Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: qwerty »

A tylko ciągle są z nimi problemy. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: @GUTEK@ »

W tej chwili PVR jest praktycznie w każdym tunerze z USB.
Gorzej jedynie z firmowymi produktami typu eLGi, Samsung, Zony (głównie tunery wbudowane w TV) no bo tam to muszą uważać na "prawa autorskie" a Chińczycy to mają gdzieś, i całe szczęście.

Michaelbond

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Michaelbond »

qwerty

Chętnie posłucham o tych problemach :P

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: qwerty »

U mnie na sofcie 19 wywala się nagrywanie PVR.
Różnie, po kilku-kilkudziesięciu sekundach tuner zawisa.
Potwierdzam ,że u mnie na sofcie T65_20120116_V1.019.bin nie nagrywa więcej jak minutę i po tym tuner się zawiesza . Po powrocie do poprzedniego softu nagrywanie działa prawidłowo.
Używam teraz soft 013 i znalazłem kolejny spory błąd w tym sofcie - wcześniej był zgłaszany ale nie tak konkretnie:
otóż jak nagrywanie włączy się na jakiś reklamach to zdarza się, że późniejsze odtwarzanie pliku mts leci również w idiotycznym formacie. Niestety przy odtwarzaniu pliku mts przycisk FORMAT na pilocie daje komunikat "niepoprawne". Już myślałem, że ten format (mts) nie daje możliwości skalowania obrazu - zakląłem tylko i wróciłem do oglądania w beznadziejnym formacie. Ale na koniec posprawdzałem i okazało się, skalowanie jest możliwe, tylko nie "w locie" przyciskiem FORMAT. Trzeba wyjść do oglądania TV, zmienić format i powrócić do odtwarzania mts - aż ustawi się taki format jak trzeba dla danego mts. Rozwiązanie okropnie irytujące.

Jako, że soft 016 porzuciłem dość szybko ze względu na ilość błędów - a zegarka nie potrzebuję (jak można przeczytać powyżej i tak źle chodzi) - to proszę bardzo użytkowników 016 o sprawdzenie czy dalej FORMAT nie działa na plikach mt
Teraz jeszcze lepsze efekty - nagrywanie z harmonogramu,
tuner się włącza i zamiast nagrywać włącza jakieś "OAD Upgrade search".
Coś tam szuka, nie znajduje i wisi.
1. Co jakiś czas (raz na miesiąc) dekoder traci ustaloną przez użytkownika kolejność serwisów resetując ją do kolejności wg muksa i SID.

2. Zdarza się, że nie zostaje wykryty podłączony USB Pen Drive. On/Off na pilocie pomaga.

3. Czasami nie jest nagrywany teletekst, mimo że jest poprawnie sygnalizowany w strumieniu.

4. Po wejściu do menu USB/PVR pojawia się pop-up "Proszę czekać", który można zamknąć tylko klawiszem Exit (pop-up powinien zniknąć sam po chwili).

5. EPG nie jest buforowane, nawet present/following. Po zmianie serwisu P+/P- dekoder czeka na eventy.

6. Zawsze następuje tunowanie do serwisu, nawet jeżeli jest on już tym wybranym. Np. zakładając, że pod nr 1 mamy TVP1, wybranie klawisza 1 spowoduje zanik A/V i ponowną selekcje TVP1. Taka sama sytuacja występuje także podczas startu nagrywania - dekoder przełącza się na serwis, na którym ma nagrywać, nawet jeżeli jest to aktualny serwis.

7. Teletekst przez SCARTa ma fatalne czcionki. Być może fonty są downscalowane z rozdzielczosci HD (720, 1080). Pierwszy wiersz teletekstu jest poza bezpiecznym obszarem - na wielu odbiornikach będzie ona ucięta; z drugiej strony pod ostatnim wierszem jest trochę miejsca.

8. Zdarzyło się raz, że dekoder się zawiesił. Pomogło wyjęcie i włożenie po chwili wtyczki zasilania.
To tylko z kilku ostatnich dni.

Michaelbond

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Michaelbond »

qwerty

Sprzedaj to badziewie. Moge go odkupić za 50 % wartości najniższej ceny rynkowej ze względu na najlepszego pilota. I będziesz miał spokój. Co Ty na to?

Jest już nowy soft, u mnie działa ale Tobie nie radzę bo to stresujące w Twoim przypadku;)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

A jeżeli na dvd jest napisane mpg 4, to znaczy, że może odbierać dvbt? Czy chodzi o coś innego? Moje dvd to elta 8883, mpg4. Korzystałem z niego, nie zastanawiając się nad znaczeniem tego mpg4...

Maciey

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Maciey »

A widzisz gniazdo, gdzie by antenę można było podłączyć?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

Chwilę po napisaniu posta chciałem właśnie podłączyć antenę, ale właśnie nie ma gniazda. Musi to coś innego znaczyć...

