Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

przemekzn

T-HD1000 czy Ariva T65?

Post autor: przemekzn »

Witam, mam zamiar kupić dekoder - rozważam te dwa modele.
Arivę znam, interfejs wydaje mi się być przejrzysty i intuicyjny. Często korzystam z funkcji pauzowania i nagrywania z timera. W sumie ariva spełnia moje wymagania.
A jak jest jeśli chodzi o T-HD1000? Nie widziałem tego dekodera w akcji. Jak sprawują się w/w funkcje w tym dekoderze? Jego intuicyjność? W jakim formacie zapisuje nagrane pliki video i czy radzi sobie z odtwarzaniem DivX i XviD z pendrive'a?
Będę wdzięczny za informacje

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

przemekzn pisze:A jak jest jeśli chodzi o T-HD1000?
poczytaj - http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/s0rj

smuga

LTC HD-301 kontra WIWA HD-50 vel 55

Post autor: smuga »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem przed zakupem zatelewizorowego dekoderka do 100 PLN z przesyłką no i standardowe pytanie mam który lepszy? :) Słyszałem, że w Wiwach pilot lub odbiornik ird słaby (nawet słyszałem że ktoś ratował się odsłonięciem odbiornika ir i poszerzeniem otworu w pilocie naokoło diody(?) ) O LTC HD-301 nic nie wiem jak się sprawuje. Może ktoś miał styczność z w/w.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: LTC HD-301 kontra WIWA HD-50 vel 55

Post autor: seba133 »

Odbiornik IR jest taki jak w wiwie HD 90, więc nie jest zły.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LTC HD-301 kontra WIWA HD-50 vel 55

Post autor: @GUTEK@ »

Do HD50 masz aktualizacje softu (do HD55 pewnie też będą bo to nowy model) i znasz adres producenta.
Do LTC nie masz nic, ani aktualizacji, ani nie wiadomo kto to ściąga z Chin.

Jak dla mnie koniec tematu.

paabu

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: paabu »

Witam ,dopiero co się zarejestrowałem ale forum śledzę od dawna.
Ponieważ się przejechałem na 2 szt Wiwa HD90 chcę wybrać teraz między :
-FERGUSON ARIVA T65
-CABLETECH URZ0083E
Idealnie by było znaleźć odbiornik który posiada gwarancję door-to-door ale jeszcze się....
nie spotkałem.
Ferguson to marka sama w sobie, Cabletech się chwali dobrą czułością i niezawodnością.
Zna ktoś istotne wady i zalety owych odbiorników?
Proszę o sugestie.
Moje Wiwy po nagrzaniu przestają reagować na pilota sygnał się zrywa - totalna porażka. Kupione jednocześnie - chyba jakaś wadliwa seria. Już dwa razy wysyłałem do serwisu. Po naprawach za godzinę jest to samo - praktycznie nie do użytku.
FERGUSON czy CABLETECH ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

paabu pisze:Ferguson to marka sama w sobie, Cabletech się chwali dobrą czułością i niezawodnością.
:lol: :lol: :lol:


A na serio - na forum masz wiele informacji o tych tunerach wystarczy poczytać.

adamos22

Dekoder SD, HD Ready czy Full HD ?

Post autor: adamos22 »

Witam, tak się złożyło, że muszę kupić dla kogoś dekoder DVB-T do standardowego telewizora kineskopowego PAL, więc zacząłem od przeglądania sprzętu na portalu aukcyjnym i trochę zdębiałem.
Większość sprzętu, który ludzie kupują ma oznaczenie SD albo co najwyżej HD 1080i. Full HD to rzadkość.
Pytanie teraz - albo ludzie kupują nieprzydatny sprzęt, albo ja o czymś nie wiem.
Skoro obecnie mamy kanały TVP w HD, to po co kupować dekoder SD, który za chwile (po usunięciu zdublowanych SD) nie będzie odbierał programów TVP ?

Druga sprawa - w jakim standardzie jest nadawany program TVP HD - 720p, 1080i czy 1080p ?

Krótko mówiąc, czy zakup jakiegoś dekodera, który nie obsługuje Full HD 1080p ma jakiś sens ?
Bo na mój rozum nawet jeśli obecnie nie ma kanałów nadających w Full HD, to chyba w niedalekiej przyszłości ktoś może się na to zdecydować, prawda ? Chyba, że jest gdzieś w ustawie zapis, że maksymalna jakość to 1080i i tyle, ale o tym to nic nie wiem.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Maniek99 »

@adamos22
Do TV potrzeba 1080i (nikt nie nadaje i w tej technologii raczej nie będzie w 1080p).
1080p może się przydać do odtwarzania plików.
Sprzedaż tunerów SD to naciąganie ludzi.

adamos22

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: adamos22 »

@Maniek99 - ok, dzięki za odp.
Pytanie, czy na 100% za rok, dwa albo trzy nikt nie wpadnie na pomysł nadawania kanału 1080p, jeśli np. pozostanie wystarczająca ilość pasma ? Trochę głupio by było kupować nowy dekoder albo być pozbawionym oglądania 1-2 programów.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Maniek99 »

@adamos22
Za rok ani za 2 lata na 1000% nie będzie w polskim DVB-T 1080p.
Prędzej doczekasz się ultra HD przez światłowód.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem co za tunery oglądałeś, ale każdy na MStar 7818 czy ALI 3601 obsługuje 1080p.
Przykładowo masz tunery Wiwa, Thomson THT501, Strong, Maximum T-105, które obsługują 1080p.

pufon

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: pufon »

Pokazała się nowość.
CABLETECH HD 0194
najnowszy procesor ALI-3801

http://www.youtube.com/watch?v=MkIj_qfwLNI

http://www.lechpol.eu/model/urz0194

Wit005

Pilny wybór dekodera - POMOCY!!!

