FERGUSON ARIVA 120 COMBO

patrykinho10

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: patrykinho10 »

satelity przy wyszukiwaniu mam hotbird(tylko jeden) i astry(1, 2b...) i kanały wyszukało, tylko nie działają prócz tych co wymieniłem:/ kijowo skoro czytnik łapie kartę ale nie działają wszystko kanały

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: qweir205 »

Wyszukuje u was dekoder pełne epg z satelity ????

adames74

ariva 120 combo zawiesza się

Post autor: adames74 »

WITAM
Posiadam Ariva 120 combo od ponad 2-miechy .
zestaw spliter turbo 4 pod cyfre plus - problem z pracą dekodera co jakiś czas zawiesza się z komunikatem ZAKODOWANE . W ciagu doby około 5 do 10 razy
soft najnowszy wgrany do ariva ze strony
prosze o pomoc
co mogę zmienić w ustawieniach
pozdrawiam

root

Odp: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: root »

Na starszym sofcie spróbuj.

adames74

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: adames74 »

a jak soft odpowiednio dopasować . metoda prób
jesli jakiś konkretni masz to proszę o symbol.
pozdro

gosiek

Mecze EURO w DD 5.1?

Post autor: gosiek »

Czy ktoś odbiera mecze euro w DD 5.1, bo ja nie. Musiałem podłączyć tuner od ojca z "n-ki" żeby oglądać mecze w DD 5.1.Na "n-ce" DD 5.1 jest, a w DVB-T nie ma, mimo że "n-ka" bierze sygnał od TVP. Więc może mi ktoś wyjaśni o co chodzi?
Dodam, że program TVN w DVB-T nadaje niktóre programy w DD 5.1.

AMD64

Re: Mecze EURO w DD 5.1?

Post autor: AMD64 »

Wczoraj oglądałem z dźwiękiem 5.1 na komputerze. A to wszystko w SmartDVB i używam kodeków Klite Mega 8.8.0. i to nie wszystko, trzeba w panelu dźwięku na komputerze ustawić ilość głośników.

gosiek

Re: Mecze EURO w DD 5.1?

Post autor: gosiek »

Ja mam wyprowadzony dżwięk z tunera kablem optycznym do amplitunera.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: cignacy »

Mój egzemplarz nie wytrzymał próby czasu. Przy temperaturze 27oC "wysiadło" wyjście HDMI. Pozostało natomiast wyjście przez EURO. Tuner stoi na półce pod telewizorem i z lewej strony ma 20cm, z prawej 30cm, a od góry 14cm wolnej przestrzeni. Mimo to przy takiej temperaturze w pokoju obudowa jest gorąca(da się jednak utrzymać na nim rękę).

23.06 - po wczorajszym lekkim ochłodzeniu temperatura w domu spadła poniżej 25oC i HDMI znowu działa.

mare37

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: mare37 »

Witam. Mam problem z odbiorem tv z mux tvp 1 itp. Moj sprzet to antena analogowa kierunkowa na dachu, multiswitch, tv samsung 40A656 i ferguson ariva 120 combo z najnowszym softem 18b2. Sygnal 89 jakosc 90 sila. Nadajnik Katowice- kosztowy.

Nie wiem co sie dziej. Sciaga mi wszystkie kanaly naziemne natomiast caly pakiet z tvp nie dziala prawidlowo. Po przestawieniu tunera na 1080 programow HD nie ma. W rozdzielczosci 576i dzialaja ale ciagle sie zacinaja, badz na tvp 1 hd niektore programy maja format tylko 4:3. Wszystkie programy z pakietu polsat tvn dzialaja dobrze. Czy to jest wina tunera czy anteny? Satelita z dwoch konwerterow dziala super nawet w hd. Prosze o pomoc.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: qweir205 »

Dziwne rzeczy piszesz.Zmiana systemu wyświetlania nie ma wpływu na liste kanałów.Zobacz czy na starszym sofcie działa.Oczywiście masz podłączoną arivę do TV kablem hdmi ???

