MEDIA-TECH MT4160

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

MEDIA-TECH MT4160

Post autor: adac »

W sprzedaży jest nowy model MediaTecha:

Obrazek
Obrazek

Zalety jak dla mnie: - duży wybór gniazd na tylnej ściance, co umożliwia elastyczne podłączenie,
- dopracowany wygląd,front panel i dodatkowe gniazdo na kartę SD

menu:
Obrazek

Z tego co wiem, tuner nie jest na chipsecie Mstar :o
Producent deklaruje czułość wejściową na: -15~ -70 dbm.
Czy ktoś już zakupił i ma opinię z użytkowania ?
Pozdr.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

Przeglądnąłem pobieżnie instrukcję:
http://www.media-tech.eu/upload/manuals/MT4160_PL.pdf
i tuner wygląda ciekawie, o ile poziom cen podany tutaj jest realny:
http://www.ceneo.pl/12312324
Martwi jednak brak opinii, więc jeśli ktoś z forum ma taki tuner to prosiłbym o podzielenie się wrażeniami z jego użytkowania.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

Na pytanie odnośnie zastosowanego procesora, dostałem z supportu Media-Tech jedynie krótką odpowiedź:
"Nie udzielamy szczegółów budowy naszych urządzeń."
Informacja to teraz cenna rzecz, więc nawet nie byłem zdziwiony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: @GUTEK@ »

Jasne, raczej powinni powiedzieć:
"Nie wiemy co chińczyki wsadziły do naszych urządzeń."

A czy on E-AC3 obsługuje?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wg dołączonej dokumentacji tuner nie jest zgodny z wytycznymi technicznymi dla odbiornika DVB-T opublikowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Nie posiada dekodera fonii E-AC-3, a jak dobrze wczytać się w dane techniczne, to sam AC-3 jest zaznaczony tylko przy odtwarzaczu plików audio.

Przy wyborze urządzenia warto mieć świadomość, że kiedyś nadejdzie taki dzień w którym zwykła fonia w MPEG1 LII zostanie wyłączona i odbiorniki bez dekodera E-AC-3 staną się nieme.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

@GUTEK@ pisze:Jasne, raczej powinni powiedzieć:
"Nie wiemy co chińczyki wsadziły do naszych urządzeń."
A czy on E-AC3 obsługuje?
Instrukcja na ten temat milczy. Porównałem za to inne parametry:

MT: H.264 HP@L3
LV6: H264: Main Profile and High Profile @Level 4.0

MT: Strumień danych Max 15 Mbit/s
LV6: Bit rate 20Mbit/sec

więc nie jest tak różowo. Plusy to współczesne menu z siłą sygnału i jakością, 1080p na HDMI, gniazdo na pamięć SD.

asad

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asad »

Witam. Ja zakupiłem ten tuner. Używam go na razie jeden dzień. jest to mój pierwszy tuner dvb-t więc nie mam do czego porównać. Jak na razie nie mam z nim większych problemów. Obecnie odbieram programy z Częstochowy o oraz z Wisły. Jeśli byście coś potrzebowali konkretnego o nim wiedzieć to pytajcie.
Z tego co widzę to raczej nie polecalibyście tego tunera i jest mało opinii o nim, ale ja wybrałem go w ciemno tylko dlatego że ma sporą ilość wyjść którymi będzie podłączony.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

asad pisze:Witam. Ja zakupiłem ten tuner. Używam go na razie jeden dzień. jest to mój pierwszy tuner dvb-t więc nie mam do czego porównać. Jak na razie nie mam z nim większych problemów. Obecnie odbieram programy z Częstochowy o oraz z Wisły. Jeśli byście coś potrzebowali konkretnego o nim wiedzieć to pytajcie.
Z tego co widzę to raczej nie polecalibyście tego tunera i jest mało opinii o nim, ale ja wybrałem go w ciemno tylko dlatego że ma sporą ilość wyjść którymi będzie podłączony.
Spokojnie :) Na razie to są tylko gdybania. O każdym z tunerów na tym forum można napisać litanię wad, nawet o LV6. A jakie opinie ukształtują się o tym modelu to zależy także od tego co o nim napiszesz za klika dni.
Pierwszy test to standardowy, czyli próba odtworzenia słynnego pliku:
http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts
Inne testy to jakość napisów do filmów, zachowanie proporcji dla filmów z USB i dla DVB-T, zacinki (czarny ekran) podczas zmiany proporcji obrazu (zwykle na reklamach) itp.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: programista »

