Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Aciel

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Aciel »

Jako, żem absolutnie zielony w tym temacie, liczę Waszą brać za drogocenne porady.
Posiadam stary (lecz poczciwy) telewizor kineskopowy Samsung CW21Z573NLXXEC. Potrzebuję do niego tunera DVB-T. Niestety ofert jest tyle, że nie mam najmniejszego pojęcia co wybrać.
Zależy mi aby gwarantował stabilny odbiór, miał ładne i intuicyjne menu oraz umożliwiał nagrywanie na dysk zewnętrzny (zdaję sobie sprawę, że dysk wewnętrzny to ciężka sprawa).
Czyli w skrócie, aby był najlepszy stosunek cena/jakość. Mój budżet waha się na poziomie 150 zł.

Antena nie będzie problemem. Posiadam talerz z Cyfrowego Polsatu (ale to chyba do DVB-T się nie nadaje) oraz zwykłą siatkową z zasilaczem.

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

wiwa hd 90 - ferguson t65 (wyświetlacz)
wiwa hd 85 - ferguson t55 (bez wyświetlacza)
wiwa hd 50 - ferguson t65 mini (możesz wpiąć bezpośrednio do gniazda scart)
te modele są porównywalne - wiwa posiada wyjście analogowe audio - jack 3,5 mm
dwa pierwsze posiadam i są ok
wszystko zależy czy masz jakieś indywidualne wymagania?
więcej o nich masz na forum a wygląd menu na YouT...
pozdrawiam ;)

KorK

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić? TELEWIZOR TECHNIKA 23"

Post autor: KorK »

TELEWIZOR TECHNIKA 23"
Specyfikacja:
-Rozdzielczość: Full HD, 1920 x 1080 pikseli; 23”, panoramiczny 16:9;
-Tuner: DVB-T (MPEG-4) – cyfrowy naziemny, DVB-C – cyfrowy kablowy, analogowy;
-Wymiary: 56,1 x 40,2 x 17,8cm;
-Waga z podstawą: 6,3 kg.
-Wbudowany odtwarzacz DVD
-Teletext CI slot – możliwość subskrybowania wybranych kanałów płatnej telewizji
-Łatwa instalacja i auto tuning
-Blokada rodzicielska
-Pilot (baterie dołączone)
-1 x HDMI,
-1 xVGA/PC,
-1 x wejście SCART,
-1 x gniazdo USB,
-1 x Component/Y Pb,Pr,
-1 x Composite/AV/CVBS,
-1 x wejście audio 3.5 mm (PC/VGA),
-1 x wejście audio L/R
-Wyjścia: audio COAX, 3,5 mm słuchawkowe
Możliwość montażu na ścianie (VESA 100 x 100)

Dokładnie sprawdzając próbkami TVP z E-AC3,dźwięk był. :lol:
Próbowałem także odtworzyć filmik w rozdz. 1920x1080 i z dźwiękiem DD+.
Wszystko bardzo dobrze chodziło,obraz czysty,wyrazisty.Dźwięk też OK.
Niestety nie mam anteny obecnie,żeby sprawdzić sam odbiór DVB-T,jednak już wiem,że TV jest zgodny ze standardem DVB-T w Polsce ;)
Teraz coś o DVD...Wszystkie filmy odtwarzają się szybko i bezproblemowo,jednak nie wiem czy to zależy od filmu,ale odtwarza mi tylko w rozdzielczości 576p :? Ale odtwarzałem tylko jakieś stare,bo obecnie już filmów na DVD nie kupuje.idźiemy dalej...
Podłączyłem Xbox'a 360,najpierw poprzez kabel SCART-jakość nie powala,ale cóż nie ta technologia :) ,a później poprzez kabel VGA.Niestety nie było dźwięku :x
Nie wiem co jest nie tak.Stosując przejściówkę,na słuchawkach dźwięk był,więc odpada wina kabla.Ale wejścia w TV nie są uszkodzone bo podłączając kablami composite dźwięk jest.
Ale mniejsza oto...Ważne,że wszystko działa na kablu HDMI.Piękny obraz (podobno matryca Samsunga).Następnie idziemy-multimedia na USB.Tu także,jest wszystko w porządku.Muzyka,zdjęcia,filmy-wszystko bez problemu odtwarza (oczywiście w odpowiednich formatach,jednak w obecnie panujących standardach)
Co jeszcze mógłbym dodać? Mam obecnie kablówkę,więc na analogu obraz jest kiepski, :roll:
Dla mnie troszkę za długi czas reakcji tv. Przełączanie kanałów,włączanie telewizora.
Ewentualnie fotki dodam jutro,bo dzisiaj już jest zbyt ciemno :lol:

Jeśli są jakieś pytania odnośnie telewizora to proszę pisać :arrow:
PS:Mam do was pytanie,czy na kablówce-analog UPC (bez żadnego dekodera) powinien działać PVR?? Bo niestety,ale właśnie ta funkcja nie działa.

