Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

schnor25

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: schnor25 »

Tak jak pisał kolega Maniek99, coś nie widzę jeszcze na allegro tych modeli HD-50 z tym pilotem. Lada moment mają się pojawić, tylko kiedy? Na początku stycznia, za 2 miesiące, kiedy? Może i faktycznie będzie lepiej podłączyć przez kabel. Może betonowe pytanie, ale rozumiem, że ten kabelek z odbiornikiem dołączają. I bez różnicy przez co podłącze SCART czy HDMI to ten kabelek daje przed TV i wszystko śmiga? Nie ukrywam, że spieszy mi się z rozwiązaniem problemu :)

Maniek99 - na 99% jest to wina tego badziewnego modułu...

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Maniek99 »

@schnor25
Miały być w połowie grudnia, a co niektórzy już je dostali do testów, więc lada moment.
Tyle że przed świętami mogą nie dojść.

Do sterowanie niema różnicy jak podłączysz, choć na pewno lepiej po HDMI (takiego kabla niema w komplecie).

schnor25

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: schnor25 »

No dobra, tyle czasu przebolałem, więc kilka tygodni kolosalnej różnicy nie zrobi. Uzbroję się w cierpliwość i będę wypatrywać tego modelu w sklepach. Dzięki Wam za błyskawiczne odpowiedzi. Jeśli ktoś będzie miał coś do dodania w mojej sprawie to piszcie, będę tu zaglądać, ale myślę, że niejako temat został rozwiązany.

A więc dzięki Wam panowie i życzę Wam (wszystkim) Wesołych Świąt :)

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: maryann »

@GUTEK pisze:Czyli o ile mniejszy?
Gdzieś wyczytałem w opisie, że to nie 10 a 4 waty. Ale nie udało mi się tego potwierdzić- więc wygląda na to, że to nie argument.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Bzdura, obydwa tunery pobierają podobnie. I na pewno nie będzie to ani 10W, ani 4W. Tylko gdzieś koło 5-6W (oczywiście włączone).

Stokrotka

Tuner telewizyjny z zegarem

Post autor: Stokrotka »

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy istanieją tunery z funkcją wyświetlania zegara. Jeżeli tak, to jakiej firmy? Szukałam w necie, ale żaden nie miał jasno określonej możliwości wyświetlania godziny.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Tuner telewizyjny z zegarem

Post autor: Maniek99 »

Większość tunerów z wyświetlaczem, wyświetla też godzinę (m.in. Wiwy).

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

oczywiście zegary są wyświetlane w trybie "stand by" a nie podczas pracy ;)
prócz wiw również ferguson t65 i jeszcze inne modele - przeważnie na pierwszej stronie tematu o danym dekoderze są jego zdjęcia i można łatwo ustalić który ma zegar :D

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Galaxy_R »

Witam.
Po Wiwie H90 i Korze teraz "testowałem" T65 i pokrótce chcę dorzucić spostrzeżenia. Pilot przyjemny i wizualnie i w dotyku, lecz rozmieszczenie na nim funkcji i jego "intuicyjność" jest wg. mnie irytująca. Jeśli chodzi o tuner pomimo również dobrego wrażenia wielokrotnie się zawieszał przy operacjach związanych z PVR, co prowadziło najczęściej do "twardego resetu". Uwaga druga - Przy podłączeniu po HDMI i wyłączeniu samego TV tracił kontakt z tym ostatnim. Włączenie TV skutkowało "brakiem sygnału" i dopiero naciśnięcie przycisku zmiany rozdzielczości "F2" wznawiało przesył sygnału, lecz tym zabiegiem zmieniała się rozdzielczość obrazu. Ciąg dalszy raczej do przewidzenia. Były również problemy z wyborem rodzaju sygnału/gniazda wyjściowego w menu. Przy połączeniu przez HDMI i przełączeniu na RGB obraz znikał do momentu ressetu do ustawień fabrycznych, gdyż to było najłatwiejszym rozwiązaniem. Osobiście nie doradzę nikomu tego tunera, chociaż może to był tylko taki egzemplarz. Jutro wezmę Cabletecha, tylko nie wiem który model. Również mam dylemat jaki tuner wybrać ale mając możliwość sprawdzenia będę poszukiwał do skutku. Jak dotychczas jedynie pochwalę Wiwę za tuner i Korra za pilota. Problem mam również z sygnałem z anteny gdyż odległość do nadajnika w Chotyczach wynosi ok. 60 km. a 100 m. przed anteną Yagi rośnie kilka drzew. Obecnie gdy nie mają liści mogę cieszyć się z odbioru dwóch MUXów ale "1" z zanikami. Nie pomógł również wzmacniacz 18 dB. Na 95% mam jedynie MUXa 2 .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Masz jakiś lepszy kabel HDMI, może to było problemem przy Fergusonie? Zdarza się że, MStary nie lubią marnej jakości kabli.

