Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

darek3333

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: darek3333 »

Dla mnie wszystkie telewizory SONY to rewelka ale głównie KDL**W4500 a teraz najnowszy KDL**W5500 mam KDL40W4500 ale te nowe to dopiero oszczednośc energii i podwyrzszona jakość j gadzet jak wychodzisz z pokoju to wyłącza obraz izostaje fonia jak wchodzisz wszystko wraca do normy gode polecenia

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: scanya »

Witam.

Poproszę o dodanie do listy trzech przetestowanych przeze mnie tunerów komputerowych:

- Compro VideoMate E700 Dual DVB-T PCI-Ex
http://www.comprousa.com/en/product/e700/e700.html
http://scanya.republika.pl/pics/compro_ ... e_e700.jpg

- Twinhan AzureWave AD-TE700 Dual DVB-T PCI-Ex
http://www.twinhan.com/product_AD-TE700.asp
http://scanya.republika.pl/pics/twinhan ... -te700.jpg

- Peak 221544AGPK Digital TV Dual DVB-T PCI
http://www.peakhardware.com/products/pr ... p?PAID=383
http://scanya.republika.pl/pics/peak_22 ... tal_tv.jpg

Wszystkie trzy to podwójne tunery cyfrowe.
Bez problemu współpracują z programem DVBViewer a także z Vistą Home Premium/Ultimate (z dodatkiem Media Center TV Pack 2008 + biblioteka msdtvvdec.dll w wersji 11.0.6001.7000).

Oczywiście do każdego z nich jest dostępne również oprogramowanie producenta z obsługą kompresji H.264. Program Compro używa kodeka Main Concept AVC/H.264 (pozostałe kodeki ma własne), a do pozostałych dwóch kart są dołączane programy z kodekami Cyberlink'a (audio i video).

Pozdrawiam.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: pablo82 »

piotr2802 pisze:Chciałem kupić TV LCD z tunerem DVB-T mpg4 , ale o mniejszych wymiarach ok. 22 '' do małego pokoju. Czy firmy produkują mniejsze TV LCD z możliwością odbioru w mpg4 ???
Ja mam u siebie tv Sony KDL 26V4500 i ma on 26'' oraz posiada tuner DVB-T MPEG4. Poniżej skopiowałem dokładny cytat ze strony producenta o tym modelu tv: "TV LCD KDL-26V4500 26-calowy (66 cm) telewizor LCD HD ready BRAVIA z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG4), dynamicznym kontrastem 33 000:1 i 3 wejściami HDMI"
PS. Mniejszego tv Sony niż 26cali nie spotkałem z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4.
Do Piotr2802: Ten model tv nie odtwarza mp3 z pendriva, natomiast co do układania kanałów analogowych z cyfrowymi w funkcji "ulubione" to nie testowałem tej funkcji u siebie.
Strona producenta o tym modelu tv:
http://www.sony.pl/product/t15-v-series/kdl-26v4500
Instrukcja w pdfie:
http://pdf.crse.com/manuals/3298243431.pdf
Ostatnio zmieniony 6 kwietnia 2009, o 12:28 przez pablo82, łącznie zmieniany 1 raz.

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

chyba kupię tego SONY KDL26V4500. Po moich przykrych doświadczeniach z Samsungiem (jakość dźwięku) postawię teraz na Sony Bravia.
Czy model ten odtwarza także mp3 np. z pamięci flash memory ????
Czy kanały cyfrowe można mieszać z analogowymi na liśćie Ulubionych ???

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cignacy »

Witam.
W sobotę testowałem w okolicy Wieliczki tuner USB X3M HU2200 - sprawdzałem odbiór sygnału cyfrowego z Chorągwicy. Przy ustawieniu "Polska" nie wstroił żadnego kanału. Po przestawieniu na "Czech Republik" znalazł wszystkie pięć kanałów a obraz i dźwięk były bardzo dobrej jakości - bez żadnych zacięć. Oprogramowanie z dołączonej płyty a antenka z kompletu. Odległość od nadajnika około 10km za lekkim pagórkiem(widziałem tylko koniec masztu) a siła sygnału to 4 kreski.
Pozdrawiam Ignacy

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: lumca_2 »

Pozdrawiam!

Nowe odbiorniky plazmowe - Panasonic P37X10Y, P42X10Y i P50X10Y som wyposzazone v tuner MPEG2 i 4.
Odbior v normie MPEG4 byl spravdziany v multiplexe 4 v Ostrawie K63 kde som nadawane programy tv Nova HD i ČT1 HD i odbior bez O. K.!

