FERGUSON ARIVA 200 COMBO

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

FERGUSON ARIVA 200 COMBO

Post autor: mathome »

Witam.
Czy Ferguson Ariva 200 Combo obsługuje E-AC3?
Gdzieś wyczytałem, że za niedługo ma wejść na rynek model 220 Combo i on będzie miał E-AC3...

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

mathome pisze:Witam.
Czy Ferguson Ariva 200 Combo obsługuje E-AC3?
Gdzieś wyczytałem, że za niedługo ma wejść na rynek model 220 Combo i on będzie miał E-AC3...
Niestety chyba nie. Przeczytałem całą instrukcję i specyfikację i jest tylko mowa o AC-3 :cry: Byc może jest to kwestia kolejnego softu.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mathome »

Niestety ARIVA 200 COMBO nie obsługuje E-AC3.
Obecnie mam wgrane oprogramowanie 2.14B4.
Odbiornik podłączony do TV za pomocą kabla HDMI.
Sprawdzone na kanale TVP1 w MUX III (Sucha Góra), który obecnie nadaje E-AC3.
Cisza...
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 14:37 przez mathome, łącznie zmieniany 1 raz.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

mathome pisze:Witam.
Czy Ferguson Ariva 200 Combo obsługuje E-AC3?
Gdzieś wyczytałem, że za niedługo ma wejść na rynek model 220 Combo i on będzie miał E-AC3...
Ariva 220 Combo jest już na rynku o obsługuje E-AC3.
mathome pisze:Niestety ARIVA 200 COMBO nie obsługuje E-AC3.
Obecnie mam wgrane oprogramowanie 2.14B4.
Sprawdzone na kanale TVP1 w MUX III (Sucha Góra), który obecnie nadaje E-AC3.
Cisza...
Sam jestem ciekaw czy to jest możliwe przy zmianie softu czy sprzętowo. Mam 200 Combo kupione na potrzeby C+ i nie korzystam przez niego z DVB-T (DVB-T idzie bezpośrednio przez LCD Sony). Arivę 200 Combo zakupiłem w kwietniu więc tunerek raczej świeży i tutaj takie zaniedbanie - brak DD+. Panowie z Fergusona powinni coś zadziałać bo sprzęt nie spełnia wymagań.
Na Arivie 120 Combo (w innym pokoju) jest DD+.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: luckd »

Panowie z Fergusona zadziałali w swoim stylu czyli wypuścili nowy model ;)

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mathome »

Tylko dlaczego wypuścili nowy model A220 dwa miesiące po premierze A200COMBO?
Po co w ogóle na rynku ten model A200COMBO?
Następcą Arivy 100 nie był A100COMBO lecz od razu Ariva120.
A tutaj taki bajzel z tym modelem...

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

A 200 Combo jest nadal w ofercie i ma wsparcie techniczne (aktualizacje softu), dlatego Ferguson powinien coś z tym fantem zrobić. Brak DD+ dyskwalifikuje ten odbiornik na rynku. Choćby z tego względu, że jest to sprzęt nie taki tani (średnia półka cenowa).
http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... ariva.html
Jeśli coś nazywa się combo to z nazwy przeznaczone jest zarówno do odbioru DVB-S jak również DVB-T.
Jeśli nic nie zrobią to zastanawiam się nad roszczeniem do Fergusona o zwrot kasy lub wymiany na A 220 combo. :oops: Choć może to być mało realne.
Myślę, że znaczący na rynku producent powinien zadbać o swoich klientów a nie stosować zasadę wprowadzania nowego sprzętu bo ze starym coś nie wyszło. :x

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: programista »

No to trzeba do nich pisać, zasada jest prosta "płacę, żądam".

gmyk

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: gmyk »

mathome pisze:Witam.
Czy Ferguson Ariva 200 Combo obsługuje E-AC3?
Gdzieś wyczytałem, że za niedługo ma wejść na rynek model 220 Combo i on będzie miał E-AC3...
Panowie. Poszedłem po całości. Wgrałem soft z 220 combo do 200 i uszom nie wierze. Działa ścieżka dźwiękowa E_AC3

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

gmyk pisze: Panowie. Poszedłem po całości. Wgrałem soft z 220 combo do 200 i uszom nie wierze. Działa ścieżka dźwiękowa E_AC3
To za jakiś czas (po obserwacjach) daj znać jak z resztą funkcjonalnosci tunera. Czy nic sie nie sp......ło?
A tak na marginesie to wygląda na to, że jest to sprawa tylko softu i pewnie po kolejnej aktualizacji 200 combo poleci normalnie z E-AC3.
Zadałem pytanie do Fergusona ale jeszcze nie odpowiedzieli.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

Parę dni temu zadałem pytanie firmie Ferguson w temacie wsparcia dla A200 Combo fonii E-AC3 dla tunera DVB-T. Pierwsza odpowiedź była wymijająca, że niby ten tuner nie jest już oferowany. Jednak postanowiłem drążyć temat. W końcu na stronie www Fergusona model ten nadal widnieje w ofercie. Po czym uzyskałem odpowiedź. Cytuję:
Witam,

Model ten nie jest produkowany przez nas i również nie znajduje się w naszej ofercie.