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: cignacy »

@mare37
Stawiam na duże straty sygnału DVB-T przesyłanego, jak rozumiem, tym samym kablem co DVB-S.
Multiswitche tną sygnał i odbierasz poprawnie tylko MUX2, który ma najmocniejszy sygnał. Zakłócenia od HDMI sugerują też kiepską jakość połączeń masy kabli antenowych i ewentualny brak podłączenia ochrony telewizora(gniazdko sieciowe bez aktywnego bolca).

mare37

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: mare37 »

Nie ma opcji, zeby multiswitch obcinal sygnal, bo jest ze wzmacniaczem, więc to nie to. Analogowa cyfrowa byla super. Mux2 dziala bardzo dobrze. Zastanawiam sie czy uzytkownicy arivy 120 rzeczywiscie odbieraja w 1080i/50 bo u mnie zaden program HD z naziemnje nie dziala. Jesli juz zaskoczy to jest od razu pikseloza i zwis. Oczywiscie hdmi podlaczenie, natomiast kabel antenowy z gniazdka rozdzielony jest spliterem potrojnym na nagrywarke/tuner vhs i do arivy. Softy przetestowalem wszystkie. Na kazdym jest to samo. Wedlug mnie to niedopracowany tuner lub za slaba antena na sygnal naziemny HD i tyle.

mare37

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: mare37 »

Ale numery. No wiec antena podlaczona do odtwarzacza vhs i przez spliter zeby rozdzielal na 2 wyjscia. Jedno do tv analog a drugie przez arive. Dziala tvp1 i te kanaly ale tylko rozdzielczosc 576. Po podlaczeniu bezposrednio anteny do arivy nie znajduje w ogole kanalow z tvp tylko polsatowskie. I co powiecie na taki numer?

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: qweir205 »

Ja odbieram tvp1 hd z tego tunera na 1080i 50 i wszystko działa (soft 2.18b2) .

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: K63 »

No właśnie. Dla mnie dziwne jest powiązanie możliowści odbioru z określoną rozdzielczością. Najlepiej sprawdzić na innej instalacji. Jeżeli będzie to samo - to wadliwy sprzęt, albo coś z ustawieniami. Jezeli wszysko będzie OK - to wina Twojej instalacji. Prawdę mówiąc robiłem różne eksperymenty z Arivą, ale takich efektów nie udało mi się osiągnąć.

mare37

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: mare37 »

mam soft 218.b2. Ja wiem ze powinno dzilac na takiej rozdzielczosci ale jesli jest slaby sygnal to w hd nie pociagnie. Ariva jest raczej dobra choc sie pomylilem i wgralem soft od 200. Potem wgralem nowy soft przez rs232 i wszystko dziala. Ale HD z naziemnej nie udalo sie osiagnac. Sprobuje zrobic wzmacniacz przed multiswitchem bo antena nie ma. Tylko czemu lapie mux tvp przez splitera i nagrywarke vhs a bezposrednio w ogole?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: K63 »

Może bezpośrednio masz troszkę za mocny (przesterowany) sygnał. A splitter lub nagrywarka powodują małe tłumienie i dlatego odbiór jest.

mare37

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: mare37 »

No wiec tak. Kupilem wzmacniacz thomsona i wstawilem go przed multiswitch. Pojwila sie tvp1hd oraz tvp2hd i dzialal pieknie w full hd do czasu. Przestawilem na 576 poczym wrocilem do 1080 i juz ogole nie dziala. To jest jakis kanal z sygnalem lub z dekoderem co mi sie wydaje ze ta ariva to jest jaks kulawa i nie sprawdza sie w naziemnej full hd. Zebym mial tv mpeg4 to moglbym to sprawdzic. A wieczorem znow tvp2hd dziala pieknie w 1080 a tvp1hd i tvp2 zwykle robia zwiechy. Chyba tuner jest walniety z tym softem.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA 120 COMBO

Post autor: cignacy »

Od początku wprowadzenia HD w DVB-T nie mam żadnych problemów z odbiorem tych kanałów na Ariva 120C. Siła i jakość sygnału jest taka sama na wszystkich rozdzielczościach HDMI jak i na EURO. Antena siatkowa bez wzmacniacza, wpięta przez rozdzielacz do tunera i innego telewizora. Do gniazda antenowego telewizora z Ariva 120C wpięta jest jeszcze antena ze wzmacniaczem do odbioru programów czeskich (telewizor z MPEG2). Cały czas korzystam w 120C z 1080i, a kłopoty miałem tylko z sygnałem po HDMI (jak w opisie kilka postów wyżej).

P.S. Dzisiaj w pokoju 29oC i HDMI działa cały czas.

Zablokowany