane pliki?
pozdrawiam:)

eMumatic

Re: WIKAMI 777

Post autor: eMumatic »

mam nadzieje, ze twoj monitor ma cos wiecej niz wejscie d-sub, bo jesli nie to tunerka nie podlaczysz. wszystkie zapisuja w "ts".

PanNoName

Re: WIKAMI 777

Post autor: PanNoName »

Tak, ma cały szereg wejść w tym HDMI(Samsung 2032mw), a ten tuner mogę kupować bez obaw, że coś nie będzie odbierać(dzwięk czy obraz)? W telewizorze rodziców wszystko odbiera ok(mux2,mux3), a antenę mamy podzieloną rozgałęźnikiem. Tuner będzie podłączony po euro do nagrywarki(marnuje się dysk na niej) a po hdmi do monitora. Czy będzie możliwe załączenie nagrywania po scart i jednoczesne oglądanie nagrywanego kanału po HDMI?
pozdrawiam:)

eMumatic

Re: WIKAMI 777

Post autor: eMumatic »

nie bedzie problemu z ogladaniem. co do jednoczesnego nagrywania i ogladania, to musisz sobie przeczytac caly temat. chyba gdzies o tym bylo.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIKAMI 777

Post autor: @GUTEK@ »

Tunery na Mstar można podłączyć na raz przez SCART i HDMI bo wysłają sygnał na wszystkie dostępne w tunerze gniazda.

Co do nagrywania na nagrywarce, zastanów się czy jest sens takiego rozwiązania w przypadku gdy tuner posiada PVR. Na takiej nagrywarce nie dość że będziesz miał stratę na jakości to jest to dodatkowy pobór prądu i potrzeba używania jeszcze jednego pilota.

PanNoName

Re: WIKAMI 777

Post autor: PanNoName »

Tak wiem, ale wtedy musiałbym zakupić dysk USB co się wiąże też ze sporym kosztem... Póki co kupię ten tuner, a w potem zobaczę co z PVR. Nie powinno być problemów z dyskami zewnętrznymi?
pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi ;)

Zablokowany