W sumie po manualu widać ciekawy tunerek, no i jest szansa na coś nowego, a nie kolejny klon na mstar (to brzmi negatywnie ze względu na wsparcie, a nie możliwości układu).

Jednak brak e-ac3 i dyskusyjne ac3 to duży problem. Po za tym odzywki dystrybutora w stylu "Nie udzielamy szczegółów budowy naszych urządzeń" są po prostu bezczelne, jednak powinni to podać.

Jak ktoś może niech sprawdzić ten test_ddplus i koniecznie jak dla mnie podstawa, jak tam jakość napisów, najlepiej nich ktoś zapoda screen.

P.S. link to testu http://pimpmycomp.pl/index.php?id=art138

Namierzyłem też firmware, na stracie jest wpis NCRCbootloader......DMB01, być może jest to Ali 3602, i o ile fw jest dobre to jest opcja na modyfikacje.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: adac »

Na początek można sprawdzić odbiór AC3 z anteny, obstawiam na 95%, że działa
Pytanie tylko w jakim standardzie, zwykły mix do stereo (co po cichu oferuje wielu producentów) czy pełny dźwięk 5.1
No i jakość odbioru z anteny, czy czułość jest wystarczjąca.
Pozostaje nam liczyć na cierpliwość kol. @asad w wykonywaniu testów 8-)

asad

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asad »

Po dwóch dniach użytkowania mogę trochę napisać na temat tunera.
Na początek napiszę że nie jestem wprawnym testerem i to jest mój pierwszy test tak więc jeśli coś napisze nie "fachowo" to proszę mieć cierpliwość.
Tuner obecnie podłączony jest do tv crt 4:3 przez kabel euro i projektora kablem video.
W przyszłości ma być projektor kablem hdmi i tv (chyba plazma) kablem rgb.
Co do instalacji antenowej to posiadam antenę siatkową z zasilaczem regulowanym i rozdzielaczem na trzy tv. Co ciekawe to antena jest odwrócona bokiem do nadajnika z Częstochowy i jest nawet dobry obraz, niekiedy pojawiają się piksele. Oddalony jestem od Częstochowy jakieś 20 km w linii prostej. Obecnie czekam na włączenie nadajnika w Katowicach bo nie chce mi się wychodzić na dach przestawiać specjalnie anteny skoro teraz odbiera (może z Katowic będzie mi lepiej odbierać).
Jeśli chodzi o "słynny plik" to odtworzył go z dźwiękiem bez problemu.
Sprawdziłem kilka filmów divix z netu i jak na razie odtwarzają się bez problemu.Film z napisami na razie jeden i wyświetlał be problemu. Co do filmów mkv to na razie próbowałem kilka zajawek i jedne odtwarzał a inne nie dał rady. Niestety nie wiem dlaczego.
Jeśli chodzi o dźwięk z anteny to odtwarza ac3.
Co do zmian proporcji obrazów to na razie nie zauważyłem jakiś czarnych ekranów. Za to przy zmianie ręcznej proporcji obrazu (nie za każdym razem) zauważyłem że obraz tak jakby zwalniał, dźwięk jest normalnie a obraz zwalnia.
Jeszcze co do pilota to ma małe kąty nadawania. Przyzwyczajony jestem że pilot działa z większymi kątami. Co do jakości pilota to nie narzekam może być, tylko przyciski zmiany kanałów i głośności mogły by być bardziej oddalone od przycisków ze strzałkami i mogły by być rozdzielone.
Na razie to tyle. Jeśli potrzebujecie jakieś konkretne testy to piszcie jakie i ewentualnie na co zwracać uwagę.
Dołączam kilka zdjęć z tv.
https://picasaweb.google.com/1061223480 ... directlink
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2011, o 11:53 przez asad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: @GUTEK@ »

