MEDIA-TECH MT4160

Qbaas
Posty: 28
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:45

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: Qbaas »

Zostało udostępnione dzisiaj nowe oprogamowanie dla MT4160 v2.0, niestety nadal brak aktualizacji dla wersji 1.1.

http://www.media-tech.eu/produkty/tunery/MT4160

Zmiany:
Poprawiona stabilność działania, usunięto problem zawieszania się na kanale TVP1 i TVP2

M11

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: M11 »

Qbaas pisze:niestety nadal brak aktualizacji dla wersji 1.1.
A jednak jest aktualizacja do v.1.1 - na chwilę obecną (03.02.12 g.16.18) liczba pobrań: 0. Czyżby wszyscy już oddali MT4160 v.1.1 do serwisu? :lol:

Qbaas
Posty: 28
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:45

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: Qbaas »

Rzeczywiście, gdy pisałem poprzedniego posta takowej aktualizacji jeszcze nie było.

Zmiany:
Firmware dla tunera w wersji 1.0 oraz 1.1 - poprawiono stabilność działania, planowe nagrywanie

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: don707 »

Jak to nie ma do wersji sprzetowej v1.1? najpierw wejdźcie na stronę media tech, a później komentujcie.
Są najnowsze aktualizacje do obu - v1.2 i v2.3
Piszcie co poprawili/popsuli.

SONY23

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: SONY23 »

Sprawdziłem ale tylko pobieżnie i żadnych plusów nie zauważyłem, jak będę miał więcej czasu sprawdzę dokładniej.

mmm
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:10
Odbiornik: MT 4160v1 (miałem 3 ale padły)
Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, Żórawina

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: mmm »

Zainstalowalem dzisiaj aktualizacje v1.2 i wiekszych zmian nie widze.
Dalej zdarza sie przycinanie po zmianie kanalu ale tak jak przed aktualizacja przelaczenie kanalu w gore i w dol likwiduje przycinanie.
Zobaczymy moze zlikwidowali sporadyczne zawieszenia tunera, ale na sprawdzenie tego potrzeba wiecej czasu - zawieszenia zdarzaly mi sie gdzies raz na dwa tygodnie.

Mam ten tuner juz pol roku, codziennie dziala po pare godzin i mimo poczatkowych problemow (pierwszy egzemplarz ktory dostalem nie dzialal) nie ma z nim wiekszych klopotow.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: zsk »

Czy ktoś sprawdził z posiadaczy tunera w wersji MT4160v2 czy Media Tech wprowadził w najnowszej wersji oprogramowania v2.3 opcje '4:3 Pełny' lub nazwa '4:3 Full', standardowa i bardzo popularna funkcja w tunera dvb-t (ale nie w MT4160 :-( ), która ustawia sygnał nadawany 16:9 na pełny ekran 4:3 kineskopu bez przycięć czy pasków, czyli obraz jest lekko rozciągnięty góra dół ale cały. Jest to bardzo popularna opcja wśród użytkowników kineskopciaków 4:3, pozwalająca na oglądanie obrazów 16:9 na pełnym ekranie telewizora. Takie funkcje mają tunery dvb-t, jak np. Signal HD-527 czy Technisat Viola HD T1 itd.

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: don707 »

Sprawdź na sygnale RGB.
Jak dla mnie to bez sensu oglądanie obrazu w nienaturalnych proporcjach - porozciągany obraz, ja wolał bym funkcję powiększania obrazu 16:9 do wysokości ekranu kineskopowego, tzn. obcinanie boków i środek na pełnym ekranie w naturalnych proporcjach.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: zsk »

don707 pisze:Sprawdź na sygnale RGB.
Jak dla mnie to bez sensu oglądanie obrazu w nienaturalnych proporcjach - porozciągany obraz, ja wolał bym funkcję powiększania obrazu 16:9 do wysokości ekranu kineskopowego, tzn. obcinanie boków i środek na pełnym ekranie w naturalnych proporcjach.
No właśnie ja, jak i większość osób z którymi mam do czynienia, chcą żeby była opcja '4:3 Pełny' niż żeby mieć obcięty obraz (4:3PS) czy czarne paski góra dół (4:3LB), dlatego najlepiej żeby MediaTech wprowadziło do ustawień AV oprócz obecnych 4:3LB i 4:3PS prostą opcje 4:3FULL, która występuje w większości tunerów na rynku.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: zsk »