Jeśli podoba Ci się pilot z Korra, to masz modele Wiwy HD95 i HD50 memo display z takimi właśnie pilotami.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

Galaxy_R pisze:Włączenie TV skutkowało "brakiem sygnału" i dopiero naciśnięcie przycisku zmiany rozdzielczości "F2" wznawiało przesył sygnału,
w profilu masz ten monitor "ML2441" - jeśli tak to w specyfikacji pisze że posiada full HD lecz
rozdzielczość Full HD (1 920 x 1 080) , czyli 1080p 24Hz
a przy tej rozdzielczości t65 daje 1080p 50Hz co może być przyczyną braku sygnału po załączeniu tv
w tv HD ready Samsunga przy 1080p wyświetla się komunikat "brak sygnału" - czyli rozdzielczość nieobsługiwana
jeżeli miałeś ustawioną niższą rozdzielczość to co innego - lecz objawy właśnie wskazują na 1080p (tvp 1,2 HD są w 1080i ;) )
Galaxy_R pisze:Przy połączeniu przez HDMI i przełączeniu na RGB obraz znikał do momentu ressetu do ustawień fabrycznych
przy tym przestawieniu dekoder samoczynnie przestawia na 576i co odpowiada rozdzielczości połączenia przez "scart" i przy tym połączeniu się go używa (czyżby też nie obsługiwał :? )
Galaxy_R pisze: Osobiście nie doradzę nikomu tego tunera
a ja mam dwa i osobiście doradzę - ale to już indywidualna sprawa ;)
pozdrawiam

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Galaxy_R »

Witam i dziękuję za wsparcie. Kabel owszem, nie jest z wyższej półki lecz nigdy nie sprawiał problemów, ale mógł zacząć ;-). Odnośnie rozdzielczości - ja to odebrałem jako jakiś błąd w sofcie, gdyż przed wyłączeniem monitora dekoder obsługiwał tą rozdzielczość a po ponownym włączeniu TV już miał problemy. Nie dodałem chyba że w tym czasie dekoder był cały czas włączony. Być może te problemy leżały po stronie monitora, ale przy innych dekoderach tego nie zauważyłem. Przy włączaniu sygnału z HDMI wyświetla parametry obrazu czyli 1920x1080_50P i taki też sygnał obsługuje bez zająknięcia np. z kompa, czyli raczej nie o to chodzi. Jeśli chodzi o 576i to raczej jest odbierane i przez scart i hdmi. Wg. mnie sygnał nie jest podawany jednocześnie na oba wyjścia tylko selektywnie. Mogę się mylić, ale zasadniczo to chodziło mi o przekazanie spostrzeżeń i sugestii. Ponieważ bardziej mnie zraził niż dotychczasowe modele więc dlatego napisałem że odradzam. Obecnie jestem po użytkowaniu dekodera Cabletecha URZ0191, lecz bez uruchamiania połączenia z netem. Byłby jednym z docenionych, gdyby nie wady. Ktoś może powiedzieć że się ciągle czepiam, lecz szukam takiego który ma ich jak najmniej. Menu ładne, chociaż dla przyzwyczajonego do standardów najczęściej spotykanych tutaj znajdzie coś zupełnie innego. Rzecz gustu. Problemem była współpraca z dyskiem 640 GB przez USB ale z własnym zasilaniem. Otóż dekoder potrafił gubić połączenie z nim nawet w trakcie nagrywania. Nagle się wyłączało i tylko po braku znaczka wiedziałem że już nie nagrywa. Próby ponownego włączenia zapisu skutkowały informacją że brak dysku USB. Najczęściej pomagał reset dekodera. Z początku zacząłem podejrzewać wpływ wysokiej temperatury jaką stwierdzałem dotykając obudowę. Ale raczej błąd tkwi w sofcie, gdyż jak podaje producent - obsługuje tylko dyski FAT32. Maksymalnie do 1TB i przy FAT32 to chyba nie jest ani dobre ani mądre rozwiązanie. Chociażby Wiwa nie ma takich wad. I jeszcze coś - brak bezpośredniego dostępu do odtwarzania z USB oraz niska czułość wejścia z anteny.
Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: m@rtops »