Mógłbyś zrobić zdjęcie napisów podczas oglądania divxa, ale tak by napisy były na filmie, nie na czarnym pasku pod. W tym przypadku musiałbyś odtworzyć jakiś film o proporcjach 4:3.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

Jak na razie to kilka "hipotetycznych" minusów zniknęło :)
Dźwięk EAC3 będzie prawdopodobnie odbierał (nie ma na razie innej metody sprawdzenia jak podany plik). Napisy mają obwódkę (o ile nie użyłeś pliku z gotowymi zmiksowanymi napisami). Do tego firmware z kwietnia tego roku.
Być może, jak odkrył to kolega programista, jest w nim użyty popularny procesor stosowany w cyfrowych tunerach satelitarnych, więc może być ciekawie :)

asad

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asad »

Film był z oddzielnymi napisami (nie lubię wtopionych napisów). Mam pytanie, jak można sprawdzić jakie filmy mkv będzie odtwarzał ten dekoder. Chodzi mi jakie parametry powinien mieć plik, na jakie wartości zwracać uwagę i je tego szukać.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: programista »

Co do paramentów mkv to w manualu jest tyle: MPEG-1/MPEG-2 MP@ML/MPEG-4 AVC/H.264 HP@L3
Prawidłowo zrobione mkv zawsze mają format h.264 więc nie powinno być problemu, pliki można sprawdzać media playerem home cinema lub programem gspot.

No po tych fotkach mam nadzieję, że się pomyliłem twierdząc, że nic się nie zmieni do końca roku.
Co prawda nie widać tego za dobrze i nie mogę ocenić jak to by było w porównaniu do lv6 (ogólnie na msd), ale wydaje się, że te napisy mają widoczną w miarę obwódkę choć jakąś nie wypasioną, ale być może to starczy.
Z innych funkcji odpada problem eac3, ac3 , tak więc znów na+, no i cena nie jest wygórowana.

Co prawda jak ktoś może to niech porobi jeszcze więcej testów i jeśli by się dało to jakieś większe fotki ze zbliżeniem na napisy albo film na yt plis.
Czy np.
- są jakieś ustawienia napisów, kolor, wielkość itp. (przesuwanie góra/dół, rozmarzyłem się)
- jeśli dzieli napisy na linie czy robi to ok i nie przecina wyrazów np. w połowie
- czy trzyma prawidłowe proporce (aspect) na tv 4:3 przy filmie 2:35.1 (takie filmy na testy w jakości od 480p do 1080p idealnie nadające się do testów można zdobyć ze strony http://trailers.apple.com/, trzeba zainstalować pakiet qt lite i na tej stronie wybrać trailer do pobrania, 2:35.1 na pewno są transformers 3, harry potter 7.2, green lanthern)
- na powyższych filmach można też testować jaki bitrate tuner wytrzymuje, nie wiem czy to błąd, ale w hp 7.2 któryś trailer w 1080p nie dawał rady lv6 i mój pc też w pewnym momencie
- jak szybko włącza się tuner, od wciśnięcia przycisku power do ukazania obrazu
- jak szybko przełącza kanały
- czy wrzucając napisy i robiąc ich kopię dodając na końcu nazwy przyrostki "_1", "1" powoduje, że mamy do wyboru dwie wersje napisów do filmu
- czy obudowa jest metalowa
- jak mocno się grzeje
- ma wentylatorek albo coś co robi hałas gdy w pomieszczeniu jest cisza

No i z góry dziękuję za testy.

