Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

matyk

Wiwa HD95 memo & HD 80 mini

Post autor: matyk »

Witam, do tej pory korzystałem z tunera wiwa hd90, byłem z niego bardzo zadowolony, jeden minus który ten tuner posiada to słaba czułości pilota trzeba nim dobrze wycelować w odbiornik aby zmienić kanał.
Zastanawiam się nad kupnem nowego odbiornika, na oku mam dwa modele wiwa
- HD 95 memo
- HD 80 mini

Z opinii testów wynika że do tego drugiego hd80mini już nie trzeba celować (można nawet zmienić kanał odbijając sygnał od ściany) natomiast nie wiem jak to jest z hd95 memo ??
Może któryś z użytkowników ma któryś z tych modeli i podzieli się doświadczeniami w tej kwestii ??


Pozdrawiam

quartz

Re: Wiwa HD95 memo & HD 80 mini

Post autor: quartz »

Chcesz mieć super dobry zasięg to masz jedno wyjście. Coś z przyklejaną czujką. Moja stara poczciwa HD-50 do tej pory działa jak szatan bez żadnego celowania. Na dodatek na tych załączonych do zestawu bateriach, wciąż oryginalne. :D Nie da się tak z tym problemem powalczyć, dla jednego 3 metry i dekoder na górze TV to dużo. Inny ma po drodze jakieś stoły, krzesła czy kanapy, dekoder stoi na dole, pod TV. 6 czy 7 metrów od pana i władcy pilota. :D

kundera

Jaka antena oraz dekoder DVB-T co kupić? Czerwonak

Post autor: kundera »

Ferguson Ariva T65
Wiwa HD-90
Thomson THT501

? do 150zł

- zależy mi też na tym, żeby można było oglądać sobie filmy z USB, albo dysku na USB, co wiąże się z jakością polskich napisów - przydałyby się większych rozmiarów (nie jak w wersjach z kina), albo możliwość ustawiania wielkości czcionki... nie znam się kompletnie więc nie wiem o co pytać. domyślam się że kodeki każdy z tych dekoderów ma podobne.

- sygnał - lokalizacja telewizora marki THOMSON - CRT - Koziegłowy/Czerwonak (k. Poznania). Jaka jest do tego potrzebna antena? Skąd leci sygnał? Co to jest moc głowicy w dekoderze - bo na różnych forach czytam, ale i tak żadna lampka się mi nie zaświeciła.

- każdy też strasznie straszy wieszaniem się WIWA HD-90 jest coś na rzeczy, czy to tylko plotki?

Po prostu wolałabym łatwo, prosto i przyjemnie a po przeczytaniu wszystkiego widzę, że im dalej w las tym więcej drzew.

Acha na 100% nie mogę mieć tych "łamanych" dekoderów wpinanych w SCART - bo potrzebuję łatwy dostęp do USB, a nie mam możliwości nurkowania za telewizor.:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

kundera pisze:Skąd leci sygnał?
a stąd :D
http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark25313
kundera pisze: każdy też strasznie straszy wieszaniem się WIWA HD-90
jaki każdy :shock: - dobry tuner - teraz wszedł model HD 95 MEMO - poczytaj na forum (pilot 2 w 1 ;) )
kundera pisze:możliwość ustawiania wielkości czcionki
tu masz napisy w t65 w poprzednich softach
http://www.youtube.com/watch?v=Qa1o51wOGpk
a tu w najnowszym sofcie (do poprawy ucinane ogonki górnych napisów)
http://www.youtube.com/watch?v=UrM2vtah0n0
tutaj od 5:45sek też masz pokaz napisów w HD90 - teraz troszkę inaczej wyglądają
http://www.youtube.com/watch?v=8mdx1yFkxfo
kundera pisze: potrzebuję łatwy dostęp do USB
no t65 ma gniazdo z tyłu - ja używam przedłużki leży z boku i nie uszkadzam gniazda częstym zmienianiem pena z tyłu ;)

kundera

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kundera »

Pilot memo - to by było super... tyle, że oryginalny pilot tv i tak zaliczył rozpad (więc pewnie memo nie da się go zaprogramować?) - biegam do tv od jakiegoś czasu - co w sumie nie jest złe:)

dzięki za wyjaśnienia (super rewelacyjne linki) - jeszcze potrzebuję w takim razie antenkę jakąś do tego... - pewnie zewnętrzną skoro tyle km ten nadajnik... chociaż wolałabym coś mniej uciążliwego w montażu, ale pewnie się nie da.


a jak to jest z tym softem? kupuje się dekoder i wgrywa soft z palucha, czy jak teraz coś kupię w sklepie to to ma już najnowszy soft?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Zawsze możesz pożyczyć jakiś uniwersalny pilot który ma baze kodów i z niego zaprogramować memo.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

kundera pisze:jak teraz coś kupię w sklepie to to ma już najnowszy soft?
zależy na jaką partię towaru trafisz - ale aktualizacja polega na zgraniu na pena odpowiedniego softu (przeważnie można również wgrywać "do tyłu") i wgraniu go po przez wybranie odpowiedniej funkcji w menu ;)

hopes

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: hopes »

Który dekoder lepiej kupić XENIC HD-2202 za 140 zł czy Ferguson ARIVA T65 za 135 zł?