Michaelbond

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Michaelbond »

alabama1

Pewnie się już zorientowałeś że jest to standard kodowania dźwięku i obrazu. Standard ten wprowadzony został pod koniec lat 90. Skoro twój odtwarzacz go posiada to lepiej bo więcej na nim obejrzysz filmów. Natomiast DVBT wymaga tunera dekodującego ten system. Jak go nie masz to żaden problem bo go dokupić możesz jako osobne pudełko lub kartę ( moduł) do telewizora jesli masz takie płaskie gniazdo rozszerzeń. Oczywiście lepszy jest tuner zewnętrzny. Taki tuner ma odpowiednie wejścia i wyjścia oraz gniazdo antenowe a nawet przelotkę którą można wykorzystać przy analogu. Nowe telewizory mają wbudowane tunery i to najlepsze stacjonarne rozwiązanie ale wiąże się z kupnem telewizora.
;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: @GUTEK@ »

Michaelbond pisze:Pewnie się już zorientowałeś że jest to standard kodowania dźwięku i obrazu. Standard ten wprowadzony został pod koniec lat 90.
Przepraszam co :?:

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Fru2 »

@@GUTEK@
"MPEG4 – oznaczenie grupy standardów kodowania audio i wideo wraz z pokrewnymi technologiami, opracowanej przez grupę ISO/IEC MPEG. Wprowadzony pod koniec 1998. Główne zastosowania MPEG-4 to media strumieniowe w sieci Web, dystrybucja CD, wideokonferencje i telewizja."

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: @GUTEK@ »

No myślałem, że MPEG4 jednak jest nowsze troche, tak 2000+.
Mimo to MPEG4 to zbiór co najmniej kilkudziesięciu różnych odmian kodeków. Więc nawet informacja obsłudze MPEG4 nie oznacza że będzie poprawnie dekodowany sygnał z multipleksu.
U nas jest konkretnie używany kodek H.264/Advanced Video Codec, który należy zdaje się do specyfikacji MPEG4 część 10.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Część 10 jest na pewno nowsza. Wikipedia mówi 2003: http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC i chyba ma rację bo najstarsza wersja standardu H.264 na serwerach ITU jest datowana na maj 2003. http://www.itu.int/rec/T-REC-H.264/en

Szukam Tunera

Szukam Dekodera DVB-T MPEG4

Post autor: Szukam Tunera »

witam serdecznie

poszukuje dekodera twin z rmvb i e-ac3

narazie takiego nie znalazłem więc myślę nad zakupem :

MT4160 lub KM00188

co mi proponujecie ?

chodzi mi głównnie o odtwarzanie formatu RMVB I DEKODOWANIE E-AC3

jakie są jeszcze takie wypasione tunery które odtwarzają *wszystkie formaty ???

ja posiadam BLOW 4601HD

Szukam Tunera

Re: Szukam Dekodera DVB-T MPEG4

Post autor: Szukam Tunera »

A KTÓRY TUNER NAGRYWA W RMVB ALBO W INNYM MAŁO ZAJMUJĄCYM FORMACIE ???

CHODZI MI O INNY FORMAT NIŻ MTS...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Szukam Dekodera DVB-T MPEG4

Post autor: qwerty »

żaden.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Szukam Dekodera DVB-T MPEG4

Post autor: nom »

Szukam Tunera pisze:A KTÓRY TUNER NAGRYWA W RMVB ALBO W INNYM MAŁO ZAJMUJĄCYM FORMACIE ???
CHODZI MI O INNY FORMAT NIŻ MTS...
W RMVB to żaden dekoder nie nagrywa. Tak w ogóle to dekoder nie konwertuje strumienia danych telewizji DVB-T tylko zapisuje dane na dysk tak jak lecą z eteru (lub prawie tak jak lecą, bo właśnie wspomniany przez Ciebie KM00188 zapisuje tylko jedną ścieżkę audio, nawet jak jest więcej :-) ).

.MTS to tylko rozszerzenie pliku, możesz zmienić na jakie chcesz, .ts, .ps, .mkv i dekoder spokojnie to odtworzy, z tym, że struktura danych się nie zmieni. :-)

W DVB-T u nas w Polsce obraz kodowany jest kodekiem H.264 lub bardziej znanym jako MPEG-4, który jest bardzo wydajnym kodekiem dość mocno kompresującym. Nie ma potrzeby konwertowania obrazu zakodowanego MPEG-4 do RMVB, bo przy takiej samej jakości nie uzyskasz mniejszej ilości danych, no chyba, że się mylę to mnie poprawcie. ;-)

athame

Parę pytań nowicjusza.

Post autor: athame »

Po pierwsze witam wszystkich.

A teraz do rzeczy:
Wszystkie kwestie dotyczą Tuner'ów DVB-T MPEG4 USB ze standardowym wejściem na antenę.
1. Jakie są najlepsze chipy w takich tunerach na dzień dzisiejszy?
2. Jakie są najlepsze modele hybrydowe (z Analogiem)?
- nie grzeją się zbytnio;
- nie pobierają zbyt dużo prądu;
- mają nowoczesne (lub najwyższej jakości) chipy do DVB-T;
- działają w środowisku Linux (choć to niekoniecznie);

janek 77

Re: Parę pytań nowicjusza.

Post autor: janek 77 »

witaj
i przeczytaj
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1620
linux
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... nux#p97433

Not Only TV LV5T Deluxe do DVB-T

Leadtek Dongle H hybryda
Gigabyte U8000 hybryda

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

Czytam sobie i tak rzucił mi się w oczy Twój niedawny wpis, że najlepszy chip to IT1935. To aktualne? Jak sprawuje się np. ATI Theater HD 750? A co z Avermedia np. Volar HD? Jaki tam jest chip?

Czy te hybrydy mają sprzętowe (de)kodowanie w MPEG4? Jeśli nie (co wydaje mi się bardzo prawdopodobne) to jakie inne mają taką funkcję? Tuner będzie czasami wykorzystywany na dość leciwym laptopie, więc takie co wymagają procka min. P4 3GHz odpadają.

Zablokowany