P.S. Znalazłem pewną rozbieżność niestety, na stronie pisze o obsługiwanych rozdzielczościach do 1080p, jednak podane profile zdają mi się za słabe, dla lv6t wyszukałem profile ASP@L5 dla divx oraz HP@L4 dla AVC/H.264, gdzie tu jest tylko HP@L3 podany i bez sprecyzowania divx, nie jestem specem od profili, ale na necie są sprzeczne dane ile to maks. wyciągnie, być może ktoś z większą orientacją w temacie się wypowie, tak więc gorąco proszę szzcególnie o testy filmów 1080p w celu sprawdzenia czy nie haczą (najlepiej te z apple bo one są bardzo wysokiej jakości), dobrze byłoby też sprawdzić jakiś plik nagrany z dvbt, który jest hd i fullhd oraz sprawdzić divx 720p i fullhd.

asad

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asad »

Sprawdziłem jeszcze kilka rzeczy i tak:
- wielkości ani kolorów napisów niestety nie idzie chyba zmienić, przynajmniej nie znalazłem tego nigdzie ale za to da się zmienić wysokość położenia napisów, jest kilka położeń, trzy na dole i trzy na górze filmu, poza tym napisy mają małą obwódkę
- dzieli na linijki i jak na razie nie zauważyłem żeby przecinał wyrazy
- z proporcjami to już gorzej (co za bardzo mi nie przeszkadza bo sam najwyżej przełączam jak coś jest nie tak) jak leci z tv to jakoś sobie chyba radzi ale z pamięci filmy to już gorzej sobie radzi i trzeba mu pomagać
- trajlery z podanej strony chodzą, sprawdziłem najnowsze transformersy w trzech rozdzielczościach 480p 720p 1080p, przy 1080p(http://trailers.apple.com/movies/paramo ... _1080p.mov) lekko haczy ale to może być wina mojej pamięci (za wolna) jak będę miał coś szybszego to sprawdzę (trajlery są w postaci mov a ja wolał bym o mkv ale to później przetestuję) tak jak wspomniałem z tymi proporcjami był problem ale to jeszcze może gdzieś idzie poprzestawiać, muszę sprawdzić w tv
- tuner włącza się w około 6 sekund
- kanały przełączają się w około 1 sekundę (najpierw jest dźwięk a chwilkę później obraz, mnie to nie przeszkadza)
- robiąc końcówki takie jak podałeś to mamy do wyboru kilka wersji napisów (działa to z końcówkami "_1" i "1")
- obudowa jest metalowa (przód obudowy jest z plastiku), co jeszcze mi się w nim podoba to wyświetlacz
- po około 2 godzinach testów i oglądania tv można powiedzieć że bardzo słabo się nagrzał (spotykałem się z urządzeniami które były gorące a ten tuner jest lekko ciepły)
- nie posiada wentylatora ani innych rzeczy które by robiły hałas
- na koniec tego testu, do tunera da się podłączyć przenośny dysk usb 2,5', widzi i idzie odtwarzać ale muszę to jeszcze do końca przetestować bo na więcej nie miałem czasu
Jeśli mamcie jeszcze jakieś pytania to proszę pisać, zawsze coś więcej będę wiedział o tym tunerze.
Jak tylko będę miał jakieś nowe zdjęcia albo będzie jakiś filmik to dam znać.
Mam nadzieję że nie zanudziłem "elaboratem" na temat tunera.
Pozdrawiam.

Zapomniałem dopisać że wypróbowałem jeszcze film RMVB i chodził bez problemu, to też można dopisać do plusów że odtwarza takie pliki.
Co do mojej oceny to proszę podchodzić z dystansem bo po pierwsze to mój pierwszy tuner dvbt a po po drugie to wiadomo że każdy zachwala sprzęt który posiada. Mam nadzieje że jestem w miarę obiektywny.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: programista »

Ależ skąd, Twoje testy są bardzo cennym źródłem danych, bo sam tuner jest stosunkowo nowy.