MacArk

Jaki dekoder kupić z jaką anteną ?

Post autor: MacArk »

Witam

Potrzebuje pomocy w doborze dekodera, na samym początku informuje, że skróty i nazwy nie mówią mi za wiele. A jak poczytałem forum, to tak szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o czym tu mowa :shock: . Do rzeczy.

Posiadam telewizor NORMANDE N2602L 26" LCD 50/60Hz 140W - potrzebuje do tego modelu dekoder mpeg4, HD, E-AC3 (tak powiedział pan z infolinii) Chciałbym, żeby to był taki dekoder z wyjściem USB i żeby można na nim był oglądać filmy z USB (opcja nagrywania nie jest potrzebna), i żeby można go było podłączyć przez HDMI. No i oczywiście najbardziej kompatybilną antenę z tym dekoderem. Mieszkam w centrum Łodzi na 2 piętrze, tylko musi to być antena pokojowa, ponieważ administracja nie pozwala powiesić czegokolwiek za oknem czy na balkonie, a na dachu ukradną, jak sąsiadowi.

Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

podstawą jest dekoder - anteną będziesz się martwił później (z czegoś teraz oglądasz ;) )
moje typy podaję dwa posty wyżej
MacArk pisze: No i oczywiście najbardziej kompatybilną antenę z tym dekoderem.
nie ma anten dedykowanych do danych modeli ani typowo do dvbt
antena to antena (o nich w odrębnym dziale)
pozdrawiam ;)

terry

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: terry »

Ja na początku roku kupiłem Evolve Galaxy. Jak dla mnie „skrzynka” prezentuje się trochę zbyt klasycznie, ale przecież nie o wygląd tu chodzi. Sprzęt dobrze radzi sobie z DD+ tak więc nie ma powodów do narzekań. Cała reszta czyli nagrywanie, odtwarzanie z pena, TimeShift też w jak najlepszym porządku. Jak dla mnie jest naprawdę ok. 

mohao

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: mohao »

Pozwolicie koledzy fachowcy, że się podepnę pod ten temat?
czytam i czytam o fergusonach, wiwach, hyundai'ach... u już brak mi miejsca w głowie na dane o tych sprzętach.
Byłem zdecydowany na fergusona t65, słyszałem dobre opinie, widzę z opisu że jest ciekawy i w tym przedziale cenowym wart uwagi.
Poszedłszy dwa dni temu do sklepu sprawdzić czy mają T65 na stanie zauważyłem na półce coś o nazwie Hyundai DVB4H 531 PVR. Bardzo do fergusona podobny, tyle że z analogowym wyjściem audio (cinch). Cena tych dwóch sprzętów taka sama. Powiedzcie, czy warto w ogóle zwracać uwagę na markę Hyundai jeśli chodzi o tunery dvb-t? Będę bardzo wdzięczny za jakąś opinię na temat tych dwóch tunerów (właściwie o fergusonie się już naczytałem opinii, ale o hyundaiu 531 pvr nie mogłem znaleźć nic sensownego).

A tan na marginesie, czy jeśli tuner podłącze do monitora przez HDMI, a do tunera przez SCART odtwarzacz wideo, to czy tuner umożliwi mi zgranie kasety VHS na dysk usb bądź pendrive? Ten problem mnie trochę nurtuje, bo byłaby to przydatna funkcjonalność. W specyfikacji wprawdzie jasno jest napisane "wyjście scart/euro" a nie "wejście", ale wiem że z opisami bywa różnie dlatego wolę zapytać ludzi, którzy używają tego sprzętu :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Ten Hyundai to zdaje się też MStar MSD7818, więc praktycznie to samo co Ferdek.
Plusem dla Ferdka jest na pewno to, że są aktualizacje oprogramowania. Do tego Hyundaia zdaje się nie ma wcale aktualizacji, ale to jeszcze sprawdź na stronie producenta.

Pamietaj że najlepiej kupować tunery (i każdy inny sprzęt RTV) do których producent wydaje aktualizacje oprogramowania.

mohao

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: mohao »

Dzięki :)
szukam na stronie hyundaia i nic nie mogę znaleźć o jakichkolwiek aktualizacjach ani wsparciu technicznym. Tymczasem na stronie fergusona od razu widać wpisy typu "nowe oprogramowanie dla..." poza tym zakładka pobierz i w 5 sekund znalezione wszystko co trzeba. Czyli Ferdek :D

A jeśli chodzi o moje drugie pytanie? Ktoś wyrazi swoją opinię, albo podzieli się doświadczeniem, czy da radę przez euro efektywnie połączyć odtwarzacz VHS z tunerem (czy obejrzę wtedy taśmę vhs na tv lub monitorze komputera?)

