RWT DTV-451T HD

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

RWT DTV-451T HD

Post autor: lukasz536 »

Witam,
jestem zainteresowany kupnem tego odbiornika, bo:
1. Z tego co wiem obecnie - po aktualizacji - spełnia on 3 główne wymagania: naturalnie tuner MPEG4, odbiór HD, no i to newralgiczne (dodane w aktualizacji) EAC3 (DD+).
2. Jest on dość tani i mam go w sklepie pod nosem (140 kilka zł)
3. Jest klonem Signala Hd-507, a to z tego co wiem, to dobry odbiornik.

Mam kilka pytań:
1. Czy ktoś już go używa i jakie się ogólnie sprawuje (wady/zalety)?
2. Chciałbym go używać WYŁĄCZNIE jako nagrywarki (PVR), ponieważ mój TV ma tuner DVB-T, a moja obecna nagrywarka DVD nie ma tunera DVB-T. Chciałbym się zatem dowiedzieć:
a) Jak się sprawuje funkcja PVR (czy tuner się nie zawiesza przy nagrywaniu)?
b) Jakie są opcje nagrywania (czy jest programowanie nagrywania w oparciu o EPG)?
c) Czy do PVR jest łatwy dostęp z pilota (bezpośredni przycisk)?
d) Czy odtwarzanie nagrań jest przyzwoite?
e) Jak współpracuje odbiornik z dyskami zewnętrznymi?
f) Czy jest obsługa NTFS?
3. Jaka jest czułość głowicy? Pytam, gdyż niedawno kupowałem odbiornik Not Only TV (LV6T MPVR4) dla rodziny i był na nim problem z nagrywaniem z MUX2. Okazało się, że sygnał MUX2 jest tak na granicy odbioru przez ten odbiornik (jakość skacząca pomiędzy 48, 53 a 60%) i o ile programy tv dało się oglądać, to po uruchomieniu nagrywania, wszystko szlag trafiał (pikseloza, brak dźwięku). Z MUX3 nie ma takiego problemu (sygnał był odrobinę lepszy i to już wystarczało).
Czy ten odbiornik lub jego bliźniak, czyli Signal HD-507, ma bardziej czułą głowicę? Sygnał DVB-T mam w bloku z Azartu (inst. zbiorcza), więc nie mam wpływu na siłę dosyłanego sygnału - mógłbym ewentualnie u siebie spróbować w mieszkaniu założyć jeszcze jakiś mały wzmacniacz (np. 10dB).
Chciałbym o informacje odnośnie tego właśnie odbiornika RWT.
Pozdrawiam serdecznie!

Dodaję informację:
Sam w internecie znalazłem odpowiedzi na sporo pytań, które tu zadałem.
Ale naprawdę nikt nie używa/nie miał styczności z tym odbiornikiem/tunerem?
Mam NOWE :D pytanie, na którym chyba najbardziej mi zależy - czy jak są te zmiany formatu (podczas reklam), to nie będzie potem można normalnie oglądać zapisanego materiału na tym odbiorniku (czarny obraz), a jedynie poprawne odtwarzanie będzie na komputerze? Bo jeśli tak, to lipa - nie ma wtedy sensu używanie go jako nagrywarki DVB-T :cry:

Slawex

DTV-451T HD

Post autor: Slawex »

Witam.Panowie,czy ktoś posiada tuner DTV-451T HD?Szukam tunera, który można podłączyć do TV Crt, a że to rodzimy produkt, to myślę, że nie będzie z nim jakiś problemów związanych z softem itp.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Rodzimy to jedynie jest nadruk, tak to chińszczyzna.
Poczytaj o Signal HD-507 to w zasadzie to samo, tylko bardziej dopracowany soft.

Slawex

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: Slawex »

Właśnie, niby to samo, ale DTV-451T HD ma bardziej dopracowany soft, a chyba o to chodzi?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Slawex pisze:Właśnie, niby to samo, ale DTV-451T HD ma bardziej dopracowany soft, a chyba o to chodzi?
To z ciekawości zapytam, co jest bardziej dopracowane w sofcie od 451T ?