Fajnie, że można przesuwać napisy.
Co do mov, a mkv to z tego co wiem, na jedno wychodzi, bo oba to są kontenery, liczy się tylko kombinacja kodeków audio lub video, a trailery na apple są z reguły kodowane w video h.264 tak samo jak w mkv, więc jeśli z mov od apple da radę to mkv też nie powinno być problemu. W sumie to obsługa mov jest w tunerze, bo to tak jakby dodać tylko rozszerzenie.
Patrząc na konkurencję jeśli chodzi o proporce filmu jest podobnie, więc tutaj nie ma co się czepiać.

Podałeś kilka ciekawych rzeczy, więc mam kolejną porcję pytań:
- czy jak pojawiają się reklamy w tv to jest jakaś niewygodna przerwa w obrazie, to znaczy czy jest przez jakiś czas czarny ekran
- czy wyświetlacz pokazuje godzinę i czy nie razi w oczy :-)
- czy nagrywa ok (zwłaszcza jest wchodzą reklamy)
- dobrze byłoby jednak sprawdzić, czy nie ma problemów z napisami i filmem mkv, najlepiej fullhd (lub podstawić napisy pod trailer mov), posiadaczy tv hd na pewno to interesuje
- trudno to przetestować, ale czasem dźwięk traci synchronizację z obrazem w innych tunerach, co prawda ja tego za często nie doświadczam, a jak już to materiał okazuje się felerny, jak takie coś zaobserwowawszy to napisz
- jak długo utrzymuje się info o kanale po przełączeniu, jest irytująco za długie, czy jest czas, aby przeczytać co teraz leci i co będzie następne
- czy tuner ma opcje zasilania anteny , wyczytałem z instrukcji , że JEST, tak mi się zdaje.

Właściwie tyle mi przychodzi do głowy, pamiętaj o tych fotkach ze zbliżeniem na napisy lub filmiku, mam na tym punkcie fioła :D

P.S. Czas uruchomienia jest po prostu miazga.

Polecam też opis http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtw ... q-mt4160-1 są tam podane pewne uciążliwe wady, tak więc trzeba by producenta się zapytać czy będzie ochoczo oferował aktualizacje fw. (większość "poważnych" wad to łatwe do poprawienia pierdołki)

W związku z tym artykułem proszę o sprostowanie:
- "jeżeli np. w folderze z materiałami wideo znajdzie się chociażby jeden plik, którego odtwarzacz nie obsługuje, wejście do takiego folderu powoduje zawieszenie urządzenia"
- "Podczas każdego uruchomienia wyświetlane jest menu wstępnej konfiguracji, np. zmiany języka, co naszym zdaniem jest co najmniej wątpliwym rozwiązaniem"
- "Obraz wideo standardowej rozdzielczości odbiega nieco od tego, co oferują produkty konkurencji, głównie z powodu słabej jakości przeskalowania na pełny ekran do rozdzielczości 1920×1080 pikseli."
- "Zmiana proporcji obrazu (0 - nie, 1 - tak) 0", znaczy podczas oglądania tego zrobić nie można ?

asier pisze:"15 - Kontener MKV z x.264 i DTS (1080p) (0 - nie, 1 - częściowo, 2 - tak) 2"
Może jest opcja, że puszcza dts przez raw, tak czy siak dekoder byłby potrzebny.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2011, o 22:37 przez programista, łącznie zmieniany 5 razy.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: asier »

programista pisze:Polecam też opis http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtw ... q-mt4160-1
Najciekawsze w tym teście jest to:
"15 - Kontener MKV z x.264 i DTS (1080p) (0 - nie, 1 - częściowo, 2 - tak) 2"

radarr54

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: radarr54 »

Poziom sygnału: -15~ -70dbm
To trochę słabo, większość ma przynajmniej -78dbm ale ciekawe jak w praktyce.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Media-Tech MT4160

Post autor: adac »

radarr54 pisze: To trochę słabo, większość ma przynajmniej -78dbm ale ciekawe jak w praktyce.
Czułość -70dBm (ok. 100µV) jest całkiem dobra i co ważniejsze, wydaje się że producent rzeczywiście ją zmierzył. Raczej nie wierzę w deklaracje w okolicach -80 dBm, to raczej dzieło speców od marketingu ;)

Zablokowany