Prepraszam za pisanie po polski, jestem z Ostrawy ;)

widzu

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: widzu »

piotr2802 pisze:...(jakość dźwięku) postawię teraz na Sony Bravia.
Czy model ten odtwarza także mp3 np. z pamięci flash memory ????
Czy kanały cyfrowe można mieszać z analogowymi na liśćie Ulubionych ???
Dźwięk na sony (z serii E) - bardzo dobry obraz z MPEG-4 oczywiście też. Niestety z USB tylko jpeg,
ale jakość fotek b. dobra i radość oglądania zdjęć bez laptopa naprawdę sympatyczna.
Kanałów analogowych wcale już nie oglądam, tylko kanały cyfrowe, bo się dublują, więc ich mieszanie jest niepotrzebne. :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ploomba »

a mial ktos do czynienia z Samsung LE32B350 ??

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

ploomba pisze:a mial ktos do czynienia z Samsung LE32B350 ??
Miałem do czynienia z tym telewizorem, ale zaraz go oddadłem bo dźwiek był niesamowicie płaski i cała przyjemność oglądania była do niczego. Samsungi generalnie maja ładny obraz natomiast dźwiek beznadziejny.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ploomba »

piotr2802 pisze: Miałem do czynienia z tym telewizorem, ale zaraz go oddadłem bo dźwiek był niesamowicie płaski i cała przyjemność oglądania była do niczego. Samsungi generalnie maja ładny obraz natomiast dźwiek beznadziejny.
a móglbys powiedziec cos o specyfikacji tego telewizora? Jak jest z dekoderem dźwięku w mpeg-4, czy obsluguje EAC-3? Bo na necie znaleźć nie moge :P a od piatku jest w przystępnej cenie w "sklepie dla idiotów"
a co do płaskiego dźwięku to roziwiązaniem byłoby podpięcie zewnętzrnych głosników. Tak apropos są jakieś wyjscia głosnikowe czy tylko ogólnie wyjscie audio na amplituner??

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

ploomba pisze:
piotr2802 pisze: Jak jest z dekoderem dźwięku w mpeg-4, czy obsluguje EAC-3?

Posiada dekoder mpg4 i mozna odbierać emisje testowe DVB-t.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Puma »

ploomba pisze:a móglbys powiedziec cos o specyfikacji tego telewizora? Jak jest z dekoderem dźwięku w mpeg-4, czy obsluguje EAC-3? Bo na necie znaleźć nie moge :P a od piatku jest w przystępnej cenie w "sklepie dla idiotów"
a co do płaskiego dźwięku to roziwiązaniem byłoby podpięcie zewnętzrnych głosników. Tak apropos są jakieś wyjscia głosnikowe czy tylko ogólnie wyjscie audio na amplituner??
http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... fullspec=F

Mam trochę inny model i jestem pod wrażeniem jakości obrazu. Niestety sygnał cyfrowy do mnie nie dociera (dopiero w II etapie jestem). Co do dźwięku to przecież można podłączyć urządzenie zewnętrzne.

marcin1

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: marcin1 »

Witam,
Widzę na stronie Fergusona, że pojawił się nowy model dekodera DVB-T: FT-8300HD.
W porównaniu do poprzednika (FT-8200HD) posiada PVR-USB i Time Shift.
Jakiś czas temu zakupiłem 8200 licząc po cichu, że wyjdzie do niego nowy firmware z PVR.
Jak widać się przeliczyłem:(
Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ploomba »

Puma pisze:
ploomba pisze:a móglbys powiedziec cos o specyfikacji tego telewizora? Jak jest z dekoderem dźwięku w mpeg-4, czy obsluguje EAC-3? Bo na necie znaleźć nie moge :P a od piatku jest w przystępnej cenie w "sklepie dla idiotów"
a co do płaskiego dźwięku to roziwiązaniem byłoby podpięcie zewnętzrnych głosników. Tak apropos są jakieś wyjscia głosnikowe czy tylko ogólnie wyjscie audio na amplituner??
http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE32B350F1WXXH&fullspec=F

