Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

sebar25

Re: Dekoder z miejsce ma dysk SATA

Post autor: sebar25 »

A kto pisał że to ma być 200pln?

pufon

Re: Dekoder z miejsce ma dysk SATA

Post autor: pufon »

Jest i poniżej 200 zł taki Telefunken MMP 4000 ma co chcesz - nawet dwie głowice.

zbigu32
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwietnia 2013, o 18:19

Avanti T200 czy coś innego?

Post autor: zbigu32 »

Osobiście korzystam z satelity, więc mam zerowe rozeznanie w temacie dvbt. Jednak dostałem za zadanie wybrać tuner do odbioru naziemnej tv - uwaga w kolorze srebrnym. Jedyny który znalazłem to Avanti T200. Jest to chyba jakaś polska firma, więc niezbyt jestem przekonany - nadaje się to do czegoś, bo innego tunera w tej kolorystyce nie znalazłem.

MrPiotras

Jaki wybrać tuner hybrydowy do PC

Post autor: MrPiotras »

Witam. Chciałbym mieć telewizję w komputerze. Dowiedziałem się, ze potrzebny mi będzie tuner hybrydowy, ponieważ mam kablówkę z UPC. Dowiedziałem się co i jak. I już wiem, że musi to być tuner hybrydowy.

Do was pytanie moi drodzy bo na pewno ktoś z was orientuje się w tym temacie.
Tuner ma być do około 150zł

Ja znalazłem coś takiego:
NotOnlyTV LV5HD http://pomar.pl/sklep/?17,hybrydowy-dek ... -i-laptopa (na allegro po 150)
albo coś takiego PCI Express LV8H PCI-E


Co o tych tunerach sądzicie ? Pomożecie coś wybrać ?

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA KAŻDĄ POMOC ! ! !

grzech1991
Posty: 9
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, o 21:57
Odbiornik: WIWA 80HD EVO MEMO
Instalacja antenowa: Antena siatkowa

Re: Jaki wybrać tuner hybrydowy do PC

Post autor: grzech1991 »

Wystarczy dowolna karta PC dvb-t. U mnie spisuje się dobrze matki PC systems zakupiona w x-komie

MrPiotras

Re: Jaki wybrać tuner hybrydowy do PC

Post autor: MrPiotras »

Tak ale wtedy odbieram tylko 20 kanałów.
A jak kupię hybrydowy to będę odbierał od UPC jakieś 50 ;)

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: majkeljot »

Jeśli pozostajesz przy UPC to poszukaj lepiej jakiegoś combo ale analog + DVB-C. UPC dla odbiorców analogu wpuszcza teraz i sygnał cyfrowy (33kanały). W ten sposób nie będziesz potrzebował anteny zewnętrznej.

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Pytanie o Tuner do LCD

Post autor: ryszard48 »

Posiadam LCD sharp bez PIP-u a chciał bym go mieć ,czy po zastosowaniu jakiegoś tunera podpiętego pod SCART lub USB (kablówka analogowa MMP)będzie możliwość oglądania na TV PIP (obraz w obrazie)

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Pytanie o Tuner do LCD

Post autor: kris_s8 »

Jak znajdziesz tuner z PIP to tak

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Re: Pytanie o Tuner do LCD

Post autor: ryszard48 »

A co takich nie ma ?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Pytanie o Tuner do LCD

Post autor: kris_s8 »

A tego to ja nie wiem. Może coś by się takiego znalazło.

FLEBUS

Ferguś?

Post autor: FLEBUS »

Bardzo chciałem fergusia, miałem wszystkie opisy z kilku lat z TVSat magazynu i miałem kiedyś analogowego tvsat tego "paczowalnego" o którego była afera- nieliczni starsi forumowicze może to pamiętają, ale idzie o to, że gdy skończono wreszcie cyfryzację i nadajniki zaczęły wreszcie nadawać na docelowych kanałach i mocach- zacząłem się rozglądać za tunerem dvbt oczywiście poleciałem za ferdkiem ,ale że jestem już nieco doświadczony- przezornie sprawdziłem fora tu i tam i po przeczytaniu stu kilkudziesięciu stron nieustannych problemów jakościowych i softowych na tym forum, opadły mi ręce, zawiedziony byłem totalnie i zrezygnowałem -naprawdę chciałem popierać naszą myśl techniczną -jak to ładnie ujął ktoś na tym forum -zacząłem wszystko od nowa i dziś jestem zadowolonym posiadaczem stronga-ja moja rodzina i znajomi od kilku miesięcy żadnych problemów-przypadkiem wróciłem na tą stronę i potwierdziłem tym samym słuszność wyboru-szkoda że to nie nasza myśl techniczna a użytkownikom ferdka życzę żeby już nie piszczały i robiły to na co liczyli kupując te a nie inne modele-pozdrowienia

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Ferguś?

