Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: janek 77 »

Dokładnie tak kazdy rozsądny powinien zrobić.
Natomiast większość STB jest opisana dokładnie. Wystarczy poczytać i dopytać konkretną rzecz jeśli nie jest jasna.
Chip tunera powinen być czuły a modele na nowym MSD7818-L i głowicy MXL5007 dają dobre parametry.
Sparwdzić tylko potrzebne multimedia i tyle.

Tyrant
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:21

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Tyrant »

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz naprawde mi pomogles i za to bardzo wielki + dla Ciebie. Musze zdobyc numer gg do osby ktora posiada wlasnie taki model wypytam sie konkretnie o multimedia. Wiec jesli ktos przegladajacy ten temat ma taki model bardzo prosze o konktakt na pw bo kto pyta nie bladzi :). Jeszcze raz dziekie za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tego forum :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

A poczytaj forum to nie łaska?
Masz tematy o tunerach Wiwa, masz nawet między innymi moją recenzję (chociaż już troszkę nieaktualną, bo dużo poprawili).
Jak zależy Ci na multimediach to z tanich tunerów Wiwa jest jednym z lepszych wyborem.

DAB

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: DAB »

Lepiej kupić LV6TBOXHD V2 czy WIWA HD-90?

kruk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kruk »

Podepne się pod temat bo szukam dobrego telewizora 26". Nie mam dużych wymagań ale mam złe doświadczenia z tunerami. Na jednym chodzi super a na drugim przy tej samej antenie i kierunku tnie tak że się oglądać nie da. Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Tuner tunerowi nie równy wiec chyba miedzy telewizorami sa różnice. Jeżeli ma ktos wiedzę na ten temat to proszę o info.

michal_krk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: michal_krk »

Witam serdecznie,

Mam do Was prośbę o pomoc. Chciałbym kupić tuner z bardzo czułą głowicą - zastanawiałem się nad Hyundai DVB4H632PVR, ale ten tuner nie obsługuję fonii E-AC3.
Czy moglibyście polecić inny równie czuły odbiornik zgodny z polskimi standardami?

Czy ktoś z Was wie może, jak prezentują się pod kątem czułości głowicy inne odbiorniki firmy Hyundai? Czy dorównują pod tym względem tunerowi DVB4H632PVR?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Michał

kruk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kruk »

Michale nie miałem do czynienia z tunerami o których mówisz. Przetestowałem ich kilka i najczulszy z nich to był CABLETECH URZ0089. Chociaż być może są lepsze.

michal_krk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: michal_krk »

kruk pisze:Michale nie miałem do czynienia z tunerami o których mówisz. Przetestowałem ich kilka i najczulszy z nich to był CABLETECH URZ0089. Chociaż być może są lepsze.
Dziękuję - przyjrzę się podanemu przez Ciebie tunerowi :-).

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

URz0089 to tuner tylko SD.

U mnie najlepiej z odbiorem radzą sobie tunery na głowicy MXL5007T np. WIWA HD50, HD90.
Jednak ja można poczytać na forum nie ma jednoznacznej opinii który tuner jest najczulszy.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: alex_777 »

Moim zdaniem tzw. czulośc tunera dla sygnałów cyfrowych jest mało istotna, najważniejsza jest dobra instalacja antenowa, a przy większych odległosciach niskoszumny wzmacniacz w.cz. montowany w puszce przy antenie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Ja też jestem zdania, że lepiej dobrą instalację antenową niż szukać specjalnie tunera pod tą co się ma, żeby odbierał słabe sygnały.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: fred »

Dodatkowo dla emisji cyfrowych jakość ma decydujące znaczenie, a nie siła sygnału.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko że, aby była jakość to też musi być odpowiednia siła sygnału. Jakość spadnie gdy sygnał jest zbyt słaby lub zbyt mocny (przesterowany).

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: fred »

Zgoda.

Dobra jakość wystarcza do odbioru. Oczywiście za tym idzie i siła sygnału.