Mam trochę inny model i jestem pod wrażeniem jakości obrazu. Niestety sygnał cyfrowy do mnie nie dociera (dopiero w II etapie jestem). Co do dźwięku to przecież można podłączyć urządzenie zewnętrzne.
Zakup dokonany, nie dla mnie niestety, ale troche przetestowalem sprzęt. Co do jakości obrazu nie można chyba do niczego się przyczepić, a co do omawianej tu kwestii dźwięku w Samsungach wg mnie problem jest wyolbrzymiony. Fakt faktem stojąc w sklepie obok kilku telewizorów słyszałem różnicę i miałem małe obawy jak telewizor będzie brzmiał w domu. Porównywałem z LG i Sharpem i faktyczne stojąc obok siebie było ewidentnie słychać różnicę w dźwięku. Co do jakości dźwięku się nie wypowiem bow sklepie gwar jest, różnica była widoczna w głośności - 100% volume w samsungu to tak jak gdzieś okolo 60% w LG, poprostu samsung jest cichszy. Włączając jednak samsunga w domu rzadko kiedy przekraczałem 50% głośności. Oglądając program telewizyjny w pokoju, w spokoju, bez gwaru w zupełności wystarczy ok 25-30% vol. Wszystko też zależy od źródła dźwięku. Na analaogu jest dźwięk cichszy, na dvd na przykład albo na kanałach dvb-t dźwięk jest o wiele głośniejszy. Wracając do testowania sklepowego, trudno teraz jednoznacznie stwierdzić czy samsung ten był naprawdę cichszy od LG'ka, ponieważ testowałem w sklepie na kanałach analogowych (a jak wcześniej wspomniałem dźwięk na cyfrowych jest o wiele mocniejszy)
Ogólnie osoba, której pomagałem w zakupie jest zadowolona z TV.

Kolejna sprawa. Zastanawiam się nad zakupem tunera dvb-t do komputera. Na allegro pojawiły się jakieś mało znane no-name tunery na usb w cenie około 60-70 zł. Nie wiem czy wolno linki do aukcji wwrzucać, ale proszę o osoby, które miały do czynienia z tymi tunerami o wypowiedzenie się czy warto takie coś kupować?
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item644788823_tuner_telewizji_cyfrowej_dvb_t.html
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item642975325_tuner_cyfrowy_dvb_t_usb_2_0_wyprzedaz_promocja.html
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item646412606_tuner_tv_cyfrowej_zewnetrzny_dvb_t_usb_z_pilotem.html
Niby tunery obsługują mpeg-2 ale jak ktoś już wcześńiej wspominał, wystarczy doinstalować w takich tunerach zewnętrzny kodek mpeg4? Czy w przypadku tych tunerów taki manewr zadziała? Testował ktoś te urządzenia?

Piotr.C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Piotr.C »

Nie wiem jak się sprawują takie karty ale chętnie się dowiem.
Czytając opisy na stronach aukcji naprawdę można się dowiedzieć wielu ciekawostek. :D
- Pełne skanowanie zakresu 6-8MHz
Tuner pracuje w rozdzielczości 720x576 lub 768x582 i nie tylko to sprawi że wrażenia z oglądania telewizji porpawią Ci nastrój !!

To nie jakiś tam Medion , to Super nowoczesny Tuner na najlepszych Chipsetach , to nie tylko tuner to również nagrywarka z sytemem time shiftingu , nagrywaniem obrabianiem materiału nagranego

Nie wielkie wymiary
Niewielka antena, która dobrze zbiera fale
Daje możliwość oglżdania twoich ulubionych kanalów na PC badz LAPTOP'ie
Możliwość zgrywania kanalów i zapisywania ich w formacie video na twoim dysku twardym

Snipeeeee

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Snipeeeee »

POTWIERDZAM PLAZMA SAMSUNGAPS42B450 z MPG4 odbiera rewelacyjnie NTC z ok. 50km na zwykłej antenie obraz powala z nóg POLECAM ten TV

mumia777

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: mumia777 »

Takie małe pytanko, czy ktoś posiada tuner Leadtek WinFast TV PXDVR3200 i czy można na nim odbierać DVB-T w MPEG-4 ?? Z góry dzięki za odpowiedź :)

m44

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: m44 »

Czu udało się komuś zmusić do współpracy jakikolwiek tuner USB na Linuxie? Posiadam LifeView LV5H, Ubuntu wykrywa mi urządzenie podłączone do usb, ale żaden program (np. Kaffeine, który dobrze współpracuje u mnie ze Skystar2) nie widzi urządzenia. Ma ktoś jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: nol »

Witam, do PC polecam tuner AverTV Hybrid Speedy na PCI-e.
50 km od RTCN Śrem dvb-t mpeg4 odbieram na aplikacji dołączonej do tunerka.

lpm11

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: lpm11 »

m44: X3M TU1100 na ubuntu chodzi świetnie.
jeśli kaffeine nie wykrywa to bardzo źle. Poszukaj na forum, sprawdź zawartość folderu /dev/dvb/ i napisz co tam masz.

Zablokowany