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: TomPL »

Wątpię - to jest standardowo gniazdo wyjściowe, więc raczej możesz nagrać na vhs sygnał z tunera 8-)
Nie ma co kombinować - żeby oglądać z taśmy podłączasz vhs bezpośrednio do telewizora.

Mutango

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Mutango »

VHS masz z jednym gniazdem euro, czy z dwoma?

edit: nieważne, źle doczytałem, myślałem że masz nagrywarkę VHS i kombinujesz z nagrywaniem pendrive -> VHS
W odwrotną stronę się nie da. Tzn tunery mogą przekształcić sygnał cyfrowy na analogowy. A odwrotnie, analogowy na cyfrowy nie przekształcają. Czyli nie da się przegrać z VHS na pendriva, a gniazdo euro/scart w tunerze jest rzeczywiście tylko wyjściem.

mohao

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: mohao »

Dziękuję :) póki co zostanę chyba przy analogowej kablówce u teściów, a na jesieni może zaopatrzę się po prostu w porządny TV :) Dzięki za pomoc

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Kpc21 »

Mutango pisze:W odwrotną stronę się nie da. Tzn tunery mogą przekształcić sygnał cyfrowy na analogowy. A odwrotnie, analogowy na cyfrowy nie przekształcają. Czyli nie da się przegrać z VHS na pendriva, a gniazdo euro/scart w tunerze jest rzeczywiście tylko wyjściem.
Dodam, że można to zrobić za pomocą komputera z ANALOGOWĄ kartą telewizyjną.

tom41

telewizor bez analogu

Post autor: tom41 »

Już niedługo nadawanie analogowe zniknie. Poruszanych jest wiele problemów związanych z wymaganiami, jakie musi spełniać odbiornik. Chciałbym zadać pytanie: czy nadal będą oferowane wyłącznie odbiorniki typu analog + DVB-t? Klient w takim przypadku będzie płacić za coś, co nie będzie działać (głowica w.cz., oscylator, mieszacz, tor pośredniej, demodulator i in.). Czy ktoś zetknął się (choćby w opisie) z telewizorem wyłącznie cyfrowym? Jak to wygląda w krajach, w których analogowa TV przeszła do historii? Mam w zamiar w najbliższym czasie kupić dobry odbiornik, ale nie chcę mieć w nim układów, które nigdy nie będą wykorzystywane.

bdkacz

Re: telewizor bez analogu

Post autor: bdkacz »

Myślę,że szybko nie znikną telewizory z analogiem,bo analogową kablówkę też trzeba mieć gdzie podłączyć :)

tom41

Re: telewizor bez analogu

Post autor: tom41 »

bdkacz pisze:Myślę,że szybko nie znikną telewizory z analogiem,bo analogową kablówkę też trzeba mieć gdzie podłączyć :)
Nie mam doświadczenia z kablówką, w związku z tym, mam dwa krótkie pytania:
Czy kablówkę włącza się bezpośrednio do gniazda antenowego? jeśli nie, to telewizor jest w tym przypadku jedynie monitorem.
Skąd będzie pochodził sygnał analogowy w.cz.,skoro nadajniki analogowe zamilkną. Jeśli sygnał analogowy będzie przesyłany "po niskiej", to część analogowa w zakresie w.cz. i pośredniej nie będzie wykorzystywana.

bdkacz

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: bdkacz »

U mnie (sieć Multimedia Polska) jest tak,że analogową kablówkę podłącza się prosto do gniazda antenowego w TV (można oglądać też na analogowych tunerach do PC) . Do cyfrowej (jak ktoś zamówi i extra będzie płacił dodatkowy abo) montują na kablu rozgałęźnik i analog leci po staremu do TV, do dekodera leci drugi kabel z rozgałęźnika no i sam dekoder podłączony do TV przez HDMI lub SCART (tak samo jak STB do DVB-T). Dzięki temu na jednym TV można oglądać i analog (po staremu) i cyfrę (po przełączeniu w TV na wejście gdzie mamy podpięty dekoder) co jest plusem,bo jest sporo programów które są w analogowej,a via dekoder już ich nie ma.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Jak masz telewizor z wbudowanym tunerem DVB-C (chyba większość telewizorów z DVB-T ma też C) oraz slot na CI to teoretycznie cyfrową kablówkę można odbierać. Tylko mało który operator bawi się w same moduły CAM zamiast własnych dedykowanych tunerów.

bdkacz

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: bdkacz »

No u mnie niestety tylko dedykowane tunery oferują.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

LG 32LW4500 vs Samsung UE32D5500

Post autor: piotrk123 »

Moi dziadkowie chcą kupić nowy telewizor do pokoju. 32" Co lepsze z tych dwóch?

LG 32LW4500 czy Samsung UE32D5500?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zablokowany