Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »

Tak. Dokładny klon Signala HD-507 - jak ktoś ma wiszący telewizor i żadnej szafki na sprzęt to taki tuner jest jednak dobrym rozwiązaniem.

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: daarek5 »

maciek_p pisze:Tak. Dokładny klon Signala HD-507 - jak ktoś ma wiszący telewizor i żadnej szafki na sprzęt to taki tuner jest jednak dobrym rozwiązaniem.
mi nie podoba się to rozwiązanie, o ile wiem nie ma tam (w Signal HD-507) radiatora na procku przez co bardzo się grzeje, a dodatkowo jak ma pecha jest podgrzewany przez telewizor.
Ile to wytrzyma? Szczęście że zasilacz który zepsuje się "obowiązkowo" jest zewnętrzny...

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

TELEWIZORY - które polecacie? A które nie?

Post autor: Maciejek »

Ze swojej strony polecam Sony z serii W5500 mimo, że model już nieprodukowany to znakomicie sobie radzi z naszym rodzimym NTC. Jak i parametry odbiorcze dobre (czuła głowica z dosyć dobrą selektywnością testowaną na kanale 38 ze Skrzycznego i w bliskim sąsiedztwie silnego kanału 37 z Czech oraz 39 z Częstochowy), ponadto obsługuje DD łacznie z Plusem mimo, iż nie ma o tym w instrukcji. Także skalowanie obrazu oraz obsługa napisów jest znakomita. A jak u Was?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, o 21:44 przez Maciejek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: TELEWIZORY - które polecacie? A które nie?

Post autor: BadBoy475 »

No ja ze swojej strony poleciłbym Samsunga serię C650.

Z naszym DVB-T spisuje się świetnie. W pełni obsługuje wszystkie standardy ujęte w wymaganiach dla polskiego dvb-t. Jako ciekawostkę napiszę że strumień E-AC3 5.1 wystawia na złączu optyczym jako klasyczne AC3 5.1.

Ma również bardzo czuła i selektywną głowice. Np gdy STB RWT-401T nie daje rady już nic zdekodować z powodu zbyt słabego sygnału Samsung dalej płynnie i bez zacięć wyświetla obraz.

Dodatkowo TV jest prawdziwie multimedialnym kombajnem. Odczytuje zdecydowaną większość plików wideo (czasem przy nie obsługiwanym pliku wystarczy zmienić rozszerzenie i już śmiga), posiada masę widgetów w Internet@tv oraz bez problemu można odblokować funkcje PVR i TimeShift.

No i na koniec TV doskonale sobie radzi ze skalowaniem obrazu SD. Dyskomfort po przejściu z obrazu HD na SD jest znacznie mniejszy niż w innych TV. To tyle tak na szybko.

arik92

Re: TELEWIZORY - które polecacie? A które nie?

Post autor: arik92 »

W zeszłym roku gdyby nie premiera nowych modeli Sony, to kupiłbym model KDL-W5500, a tak to kupiłem model KDL-EX501 i nie zawiodłem się, więc polecam modele KDL-EX50x. TV obsługuje DD i DD+, z godziną i EPG nie ma żadnych problemów, napisy DVB też w porządku, formatowanie obrazu moim zdaniem zrobione jest bardzo dobrze. W info o sygnale telewizory Sony pokazują takie informacje jak BER przed i po korekcją oraz parametr AGC. Nie ma problemu z zapisaniem kanałów z tego samego multipleksu z różnych lokalizacji. Głowica zarówno w analogu i DVB-T radzi sobie dobrze na k.27 jest analogowy TVP2, a na k.28 MUX 3 i jeśli chodzi o selektywność, to nie ma żadnych problemów. Ten sam soft co modele EX50x mają modele EX60x, EX70x, EX71x i HX70x więc z nimi też nie będzie problemu.

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »


sebomur98

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: sebomur98 »

Szukam jakiegoś dobrego tunera DVB-T który ma złącze HDMI.
Nie jest mi potrzebny odtwarzacz multimedialny.
Cena do 200 zł

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »

Jak dołożysz parę złotych to możesz mieć http://www.dvbsklep.pl/technisatdigybox ... p-189.html

Hormon

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: Hormon »

A ja bym polecił LV6T, w miarę często wychodzą softy, głowica dość czuła, nagrywania itd działa ok. OD kilku dni sledze różna fora i moja decyzja padła na taki tuner. Ma najmniej wad ze wszystkich dostępnych na polskim rynku. Przynajmniej według mnie i kumpla, z którym prześledziliśmy różne tematy, braliśmy wszystkie za i przeciw. Wypadło własnie na taki tuner.
Decyzja należy do ciebie :)
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2011, o 14:33 przez Hormon, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: DVBManiak »

Hormon pisze:A ja bym polecił LV6T, w miarę często wychodzą softy, głowica dość czuła, nagrywania itd działa ok. OD kilku dni sledze różna fora i moja decyzja padła na taki tuner. Ma najmniej wad ze wszystkich dostępnych na polskim rynku. Przynajmniej według mnie i kumpla z pracy, z którym prześledziliśmy różne tematy, braliśmy wszystkie za i przeciw. Wypadło własnie nataki o to tuner.