Galaxy_R pisze:Wg. mnie sygnał nie jest podawany jednocześnie na oba wyjścia tylko selektywnie
podaje na oba - sam mam audio "wyciągnięte" ze złącza "scart" ;)

michalb
Posty: 18
Rejestracja: 13 sierpnia 2012, o 19:04

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: michalb »

Małe pytanko.
Czy któryś z tańszych stb może wyświetlać obraz w trybie kinowym czyli 24Hz?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

kris67

Tani tuner z procesorem STI (do200zł)

Post autor: kris67 »

Posiadam obecnie tuner Ariva t65.Odbiornik działa poprawnie, ale jakość obrazu i dźwięku nie powala na kolana.Obraz z tunera jest podłączony do TV LCD Philips 32 cale (HD ready),a dźwięk przez coaxial do zew. DAC'a Matrix Cube (stereo hi-fi).Obraz w wersji HD i dźwięk Dolby jest na przyzwoitym poziomie,zaś sygnał SD i dźwięk MPEG to już niższa półka (wiadomo),ale audycje (szczególnie SD) zapisane na pena i odtwarzane z komputera na tym samym sprzęcie po prostu biją na ŁEB t65.Podobno tunery z proc.STI dają znacznie lepszą jakość obrazu czy to prawda i czy do 200zł da się taki nabyć?
PS:obraz jest skalowany w t65 do 1080i co wydatnie poprawia jakość.

rebet

szukam szybkiego dekodera DVB T

Post autor: rebet »

Witam,

Szukam dekodera do odbioru TV cyfrowej na telewizorze LCD łącze HDMI. Do TV mam podpiętego laptopa więc inne funkcje multimedialne są dla mnie raczej trzeciorzędne.

Najważnejsze dla mnie to:

1/ czas przełączania kanałów! (musi być szybko)
2/ estetyczne, wygodne, przyjazne EPG
3/ jakość, porządne wykonanie

Fajnie jakby było:
1/ timeshift
2/ możliwość nagrywania 1 programu a oglądania 2-go w tym samym czasie
3/ pilotem którym do się obsługiwać TV, DVD, DVB T?
4/ EPG tak żeby oglądając program TV, sprawdzać program innego kanału i kanał się nie zmieniał?
5/ fajny i wygodny pilot
6/ żeby aktualizowali soft

Ma po prostu szybko i wygodnie działać. Nie chciałbym wydać więcej niż ok. 200 zł.

Słyszałem, że THOMSON THT 501 szybko kanały, co o nim sądzicie, warto?

Jaki tuner możecie mi polecić który spełnia moje wymagania?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: penknife »

Jak podłączasz lapka pod TV to na lapku masz odpowiednią rozdzielczość TV i jego odświeżanie.
Mógłbyś je tu podać, albo podaj dokładny model TV.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

rebet
1.Ktoś pisał że nowy URZ00195 szybko przełącza, ja tego nie widziałem i jakoś do końca nie jestem do tego przekonany. Bo specyfikacja sygnału cyfrowego jest taka, że tuner musi dostać tą klatkę kluczową, żeby znał parametry obrazu.

2.Wygląd EPG to najlpiej poszukaj sobie filmików, screenów z różnych chipsetów i wybierz ten który najbardziej Ci odpowiada.

3.Jakość - to wszystko chińczyki ;)

Timeshift - ma każdy
Każdy ma możliwość nagrywania i oglądania czegoś innego w ramach TEGO SAMEGO multipleksu. Jak chcesz całkowicie niezależnie to jedynie tuner dwu głowicowy - uwaga one trochę wolniej działają
Pilot do sterowania innymi urządzeniami to jedynie uniwersalny i zaprogramować. Ewentualnie masz bardzo fajne piloty do Wiwy - Memo Control. Tam jest możliwość zaprogramowania podstawowych funkcji telewizora. Mnie to akurat starcza, pilot od TV sobie leży i się kurzy ;)

sebar25

Dekoder z miejsce ma dysk SATA

Post autor: sebar25 »

Dzień dobry.
Poszukuję dekodera który miałby w środku miejsce na zamontowanie
dysku w standardzie SATA. Podpinane wynalazki na USB mnie nie interesują.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi coś polecić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: Dekoder z miejsce ma dysk SATA

Post autor: szpila »

DVB-T i SATA pewnie jeszcze do 200 zł? Ze świeczką (Google) by szukać trzeba.

Zablokowany