Slawex

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: Slawex »

@GUTEK@ pisze:Poczytaj o Signal HD-507 to w zasadzie to samo, tylko bardziej dopracowany soft.
To ty napisałeś.Czy coś źle zrozumiałem?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Slawex pisze:
@GUTEK@ pisze:Poczytaj o Signal HD-507 to w zasadzie to samo, tylko bardziej dopracowany soft.
To ty napisałeś.Czy coś źle zrozumiałem?
Mnie chodziło że bardziej dopracowany soft jest do Signala. Przynajmniej z tego co ostatnio sprawdzałem, ale możliwe że coś się pozmieniało.
Ja czekam na nową aktualizację softu do Signala, Dipol zapowiedział na forum że pracują nad nim.

eMumatic

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: eMumatic »

czy czujka ir ma diode? :):)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:czy czujka ir ma diode? :):)
Nie.

Pan_Paweł
Posty: 23
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 02:09

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: Pan_Paweł »

Witam,

Chodź widzę, że ostatni wpis w wątku dotyczącym dekodera DVT-451T firmowanego przez RWT ma ponad półtora roku, pozwoliłem sobie „odświeżyć” go, gdyż posiadam właśnie takie urządzenie (odbiór w Kielcach) i chciałbym, aby ktoś skomentował mój problem, o którym poniżej. Jak więc wspomniałem jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem tego dekodera od sierpnia 2011 r. W tym czasie nie był on eksploatowany zbyt intensywnie z powodu odbierania nadal działającej TV analogowej, ale także z przyczyn kilku awarii. Pierwsza dotyczyła utraty czułości (04.2012) – serwis wymienił modulator. Druga (12.2012) – nie dało się go włączyć – serwis wymienił modulator. Niedawno wrócił on z drugiej naprawy i od razu zachowuje się dziwnie.
Jest zaprogramowany na odbiór trzech multiplexów: MUX_1 kanał 62 ze Św. Krzyża. MUX_2 kanał 36 ze Św.Krzyża, MUX_3 kanał 47 z SLR Kielce/Targowa. Obiór za pomocą kierunkowej anteny zewnętrznej typu Yagi. I właśnie na wszystkich programach nadawanych na MUX_3 pojawia się od czasu do czasu „pikseloza”. Tego efektu nie ma na pozostałych mulitiplexach. Pragnę jeszcze dodać, że wskaźnik poziomu sygnału zachowuje się podobnie na wszystkich tych multiplexach – do pełnego zakresu brakuje 2-3 kropek. Posiadam również dekoder Signal HD-507, który zaprogramowany w taki sam sposób. W tej samej instalacji i czasie nie wykazuje tych samych problemów co DVT-451T. Wnioskuję więc, że wina leży po stronie dekodera RWT tylko zastanawia mnie co się dzieje ? Czy możliwe jest, aby powodem była „selektywna utrata czułości” na jednym kanale (k47) ? Serwis nie testuje dekodera po naprawie? A może przyczyna jest zupełnie inna ?
Będę wdzięczny za komentarz do tego zachowania mojego urządzenia zanim znów wyślę dekoder do serwisu...
Pozdrawiam,
Paweł

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Proste, inne modele tunerów, inne głowice, inne czułości.

MUX3 nadaje z najsłabszą mocą. A wskazaniami sygnału w tunerze nie ma się co sugerować. Może być moc 100%, a jakość będzie już 10% czego tuner nie pokazuje i będzie się cięło.

Pan_Paweł
Posty: 23
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 02:09

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: Pan_Paweł »

Rozumiem, że wniosek jest taki, że "ten typ tak ma" w tym środowisku. Ja mam jednak nadal wątpliwości co do tego, że nie ma usterki. To prawda, że Mux_3 nadawany jest z mocą 3kW, ale ja mam tylko 1.5 km do tego nadajnika i anteny (moja ma 13 elementów) "widzą się", a do Św.Krzyża mam 30 km. Poza tym, dekoder RWT nie wykazywał przedtem takich przypadłości. I jeszcze jedno, aby uzyskać podobny efekt na dekoderze Signal musiałem stłumić sygnał o 20dB. To chyba nie jest możliwe, aby czułość głowic tak się różniła i było to normalne?
Podejrzewam, że RWT jest uszkodzony, tylko co to może być za uszkodzenie?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: RWT DTV-451T HD

Post autor: penknife »


Zablokowany