Decyzja należy do ciebie :)
Potwierdzam. I warto też spojrzeć na kompaktowego Signala HD-507 albo Maximum T-102 też niezły. Jednak Not Only wymiata.

sebomur98

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: sebomur98 »

Dziękuję za porady.
Wybieram Not Only TV LV6T.

DVBManiak

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: DVBManiak »

sebomur98 pisze:Dziękuję za porady.
Wybieram Not Only TV LV6T.
Ale LV6TMPVR4 nie LV6T BOX HD jak coś.

mateusiak22

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: mateusiak22 »

Ja jestem zmieszany i nie wiem jaki kupić ten dekoder, tak jak pisałem interesuje mnie także tv sat TNK i oczywiście DVB-T. Czy są jakieś tunery/Dekodery markowe znanych firm do nabycia w Polsce? (nie licząc nowych TV bo nie chcę zmieniać)

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: maciek_p »


DVBManiak

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: DVBManiak »

To może lepiej Ferguson Ariva 200 i Moduł TNK, bo z tym ADB jest problem, karta musi być aktywna, bo z DVB-T jest problem. Więcej tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=20.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: programista »

Dodam tylko, że jeśli komuś naprawdę zależy na dobrej jakości, czytelnej czcionce w filmach/serialach, bo ogląda ich dużo i ogólnie jest kinomanem to odradzam wszelkie urządzenia na dzień dzisiejszy na msd7828 czyli np. lv6t, signal, wiwa, maximus, rwt, xoro, ariva t60 i wiele innych.

Jeśli dal kogoś to jest ważne przestrzegam.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: wlado »

@programista fajnie wymiotłeś wszystkie, o których kupieniu myślałem, to co polecasz ?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: lukasz536 »

Witam,
dostałem zadanie kupna odbiornika DVB-T dla rodziców. Jestem już prawie zdecydowany na LV6TMPVR4. Myślałem jeszcze nad LV6T BOX HD, ale z tego co widzę w opiniach to ten nowszy - co by nie było - model jest gorszy.
Mam tylko jeszcze jedną zagwostkę/pytanie: Czy piloty tych tunerów Not only TV dobrze reagują na polecenia i czy łatwo jest nimi "wycelować" w odbiornik podczerwieni? Tzn. czy nie będzie się musiała mama/musiał tato "gimnastykować" bardzo, ażeby np. przełączyć kanał, bo to jest dość upierdliwe. Z tego co mi wiadomo, to wszelka chińszczyzna (a tego jest chyba z 90% wśród odbiorników DVB-T) ma właśnie problem z czułością pilota/odbiornika podczerwieni, że się musi celować prosto w odbiornik. Jak jest w przypadku tych tunerów?
Jeśli jest co najmniej średnio, to co (co lekko, łatwo i przyjemnie współpracuje z pilotem) byście mi jeszcze mogli polecić? Jak jest jeśli chodzi o tunery Technisat? Jak działa w tym względzie Signal HD-507?
Ogólnie chodzi mi o coś równie dobrego jak np. LV6TMPVR4 i z (bardzo) czułym pilotem i, o ile jest to możliwe, w cenie do 200 zł. A może LV6TMPVR4 będzie wystarczający?
Pozdrawiam

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: lukasz536 »

Witam ponownie,
dziś w sklepie widziałem nowy dekoder RWT DTV-451T HD. Jest w fajnej cenie (149 zł) i wygląda jak Signal HD-507. Ktoś już o nim wspominał tu na forum...
Frapuje mniej jedna rzecz: w specyfikacji nie ma nic o DD+ (E-AC3). Z kolei w/w podobnie wyglądający Signal wspiera ten standard. Czy ktoś wie jak jest naprawdę z tym odbiornikiem DVB-T?
Ktoś ma to urządzenie? Jak się spisuje? Jak działa pilot? Czy są jakiś irytujące wady?
Czy warto kupić i wesprzeć polskiego producenta z Radomia :D ?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produ

Post autor: qwerty »

Dorzuć parę zł i kup signala. RWT w poprzednim modelu też nie dodał obsługi ścieżki e-ac3.

Zablokowany