Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cyber »

apk pisze:Na polskich stronach nic nie pisze żeby telewizory samsung serii 6 „C” był z tunerem DVB-T2 sprzedawany w Polsce jedynie w instrukcji pisze (UK Only ) np. LE32C650
Firma LG produkuje nową serie telewizorów które posiadają tuner DVB-T2 i mam nadzieje że na polskim rynku szybko się znajdą .
32 42 47 55 begin_of_the_skype_highlighting              32 42 47 55      end_of_the_skype_highlighting LD 690
32 42 47 LD 790
32 37 42 47 55 LE 5900
32 37 42 47 55 LE 7900
42 47 LX 6900
42 47 55 LE 8900
47 55 LE 8900

Jeśli chodzi o powyższe modele LG są one przeznaczone na rynek brytyjski do odbioru Freeview właśnie w DVB-T2 ,podobnie jest z Samsungami tyle tylko,że nie do końca jest jasna sprawa czy owe TV przeznaczone na rynek UK i np. polski rynek mają różne głowice czy też identyczne .

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

Dlatego jak ktoś nie potrzebuje natychmiast nabyć nowego tv niech się na razie wstrzyma.

Ramzes

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ramzes »

A ja was pytam, po jaki gwint wam DVB-T2?Chyba po to, zeby tylko miec, bo innego powodu nie widze.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cyber »

Ramzes pisze:A ja was pytam, po jaki gwint wam DVB-T2?Chyba po to, zeby tylko miec, bo innego powodu nie widze.
I tutaj @Ramzes masz rację bo znając polską rzeczywistość to jeszcze duuuużo wody w Wiśle upłynie aż wejdzie do nas DVB-T2 ...i pewnie wtedy na rynku pojawi się DVB-T3 albo i DVB-T4 ;)
A DVB-T2 jest po to ,żeby "upchnąć" o wiele więcej kanałów na jednym Muxe ,zwłaszcza nadawanych w HD...i zdaje się ,że po wyłączeniu analogu w Polsce i zwiększającej się popularności kanałów HD w Naszym Kraju ten standard będzie brany pod uwagę dla np.MUX4 i wyżej-pewnie jeszcze (niestety)z opcją kodowania.

Ramzes

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ramzes »

Czyli DVB-T mpeg4 bedzie zbyteczne? od kiedy wchodzi DVB-T2 i MUX4?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

Ramzes pisze:Czyli DVB-T mpeg4 bedzie zbyteczne? od kiedy wchodzi DVB-T2 i MUX4?
DVB-T2 będzie dopiero gdy nasycenie odbiornikami będzie odpowiednie (nie na półkach sklepowych, tylko stał u ludzi w domu) i będą uruchomione wszystkie multipleksy (gdy nie będzie więcej wolnych częstotliwości).
Multipleks 4 będzie uruchomiony po wyłączeniu sygnału analogowego.

Ramzes

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ramzes »

Ludzie dopiero wchodzi DVB-T MPEG4, nadajniki jeszcze nie uruchomione, a wy juz siejecie poploch z DVB-T2?Jasno jest napisane, ze bedzie obowiazywal system DVB-T MPEG4, wiec przestancie dezoretowac ludzi.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

Zanim kupisz telewizor sprawdź czy ma wbudowany tuner MPEG4
http://www.youtube.com/watch?v=Eqwko9vx ... re=related
różnica między TV analogową a cyfrową
http://www.youtube.com/watch?v=MYA0HVSqJWo&NR=1

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: janek 77 »

Właśnie nabyłem tuner USB pod nazwą WandTV.

Dołączony software to BlazeVideo HDTV 6.0. Trochę staro wygląda jak WinPVR ale kodeki firmy ArcSoft.
Tuner ma chip, który rejestruje się jako IT9135 BDA Device.
Urządzenie jest czułe i obraz jest wyrażny. A tuner tani.