Post autor: Wit005 »

POMOCY! W związku z nadchodzącą za chwilę zmianą sygnału tv z analogowego na cyfrowy ostatnio krewni (starsze osoby) zaskoczyli mnie prośbą o pomoc w wyborze dekodera DVB-T MPEG-4. Dotychczas ten temat zupełnie mnie nie zajmował, bo sam korzystam z kablówki i jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie, ale muszę im pomóc, bo nikt inny tego nie zrobi (sami wiedzą o tym jeszcze mniej niż ja). Obecna sytuacja jest następująca: posiadają tv Panasonic Quintrix TX-21AP1P (płaski kineskop, <9 lat) z 21-stykowym złączem SCART, odbiór sygnału tv przez antenę zbiorczą z RTCN Chwaszczyno. Wg administracji przejście na sygnał cyfrowy wymagać będzie od użytkowników zbiorczej tv zakupu indywidualnego dekodera. Wiem, że najprościej byłoby przejść na kablówkę (nie wchodzi w grę) i/lub zakup nowego odbiornika np. jakiegoś LED HDTV z wbudowanym dekoderem (planowany w przyszłości). Dekoder musi: odpowiadać zarówno ich potrzebom na dziś jak i na przyszłość (po zmianie odbiornika tv), a przy tym być ekonomiczny w zakupie i eksploatacji, przyjazny dla użytkownika, niezawodny, dający zadowalającą jakość odbioru (na ile pozwoli sygnał z anteny zbiorczej) i możliwość nagrywania i cofania programu (PVR). Zdążyłem zorientować się, że wybór marek i modeli dekoderów jest równie duży jak ich rozpiętość cenowa, co dodatkowo komplikuje zadanie. Zwróciłem uwagę na 2 modele: Not Only TV LV6TBOXHD v2 z PVR (cena ok. 100,-zł) oraz Manta DVBT-01 TUNER DVB-T MPEG4 (ok. 120,-zł), gł. z powodu ceny i obsługi full HD, ale nie wiem, czy są one zgodne z polskimi wymogami cyfrowej tv i czy zapewnią dobry odbiór. Nie wiem też, czy w przyszłości po wymianie odbiornika tv w ogóle będzie im potrzebny dodatkowy dekoder. Może wybrać inny model? Tylko proszę bez ekstremalnych opcji – to ma być ekonomiczny zakup dający zadowalającą jakość odbioru i łatwość obsługi. Poradźcie, proszę, SPRAWA PILNA!!!

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Pilny wybór dekodera - POMOCY!!!

Post autor: Domel28 »

Używam LV6TBOXHD V.2 od ponad roku i sprawuje mi się bardzo dobrze. Najczęściej używam funkcji nagrywania i timeshift czyli zatrzymywania i przewijania programu na żywo, nic się nie zawiesza ogólnie jest ok. Tylko pilot jest dość słaby, są małe przyciski niektórzy na to narzekają.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Manta DVBT01 o ile dobrze pamiętam jest na starszym chipie MSD7828, dopiero DVBT02 jest na nowszym. Więc z tych dwóch lepiej brać NOTa. W dodatku do NOTa są aktualizacje oprogramowania.

Wit005

Re: Pilny wybór dekodera - POMOCY!!!

Post autor: Wit005 »

Domel28 pisze:Używam LV6TBOXHD V.2 od ponad roku i sprawuje mi się bardzo dobrze. Najczęściej używam funkcji nagrywania i timeshift czyli zatrzymywania i przewijania programu na żywo, nic się nie zawiesza ogólnie jest ok. Tylko pilot jest dość słaby, są małe przyciski niektórzy na to narzekają.
Dzięki za wiadomość - napisz jeszcze, czy wg Ciebie menu użytkownika w LV6TBOXHD będzie wystarczająco przejrzyste/czytelne dla osób starszych, czy jego codzienna obsługa nie będzie przysparzała im kłopotu (nagrywanie, odtwarzanie wybranego nagrania itd.)? Acha, z opisu, na jaki trafiłem wnioskuję, że on NIE obsługuje telegazety - zgadza się?

Wit005

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Wit005 »

@GUTEK@ pisze:Manta DVBT01 o ile dobrze pamiętam jest na starszym chipie MSD7828, dopiero DVBT02 jest na nowszym. Więc z tych dwóch lepiej brać NOTa. W dodatku do NOTa są aktualizacje oprogramowania.
Dzięki za informację, po której sprawdziłem oferty obu modeli w necie (Manta DVBT-01 i DVBT-02) i teraz wiem jeszcze mniej. Skoro 02 ma nowszy (czytaj: lepszy) procesor, to czemu 02 jest tańszy od 01? Jedyna różnica (poza ceną) jaką zauważyłem między tymi 2 modelami to brak wyświetlacza w 02. Czy to jest powodem niższej ceny nowszej wersji?
Wiesz może, jaki procesor jest w NOT LV6TBOXHD V.2? Czy na tym poziomie cen można wybrać coś lepszego (w necie ok. 120,- + dostawa)?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Domel28 »

Co do menu to nie mam żadnych zastrzeżeń opisy funkcji są napisane dużą czcionką, jeśli pilot z małymi przyciskami nie będzie problemem to powinno być ok. Telegazeta jest obsługiwana.

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: maryann »

pufon pisze:Pokazała się nowość.
CABLETECH HD 0194
I od razu wtopa z pilotem! A co stało na przeszkodzie, żeby kolorowe klawisze TXT ułożyć tak jak na ekranie?? Buuuu!

Zablokowany