Post autor: Maniek99 »

Jaka nasza myśl techniczna?
To taki sam chińczyk jak ten Strong i setki innych.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Ferguś?

Post autor: fred »

Czarny PR? Masz za płacone?

Firma jak wiele innych, ani lepsza, ani gorsza. Bezmyślna krytyka bez składu modelu, dla opluwania. Masz lepsze w tej klasie cenowej? To kup, poużywaj i się ciesz. Ale nie mając kontaktu nie opluwaj.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Ferguś?

Post autor: qwerty »

Wszystkie inne się zawieszają i rozpieprzają listę kanałów?

Roman1234

Dekoder dvb-t a dysk zewnętrzny Seagate 2TB USB

Post autor: Roman1234 »

Witam.
Proszę o informacje jaki dekoder dvb-t kupić, by bez najmniejszych problemów współpracował z dyskiem HD z zewnętrznym zasilaniem - Seagate 2TB USB.
Podłączyłem ten dysk u szwagra do jakiejś motoroli dvb-t i szlag ją strzelił - muszę mu coś odkupić!
Dla siebie chcę kupić dekoder dvb-t z jak największą liczba opcji - lecz mam PODSTAWOWY warunek - musi współdziałać (odtwarzanie/nagrywanie) z zewnętrznym dyskiem USB 2TB z zewnętrznym zasilaniem.
Z góry dziękuję za KAŻDĄ fachową odpowiedź.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: biprotek »

Co to znaczy:
Roman1234 pisze:jak największą liczba opcji
?
Ten działa http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=189643#p189643 i pewnie wszystkie na ali (chyba, że skopali firmware w którymś modelu). Urz0086 czy K&M00186 mają jedną zaletę ale unikalną - dwie głowice odbiorcze, więc nagrywanie nie blokuje tunera na multipleksie (chyba, że nagrywasz dwie audycje z różnych multipleksów). Multimedia też nieźle działają.

cpx
Posty: 7
Rejestracja: 25 marca 2014, o 15:38

Jaki telewizor do SD?

Post autor: cpx »

Poszukuję telewizora do oglądania programów z telewizji naziemnej, w związku z tym priorytetem jest jakość obrazu SD. Preferowana przekątna to 32", choć może być trochę więcej (ale na pewno poniżej 42"). Odległość oglądania ok. 2m. Może to głupio zabrzmi, ale chciałbym by subiektywna jakość obrazu SD była zbliżona do tego co mam teraz (dekoder TV + Philips kineskopowy 28"). Niestety Philips zaczyna się psuć.

Wrażenia po rundce po sklepach nie są optymistyczne. Większość telewizorów przy sygnale SD wyświetla "latający budyń", co skłania do wniosku że jakość obrazu przy tej rozdzielczości nie jest przez większość producentów traktowana do końca serio.

Spośród różnych modeli "na oko" wyróżnił mi się LG 32LN575S, wygląda więc na to, że musi to być coś z dobrym upscalingiem. Niestety, to był jedynie egzemplarz wystawowy, a ten model wydaje się nie być już dostępny. Dlatego też proszę o jakieś inne propozycje :)

emiter

Re: Jaki telewizor do SD?

Post autor: emiter »

Miałem tak samo na swoim kineskopowym Panasie.Obraz z mojej Wiwy 102 żyleta . Mimo, że przez euro.Pomimo swoich 20 lat druga młodość kineskopu 21 cali.
Ale do rzeczy. Szukałem podobnie jak i Ty. Oglądałem porównywałem.Generalnie wsadzano mnie na Sony 32 cali 435BAP. Niestety on tylko HD-redy, ale z dobrym wyposażeniem tuner DVBT, DVBT2, DVBS2, DVBC 100hz.
Przez przypadek trafiłem na wyprzedaż w jednej z sieci i moją uwage przykuła Toshiba 32L2433.Skromniejsze wyposażenie niż Sony, ale z doskonałym obrazem na DVB-T. Podkręcona jakimś procesorem ponoć 200hz. Ale .....
Telewizor LG 32 575S to bardzo dobry i bogato wyposażony model tej firmy z 2013 roku. Ciekawy wygląd ze stopką.Matryca IPS, bogato wyposażony. W pewnej sieci marketów w moim mieście można go nabyć za 999 zł. Obniżony z 1399 zł. Mają jeszcze kilka sztuk. A więc warto kupić.

cpx
Posty: 7
Rejestracja: 25 marca 2014, o 15:38

Re: Jaki telewizor do SD?

Post autor: cpx »

Dziękuję za opinię. Ten LG wpadł mi w oko tylko dlatego, że wydawał się być tylko trochę lepszy w tej kwestii od innych. Muszę sprawdzić tą Toshibę - może to właśnie będzie to.

Zablokowany