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: janek 77 »

Przeprowadziłem rózne testy tunera do laptopa na USB Wand TV. Kupiłem bezpośrednio w Hong Kongu. Urządzenie bardzo szybko zmienia programy, jakość obrazu jest świetna. W Warszawie 3.7 km od PKiN za 2 ścianami z betonu odbiera na załączonej małej atence na magnesie. Antenka ma 12cm. :D. Jakość sygnału 100%.
Testowałem jednocześnie WinFast Dongle H. Odbiór stabilny na takiej antence w tym samym miejscu nie jest możliwy. Wand TV jest najwyraźniej bardzo czuły. Chodzi na Splash Lite i dołączonym Blaze HD 6

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: janek 77 »

Ciekawym urządzeniem Samsung UE 32C6600
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... returnurl=
Z funkcją PVR
Może ktoś może podzielić się doświadczeniem.
JAk zgrywa i jakie formaty filmów odtwarza. .TS, .mkv , .avi ?

czyzu55

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: czyzu55 »

janek 77 pisze:Przeprowadziłem rózne testy tunera do laptopa na USB Wand TV. Kupiłem bezpośrednio w Hong Kongu. Urządzenie bardzo szybko zmienia programy, jakość obrazu jest świetna. W Warszawie 3.7 km od PKiN za 2 ścianami z betonu odbiera na załączonej małej atence na magnesie. Antenka ma 12cm. :D. Jakość sygnału 100%.
Testowałem jednocześnie WinFast Dongle H. Odbiór stabilny na takiej antence w tym samym miejscu nie jest możliwy. Wand TV jest najwyraźniej bardzo czuły. Chodzi na Splash Lite i dołączonym Blaze HD 6
Janek 77 a mozesz napisac z jakiego sklepu/strony kupowales? Ile lacznie zaplaciles i jaka metoda platnosci oraz jaki czas dostarczenia?

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: janek 77 »

Jest na allegro
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/not-only-tv-tuner-hdt ... 87932.html
za 75 zł dokładnie opisane jak płacić. Czas od wpłaty ok 10 dni. I tak przychodzi z HongKongu.
Można bezpośrednio z HongKongu.
Cena zależna od aktualnego przelicznika USD. Najtaniej widziałem za 18.70 USD (ok 58zł). Płatność karta i PayPAl. 10 dni na dostawę. Serwis idealny.

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: janek 77 »

@ czyzu55
W uzupełnieniu adres do HongKongu WandTV tuner na USB
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8325
cena 18.11 USD z przesyłką

betoff

RWT DTV-431T HD

Post autor: betoff »

Kolejny nowy tuner, ulotka http://www.rwt.pl/public/dokumenty/Deko ... 20HDv2.pdf

Obrazek

Na stronie RWT otwarto sklep

http://sklep.rwt.pl/produkt/DTV_431T_de ... j-117.html

za ten tuner chcą 267 zł, stanowczo za dużo, konkurenci - ariva i wiwa są po ok. 200 zł

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotreczek »

Było tu sporo o standardach kodowania audio. i w związku z tym moje pytanie. Czy obsługa HE-AAC to to samo co E-AC3? Czy to jakaś pochodna od AAC i nie ma nic wspólnego z AC3?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: ams8 »

Po doświadczeniach z RWT DTV-421T kolej na Hyundai R3250S - duża ulga. Półka cenowa wysoka, ale jak dotąd żadnych problemów z obsługą, programowaniem, nagrywaniem itp. Możliwość zainstalowania wewnątrz dwu dysków, podczepiania dysków zewnętrznych, czyli urządzenie od zera opracowane do obsługi dysków. A przede wszystkim dwa tunery: możliwość nagrywania dwu audycji (z dwu różnych MUX'ów) i jednoczesnego odtwarzania jednej z nich. Odtwarzanie Divxów i innych formatów. Napisy txt i inne. Bardzo dobry support producenta (firmware) i forów międzynarodowych (w tym także polskiego). Polecam.
a.

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »

Nie wiem czy odtwarzanie filmów z dźwiękiem AC-3 i E-AC-3 jest równoznaczne z odbiorem takich ścieżek w DVB-T ale Wiwa HD-80 z oba formatami przy odtwarzaniu radzi sobie bez problemu.

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »

Nowy tuner z oferty RWT


RWT DTV-451T HD
Obrazek

http://www.dvbsklep.pl/rwtdtv451thddvbtmpeg4-p-231.html

DVBManiak

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: DVBManiak »

Widzę że idą śladem Signala. Ja jednak wolę standardowe wykonanie.

Zablokowany