zsk pisze:
don707 pisze:Sprawdź na sygnale RGB.
Jak dla mnie to bez sensu oglądanie obrazu w nienaturalnych proporcjach - porozciągany obraz, ja wolał bym funkcję powiększania obrazu 16:9 do wysokości ekranu kineskopowego, tzn. obcinanie boków i środek na pełnym ekranie w naturalnych proporcjach.
No właśnie ja, jak i większość osób z którymi mam do czynienia, chcą żeby była opcja '4:3 Pełny' niż żeby mieć obcięty obraz (4:3PS) czy czarne paski góra dół (4:3LB), dlatego najlepiej żeby MediaTech wprowadziło do ustawień AV oprócz obecnych 4:3LB i 4:3PS prostą opcje 4:3FULL, która występuje w większości tunerów na rynku.
Co mam sprawdzić na sygnale RGB? RGB nic tu nie ma do proporcji 4:3FULL. Proporcja 4:3 jest sterowana po eurozłączu na 8 PIN'e i zgodnie ze standardem Eurozłącza (SCART) jest tak:
http://en.wikipedia.org/wiki/SCART
Pin 8: Status & Aspect Ratio
0–0.4 V → off
5–8 V → on/16:9
9.5–12 V → on/4:3

Sprawdziłem MT4160v2 i napięcie na PIN8 jest następujące dla poszczególnych opcji w AV:
4:3LB i 4:3PS jest na PIN8 napięcie 13V, czyli ustawia telewizor w tryb 4:3
FullScreen i 16:9 jest na PIN8 napięcie 7V, czyli ustawia telewizor w tryb 16:9

Brakuje opcji 4:3Full, gdzie na PIN8 będzie napięcie 13V (jak przy 4:3LB i 4:3PS, wystarczyłoby 12V), a tuner nie ingerowałby w obraz, po prostu przekazałby do telewizora cały obraz 16:9 niemodyfikowany przycięciami na bokach lub dodawaniem paska na górze i na dole przez tuner.
Prosta opcja tylko chęć MediaTechu żeby wprowadzić do oprogramowania i użytkownicy mieliby BARDZO PRZYDATNĄ OPCJĘ 4:3FULL w tym tunerze MT410v2.

Janeczek

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: Janeczek »

Napisz do nich, może w się wezmą do roboty. Jak widać coś tam w końcu dłubią. Potrzebowali na to sporo czasu, ale lepiej późno niż wcale ;) ;) ;)

SONY23

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: SONY23 »

SONY23 pisze:Sprawdziłem ale tylko pobieżnie i żadnych plusów nie zauważyłem, jak będę miał więcej czasu sprawdzę dokładniej.
Witam. C.d. testu nowego oprogramowania od MT 4160 V.1., wydaje mi się, że zmniejszyli rozmiar czcionki w napisach, jak dla mnie wyglądaja dużo subtelniej i szybciej napisy znikają, tzn. z tego co pamiętam to poprzednio napis wyświetlał sie tak długo aż nie pojawiał się następny i mnie to akurat trochę denerwowało, teraz jest dużo lepiej. Duży plus dla Media Tech, jednak coś chłopaki robią.
A teraz coś z własnych "badań" dotyczących przycinania się obrazu. Zrobiłem drugą, alternatywną instalację antenową. Stara poczciwa Yagi, zamiast symetryzatora dałem przedwzmacniacz od siatki (nie miałem symetryzatora) i na końcu przy dekoderze końcówka z zasilaczem też z siatki. Testuję od jakiejś godziny i zero zacięć, jak ręką odjął. Nie wiem czy tak będzie cały czas ale coś musi w tym być. Siła sygnału 94%, jakość 99%. Drugi z moich dekoderów na tej instalacji Globo HD TS-1 pokazuje siłę 74%, jakość 99%, ten nie wie co to przycinania ( w rozumieniu rozmijanie się obrazu z dźwiękiem).
Niestety nadal nagrywa tylko jedną ścieżkę dzwiękową :cry: , gdyby to poprawili i ewentualnie wprowadzili taką obsługę napisów jak w V.2, byłoby świetnie. Nie sprawdzałem jak działa Timer nagrywania po zaprogramowaniu kilku nagrań do przodu. RMVB nie zabrali :lol:

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: zsk »

Janeczek pisze:Napisz do nich, może w się wezmą do roboty. Jak widać coś tam w końcu dłubią. Potrzebowali na to sporo czasu, ale lepiej późno niż wcale ;) ;) ;)
Pisałem do MediaTech o braku opcji 4:3Full (4:3Pełny) już kilka miesięcy temu (kilka razy) i miałem nadzieje, że może z aktualizacją styczniową będzie ta opcja, ale niestety nic się nie zmieniło. Dopiero w weekend wczytam wersje lutową oprogramowania v2.3 do tunera, dlatego teraz zapytałem na forum czy ktoś już teraz aktualizował tuner MT4160v2 oprogramowaniem v2.3 i ma w ustawieniach AV w Aspect Ratio do wyboru opcje 4:3 (lub nazwa 4:3Pełny lub nazwa 4:3Full) - jeśli nie ma tej opcji, to znak że na razie kiszka i trzeba dalej prosić MediaTech o tą opcję :-(

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: don707 »

Media Tech tylko tym handluje, napisz do producenta chipsetu http://w3.sunplus.com/products/stb.asp może oni coś poradzą chociaż wątpię. Kupiłeś, działa więc się męcz jak pozostali ;) z suportem MT.
Ja tez bym wprowadził kila zmian, ale niechce mi się pisać do MT bo szkoda czasu, szybciej ktoś rozgryzie FW i będzie nieoficjalne FW, niż MT coś zmieni. Niech przynajmniej błędy poprawią.

PS: sygnał RGB - tzn. w opcjach wyświetlania obrazu z tunera, a nie na SCART, sprawdziłem i nie ma takiej funkcji "4:3 full".

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: zsk »

don707 pisze:Media Tech tylko tym handluje, napisz do producenta chipsetu http://w3.sunplus.com/products/stb.asp może oni coś poradzą chociaż wątpię. Kupiłeś, działa więc się męcz jak pozostali ;) z suportem MT.
Ja tez bym wprowadził kila zmian, ale niechce mi się pisać do MT bo szkoda czasu, szybciej ktoś rozgryzie FW i będzie nieoficjalne FW, niż MT coś zmieni. Niech przynajmniej błędy poprawią.

PS: sygnał RGB - tzn. w opcjach wyświetlania obrazu z tunera, a nie na SCART, sprawdziłem i nie ma takiej funkcji "4:3 full".
Nie jest tak do końca, że MT nie uwzględnia zgłoszeń funkcjonalnych do MT4160v2, bo np. wprowadzenie ustawiania przez użytkowników wielkości czcionek w napisach wprowadzili właśnie na podstawie zgłoszeń od użytkowników, więc mam nadzieje, że potrzebną opcje 4:3Full też wprowadzą.
Podobno w obecnej wersji oprogramowania v2.3 nie ma opcji 4:3Full :-(, więc pozostaje zgłaszać do nich prośbę o tą opcję 4:3Full to może wprowadzą w następnej aktualizacji.

Janeczek

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: Janeczek »

Ja uważam, że jak się nie będzie o tym pisać to tym bardziej nie będą nic robić...bedą uważać, że wszystko jest ok ;)

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: aldur »

Też mam podobne zdanie, tym bardziej że producent nie jest tak naprawdę sam wszystkiego sprawdzić i opinie użytkowników są potrzebne

kris3514

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: kris3514 »

Ciekawo czemu Rmvb nie mogą dodac do softu ? czyzby niby ten procek (lepszy niz w wersji 1 nie daje rady ????) wtedy to juz by byl kombajn na 100 %

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: don707 »

Zapytaj chińczyków z sunplus, bo support MT odpowie ci że zamiast RMVB masz DTS.

kris3514

Re: MEDIA-TECH MT4160

Post autor: kris3514 »

mi tam nie chodzi tak o Rmvb ( do tego mam inny odtwarzacz (overmax malutki jak puł paczki fajek) tylko mnie ciekawi dlaczego nie mozna ???? bo wielu chce te rmvb :)

Zablokowany