Pozdrawiam,

Expert

Ferguson Sp. z o.o.
ul. Sielawy 13, 61-619 Poznań/POLAND
tel. +48 61 822 05 11
http://www.ferguson-digital.eu
e-mail:expert@ferguson.pl


Odniosłem wrażenie, że kontaktowałem sie z producentem traktorów, który nie ma nic wspólnego z "profesjonalnym" sprzętem audio-wideo.
Tej firmie już podziękujemy. A wszystkim nabitym w butelkę współczuje tak jak sobie.
Na koniec małe przypomnienie:http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... ariva.html. Ale myślę, że Pan "Ekspert" wie wszystko lepiej.
Jeśli ktoś ma propozycje jak to dalej "pociągnąć" to proszę pisać.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mathome »

Ale jaja...
Brak mi słów żeby skomentować tą odpowiedź na Twojego maila.
To co od początku dzieje się wokół tego modelu to istny cyrk.
Może tak w ogóle to wypuścili ten model przez pomyłkę.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie mam pewności co do tego konkretnego modelu, ale może po prostu nie należy mylić pojęć producent, importer, dystrybutor?

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

JaroslawMroczkowski pisze:Nie mam pewności co do tego konkretnego modelu, ale może po prostu nie należy mylić pojęć producent, importer, dystrybutor?
Ja oczywiście też nie mam pewności jako kto firma Ferguson Sp. z o.o. występuje w przypadku tego modelu. Moim zdaniem nie zmienia to faktu czy byłby to producent, importer czy dystrybutor to ktoś musi za ten sprzęt odpowiadać. Gwarantem wskazanym w instrukcji jest właśnie ta firma z Poznania lub Kościana (patrz kontakt na stronie www). I to ta firma jako dystrybutor w świetle prawa odpowiada za wszystko co dotyczy w/w sprzetu. Tak jak Sony Poland za swój sprzęt nieważne gdzie jest produkowany.
Podkreślam jeszcze raz model 200 combo jest oferowany na stronie producenta i powinien spełniać wymagania określone ustawą.
Być może należy spróbować wgrać soft od 220 combo tak jak pisał to @gmyk i byłoby po sprawie ale wolałbym usłyszeć to od Fergusona aby nie sp......ć sobie gwarancji.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

gmyk pisze: Panowie. Poszedłem po całości. Wgrałem soft z 220 combo do 200 i uszom nie wierze. Działa ścieżka dźwiękowa E_AC3
@gmyk, czy mógłbyś się podzielić obserwacjami jak działa ten soft z 220 na 200.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mathome »

Dzisiaj na stronie Fergusona pojawiło się nowe oprogramowanie 2.15B5 do Ariva 200 COMBO lecz po jego wgraniu okazało się, że nadal nie obsługuje dźwięku E-AC3.

EPG dla MUX1 poprawione lecz nie do końca - pojawiają się braki opisów szczegółowych audycji - w kilku audycjach opis jest, a w większości już nie ma ( w poprzedniej wersji oprogramowania w ogóle nie pobierało szczegółowych informacji dla całego MUX1) / W MUX-2 EPG działa prawidłowo.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

Ferguson na swojej stronie promuje najnowsze tunery T60, 120 Combo, 220 Combo, które mają wsparcie E-AC3. Niestety do Arivy 200 Combo nadal nie ma softu z możliwością dekodowania DD+. Choć ten akurat tuner znalazł się w sprzedaży jako nowość na wiosnę 2011. Aktualnie nie ma go już w w ofercie (na stronie Fergusona) choć u sprzedawców nadal jest. Zupełnie nie rozumiem polityki Fergusona. Wygląda to jakby z tym 200C to jakiś falstart. Tuner jest ok i nie ma z nim problemów a następca czyli 220C praktycznie to to samo (trochę inny panel przedni).
Wsparcie techniczne w Fergusonie zupełnie nie do rozmowy na ten temat. Olali sprawę.

mike

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mike »

>>> Niestety do Arivy 200 Combo nadal nie ma softu z możliwością dekodowania DD+.

I nie bedzie.

>>>> Zupełnie nie rozumiem polityki Fergusona.

Co tu jest do rozumienia ? Model 200 nie ma odpowiedniej licencji i tyle. Chcesz, zeby Ferguson oficjalnie napisal, ze mozna wsadzic oprogramowanie z 220 ? Wszedzie pelno na ten temat informacji. Wpisz sobie ta wersje i z glowy. To chyba proste, ze oni takiej rady dac nie moga, wlasnie ze wzgledu na licnecje ! A 200 i 220 rozna sie chyba tylko wlasnie obsluga dzwieku AC3+

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: mathome »

Oprogramowanie od 220 COMBO można wgrać do 200 COMBO.
Wtedy mamy dostęp do E-AC3 na Ariva 200 COMBO.
Jednak ta operacja zapewne pozbawia nas gwarancji w przypadku awarii i odesłania tunera do serwisu Fergusona...

W/w sposób wgrywania softu sprawdziłem u siebie i wszystko działa.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 11:17 przez mathome, łącznie zmieniany 1 raz.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 200 Combo

Post autor: p.saw »

Podjąłem ostateczną decyzję wgrania do A 200C najnowszego softu 2.15B5 od 220C i poszło. Soft wgrywałem przez USB. Jest obsługa E-AC3. Wszystkie funkcje działają (na razie). ;)

Zablokowany