Dobra siła nie gwarantuje niczego. Jak za duża, to przesterowywuje układy wejściowe głowicy. Nawet gdy nie za duża i nie za mała musi dać prawidłowego odbioru. Zakłócenia mogą uniemożliwić odbiór.

kruk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kruk »

alex_777 pisze:Moim zdaniem tzw. czulośc tunera dla sygnałów cyfrowych jest mało istotna, najważniejsza jest dobra instalacja antenowa, a przy większych odległosciach niskoszumny wzmacniacz w.cz. montowany w puszce przy antenie.
Ja pisze tylko o swoich doświadczeniach. Przetestowałem kilka tunerów przy tej samej instalacji antenowej. Na jednych sie nie dało ogladac a na innych żadnych cięć i pikselozy. Dobra antena z dobrym wzmacniaczem kosztuje więcej niż tuner.

michal_krk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: michal_krk »

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że instalacja antenowa jest bardzo ważna, ale chcąc "złapać" słabe sygnały, wszystko powinno być jak najlepszej jakości, także tuner. Stąd też moje pytanie o czułość głowicy.

Pozdrowienia,
Michał

Orzech78

Sagem

Post autor: Orzech78 »

Witam!

Poszukuję informacji nt. tunera DVB-T marki Sagem łącznie z tym gdzie najtaniej go kupić (na Ceneo nie ma). Ew. coś innego godnego polecenia z zastrzeżeniem że wszsytkie Wiwy i Manty z góry odpadają.

Z góry dziękuję za pomoc, bo szukajka nie pomogła.. :(

Pozdrawiam
Adam

P.S. Prawa do EURO ma publiczna czy któraś komercyjna??

P.S.2. Czy Sagem to to samo co Sagemcom??

kepak

Re: Sagem

Post autor: kepak »

Niestety szklana kula jest w naprawie. Nie wiem o jakiego Sagema ci chodzi jednak sądzę ,że ten dekoder może być mpeg2 (nie będzie działał, a taki standard jest używany w dużej części europy).
Polecam strong model Prima V (ta firma robi te dekodery pod marką Thomson).
Tak bodajże tvp1 będzie nadawać Euro.
Sagemcomy są zasadniczo chyba niezbyt dobre (lecz opieram się tu jedynie na dekoderze cyfry +) i chyba jest to to samo co sagem.

Orzech78

Re: Sagem

Post autor: Orzech78 »

No właśnie.. Nie wiem jaki to model dokładnie. Zachwalali go na poznanskich targach w tym roku i to wszystko.... mogłem się wtedy dopytać ale nie sądziłem że prawa do EURO to publiczna a tak ostatnio mi się obiło o uszy ;/ i nie sadzilem że będę na kupnie tunera ;(

Tego Prima V tez nie moge znalezc na Ceneo. Wczesniej nie interesowal mnie temat tej TV bo mam satelite ale teraz - czy to normalne ze dostepnosc sprzetu jest az tak slaba??

Generalnie chodzi mi o to zeby kupic wzglednie dobry tuner, który zabiorę na działkę. Ale nie chciałbym go po EURO wyrzucać czy sprzedawać. Niech już służy..

P.S Dziękuję za przeniesienie mojego posta do odpowiedniego działu!

kepak

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kepak »

Jest to tuner dostępny jedynie w tesco w cenie 95 zł. Za tą cenę jest to jeden z lepszych tunerów. Ma wszystko wg specyfikacji dvb, nie wiesza się i pilot jest czuły (mam dekoder sat w którym jest z tym problem więc dla mnie to +). Nie ma niestety dodatkowego wyjścia dźwięku (ma tylko euro i hdmi) lecz dla normalnego użytkownika nie będzie to duża wada (no chyba ,że masz drogi system audio , TV bez DVB-T i chcesz to podłączyć.
Jakiegokolwiek sprzętu Sagema NIE POLECAM.

Zablokowany