Kokosso

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Kokosso »

Jaki dekoder dvb-t wpinanz przez scart polecacie ? Wiwa-50 będzie ok?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Tak, HD50 to całkiem udany model.

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: maryann »

Ja wolę nowszy- HD55; ma znacznie mniejszy pobór prądu. Ale nie chodzio o pieniądze- znacznie mniej się grzeje, co wróży mu dłuższą żywotność.
Bardziej atrakcyjny z wyglądu(choć nie świeci w ciemności) jest pilot Manty DVBT012. Zaś funkcjonalność modeli- podobna.
A-ha. Manta na czujce pilota nie ma kontrolki...

orion

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: orion »

@GUTEK@ pisze:Tak, HD50 to całkiem udany model.
Tylko pilot jest lipny trzeba z bliska celowac

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

maryann pisze:Ja wolę nowszy- HD55; ma znacznie mniejszy pobór prądu.
Czyli o ile mniejszy?
orion pisze:Tylko pilot jest lipny trzeba z bliska celowac
Akurat HD50 ma chyba najbardziej czuły odbiornik ze wszystkich modeli Wiwy.

orion

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: orion »

Jeśli wiwa 50 ma najbardziej czuły odbiornik to dlaczego z odległości 4 m nie mogę przełączyć kanału dodatkowo przycisk "info" muszę kilka krotnie naciskać aby zadziałał dodam że wiwe mam od 3 tyg.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

To albo masz źle zamontowany odbiornik albo uszkodzony tuner. Nic takiego nie powinno występować, a w przy 4m w tym modelu to powinien nawet łapać z odbić.
Zresztą poczytaj opinie innych to się przekonasz.

guzolot

Tunery DVB-T a DTS na wyjściu coaxial lub optycznym

Post autor: guzolot »

Witam,
Chcę kupić tuner DVB-T który by przesyłał na wyjście cyfrowe, coaxial lub optyczne sygnał 5.1 Najlepiej DD oraz DTS.

Z Lechpol-u dostałem informację, że żaden z tunerów urz0191 urz0194 urz0086 Cabletech-u nie przesyłają. Trochę się podłamałem gdyż miałem jeden z w/w na oku.

Ale może nie ma w ogóle takiego cuda?

Potrzebuję tego gdyż nie mam we wzmacniaczu kina domowego ani w TV wejścia HDMI.
TV podłączał będę po SCART a wzmacniacz po optycznym albo po coaxial. Na takim zestawie chciałbym odtwarzać koncerty i filmy z plików mkv z dźwiękiem przestrzennym. Czy jest to wykonalne?

Oczywiście chciał bym kupić coś w możliwie niskiej cenie. Najlepiej do 200zł.

Zauważyłem, że Ariva T65 ma na obrazkach pod COAXIAL podłączyny sprzęt 5.1.
Ale czy to tylko obrazek, czy faktycznie ariva przesyła DTS i DD na coaxial?


Pozdrawiam
Andrzej

kundera

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kundera »

Dzięki info od Pana Gutka ;) kupiłam wiwa hd95 mc - jak na razie - rewelacyjny pilot - polecam.
litery do filmow - żółte duze, fajne.
działa na zwykłym pokojowym widelcu ponad 40km od nadajnika.
wejscie usb z przodu - nie trzeba nurkowac za tv lub za dekoder - idealnie.


pytanie tylko takie - mam tv CRT, i filmy wlaczane z USB splaszczaja sie strasznie (bo one sa panowramiczne, a automatycznie dostwosowuje sie obraz do tv....) co nie jest fajne, bo potem ludzie wygladaja jak makaron i jakby nagle pochudli straszliwie... da się coś z tym zrbić?


drugie pytanie: mam pilota mc, ale nei mam orginalnego od tv, skad wziasc ten o ktorym bylo pisane - pilota z baza kodow? szukac jakiegos specjalnego - nie wiem od czego zaczac :)))) stąd pytania.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Dla telewizora 4:3 należy ustawić proporcje 4:3 Letterbox, dla 16:9 ustawić 16:9 Pillarbox. Wtedy będą zachowywane poprawne proporcje.

Pilot Memo Control trzeba zaprogramować z oryginalnego pilota, bo nie ma on wpisanej bazy kodów jak inne uniwersalne.
Jeśli nie masz pilota oryginalnego od tv pozostaje kupić/pożyczyć jakiś uniwersalny który będzie miał kody do tego telewizora i nim zaprogramować Memo.

izapozdro

jeden dekoder a kilka telewizorów

Post autor: izapozdro »

Hej
Czy ktoś mi powie czy można podłączyć kilka telewizorów pod jeden dekoder w taki sposób by każdy na swoim telewizorze mógł oglądać dowolny kanał?
Bo spory wydatek żeby kupować każdemu w domu osobny dekoder.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: jeden dekoder a kilka telewizorów

Post autor: m@rtops »

nie :oops:

Zablokowany